Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

koira
10. srp 2009

Ahojky holciny, koukam ze tu resite schody...ja sice budu chodit jen do 2. pesky ale uz ted mi davaj pekne zabrat ☹ .....ale co nejak se to prece zvladne....a stema kilama...no ja zatim pribrala 2 kilecka....ale ja jsem predtim asi 3 zhubla...takze v podstate mam navrch 5 kilo...no co vsak to zase zhubneme aby sme byli krasne 😉 ........jo a nemate nahodou nektera zkusenost s pripojistenim tehotnych do zahranici?dikec

arwenka
10. srp 2009

Holcinky, jsem doma. Teda, hodinu na pasech, ti dva meli tanecni zabavu, takze to kreslilo Mount Everest 🙂
Jenomze - ja jsem na tom furt stejne - nic se nedeje, mam jenom ty pitomy poslicky a uz se nemuzu hejbat, ale proste to na porod nevypada a nevypada, ja snad budu normalne prenaset dvojcata...
Kdyby se nic nerozbehlo, mam 27.8. nastup do nemocnice na planovane vyvolani porodu, epidural se u nas neplati a mam slibenou analgezii, v bolestech me nenecha - tak aspon tak 🙂
Muzu jeste pracovat a stihnout neco vydelat (to mi ovsem teda nedoporucil 😀 )

koira
10. srp 2009

Arwenko to je dobre ze jsi jeste pohromade..aspon tam stihnou mrnousove pekne dozrat 😉 ....tak se drz...az 27.8?to je jeste nejak dlouho neni?

zuzka72
10. srp 2009

Ahoj holky zdravím po delší době- dnes mě po týdnu propustili z nemocnice-hrozící potrat-vše i s fotkami přidám večer, teď jsem grogy jdu odpočívat.

arwenka
10. srp 2009

Koi - ja si taky myslim, ale nekdo ma dojem, ze mi za kazdou cenu musi lupnout brich 😀 😀

Zuzi, ale ne ☹ To me mrzi ☹
Hlavne, ze je to ale v poradku, odpocivej, zlato, jen, at jste vsichni OK

darling007
10. srp 2009

Ahoj maminy, taky hlásím úspěšnou kontrolu u Dr.....
Došly mi léky, tak jsem se musela vydat na neplánovanou návštěvu na gyndu. Moje doktorka měla bohužel dovolenou, tak jsem musela k zastupujícímu lékaři. Mrňouskové se mrskali jako o závod, srdíčka tloukla, oba dva mají odpovídající velikost. Tak mě to docela potěšilo, že jsem je takhle neplánovaně zase viděla 🙂
A teď jsem dostala strašnou chuť na meruňkový knedlíky, tak jdu kuchtit 😵
Arwenko, tak ses ho konečně dočkala, viď?
Zuzi, to mě mrzí, hlavně teď hodně odpočívej a šetři se!!!

kvetinka78
10. srp 2009

Darling, už cítiš pohyby? a aké lieky užívaš? Si doma alebo chodíš do práce? Mna sa pýtal doki, či nechcem ísť na PN, ale zatiaľ sa cítim OK, tak som nechcela, ale keď budem moc vyčerpaná, tak sa dám vypísať.
Zuzi, drž sa!!

darling007
10. srp 2009

Ahoj kvetinko, pořád zkoumám, jestli už to jsou pohyby nebo ne... 😉 Nejsem si jistá, nedokážu to posoudit, ale myslím, že u dvojčátek je to ještě brzy. I když občas se mi zdá, že cítím takové šťouchání, že by to mohlo být ono. Je to pořád na stejném místě, ale slabounké.
Já jsem po umělém oplodnění, nevím jak ty, ale je to asi trochu jiné, než když otěhotníš normálně. Do práce nechodím od transferu. Na lécích jsem od začátku - nejprve injekce do zadku a do bříška, pak léky, které beru dodnes. Měla jsem velké problémy s Utrogestanem (můžeš si to přečíst o několik stránek vepředu), tak teď beru Duphaston, Ascorutin a kys.listovou. Jinak vitamíny Calibrum mami.
Chtěla jsem se po 12. tt vrátit ještě do práce (pracuji v bance, takže fyzicky nenáročná práce, akorát hodně stres), ale doktorka mě nepustila.

sarri
10. srp 2009

Arwenko, od kterého tt se chodí na "pásy"?

balina
10. srp 2009

Ahoj holky, koukam ze dnes byl den doktoru 🙂 . Ja jsem se taky vratila od doktorky a u nas taky vse v pohode. Trosku koukala, ze sem ji prinesla vysledky ze screeningu i kdyz ona tam neposila, ale vzala to sportovne a uz ani nebude nabirat krev triple testy. Sem na sebe desne pysna jak sem to dokazala obejit. Mela sem udesny strach z odberu plodovky.
Jinak tohle pocasi mi dava poradne zabrat i kdyz normalne na to vubec netrpim. Jeste ze se schyluje k poradnemu slejvaku.

lucy82
10. srp 2009

Ahojky, dneska nám nějak blbnul net takže jsem se sem moc nedostala.

Arwenko ty tady budeš strašit s bříškem ještě v listopadu 😀 Ne sranda, fakt tě obdivuji jak to vše zvládáš, já dnes došla jen nakoupit a když jsem se koukla do zrcadla tak jsem se zděsila jak mi to břicho strašně vylezlo, potkala mě známá a říká jééé ty už budeš rodit? Tak jsem zavrtěla hlavou a říkám že termín mám až v listopadu, no málem jí vypadly oči 😀

Holky všem gratuluji ke kontrolám 😉

Já si zítra jedu pro autí a už je spravené jupííí, a za super cenu, koukly se na servo, nové brzdové destičky, opravily zámky a ještě mi volaly jestli nemají vyměnit olej, a to vše jen za dva a půl tisíce, tak jsem ráda že všechno co jsem chtěla opravit mám z jedné opravny a už nikam nemusím lítat 😉 Teď jen jestli to někdo bude chtít koupit 🙂

kvetinka78
10. srp 2009

Darling, aj ja som po IVF. Bolo to u teba 1. krat? Ja ešte pohyby tiež necítim

arwenka
10. srp 2009

Ahojky maminky 🙂

Sarri - ja byla na pasech poprve ve 34.tt, dnes podruhe, kdyz nepociam ty pasy, jak jsem se bala, ze necitim chlapecka.
Lezi se fakt hodinu - des a hruza 🙂

Lucinko, nechas toho? Tohle posloucham porad, driv mi lidi rikali, ze to na mne neni videt a dnes? Valej oci a jeste se za mnou otacej a komentujou. Jo a od minule poradny jsem pribrala !!!!!

lucy82
10. srp 2009

Arwenko no nekecej ty jsi přibrala 🙂 Já přibírám každý den 😒

Kvetinko já jsem pohyby začala cítit až tak kolem 21tt takže klííídek, já tady taky jančila, ono to přijde. A i teď ty pohyby nejsou nic moc velký, sem tam takový dloubance, jedna holčička je víc aktivnější, asi máu lepší polohu, druhá holčička je příčně a tu cítím jen občas když narazí hlavičkou nad můj bok, jinak si myslím že spíš kope tu první 🙂 Snad 😕

arwenka
10. srp 2009

No presne tak to je, Lucy, moje holcicka, co je hlavickou dolu, je aktivni az prilis, kope, prevaluje se a roztahuje se a chlapecek je pricne a toho citim jen malo...
Jo a pribrala ☹ Celkem tedy 14 kilo....

lucy82
10. srp 2009

No však je to v pohodě, s jedním mimčem přibírají přes dvacet kilo a ty máš dvě, takže to je jen voda a mimča a to je super 😉 A máš pár dní před porodem takže tam šupni usměvavý smajlík 🙂 Já až budu v 37 tt tak budu mít celkem 25 a nejhorší je že mám ted nějak jako pořád hlad 😖

arwenka
10. srp 2009

No ja ho dostavam taky a je mi to pred spanim blby 😀 😀 😀

lucy82
10. srp 2009

No taky už do kuchyně nejdu, ještě že z postele se mi tak těžko vstává, jinak bych si pro něco běžela, ale nene nemůžu 😀

naatasa
10. srp 2009

Ahoj holky, Arwenko, to je supr cena za ten danny, no bohužel už máme zaplacenou zálohu a stojí na prodejně, ale jak píše sarri (řekla bych, že ho budem kupovat na stejném místě? Valmez?) líbí se mi ta nabídka, že pokud nějaký průser, nemusíš ho nakonec brát. A hlavně, jak píšeš o té paní z bazošu, tam je záruka? kdyby se pokazil, ona Ti ho nechá spravit?

Sarri, ty zimní zavinovačky od emitexu už mám doma, za oba jsem zaplatila 500 což je supr, ale jak sjem se tak ptala na více místech, na zimu to stačit nebude...:( taky jsem to tak měla namyšlené, ale to by ta zima musela být hodně teplá, prý...takže mám vybrané zimní fusaky emitex, které jsou teda drahé, jak čert, a horko těžko do dorjanu vlezou - zkoušela jsme to na prodejně, ale je to jeden z nejužších, takže nic jiného nezbývá, ale říkala, jsem si, že je koupím, až se fakt ochladí, na podzim, jaro, budou stačit ty teplé zavinovačky

naatasa
10. srp 2009

Lucy, vnitřky stehen mám taky popraskané jako blázen, vůbec by mě nenapadlo, že budou strie i tam, jinak teda ještě naspodku břicha jich pár taky je a něcvo málo na prsou. Zatím jsem v těhu přibrala 17 kg, takže taky to vidím tak na těch 25 :( arwen těch 12 závidím

naatasa
10. srp 2009

Květinko, já pohyby začala cítit až ve 23 tt, byla jsme z toho dost nervózní, ale od té doby je to super, jsou čím dál silnější, břůško se vlní, ráda ho pozoruju 🙂 Jen se mi zdá, že holčička která byla aktivnějíš, je nějaká pomalejší.. moc se nehýbe jem sem tam. Myslíte, že se můžou teď ještě přehodit ze strany na stranu? jako chlapeček byl vlevo a holčička v pravo, tak jestli jim to vbydrželo

naatasa
10. srp 2009

Jo te´d čtu, že ty co máte příčně, jsou hůř cítit, to je i moje holčička, tak to asi bude OK.
S tím hladem, já v kuchyni už i přespávám, abych mojeho v noci nebudila, páč hodně kašlu a budím se, takže lednička je zatraceně blízko...

naatasa
10. srp 2009

jinak jsem měla v pondělí kontrolu, tak mám CS 2, do teď jsme měla 0, tak ale to je asi docela v pohdě, ne? A hrdlo měkčí, na špičku, tomu moc nerozumím...

Jinak teda od minulého týde opět antibiotika, opět zánět průdušek, už potřetí v těhu, mám docela strach, aby to nějak nepoznamenalo dětičky, třikrát antibiotika a to nemluvím o té spoustě jiných léků, které jím, na štítnou žlázu, na cukrovku, na astma :( asi se začnu modlit, aby byly děti zdravé...

Ale dobrá zpráva je, že mi po cca dvou měsících přestaly napuchat nohy, sice zatraceně bolí, bosky nemůžu vůbec chodit, ale aspoň obuju jiné boty, než žabky. Ale zato mi začaly napuchat ruce, toš nevím.

No tak jdu udělat první pokus se spánkem, jestli usnu.

darling007
11. srp 2009

Ahoj holky, krásné ráno!
Kvetinko, já byla dvakrát na inseminaci, to ale skoro nemělo cenu, prý šance cca 7 %. (To kdybych věděla, vůbec bych do toho nešla, na začátku říkali asi 20% úspěšnost.) Pak jsem stimulovala na IVF, odebrali mi 32 vajíček a z toho jich 25 oplodnili. Poprvé mi zavedli jen jedno na konci listopadu 2008. Otěhotněla jsem, té radosti byl plný barák, krásné Vánoce...no a 7.1.2009 okamžitě nástup do nemocnice, netlouklo srdíčko, takže ihned revize ☹ Čekali jsme jen tu nezbytně nutnou dobu 3 měsíce a šli znova, zbytek jsme měli zmrazený. Takže 30.4.2009 jsem šla na KET dvou vajíček a to jsou teď moje zlatíčka v bříšku 😉

Nat, prosím tě, co bereš na tu virozu za antibiotika? Já se jí totiž taky pořád nemůžu zbavit a dali mi Bioparox spray, ten se prý může.

naatasa
11. srp 2009

Ahoj darling, jo ten jsme měla taky a ten mi zabral, fakt. Teď mám penbene, pátý den a nevím, nezdá se mi to lepší, je to na bázi penicilinu.

Jinak co se týká inseminace, taky jsem jí moc nevěřila, u nás se říkalo 12 %, problém byl u nás v imunitě a v pomalých spermijkách, byla jsem rozhodlá jít na 3 IUI a pokud by to nevyšlo tak na IVF. No a vyšel hned první pokus IUI, tak jsem se do těch procent vlezla a dvakrát 🙂

arwenka
11. srp 2009

Naat - ahoj 🙂
Ja jsem objednala primo zimni fusaky od Emitexu pro parecek, jsou taky po dvojcatkach, ale jako nove, cena za oba je 1300 - snad mi z porodneho zbyde.
Pani z Bazose sice inzeruje na Bazosi, ale jsou to nove veci s normalni zarukou, overila jsem si ji pres jine nakupujici, kteri na ni psali recenze. Dohodla jsem se s ni nakonac tak, ze ji nedam vubec zadnou zalohu a ze kocarek posle na dobirku, tudiz pujdu na postu, az prijde, mrknu, jestli je to vazne kocarek a bude to 🙂 Nemela bych prijit ani o korunu.

Dneska jsem vstavala normalne v pul destate a Danecek jeste spi, jenze jsem byla v noci opet nekolikrat na wc a asi stokrat jsem musela kvuli bolestem menit polohu. No hruuuuuza 😠 😠

sylvar
11. srp 2009

arwet, to si to dotáhla celkem daleko a pupíka máš suprovního, ještě že se malinko ochladilo, jinak to musí být peklo, co?

darling007
11. srp 2009

Ahoj Naat, tak to ti moc přeju, že vám ta inseminace vyšla. Nám nezjistili žádný problém, manžel i já jsme oba v pořádku 😒 Tak nevím, proč to nešlo. Možná jsme se jen míjeli a zkrátka nesešli ve správnou dobu, je přes týden totiž pryč a vrací se jen na víkendy.
Ahoj Arwen! 🙂 Jakpak je, kočko?

sarri
11. srp 2009

Naataso, mám ten kočárek taky vyhlédlý ve Valmezu a rodit se chystám ve Zlíně - jezdím tam i do rizikové poradny. Myslíš, že ty zavinovačky nebudou stačit? Jsem si myslela, že když děti obleču do něčeho zatepleného a pak do té avinovačky a navrch deku, že by to stačit mohlo - navíc na kočárku je ještě takový ten nánožník a ten určitě taky izoluje...

Lucy, z kynutí si nic nedělej, já jsem taky těhotná i na stehnech a na zadku - spíš nevím, na kterých místech se nezvětšuju 🙂

arwenka
11. srp 2009

Sylvar - ja se taky divim, doki me strasil nekde od 20.tt, ze péujdu do nemocnice, ze se otviram a kdei cosi, pochopitelne jsem dal pracovala, protoze by nas vystehovali a praci predavam, holky, PRAVE DNESKA - a tu druhou vubec 🙂 🙂

Darli - ahoj zlaticko 🙂 No, maliko lip, ale noc byla naprd ☹

Nedelejte si nic z kynuti, kocky, podivejte se mi do alba na rozdil mezi fotkami treba kolem 20.tt a ted - ja byla na zacatku taky tehotna snad i na hlave - dyk je to tam videt 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru