Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
13. srp 2009

Ahoj děvčata, tak konečně po dlouhé době píši, co se mnou bylo. Mrkněte do alba, děti mi to konečně zmenšili, tak jsem to tam mohla vložit, píši zase do několika témat, tak to jen zkopíruji a vy si to přeberte. Vše bylo OK, 4.8. jsem šla k dr. Machačovi na poslední kontrolu a že příště už půjdu ke svému gyndr prim. Jabůrkovi. Machač dělal UTZ mimča krásny vše v pořádku, velky gratulace. Večer jsme jeli něco vyřídit, já seděla vzadu, vystoupím z auta a -krveprolití, jako z prasete, celé mé světlé džíny byly rudé-no hrůza. Honem jsem hodila sprchu a jeli jsme do nemocnice. Tam vyšetření, UTZ a napsali diagnózu-hrozící potrat, okamžitě mě vzali na příjem, nasadili kapačky, prášky a už to jelo, byla jsem tam týden a pustili mě domů-potřebovali místo a že musím ležet a pokud se tam objevím, tak, že tam budu až do konce těhu. Ještě špiním, ale to prý nějakej čas budu, mám tam hematom 2,5cm a odlučovala se mi placenta. Nikdy jsem neviděla toho mýho tak brečet, jako tehdy, to se nedá popsat, to byly hrachy, byl u mě pořád, jel do práce a zase byl u mě a furt, hodně mi to pomáhalo. Včera jsem byla u primáře na kontrole, dělal UTZ a že mimča mají 2,5cm od hlavy po zadeček a jsou o 3dny starší, hematom se vstřebává a s tou placentou už je to lepší. V pondělí jdu na krev a moč a dostanu těhu průkajdu a 8.9. jdu na genetiku screening v I trimestru-zdarma, měla jsem jít za 1400,- ale ten můj prinář říkal, že je to zbytečné platit, když to jinde dělaj zdarma. 26.8. jdu zase na UTZ. Tolik fotek z UTZ co mi dělali v nemocnici snad nikdo nemá-jsou sice méně kvalitní, ale jsou super. Tak to jen ve zkratce, doufám, že jsem to tak nějak popsala dobře. Děkuji všem za podporu a držení pěstiček.

beruska5
13. srp 2009

Ahojky.Promin ja tu adresu spletla 😕 ,spravne to je na http://www.kojeni.cz/poradci.php
tak snat ti to pujde otevrít

beruska5
13. srp 2009

Ahojky zuzka72.Tak to musela bít hruza ☹ ,doufám že máš to nejhorší za sebou a už jen samí dobrí správy.

naatasa
13. srp 2009

Ahoj holky,
teda zuzy, to muselo být hrozné, hlavně že už je to všechno v pořádku a teď se hlavně šetřit.

Holky, prosím Vás, neměla jste, nebo nemáte v těhotenství hroznou svěďavku? Já se můžu uškrábat. Nejvíc to svědí na břichu na striích a pak celé nohy a je to i s pěknou vyrážkou. zkoušels jsme teplou vanu, ale je to ještě horší, nevím, čím se namazat, v noci jsem skoro nespala.

beruska5
13. srp 2009

Ja sem tenhle problém resila asi pred dvema mesíci.Jedna lekarka mi rekla že sou to potničky,jina zas ze alergie,mela sem to na brichu a prsech,nakonec sem si koupila calciovou mast v lékarne a zabralo,ale trvalo to vyše mesíce a bilo to hrozní jak to škrabalo ☹ .
A muj manzilek rika že nejlepsí je namazat se lahví whisky 😀

balina
13. srp 2009

Ahoj vsichni,
teda zuzko, drzim palce i pesti. Ty si to teda uzivas ☹ . Hlavne hodne odpocivej, nic netahej atd. Za chvilinku ti ale konci to desny obdobi potratu tak snad se to uz ustali.

Ja jsem se vas chctela zeptat, neuvazujete nekdo o koupi Chariotu ( http://www.dveplusdve.cz/index_orig.htm) misto standartniho kocarku? V utery jsem byla u kamaradky s 10mesicnimi dvojcaty a ona ho ma a ani nemela jinej. Ja sem z nej uplne nadsena jak je lehouckej a jednoduse se s nim jezdi. No ale je pro decka tak do 10 mesicu, pak jim je uz malej. Ale to u standartniho kocarku treba easy walker je taky ne? Rocni mimca uz asi maj malo prostoru vsude v tehle kocarcich...

arwenka
13. srp 2009

Zuzanko, nejdriv musim k Tobe - moc Te obdivuju, i Tveho pritele, ze jsi to zvladla, muselo to byt naprosto hrozny a asi to bylo tim vysetrenim 😠
kazdopadne to neni legrace a prosim, lez, odpocivej, musis to zvladnout !!!!
Myslim na Tebe a kdykoli budes chtit, napis, zavolej, jsem tady...

Ostatni moje kocicky, dvojmaminky, moc na vas myslim, mam navstevgu a celkem pravodelny poslicky, bricho jako kamen a strach 😨

zuzka72
14. srp 2009

Arwenko děkuji za podporu a holka drž se-ty to zvládneš, jsi šikovná holčina. Bali-zrovna včera jsem potkala mamču s dvojkama v tom vozíčku, měli asi tak 1 rok. No nevím, je to zajímavé vozítko, ale mě se moc nelíbí, že je to hodně u země, musíš se zohýbal a dítě čuchá splodiny z aut, země atd.

kvetinka78
14. srp 2009

Ahójte babulky, aj ja mám hlavu plnú starostí. V 16. týždni mmi brali krv na triple test. Bol pozitívny- hodnota cca 54. Síce bolo napísané, že ten výsledok nie je celkom objektívny vzhľadom na to, že čakám dvojíčky. Bola som to konzultovať aj s genetičkou. Tá mi nič nové nepovedala, iba to isté, že pri dvojíčkach tie výsledky nie sú smerodajné, lebo keby sa to číslo vydelilo dvomi, deti by mali obe rovanké hodnoty, ktoré sú negatívne. Ale je aj taká možnosť, že u jedného by to mohlo byť v poriadku a u druhého nie. Hovorila mi, že u dvojíčiek je amniócentéza ešte rizikovesjšia ako u jedného miminka. A my by sme odber plodovej vody vzhľadom na to veľké roziko naozaj nechceli. Lekár povedal, že mi urobí v 18. t ďalší ultrazvuk, tie doterajšie boli OK. Tiež mi povedal, že nech z toho niue som vystresovaná, lebo tie čísla nie sú moc objektívne. sestričky mi povedali aj to, že pri takých výsledkoch ešte ani raz nemali Downa, ale napr. zistili ho u bábätka, u ktorého dopadli tie testy OK. A že vraj v minulosti sa tieto testy pri dvojíčkach ani nerobili. Tak neviem. Znie to racionálne, čo mi povedali, ale aj tak mám chrobáka v hlave z toho všetkého.
Neriešili ste takýto problém aj vy?

miradka
14. srp 2009

DObré ránko holky, kvetinka, v prvom trimestri 12tt nebola si na screeningu? Ja som tam nakoniec nešla. Deti by sme si nechali, aj keby mali Downa alebo iné postihnutie. Tiež mi ovšem nie je všetko jedno...dúfam, že naše testy vyjdu dobre, ale je fakt čo ti povedali, že často sú tieto testy nepravdivé. Celkom ma prekvapilo, že v minulosti pre dvojčatá tieto testy nerobili...

kvetinka78
14. srp 2009

miradka, myslíš ten ultrazvuk v 12. t , čo sa meria NT? Tam som bola, vtedy povedal doki že je všetko OK.

beruska5
14. srp 2009

Dobré ráno holky 😀
Mi máme všechny výsledky dobrý ,ale vždy je tam ale,nic neni zaručení. 😒
Miradko podarilo se ti otevrit tu adresu?Ja si urcite tu laktační poradkyni zavolam po porodu domu.
Pri holce mi to kojení moc nešlo,po 4mesícich prestala pribírat a det.lékarka me presvedčila že mám málo mlíka(co ted vím že bila blbost) 😖 a tak začal sunar.Ted se budu snažit víc.

sarri
14. srp 2009

Kvetinko, neboj, ten screening v I. trimestru je přesnější než trojitý test.

miradka
14. srp 2009

Kvetinka, tak to je vraj presnejší údaj. Nerob si z toho hlavu, ono je to asi ťažké, ale pravdepodobnosť je asi veľmi malá... 😉

Beruš, ano podarilo sa mi to otvoriť a dokonca je tam uvedené aj naše mesto, čo ma teda dosť prekvapilo, ale s dvojčatami asi nebudú mať tie mamičky skúsenosť, myslím, že tú jednu pani poznám..Každopadne díky za stránku 😉

darling007
14. srp 2009

Ahoj maminy! Koukněte na následující odkaz, týká se mého "favorita - kočárku"
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25343621&tab=1
Už je v prodeji můj vyhlédnutý X-Lander včetně vložných tašek... 😉

balina
14. srp 2009

ahojky,
Kvetinko taky bych se nebala, ja mam udelany NT screening a triple mi uz doktorka ani nedelala, ze pry je to zbytecny a hlavne nepresnejsi druha varianta.

Darling, jo na tenhle kocarek sem taky koukala, ale zdaji se mi hrozne maly kolecka, a ani nejsou nafukovaci 😖

Copak asi arwenka?

miradka
14. srp 2009

Holky, tiež vás bolieva hlava? Dnes od rána mi neprechádza bolesť a už začínam byť zúfalá. nič mi nepomáha, lieky som neskúšala...neviem čo možem a čo nie ☹

beruska5
14. srp 2009

Nazdar maminky.Dnes se tu nic moc koukam nedeje.
Me doki řekl že v nutnim pripade si muzu dat obycejni paralen kdyz me boli hlava ☹

arwenka
14. srp 2009

Ahoj maminky,omlouvam se, ale vubec nestiham,mame tady dve navstevy, do toho jsem splasila kupce na Fabii a pred nosem mi tamten pan prodal Scenika,ktery byl tady v Jicine za rohem.Hledam jineho a jeden adekvatni by byl v Pardubicich, druhy v Kostelci nad Orlici.
Musim tam jet nebo je to v pytli a tamten pan se rozmysli a zase bych Fabii neprodala. Sotva chodim, proste zacinam mit vazne naladu na houbec, je toho na me mnoc a hlavne vsecko narychlo, nemuzu cekat. No co, kdyz me to chytne cestou, Hradecka porodnice je blizko...

zuzka72
15. srp 2009

Holky mám dotaz myslím, že to tady někdo už psal, je možné, že když se vysadí Utrogestan, že přestanu špinit, že by to mohlo být tím? A ještě ráno jsem měla tvrdy břicho a jen čtvrtinu v pravé dolní části, jako taková tvrdá velká boule-to je normální? Možná se se s tím někdo setkali, tak prosím poraďte. ☹

arwenka
15. srp 2009

Zuzi, ja nemam s Utrosem zkusenosti - tedy brala jsem ho, kdyz jsem cekala Danulku a to vim, ze mi proste od toho spineni pomohl. Tvrdnuti je vazne normalni, nech si napsat Magnosolv a pokud zrovna nejdes k lekari, kup v lekarne Magnesko v tabletach, vubec tim nic nezkazis a pomuze Ti to 😵

zuzka72
15. srp 2009

Jo a taky, jak jsem vstala, tak tlak a vyteklo ze mě tak 1/4litru hnědého špinění-snad to byl jen ten hematon, co se má vstřebat. 😠

arwenka
15. srp 2009

Zuzi - a dr Ti nerekl, jaky prubeh ma to vstrebavani? Jako, ze by tyhle dusledky mohlo mit?

kvetinka78
15. srp 2009

Miradka, síce ťa hlava bolela včera,a dúfam, že už nie dnes, ale mne vtedy pomože piť veľa vody a šálka zeleného čaju, ktorý milujem. Myslím, že v malom množstve neškodí ani v tehotenstve.

darling007
15. srp 2009

Ahoj maminky!
Bali, ten X-Lander má nafukovací kolečka, ač tak nevypadají. Taky jsem tomu nevěřila, ale viděla jsem ho v krámu a jsou opravdu nafukovací, přední i zadní. Taky budu s kočárem jezdit v terénu, takže nafukovací kolečka nutně potřebuju.
Miradko, teď už si můžeš vzít paralen, miminkům ani tobě neublíží.
Zuzko, to jsem byla já, kdo měl s Utrogestanem šílené problémy. Já po něm krvácela a to hodně, v noci jsme jeli dokonce do nemocnice. Vysadili mi ho a mám pokoj. Prý stejně nemá moc velký účinek.
Arwenko, jakpak je, holka? U nás dneska i včera klid, napíšu ti kdyžtak sms...

lucy82
15. srp 2009

Ahojík holky, tak včera jsem se sem nedostala, večer jsem byla na srazu se třídou a vydržela jsem tam do jedenácti 😀 No akorát jsem teda taky do jedenácti spala, takže jsem taková použitá 😕
Arwenko co ty? Mě se dneska zdálo že už se prcci narodily 🙂
Jdu tady poklidit ten brajgl, a večer jedeme s manžou nakoupit nějakou kosmetiku pro prcky a podívat se do Tesca na zimní bundičky 😉

Mě teda po Utroši nic nebylo, ani jsme nešpinila ani nekrvácela a brala jsem ho do 11tt

maui
15. srp 2009

Ahoj mamulenky, tak už jsem zase z chalupy u vás 🙂 Kluci mi dnes odjeli na týden někam do jižních Čech, tak jsem sama jako kůl v plotě. Měla jsem spoustu plánů, ale nějak se mi teď do ničeho nechce, budu to muset zlomit 🙂
Zuzi, snad to bude dobrý, uvidíš přes víkend. Kdyby se to opakovalo, tak bych určitě vyzpovídala dokiho, jestli je to normální. Jak něco nefunguje úplně standardně, tak jsou to vždycky nervy, to víš, ale nalaď se na pozitivní vlnu a všechno dobře dopadne 😉
Holky, já pořád nemám nic na mimíse nachystané. Akorát mi kolega věnoval jejich postýlku, tak ji mám složenou v dětském pokoji, a ve skříni mám odsávačku, kterou mi jeho manželka přibalila jako bonus 🙂 Až se holky narodí, bude to pěknej frčák 😀

arwenka
15. srp 2009

Holky, ja mam porad tu navstevu, je tady 40 ve stinu a ja si od rana sedla ted nebot jsem prave dovarila. Leje ze mne jak z vola, desne me boli bricho a v noci jsem nespala a myslela, ze uz pojedu.
Ted mame jet zase k rybniku s Daneckem a navstevou, je uz uplne jedno, jestli budu tady nebo tam - a to se mam jet zitra podivat na ta dve auta, celkem pres 200 km.
Holky, donaset dvojcata je pekna fuska.....

maui
15. srp 2009

Arwenko, ty jsi nezmar, já tě obdivuju! Já tedy zatím žádné bolesti ani tvrdnutí břicha nebo problémy s otékáním nemám, ale je fakt, že oproti tobě vůbec nic nedělám. Byla jsem tři týdny na chalupě, kde jsem akorát večer osprchovala malýho a četla mu před spaním, jinak se o vše postaraly babičky. I tak občas cítím šílenou únavu a vnímám ten rozdíl oproti monotěhotenství. Ty jsi důkazem toho, že člověk má hranice mnohem dál, než by řekl. Strašně ti držím palce a přála bych ti, abys mohla aspoň jeden den relaxovat podle svých představ.

arwenka
15. srp 2009

Maui, ahojky, jsi moc hodna...ja proste nemam sanci si tehu uzit, nejak to nejde anebo to nedovedu. Musim jeste vydrzet zitra tu cestu na ta auta a pak je mi to uz jedno. A dneska ani nejak nemam naladu a zacina mi byt jedno vsecko, no fuj, to je depka 😠 😠
Je tady nekdo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru