Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

naatasa
6. zář 2009

Ahoj Arwenko, já jsme se tedy hoooodně nasmála při Tvém příspěvku, promiň, já vím, že jsi to měla těžké, jsi statečná, že jsi šla do toho porodu, ale ty příběhy s kakáním a ohvízdanou stěnou, to je teda něco 😀
Jinak přeju, ať se Ti brzy uleví,drobci jsou moc krásní a Niky Sandy určo brzo dožene, však to tak chodívá 🙂
Jen by mě zajímalo, jak doktoři přišli na to, že prcůšek byl počatý jindy??? To teď přece už nemůžou zjistit, ne?

zuzka72
7. zář 2009

Arwi-super příběh, naštěstí s překrásným koncem. Fandím ti.
Holky dnes jsem si objednala knihu o dvojčatech-početí, jedno,dvouvaječná rozdíl, těhotenství,porod atd. tak jsem na to zvědavá, konečně mi to alespoň zodpoví spoustu otázek.
Zítra jdu na ten NT screening, tak prosím držte palečky. Jdu 12.15 na krev a 18.15 na UTZ. Fuj, já se toho strašně bojím těch výsledků.

miradka
7. zář 2009

Arwenko, gratulujem k miminkám. Porod teda nebol vobec jednoduchý, Niky to určite doženie a bude v poriadku. Detičky sú krásnučké, tak nech ti robia len a len radosť 🙂 Tak hoooodne síl do nastávajúcich dní 😉

balina
7. zář 2009

Teda to bylo pocteni !
Arwenko diky za zpravy. Zatim jsem se snazila brat budouci porod jako hotovou vec, ze ktere se nebudu desit. No taky ze nebudu! Budu do doktora hucet tak dlouho dokud nekyvne na cisare. 😀 😀 😀 😀 😀

Ale Arwi, deti jsou krasny, ted jak jste v klidu doma tak uvidis jak se ti malej krasne vykrmi. Je zvlastni ten nazor ze je mladsi nez segra co?

lucy82
7. zář 2009

Ahojky Arwenko, při tvém čtení jsem se děsila a i nasmála 🙂 četla jsem to manžovi, oba jsme se shodly že prostě rodit nejdeme 😉 Mám najednou nějaký strach, na hematologii už mi připravily plán porodu jak mám píchat ty injekce a to jsem se vyděsila poprvé, podruhé když mě začalo bolet břicho jako na MS takže asi počínající poslíčky a děsím se nějak pořád 😨

Jinak jsme malovaly tak už mají holky připravený pokojíček, jukněte do albíčka 😉 A ve středu přivezou kočárek, už se na něj těšínkuji 😉 Taky jsme koupily konečně druhý auto, sice starý ale super se s ním jezdí, Passata kombi tak jsem ráda, kufr to má prostorný takže se tam holkám určitě bude líbit 😉

Zuzi držím pěstičky na screening 😉

sarri
7. zář 2009

Arwenko, tak to je nášup. Porod vážně nezávidím - jsi dobrá, že jsi to zvládla. Teď už bude vše jen lepší a lepší.

Zuzko, určitě bude vše ok - držím palce.

Lucy - krásný pokojíček, moc hezká barva. Nás to malování teprve čeká - nejsme schopni vytahat z pokoje krámy, co tam nemůžeme nechat, ale dala jsem si jako bojový úkol týdne to tam úplně vyklidit a do konce září koupit koberec a vymalovat.

darling007
7. zář 2009

Ahoj Arwenko, moc moc gratuluju k mimískům, jsou fakt nádherní! Niky to všechno dožene, neboj. Ale porod byl teda, koukám, opravdu boj. Jsi hrdina, jak v těhotenství, tak při porodu, nemělas to vůbec jednoduché a byla jsi naprosto úžasná! 🙂
Zuzko, neboj, všechno dobře dopadne, držím palečky!
A ty, Lucy, už to máš taky "za pár", viď. Já taky pořád docházím na hematologii a taky budu před porodem a po něm zase píchat...

kvetinka78
7. zář 2009

Darling, z akého dôvodu navštevuješ hematológiu?
a čo si to picháš? Prepáč, ja sa pýtam, ako taký truľlko, ale ja chodím iba ku gynekológovi, zatiaľ iných odborníkov ( až na genetickú konzultáciu) som neabsolvovala.

darling007
7. zář 2009

Ahoj Květinko, klidně se ptej, když budu vědět, ráda odpovím 😉
Absolvovali jsme s manželem různá vyšetření před IVF a zjistili mi nějakou genovou mutaci, heterozygot. Ale prý to má cca 25 procent obyvatel a ničemu to nevadí. Jen při té stimulaci hormonama by mohla zvýšená srážlivost krve nadělat neplechu, takže jsem si píchala injekce Fraxiparine do břicha. Je to vlastně heparin na ředění krve. Píchala jsem si ho do konce 12. tt a teď mi ho chtějí nasadit znova, až do porodu a pak celé šestinedělí. Na klinice v Plzni ale řekli, že je to zbytečné, že je ta odchylka v krvi jen slabá a že klidně stačí až při porodu a pár dní po něm. Tak nevím, jak to nakonec bude...

koira
7. zář 2009

Arwenko moc gratuluji ke dvojcatkum..........taky pridam svuj pribeh, ne tak vesely ☹ ....byla jsem ve 24 tt, cekala dvojcatka ajeli jsme na dovolenou do Recka...v letadle jsem zacla mit kontrakce po 3 minutach..a asi hodinu po pristani jsem porodila v recke porodnici...bohuzel ani jedno miminko neprezilo. Proto bych vam holciny chtela rict at ste na sebe opatrne a zbytecne neriskujete, nesmutnete pokud pohlavi neni podle vasich predstav...ja jsem byla smutna ze cekame 2 holcicky a ted bych za ne dala cokoliv.Nesmutnete ze moc pribirate protoze ja bych dala vsecko na svete za tech par kil. preji krasne tehotenstvi plne stastnych chvil....snad i me ceka takove...nekdy v budoucnu ☹

zuzka72
7. zář 2009

Koira, to je smutné. Copak nejde zachránit děti ve 24tt, vždyť dnes dokáží už cokoliv... Přeji ti hodně štěstí a síly.

koira
7. zář 2009

no jedno uz bylo bohuzel mrtve, a to druhe ne dost vyzrale...umrelo 3 minuty po porodu...dekuji silu i stesti budu potrebovat

darling007
7. zář 2009

Koira, tvůj příběh mě rozbrečel... 😢
Je mi to moc líto, nevím co říct 😔
Taky jsem si myslela, že ve 24. tt už by to mohli doktoři dokázat, ale holt zázraky nedokážou.
Drž se, holka, buď silná a statečná a dočkáš se. Moc držím palečky...

koira
7. zář 2009

no mozna v česku by to dokazali....ale na to je lepsi nemyslet....asi to tak melo byt....ale muzu rict ze ani nejvetsimu nepriteli bych to neprala...

zuzka72
7. zář 2009

Jak tohle může se vůbec stát, to je strašné, Koiro máš můj obdiv, mě by to asi složilo a to už děti mám.

koira
7. zář 2009

no pricina byla krvaceni z placenty(odchlipeni)...proto vlastne bylo to jedno mrtve, prej se utopilo v krvi.....ale pricinu krvaceni mi nebyl nikdo schopnej rict...snad prej kvuli rychlejsimu roztahovani delohy, coz je u dvojcat normalni...ten obdiv si moc nezaslouzim, brecim tu jak zelva, ze ani na monitor nevidim.

zuzka72
7. zář 2009

Koiro, vím, že tě to neuklidní, ale jsi mladá a budete mít další děti, neboj. Budeš krásná maminka. To hrozné už máš za sebou. Budu na tebe moc myslet, už jednou jsem někde tvůj příspěvek četla a vzalo mě to a od té doby na tebe myslím, jsem ráda, že jsi zase napsala. Drž se a nebul, bude líp, uvidíš.

koira
7. zář 2009

dekuju moc....ja vim mas pravdu, slysim to ze vsech stran...clovek proste jen nechape proc se to muselo stat zrovna nam, nikdy sme nikomu nic neudelali..tak kde je sakra ta spravedlnost....kdyz vidim ty cigany jak maji kazdej 5 decek, ktery nejspis ani nechteli tak proste nic nechapu......jeste jednou diky za podporu, potrebovala sem to nejak vyventilovat...doma kolem nas kazdej chodi po spickach, boji se neco rict..ale nikdo nechape ze proste potrebujeme aby se kazdej choval uplne normalne....

zlatovlaaska
8. zář 2009

ahoj holky, zatím jsem se pohybovala v diskusích snažilek... čekáme dvojčátka po 3. ivf, jsem teprve "na začátku".. ráda bych k vám občas jukla a třeba se dozvěděla něco nového 😉

zuzka72
8. zář 2009

🙂 Ahoj Zlatovlásko, vítej.

zlatovlaaska
8. zář 2009

ahoj zuzko, dík 😉

darling007
8. zář 2009

Ahoj Zlatovlásko, vítám tě mezi námi a přeju bezproblémové těhulkování! 🙂

arwenka
8. zář 2009

Koiro, kocicko, to se stalo ted nekdy? JE MI TO STRASNE LITO.......mam uplnou husinu a je mi do breku....drz se, holka, bud statecna, ja vim, ze je to slaba utecha, ale i na Tebe ceka krasne zdrave miminko....jsme tady pro Tebe

arwenka
8. zář 2009

Zlatovlásko, vítej u nás 🙂

Berunko, jak pokračujete? Jak hamají a jsou hodní? Sandy je strašně vyčůraná a chtěla by se chovat, jinak řve a vynucuje, potvůrka. Niky je o poznání klidnější....

Darlísku, Zuzi a Lucinko, Sarri, ješt jednou vám děkuji za milá slova, nebylo to jednoduchý, ale máme to za sebou, já už nemám megapupek (to je vám úleva), můžu ležet na břiše 🙂

Je vám dobře, holky moje?

balina
8. zář 2009

Ahoj holky, zrovna koukam jak nam to strasne utika. Pred malinkou chvilickou jsem byla uplne na zacatku a ted tam mam 20 tyden, Arwenka beruska maji miminka u sebe, Lucy se pomalu chysta atd atd. Strasne to leti co?
Hlavne aby nam to vsem dobre dopadlo. Musime si navzajem MOC drzet palecky!

Zlatovlasko vitej 🙂

sweethy
8. zář 2009

Pěkný den, taky čekám dvojčátka, takže se už od začátku řadím mezi vás, jen zatím poctivě čtu a nepřispívám 😅 Chtěla jsem se zeptat na pohyby, kdy jste je začaly cítit, já jsem od včerejška 20tt a pořád nic, vím, že je to individuální, ale už bych je mooooooc chtěla, jsem totiž pořád strašně nervózní, jestli se miminkům dobře daří a Těmi pohyby bych aspoň o nich měla nějaké zprávičky 😵

petulka26
8. zář 2009

Ahoj dvojmamči 🙂 , tak já se zase hlasím, už to vypadalo že si mě nechají v nemocnici, ale za 5 minut 12 se nám podařilo s tím vysokým tlakem zabojovat a vypadá to zase dobře.

Tedy Arwenko, když jsem četla tvůj popis z porodnice, tak mě to místy trošku polekalo, ale u toho závěru jsem se upřímně zasmála, až jsem si málem cvrnkla do kalhot 😀 😝 Máš můj obdiv, jak jsi to všechno zvládla, ty jsi prostě bojovnice 🙂

Sweethy, vítej mezi námi. Pohyby jsou fakt hodně individuální, u mě to začínalo tak že mě většinou někde něco píchlo ale pořád jsem si nebyla jistá jestli je to ono, a pak najednou skoro ze dne na den jsem mimča začala jasně cítit. U mě to byl trošku extrém protože to bylo už v 17 tt. Neboj už hodně brzy první pohyby ucítíš.

lucy82
8. zář 2009

Ahojky 🙂

Koiro je mi to moc moc líto ☹ Ten 24tt je fakt prokletej, znám hodně holčin které dopadly stejně jak ty ☹

Sweethy já začala pohyby cítit až někdy kolem 21 a 22tt takže ještě máš čásek 🙂

Zlatovlásko vítám tě u nás a přeji pohodové těhotenství 😉

Petulko teda jo, zápasíš s vysokým tlakem? To já naštěstí tlak mám v pořádku, ale asi mě trápí poslíčci, tak snad vydržím ještě dlouho 😉 Nemám autosedačky, jeětě jedno lehátko mi chybí a prachy z nemocenský nikde 😠 Kdybych aspoň věděla kdy je mám jako očekávat 😠

petulka26
8. zář 2009

Lucy včera jsem četla co jsi psala o poslíčkách, a já to mám úplně stejné, tak jsem ráda že v tom nejsem sama 😉 Autosedačky jsem koupila přes Aukro, mají tam fakt docela výběr, mám dvě stejné, tedy každou od někoho jiného a jedna je modrá a druhá červená a obě dohromady mě stály 1000 kč. Jo a je to značka Chiccko a jsou opravdu jako nové 😀

sarri
8. zář 2009

Sweethy, já cítila pohyby taky od 17tt, ale neboj, jak píše Petulka, je to individuální a ještě máš na ně čas.

Jinak si často vzpomenu na Arwenku, když tu psala o užívání rozpustného hořčíku, neb ho mám teď také a moji těhotenskou zácpu vystřídala .... nic akutního - spíš bych řekla, že celkem příjemná změna.

Apropos tvrdlo mi břicho a kromě toho rozpustného hořčíku jsem vyfasovala ještě hormon Duphaston (má to být tuším progesteron) - nemáte s tím některá zkušenost - jsem se nazeptala, proč že to mám zobat.... a taky klid ideálně vleže, tak si ležím - teda trošku jsem to flákala, ale teď ,po přečtení smutného příběhu Koiry, to zpřísním a prdím na binec v obýváku a přípravu pokojíčku, ať se snaží taťka, odteď uděluji pouze rady a rozkazy....

Koiro, je mi to moc líto a vím, že soucit Ti nepomůže, že na bolest má lék pouze čas. Já se po potratu vrhla na sport a pořád jsem plánovala nějaké sportovní dovolené a víkendy a to mi hodně pomohlo. Lehala jsem tak fyzicky vyčerpaná, že nebyla síla na nějaké smutné myšlenky. Zní to jako klišé, ale chce to zaměstnat svou mysl něčím jiným.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru