Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

darling007
28. srp 2009

Ahoj holky,
mluvila jsem s Arwenkou, už se jí daří líp, byla docela veselá.
Moc vás všechny pozdravuje!!! 🙂
Dětičky jsou krásný, Jardo, ještě jednou moc gratuluju!

belatka
28. srp 2009

ahoj holky,chci se zeptat,máte někdy pocit "vnitřního horka" nebo vnitřní horečky?tepltu mám normál 37,1 a je miděsný vedro...je to hooooodně nepříjemný takový návaly...jsem 28tt...nemáte některá něco podobnýho'?díky

sindynka
28. srp 2009

Holky Arwnka už i líp vypadá.Už ji necévkujou.Nik je už z inkubátoru a mohla si ho poprvý pochovat a zrovna ho šla kojit jak jsem tam byla,tak jsem si užila chvilku Sandrušky.Oba jsou kouzelný a jsou si hodně podobný.V uterý jde s mimčama na vyšetření mozku a bříška.U nás se díky tomu zjistila vada ledvin a začly hned něco dělat.Ale u nás bylo ryziko nedonošenosti a dědičnosti.Sandrušku už dneska bude mít celou noc na pokoji.Jen se nám nelíběj ty nový metody s pupíkem..Je to hrozný 😠

brusinkapetka
28. srp 2009

Arwenko, krásná miminka, úplně jsem nad nima zaslzela 🙂

sindynka
28. srp 2009

ve skutečnosti jsou uplně k zulíbání.. 😀

darling007
29. srp 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, já poslední 3-4 dny strašně zadržuju vodu. Hodně piju a skoro nic nejde ven, jsem oteklá. Každý den mám o kilo víc, to asi není normální, co?
Taky jste to některá měla? A co na to pomohlo?

zuzka72
29. srp 2009

Darli, to je nějaké divné a gór když ty vážíš tak málo a otékáš, třeba je to jen přechodné a spraví se to, já to bohužel nezažila, takže neporadím. A kolik už jsi přibrala za celé těhu?

lopata49
29. srp 2009

belatka,
já to má už asi od 5.týdne těhotenství a připisuju to na vrub tomu horkému létu - opláchnu se studenou vodou a dál to neřeším. 😉

miradka
29. srp 2009

Ahoj holky, už dlhšie som tu nebola, ale čítam čo sa tu deje 😉
Arwenko gratulujem k detičkám, sú nádherné 😵 😵 Hlavne aby všetky vyšetrenia dobre dopadli.
Sindynka - čo robia s pupíkami? 😕

sindynka
29. srp 2009

Je to nová metoda.Nevím jestly všude to dělaj.Ale už ti nedaj miminko na pokoj se zavázaným břiškem a pupíkem.Dovezou ti ho normálně ještě se šnurou a kolíčkem takovím.(špatný slovo kolíček,ale nevím jak se to jmenuje)ty si miminko budeš sama mejt s tím a při přebalování nebo koupání to obstříkavat a čisti.

sindynka
29. srp 2009

Dala jsem nové fotečky od Arwenky..

zuzka72
29. srp 2009

Krásné dětičky má Arwenka, no ale s těma šňůrama a kolíčkama-fuj, to mi asi bude dělat zle. Sindy ty jsi změnila foto v pasu a já už myslela, že tu máme někoho nového. 😀

sindynka
29. srp 2009

To jo..Nový metody,škoda že nedávaj maminkám na výběr.Ale třeba to u Vás nebude.U nás to je kolem pul roku.

sindynka
29. srp 2009

No možná budu nová.My s Arwen si děláme prdel,že budu mít zas dvojčata.Mám brát nějaký hormony abych mohla normálně konečně ot+hotnet a díky hormonum,je prej možnost mít dvojčata.No vubec by nám to nevadilo ale.

zuzka72
29. srp 2009

Sindy a ty už máš jedny dvojčata, že? Ty byly přirozeně?

sindynka
29. srp 2009

Zuzka..Ano..My jsme to nečekaly.U nás jsou dvojčata,ale z manželovy strany a ještě k tomu to jsou jeho mladčí sourozenci.Tak jsem si myslela že nám se to vyhne.Ale jsme rádi.Kluci si vyhrajou,jsou pořád spolu.Stejně jsme chtěly hned dvě po sobě.

kankovka
29. srp 2009

Ahoj holky,s tím pupíkem se to dělá asi všude jinak. Jestli si dobře pamatuju, tak před 3 lety mi malého taky nepřinesli se zavázaným bříškem. Myslím, že tam měl taky nějakou svorku, nebo co. A vůbec to nebylo nic hrozného, tak se neděste! 😉
Jinak myslím, že jsme trochu zapomněly na Berušku. Jukněte do jejího alba. Má taky krásný mimísky. 🙂

sindynka
29. srp 2009

Ono to není hrozný,jen nová metoda,která tady moc maminkám vubec nevyhovuje.Jde jen o zvyk a více pečlivosti..

sindynka
29. srp 2009

Ono je škoda že o Berušce nikdo nepodává zprávy.Určtitě pak budem vyzvýdat až se přihlásí..

darling007
30. srp 2009

Ahoj holky, je tu někdo? Koukám, že jste všechny někde pryč... ☹

j.a.r.d.a
30. srp 2009

Ahojda, zdravím všechny maminky a posílám pozdrav od Arwenky, Niky je už z inkubátoru u sestřičky a mamči mám nějaké nové fotky v albu, tak se můžete mrknout,jinak Arwence se stýská po vás a taky po pc, je to takový virtuální nadšenec
Zdraví Jarda

zuzka72
31. srp 2009

Díky Jardo, vyřiď moc pozdravů Arwence, jsou to krásné děti a kdy mají naději, že je pustí domů?

darling007
31. srp 2009

Ahoj holky, vyřizuji pozdravy od Arwenky, má se dobře, Sandy je prý naprosto úžasná a šikovná, Nik je už taky u ní, akorát má prý žloutenku. Moc vás všechny pozdravuje a stýská se jí. Prý zatím vůbec netuší, kdy je pustí.

haassinka
31. srp 2009

Ahojky, po delší době opět zdravím těhule a čerstvé maminky🙂

Mám takový intimní dotaz, kontrolujete si někdy čípek? Mě se to vůbec nelíbí, není rozhodně tvrdý a už vůbec ne uzavřený...třba je to jenom dojem, ale zdá se mi, že je v něm poměrně velký otvor - asi tak na prst....nechci plašit a volat doktorovi, jen by mě zajímaly vaše zkušenosti

sarri
31. srp 2009

Haassinko, kontrolu čípku nechávám na doktorovi - ten to kontroluje na každé prohlídce. Sama bych do toho moc nelezla, bo by se tam mohla zanést nějaká infekce.
Za jak dlouho jdeš na kontrolu? Asi bych vyčkala do kontroly. Je dost nepravděpodobné, že by ses ve 14tt začala otvírat.

haassinka
31. srp 2009

sarri: čípek mi tedy doktor ještě nekontroloval...jdu za 14dní, tak doufám, že to vydržím 😖 má teď i dost časté bolesti a někdy i píchání jakoby uvnitř na čípku.....ach jo, kéž už bych byla taky tak daleko jako ty🙂

sarri
31. srp 2009

.....jestli máš píchání, tak se vprdni na prohlídku dřív
Já měla furt něco, špinění, krvácení, křeče, bolest břicha, a tak jsem chodila pro sichr i mimo termíny poradny.
Já mám nervy pořád, prostě dokud mi prckové nebudou křičet v náručí, tak budu mít strach - tak si z těch obav zkus dělat co nejméně, protože to tak máme všechny....

maui
31. srp 2009

Ahoj holčiny, tak mám zase po kontrole. Holčičky už mají 1354 a 1461g a zatím je všechno v pořádku. Ale ve čtvrtek už nastupuju na rizikový, abych byla pod dohledem. Ach jo, se mi vůbec nechce 😖 Pan doktor mě sice ujistil, že to bude hotelový pobyt a že bychom se mohli domluvit i na nějaké té propustce na víkend, ale i tak ty tři týdny budou dlouhý 😠
Jinak jsem pěkný tele. Poslal mě ještě na nějaké hematologické vyšetření a já v tom odběrovém centru odevzdala jenom jednu žádanku a tu druhou (při mé smůle určitě důležitější) si přivezla domů. Takže mi udělají jen část testů 😠 Budu se muset doktorovi přiznat, jakej jsem debil, a nejspíš stihnout ještě jeden odběr před tou hospitalizací.

Jinak, Arwen, jsi úžasná, o dětech ani nemluvím! Máš super kojící polšťář. Taky si ho chci koupit, ale už budu muset asi někoho pověřit. To je special pro dvojčata? Zdá se mi obrovský. A čím je plněný? Vím, že prodávají různé výplně a nevím, co je lepší. Nemáte, holčiny, nějaké zkušenosti?

maui
31. srp 2009

Sarri, já předpokládám, že na výběr mi narkozu nedají. Pokud nejsou žádné komplikace, tak podle mě každý doktor upřednostní epidurální anestezii před celkovou. Mně je to celkem jedno, zažila jsem obě narkózy a s žádnou jsem neměla problém, ale vzhledem k šetrnosti vůči dítěti bych taky preferovala epidurál. A ráda bych byla "při tom" 🙂 Jenom mi nějak není jasný rozdíl mezi epidurální a spinální anestezií....je v tom nějaký???

sindynka
31. srp 2009

Tak jsem dorazila od Arwenky.Je na tom líp a líp.Dětičky má už plně u sebe.Dneska dosatala výslednky z vyšetření mozku a bříška.Jsou tam nějaké nálezi,které nejsou ale škodlivé.Které se mají ještě dohojit,více Vám určitě vysvětlý.Maj to samý co jsme měly my,ale my to měly na operaci.Tohle bývá u nedonošených nebo dvojčátek.Ale není to vážné.Žloutenku má jen Nicolas.Večer budou dělat testy a podle toho pujdou domu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru