Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maui
2. zář 2009

Kocule, díky. Když na mě poprvé vybyfli diagnózu a popsali, co všechno to může znamenat, vůbec jsme nedoufali, že se bez problémů dostaneme tak daleko. Jenom jako by ti malí červíčci uvnitř si jediní byli jistí, že to dobře dopadne, to mi dodávalo sílu 🙂 Teď pod kontrolou v nemocnici se budu cítit určitě mnohem líp a věřím, že toho 34.týdne se ve zdraví dočkáme🙂 Modrý konik je úžasnej portál, tady nikdo není v žádné situaci sám...ze všeho se může vyřvat a skoro pokaždé tu najde někoho,kdo si něčím podobným prošel🙂

kocule
2. zář 2009

Já tady taky čerpala informace, není nad zkušenosti maminek. My máme "přírodní výrobu", naprosto nečekaně, takže jsem taky čekala, že to asi bude průser. 😝 Naštěstí nás mrňata asi strašně chtějí 😀, takže se držíme. Už jsi hodně moc daleko, neboj se, holčičky to určitě zvládnou! Každý den si říkám, že je další za náma a že to dopadne jenom dobře. Moc držím palce!

kankovka
2. zář 2009

Jé, holky, já vám taky moc držím pěsti 😉 ! A taky věřím, že to dobře dopadne, každý den navíc je pro mimísky dobrý. Tak se držte!
Maui, je dobře, že si tě v nemocnici pohlídají. Snad ti to tam bude rychle utíkat a budeš mít prima spolupacientku, budoucí dvojmaminku. 🙂
Beruško, to vás pustili opravdu brzy, jestli se nepletu tak po císaři. To jste asi v pořádku. Dříve než za týden, že? Opatrujte se ! 🙂

Taky jsem se vás chtěla zeptat na to, jak často chodíte na kontroly. Vím, jsem teprve před půlkou, ale můj dr. UTZ nemá, chodím do nemocnice. Byla jsem na UTZ ve 13tt, teď půjdu v 21 tt a pak až ve 31 tt. Vlastně tak, jak je ten screening předepsaný. No, nechci plašit, ale trochu jsem si myslela, že ty dvojčátka budou sledovat častěji. I když ta naše dvojvaječná nejsou tak riziková, jako jednovaječná.
A jste tu některá, která čekáte dvojčátka po Clostilbegytu? Já vím, asi jsem moc zvědavá. Já jen, že nám se druhé dítko nějaký čas nedařilo (přestože to první bylo hned druhý měsíc). Dr. mi navrhl, že tomu trochu pomůžem, když budu chtít. Tak jsem souhlasila, 2 měsíce brala Clostilbegyt a bylo to.

🙂

beruska5
2. zář 2009

Ve stredu me rano prijali,udelali monitor,ultrazvuk a pak sem se už jenom prejídala a odpočívala 😀
Ve čtvrtek v 08:00 prišel ke me na pokoj manžel,dali mi infuzi s roztokem,a 8:30 me vezli na sál.
Bila tam perfektní anestezioložka ktera mi vysvetlila do detajlu jak bude lekar postupovat pri císari.Posadili me a do páteře píchli epidural,ihned sem cítili na nohách teplo.Natreli břicho roztokem a zahrnuli záves abych si na břicho nevidela,poušteli si Elvise 😵
Hodne sem se bála že budu citit jak me říznou,protože jak me potírali tím roztokem tak sem to cítila,anestezioložka se me zeptala či ted neco cítim,protože už davno do me řízli,tak fajn,nič sem necítila.
08:53 hod vybrali Samka,08:55 Sašku,jak sem je uslišela hormony zapracovali a ja se rozbrečela,hned mi je pak ukazali.Odnesli je na muj pokoj ukazat manželovi,ktery tam zatím na nas čekal a pak na novorozenecké oddelení.Asi pul hodiny trvalo kym mě zašili a o 9:45 sem už bila na pokoji.Manžel mi ukazoval hned fotky co nafotil,začala mi bít hodne zima po epidurale a usnula sen asi na hodinu.Dovezli nam mimča na pokoj kde sme se kochali.Samko mel porodnu váhu 2790g,Saška 2580g co celí personal hodne prekvapilo jak sou na dvojčatka v 37tt velky.Ja je ale hodne,hodne vykrmovala 😀 😀 😀
Až do večera sem se nesmela pohnout aby me nerozbolela hlava.Nejhorší bil ten hlad,zlitovali se a donesli mi aspon bujon s brčkem.V noci sem se už sama snažila posadit,bila sem hodne rozlámana.Ja naštestí znášim i vetší bolest velmi dobrě.Ráno seem už sama vztala co sem dost prekvapila personál.Pak nás nahnali do sprch a me už bilo fajn,ani sem nepotrebovala leky odbolesti,proto nas pustili domu už tak brzi.Druhej večer sem už mela mimča nastálo na pokoji.Vstávani a ulehani je stale trocha bolestiví ale ináč fajn.Kyčle,mozek,ledviny,vše ok.Ve stredu 9.9 deme na TBC,dnes už unas doma bila detska lekařka.Kojení je zatím pul na pul,mají zatím slabší sací reflex,ja už mám mlíka hodne,trocha se jim darí ode me cucnout,zbitek odstříkam a dam se stríkačkou.Zítra nam lekařka ppujči vahu tak budu klidnejší když to budu kontrolovat.Zážitky super,bolest skoro žádna,neni se vážne čeho bát.A výsledek proste nádhernej.Manžel je skvelej,vstáva se mnou ke každemu kojení abych se tolik ešte neohejbala,prebali je a donese kemne jak kbufetu 😀
proste zlatíčko.To bilo asi v hodne velky skratce vše.

sarri
2. zář 2009

Beruško, krásně jsi to popsala - trochu mi to zmírnilo obavy z porodu.

Maui, přeju Ti, aby byl ten plánovaný pobyt v nemocnici co nejpříjemnější a žádné komplikace nenastaly. Určitě to bude vše ok a za tři týdny bude po všem. Moc držím palce.

sindynka
2. zář 2009

Beruška.Tak to se divím že Vás pustily domu,když dokrmuješ stříkačkou.Tady děti nepustěj domu dokud děti nesají s prsu dobře a přibávaj a nebo nepijou s flašky.Celkově jsou odvážný že i po císaři nechaly druhou noc děti na pokoji.Je pravda že co nejdřív u matky.

murecka
2. zář 2009

Beruško, moc ti gratuluju k dětičkám i k porodu. Máte hezký jména a mimísci jsou moc krásní. Je fajn, že se cítíš dobře a že vás pustili z porodnice už domů. A s tím kojením se nic neboj, jak se pořádně přisajou, tak to půjde samo. Tak ať dětičky krásně rostou a jste zdraví 🙂.

Maui - jestli sem ještě nakoukneš (zítra to pošlu), přeji ti, ať ti to v nemocnici rychle utíká a ať všechno dobře dopadne. Budu sem chodit nakukovat 😀.

kankovka
2. zář 2009

Beruško, ty to popisuješ skoro jako pohádku! 🙂 Však to taky "pohádka" je, když vše proběhlo tak hladce a už jsi doma se zdravými dětičkami. Tak ať je všechno další taky pohádkové.

naatasa
2. zář 2009

Beruško gratuluju, jak to tak popisuješ, ta to vypadá jak procházka růžovým sadem 🙂 To je fajn

kocule
3. zář 2009

Dobré ráno děvčata, mrňata měli hlad, takže už sedíme u počítače. 😀 Moc Beruško gratuluju, máš moc krásná koťátka s naprosto úžasnými mírami. Moc děkuji za tvé zkušenosti, že ses podělila, nás to zřejmě taky čeká, protože malá je celé těhotenství špatně natočená, tak jsem vděčná za každou informaci.

Ultrazvuk absolvujeme každou poradnu, tj. do teď 1 x 14 dní, ale je to ten klasický v ordinaci, tzn. asi nic moc přesný a paní doktorka jen vždycky konstatuje, že pupečník je OK, poloha mimísů je taková a maková, toť vše. Aspoň je člověk někdy vidí, škoda, že to břicho nemám průhledné, docela by mě zajímalo, co tam vyvádí 😀. Na velkém ultrazvuku jsem byla v tom 13 tt na genetice a pak tuším ve 20 tt, pak už ne. Myslela jsem, že půjdu i ve 30 tt, ale to se u nás nechodí, nevím proč. Jestli to není potřeba? Taky se mi to zdá s dvojčátky divné, ale asi je to normální. A teď mne paní doktorka poslala do rizikovky, na KTG a uvidíme, jestli nás ještě pošlou domů, nebo tam už zítra zůstaneme. Prý 35 tt - 36 tt nevydržíme, tak nevím. Máme streptokoka, blbou polohu a navíc další příznaky na předčasný porod, tak prý, kdyby nám rupla voda, tak máme dojet hned 😲. Upřímně, nějak mi to nedochází, že by to mohlo každou chvilku přijít, tak si s tím zatím nedělám moc hlavu a ležím.

Krásné ráno.

murecka
3. zář 2009

kocule - máte termín na den narození našich holek 🙂. Ale náš skutečnej termín měl být 3.11.

sindynka
3. zář 2009

Murecka..To je jak skoro u nás.Kluci měly bejd 17.11 a byly o 17.10.

darling007
3. zář 2009

Beruško, moc gratuluju k miminkům, jsou nádherná! 🙂
Holky, nevíte někdo o Arwence? Několikrát jsem jí psala, ale už se vůbec neozvala, tak snad jen nemá čas a nic se neděje...

kvetinka78
3. zář 2009

Beruska, gratulujem vám všetkým a tak ticho ti závidím, že to už máte za sebou.
Tak včera som bola na 3D sono- detičky vyzerali , ako keď sa klčkujú dvaja kocúry- tam ruka, tam noha. Bude to chlapček a dievčatko a vážia cca rovnako- 339g a 340 g. Lekár povedal, že zatiaľ je všetko OK.
Len ma prekvapil tým, že povedal, že cca v 24. týždni by som mala rozmýšľat nad hospitalizáciou ( v minulosti som totiž mala potrat). Takže pekne krásne idem zháňať pôrodnicu, hoci som to ešte v pláne nemala, aby som ju mala vybranú, keby nastali komplikácie. Aj Vám hrozí alebo hrozila od 24. t nemocnica?

sindynka
3. zář 2009

Darling..Nic se nestalo,asi nemá náladu a nebo časík.Před chvilkou jsme si psaly.Čeká na vizitu a asi pujde dom.Něco se jí ptala sestřička,jestly by už chtěla jít.Malej ale nechce sát,ale to zvládnem.Budu tam chodit jí pomáhat pokud to bude možné.Testy jsou prej lepší se žloutenkou,tak asi zítra to vidím na cestu domu.Možná dneska.

sindynka
3. zář 2009

Kvetinka..Mě hrozily do nemocnice od 30 tt.Čekala jsem mono dvojčata.Ale všechno bylo o.k. a voda praskla na skoro 36 doma.

darling007
3. zář 2009

Sindy, děkuju za zprávu. Moc na Arwenku myslím a držím jim palečky. Až se to bude hodit, tak ji pozdravuj...
Květinko, moc gratuluju k úspěšnému ultrazvuku a hlavně k párečku!!! 😉
Já jedu na 4D uzv zítra a taky nás čeká dětská kardiologie na vyšetření srdíček. Holky, já jsem nervozní!!! 😕

modzo
3. zář 2009

Ahoj holky 🙂
Můžu se k vám přidat? čekáme dvojvaječný holčičky a doma máme dvouletého roštáka. TP mám 14.prosince ale asi to bude dřív,ale přála bych si to dotáhnout co nejdýl. Už tři týdny musim ležet začala jsem se otvírat dr. mě nechává doma jenom kvůli synovi,ale pokud se můj stav zhorší tak stejně budu muset do nemocnice ☹

kankovka
3. zář 2009

Kocule, neboj, určitě to dobře dopadne. 🙂 Ono je kolikrát lepší rodit dřív, než čekat v tom 39 nebo 40 tt, kdy už to začne. To se pak člověk asi moc pozoruje a ještě víc stresuje. A ty už jsi na dvojčátka opravdu hodně daleko. Tak se drž! 🙂

kvetinka78
3. zář 2009

Darling, prečo ideš na to špeciálne vyšetrenie detských srdiečok?

darling007
3. zář 2009

Květinko, moje doktorka si mě docela hlídá, chodím každou chvíli na kontrolu a na dětskou kardiologii mě poslala preventivně, zatím jsme žádný problém neměli (musím to zaklepat). Prý se tam posílají všechny těhotné maminky, co čekají dvojčátka a když je to po umělém oplodnění, tak tím spíš... Nevím, ale kamarádky, co znám, tak byly taky.

balina
3. zář 2009

Ahoj holky,
berusko moc gratuluji ke krasnym miminkam a je supr ze vas takhle rychle propustili. Ted si konecne muzes poradne uzit svych mimisku 🙂
Maui at ti to v nemocnici rychle utece !

Ja chodim na kontroly kazdy 3 tydny, vcetne ultrazvuku. Ale ten je taky malinky a jen doktorka rika jak jsou ulozeny a ze se mrskaj 😀 . Kvetinko moc zavidim parecek. Taky doufam ze tam bude!

kankovka
3. zář 2009

Bali, já taky tajně doufám, že tam bude páreček. 1 klučíka už mám, a představa,že budu mít 3! 😒 Ale jednoho brášku bych mu přála. Hlavně proto, že u sousedů jsou 2 holčičky a často si spolu hrají. Tak aby nevyrůstal mezi samými holkami!

sindynka
3. zář 2009

No jak kukám,tak mě muj dr.vážen zanedbal.Žádný tripl testy,žádný jiný vyšetření jen to základní co se dělá.Je fakt,že mě dělal pokaždý ultr.ale žádný vyšetření ani srdíčka.Jo Arwi čeká na tu vizitu.Určite se pak ozve.Až bude mít koár tak děti ukradnu a pujdu protáhnout všechny 4.To lidi asi nebudou chápat,jedny dvojčata už má a ted druhý 😀

kocule
3. zář 2009

Holky, já mám pocit, že co doktor, to jiné metody. Někdo chodí často, někdo skoro nechodí 😝, my chodili 1 x měsíc a až od 30 tt 1 x 14 dní. Taky jsem čekala další vyšetření, ale nic se nekonalo. Možná proto, že máme zdravotně beproblémové těhotenství, ťuk ťuk. Ale ty nevolnosti 😝 😝. Uvidíme zítra, co nám řeknou. Držím moc palce na srdíčka, určitě to bude dobré. Při dnešní medicíně dokáží doktoři zázraky, někdy se úplně divím, co všechno nám řekli na těch vyšetřeních a určo to dobře dopadne!.

sarri
3. zář 2009

Sindynko, nechceš dát k dobru taky porodní příběh - jak se rodí jednovajky - se šťastným koncem. Ža bys tak podpořila nás (s prominutím) posrané prvorodičky 🙂

sindynka
3. zář 2009

Sarri ..Já taky byla prvorodička.Ale do doby porodu jsem si nepřipouštěla jak budu rodit,jestly normálně nebo císařem.Mě dr.na začátku řekl že těhu nevidí,přišla jsem za dva týdny a bylo potvrzeno že jsem těhotná.Ale jen jedno a zhruba na 10tt-11tt mě potvrdil že jsou.Tak jsem se bála jít na další kontrolu aby tam nebyly tři 😀 .Celý těhu bylo naprosto v pořádku,jen jsem si týden poležela v nemocnici,měla jsem nějaký zánět.Ale bylo v šechno v pořádku.Někde na 16-17 tt kluci začly kopat.Uteklo to neskutečně rychle jako utekly ted ty tři roky s klukama.Dr,mě jednou řekl že budu rodit císařem a pak jsem se o tom nebavily.Jak pozoruju vaše příběhy,tak mě přijde neže by mě zanedbal,ale bral to asi jako naprosto dobrý těhu,že mě nikam neposílal.Měla jsem si jít lehnout na 30 tt ale všechno bylo o.k.Voda mě praskla ve 35,4tt.A to doma že kapala jak voda z kohoutku,žádný poslíčky ani zátka.No možná to poslíčky byly,ale jako prvorodička jsem to neuměla posoudit a možná brala za normální těh.potíže.Voda nakonec praskla po pulhodině čekání v ordinaci u dr.a jely jsme do nemocnice.Na pásy jsem měla jít den před tím,než mě praskla voda.Tam by mě řekly,že pojedu rodit do Hradce že tady se mono nerodí,ale naštěstí to odrodil dobrý dr.,který rodil i Arwenku.Manžel po celou dobu byl se mnou.Jen si odskočil do práce oznámit,že nepřijde na směnu.Do nemocnice jsme dojely na pul10.Udělaly pásy,vyšetření zda jde o plodovou vodu.Daly klistýr a šly jsem na pokoj.Kontrakce přišly strašne rychle,měla jsem je po 3 minutách a na sál jsem šla už po 1 minutě.Přišel anesteziloig a dal epi.Všechno bylo v pořádku,pamatuju si jak se mě dr ptá jeslty něco cítím,cítila jsem chlazení a pak jen hnusnej pocit jak Tomáška v břichu obracej,to nebolelo,jen to bylo nepříjemný.Pak si nepamatuju nic.Až jsem se probrala na pokoji,asi jsem jim tam usla 😀 .Manžel všechno viděl a prej jsem je viděla,ale byla jsme praštěná.Kluci se narodily po jedný hodine .Tom měl 3,250 kg a 49 cm a Dav 2,850 a 46(NEMÁM OČKOVÁK A VÁHY BYLY NĚJAK TAK).Ráno v pět hodin mě vzbudila sestra a šly jsme se osprchovat,kde mě vyndala cevku a pomohla mě umejt.Připadala jsem si děsně trapne,že mě mije cizí paní 😠 .Ale oni jsou asi zvyklý.Šla jsem se podívat na kluky.Ty si spinkaly v iknubátoru.Jeden den mě nehachaly odpočnout že jsem se na ně chodila dívat.Krmily je ze stříkačky mlíčkem od jiných maminek a nebo umělím.Třetí den jsem šla na normální pokoj,kde jsem si je už vozila k sobě.Postupně chodily nA sluníčko kvuly žloutence.Dva týdny jsme si tam snima poležela.Pár dnu před propuštěním dělaly vyštření mozku a ledvin.Dav měl všechno o.k.ale Tom měl zuženou nebo roztáhnutou cestu do ledvin,že moč mu tam kolovala.Tudíš nás poslaly na Hradec a tám nám udělaly na 6 tt operaci,Ale všechno proběhlo o.k.

sindynka
3. zář 2009

Ono to není tak hrozný jak všichni říkaj,no ti si užiješ až se zblázníš.Taky jsem se bála,ale dva týdny pobytu v nemocnici mě naučily hodněmkromě toho kojení co jsem zkazila já svojí vynou,ale aspon že jsem jim dala 6 týdenní základ.Kluci jsem naučila pevnýmu režimu.Ráno vztávaly pravidelně v sedm hodin.Chvilku si poležely,pokopaly bo já jsem je zavazovala do zavinovaček i s ručičkama a spaly celou noc,musela jsem je budit na krmení a to byla ta chyba kojení a krmení.Dpostaly mlíčko a šly jsme venvrátily jsme na zas na mlíčko,někdy chrupkaly celej den,ale udělala jsem to tak aby věděly že je den a né noc.Koupala jsem je pravidelně ve stejnou dobu a chodily spát taky ve stejnou dobu a hned po koupání.A tak to mají do ted.Když není nějaká vyjímka hnedka v sedm jdou koupat a spát.Zvykly na to hnedka,co se v jakou chvíly dělá že po dvou týdnech doma jsme byly zaběhlý i s manželem.Ten chodil na směny.Kluky jsem teda nechovala hned při každým zaknourání.Ale zdá se mi že to s těma dvěma dětma najendou utíká rychlejc jak s jedním.My stejně chtěly dvě po sobě,tak jsme to vzaly jedním vrzem a ted to třetí nejde 😠

sarri
3. zář 2009

Sindynko, díky. Takže rodilas s epiduralem. Ještě jeden vlezlý dotaz - co to cévkování???

sarri
3. zář 2009

Nataaso, byla jsi u té Grossmannové?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru