Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

miradka
10. pro 2009

Darling, teda to sú šoky, chúďatká malinké, doktori im určite pomožu. Ale už majú aspoň peknú váhu, určo sú silní a zlvádnu to. Darling, chlapci sú jednovaječné? Prečo si myslia, že obaja majú rovnakú baktériu? 😕 Ako to máš s mliekom? Odstrekuješ si? Moc ti držím palce a aj chlapcom 😉

hancas
10. pro 2009

darling.....myslím na tebe určitě to zvládnete jste šikulky.Chudáček malej a kde se vzala ta bakterie??to mi nějak nejde do hlavy z čeho??

kvetinka78
10. pro 2009

darling, naozaj vám všetkým držím palce, nech ste už všetci v poriadku a doma.

Miradka- ja som mala tiež nízke hodnoty hemoglobínu, cca okoko 96. Aj preto ma zobrali do nemocnice. Ja som užívala skoro celé tehotenstvo železo, neskôr dvakrát denne, ale tá honota mi stále klesala. V nemocnici to konzultovali s hematológom a ten doporučil, aby mi dávali do žily venofer. No a to konečne po 5 injekciách zabralo a hemoglobín stúpol na cca 113.

ivaajirka
10. pro 2009

Ahojky holky tak se hlásím kluci jsou zlatíčka,pěkně kojíme a zatím nám to stačí 😵 😵 Jinak už jsme vyrazili kořárkem na rvní vycházku máme ten firstwheels a je super lehoučkej,krásně se ovládá,kluci se tam vpoho vejdou i s fusakama od emitexu 😵 😉 tak zase pááá a ozvme se jak rosteme

miradka
10. pro 2009

Kvetinka, tak to ja mám fakt nízke železo...v piatok som mala 83 a v pondelok 79, beriem 2x denne železo od toho piatku. Už som myslela, že mi zaberá, ale teraz po obede sa mi začala motať hlava, tak neviem...mne na hemke doktorka hovorila, že by mi nerada pichala do žily, ale neviem prečo...že to neradi robia tehotným ženám. Bolo ti z neho špatne?

zuzka72
10. pro 2009

Ivajirka-chlapečci jsou šikulkové, hoď nějaké foto, ať se můžeme pokochat. 🙂
Holky, jak jíte to železo, já ho poslední týden vždycky vyzvracím a jen ho vidím, tak se mi nadavuje. ☹

irminka
10. pro 2009

ahojte babule,

Ted jsme přijeli z nemocnice z kontroly a paní dr. teda nebyla moc nadšená, nebot zjistila hmatem, že mám hrdlo už jen 1 cm a cítila plodový vak, takže mně chtěla nechat v nemocnici, ale potom si uvědomila, že budou vánoce, tak mně nařídila přísný klidový režim s opravdu tvrdým polštářem pod zadkem a fakt už jen ležet.
Kdyby mně odtekla plodovka tento týden, tak mám jet do Zlína, tam mají spec. dětskou JIP a kdyby až příští týden, tak s klidem do Hradiště...no, třeba se stane zázrak a bude to až po vánocích ...........takže pečení tento rok nebude, no nevadí

irminka
10. pro 2009

darling: jejda, to jso starosti, ale vše dopadne na jedničku, neboj, kluci jsou šikovní 😉 Držím palůšky

miradka
10. pro 2009

Zuzi, tak to bež na hematológiu, dajú ti iné železo. Mne dr vyslovene napsíala do papierov, že pri nejakých problémoch okamžite mám prísť. Ja si ho dávam 2x za deň a to tak, že si ho dám večer prv než zaspím a potom ráno o 5 keď manžel ide do práce, pýtala som sa či to tak možem robiť a dr hovorila že hej a najlepšie zapiť niečim kyselým, napr. citrónovou vodou, alebo džúsom, alebo si dať ešte jablko.

radka.k
10. pro 2009

Zuzka
já zobu Aktiferin jednou denně, obvykle ráno při snídani a k tomu Jodid a vůbec nic to se mnou nedělá. Hladinu železa vůbec neznám, nikdo mi nic neřekl, tak to mám asi v normě. Když o tom tak přemýšlím, vždyť mě krev vlastně brali jen při zkoušce na cukrovku, což je pár týdnů zpátky, tak jaktože vy přesně víte ta čísla? Já jen abych něco nezanedbala...

miradka
10. pro 2009

Radka, tak tebe ho dali asi preventívne. Čítala si príbalový leták? Najlepšie je užívať ho nalačno, aby sa čo najviac vstrebal, inak je to úplne zbytočné a zvlášť keď si dáš na raňajky mlieko alebo mliečny výrobok..Krvný obraz sa robí až v 30tt plus mínus, aspoň mne ho takto robili. Predtým som ho mala koncom červenca, čo sú 4 mesiace a vtedy som ho mala dobrý - 137 (mám to zapísané v průkazke ako hem) 😉

radka.k
10. pro 2009

Miradka
díky za objasnění, je to sice moje druhé těhotenství, ale díky tomu, že jsem měla všechno "ukázkové", tak jsem nic neřešila a těhotenství uteklo jako voda, pracovala jsem až do konce a cítila se skvěle. Teď s těmi dvojčaty pociťuju, že je to trochu větší zátěž...
Prolistovala jsem průkazku, máš pravdu, před 3 měs.mi krevní obraz dělali a u HB mám číslo 124. Doktor mi ten Aktiferin opravdu dal preventivně, říkal, že u dvojčat se předpokládá, že bych mohla být anemická

miradka
10. pro 2009

Radka, tak to urobil tvoj dr veľmi múdro. 😉 Moj je teraz z toho na vetvy...asi nemal moc dvojičiek a ja som tiež prvé mesiace zobala aspoň vitamíny pre tehu a potom som sa na to akosi vybodla...

darling007
11. pro 2009

Ahoj holky, tak dneska odpoledne jedu za klukama zpátky do nemocnice. Ta bakterie je nějaký vzácný druh (latinský název si nepamatuju a víc nevím), nechápu, kde se to vzalo. Prý je možné, že už to v sobě kluci měli před porodem, ale to je zase divné, že já tuhle potvůrku nemám (výtěry dělali i mně). Moc tomu opravdu nerozumím a hlavně nikdo mi to moc nevysvětlil, i když jsem se ptala už asi stokrát. Asi sami neví.
Ptala jsem se, co to může způsobit a docela mě to vyděsilo - tahle mrcha může způsobit těžký zánět střev, otravu krve a takové ošklivé věci. No hlavně že antibiotika zabírají, snad to bude dobré, volám do nemocnice dvakrát denně a stejně jsem jako na trní.
Už se mi po nich moc stýská, moc se na ně těším.
Mějte se všechny krásně, všem moc držím palečky!

miradka
11. pro 2009

Darling, moc budem držať palce, určite sa z toho dostanú. 😉 Fakt je to záhada, tiež by ma zaujímalo o akú baktériu ide. 😕

kvetinka78
11. pro 2009

Miradka, mne z toho železa, čo mi pichali 5 dní, vůbec nič nebolo. Ale sestričky spomínali, že niektorým ženám to môže spôsobovať najmä tráviacie ťažkosti.. Mne vlastne nič nie je ani z FerroFolgamma- tak nejako sa volajú tie tabletky, ktoré beriem, ale je pravda, že ich užívam po jedle. Mne pichanie železa do žíl zdôvodnili lekári tým, že pri dvojíčkach je to jednoducho pri anémii potrebné, aby nenastali komplikácie po pôrode. A myslím, že až táto liečba mi zdvihla ten hemoglobín.

hancas
11. pro 2009

darling....palečky držíme všichni i moje dětičky 🙂 zvládněte to jste šikulky pohlazení a pusinku na uzdravení dětem

miradka
11. pro 2009

Kvetinka, aké komplikácie by mohli nastať po porode 😨 Dobre, že ťa majú tak pod kontrolou. Jéé, ty máš termín 21.1. 🙂 to budem mať narodky. No bolo by super, keby si to dovtedy vydržala. Ja pre istotu nepočítam s ideálnym termínom, mám ciťák že to bude skor, niekedy okolo 31.1 ak sa teda nebudú hrúť skor 😉

j.cien
11. pro 2009

Ahoj holky,
tak mam zase trapeni..maji u mne podezreni na zanet slepeho streva..zitra se rozhodne,zda je to fakt ono a to bych musela na operaci..mam tam znameho chir.,tak me pustili domu,ale zitra se tam zase musim hlasit 😖
Mam 4.den prujmy,bolesti vpravo,zvys.teplotu..na sonu to neni videt,pac strevy prekrva deloha...tak se modlim,at je to jen nejaka viroza ..brali mi kultivaci,vysledek jeste neni...

Vsem preji poho dny a at se vam tyhle hnusy vyhybaji 😉 🙂 !

miradka
11. pro 2009

cien, tak to je fakt nepríjemná diagnóza, kdesi som čítala, že sa to v tehu stáva...snáď sa to u teba nepotvrdí, držím palce 😉

sweethy
11. pro 2009

cien, moc Ti přeju, aby se podezření nepotvrdilo a pokud ano, tak doktoři si určitě s tímto umí poradit i při těhotenství, tak ať to všechno dobře dopadne 🙂

irminka
11. pro 2009

cien: jejda, tak to je mně moc líto, budu držet palůšky at jde jenom o nějaké podráždění a nemusíš jít na operaci 😉

hancas
11. pro 2009

cien...a co mimča???vím že když měla známá žlučník taky čekala dvojky tak jí vzali i miminka,to by asi nějak nešlo ne???smutné držím palečky at je vše ok

j.cien
11. pro 2009

Holky dekuji,modlim se,at na tu operaci nemusim..treba je to fakt jen nejaka viroza...nebo neco jineho..
Dr.rikal,ze opercai "vetsinou"miminka preziji,ze to umi udelat,ze uz to delali..ale stejne,to cloveka moc neuklidni.

zuzka72
12. pro 2009

j.cien-ničeho se neboj moje švagrová i teta byly na operaci slepáku v těhotenství a to bylo před 14 a 25lety a dětičky jsou OK-teda už jsou to mladé slečny a dámy. 😉

j.cien
12. pro 2009

Zuzi ani nevis,jak jsi me uklidnila!!MOc dekuji,za chvili vyrazim a mam strach..ale co ma byt,to se stejne stane..tak snad ti moji broucci maji v osudu jen stastne konce 😉

hancas
12. pro 2009

cien----mysliíme na vás všichni

miradka
12. pro 2009

Cien, drž sa...dobre to dopadne 😉

j.cien
12. pro 2009

Holky jste zlate,moc dekuji!
Nevim vic nez vcera,stale trva podezreni na apendix,zantelive markery z krve mam zvysene,ale ne zas tak moc-jak byva u akutniho slepaku...CRP mam 41 a ma byt 0...ale pry u klasickeho akutniho slepaku je treba 200..takze rano v 8 na lacno dalsi kontrola...

miradka
12. pro 2009

Cien, tak to je dobre, snáď to do zajtra klesne. Máš ešte problémy s průjmom a bolesti?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru