Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

darling007
1. led 2010

Ahoj holky, tak se poprvé hlásíme z domova...
Kluci jsou zlatíčka, vůbec nepláčou, jen když mají hlad a Honzíka občas trápí bříško. Mažeme mastičkou "Pupík"a cvičíme, taky máme kapičky BabyCalm. Docela mu to pomáhá, řekla bych. Plně kojím, akorát občas dám oběma napít trošku NeoCate, právě kvůli bříškům...
Přeju všem do nového roku hodně zdravíčka a štěstíčka, hlavně spokojená a zdravá miminka!!!

lita
1. led 2010

Ahoj holky, krasny novy rok pro vas, vase blizke a detatka jak narozena tak i ta zatim v brisku! Doufam, ze jste ho radne oslavili a nemate velkou kocovinu z tech vsech dzusu a limonad 😉

Pokud nekdo uvazujete o koupit tech Fisher Price lehatek s vibraci, tak nejlevnejsi (oproti nekterym obchodum az o 200 Kc) maji zde:
http://www.nejlepsi-hracky.cz/sedatko-od-mimink...
Dokonce maji i novou verzi, sice nechapu, proc ji rikaji nova verze, je to model 2009, ale k dispozici teprve od zacatku prosince a je dokonce jeste o 4 Kc levnejsi nez ta starsi verze 😀
http://www.nejlepsi-hracky.cz/fp-bg-sedatko-od-...
Dalsi fotku toho noveho typu jsem si dala do albicka.

Rejchl, vitej v diskuzi, urcite brzy zacnes pekne pribirat, mne to ze zacatku take slo dost pomalu, ale uz brisko pekne vykukuje 🙂 Jeste do nedavna max. 4 kg, naposled v 21.tt to uz bylo 7 kg.

lita
1. led 2010

Darling, to je uzasne, ze jste uz opravdu doma a navic kojis! Chlapeckum se u vas ocividne libi a ted si vsechno rychle vynahradite. Tak at v tom novem roce krasne rostou a pribiraji nejen na hlase ale i na vaze 😉

beruska5
1. led 2010

Ahojky všem v novém roce,já si o pulnoci dala sklenku šampusu a rano v 5sem kojla a pak krpci spali do 11:30 😀 😀 😵
darling mi taky použvame kapky babycalm-zatím vždy pomohli když meli.Samko potíže s bríškem nemá,kadí každej 5 den 😀
Saška tá kadí každí den ale má často potíže takže kapky,masáž i občas teploměr ☹
Zistila sem že když jím rajčata a cibuli ,mají potíže ešte horší 😖
Zatím sem od porodu nshodila ani klo,ted cez vánoce sem 2 přibrala 😝 😝

kocule
1. led 2010

Zdravím děvčata v novém roce. S prďuchy bojuje naše malá taky a co fakt zabralo a nezrujnuje to vaši peněženku, tak jsou Laktobacílky Baby. Jsou to kapsličky, které se vysypou do mlíčka nebo čaje, cena cca 130 Kč za 30 ks. Nám to pomohlo výrazně, malá poprvé kakala tužší kotánek, jinak měla rajdavku a asi ji to i prohánělo, špatně trávila a nadýmalo ji to. Z čeho to měla, to netuším. ☹ Jinak nezabralo vůbec nic, ani Baby Calm, Sab Simplex, ani probiotické kapky od Bio Gaia, a to byly dost drahý, čekala jsem víc.

Darling, obrovská gratulace, hurá, že jste doma. Člověk si to pak začne konečně pořádně užívat.

Holky, nevíte, jak je na tom Irminka?

miradka
1. led 2010

Hancas, aké deky máš? No ja ich budem chcieť asi zladiť so zavinovačkami do auta...díky za nabídku 🙂

beruska5
1. led 2010

Já myslím že Sašenka má potíže s kadením proto že od 1mesíce musí brát kapky železa na chudokrevnost.
Nejdřív sme měli aktiferin ale to bili desní problémi a pláč ☹ 😢
,ted mesíc máme maltofer a je to o moc lepší 😉 ale ne 100%
a Samko nebere nic a nemá potíže
ti laktobacilky nevím jak použít-plne kojím takže nemužu je dát do mlíka a čaj až do 6mesíce když kojím nebudu dávat 😲 ,tak nevim

kocule
1. led 2010

Beruško, to asi bude mít fakt z toho železa, já ho taky nesnáším a mám problémy. V porodnici mi ho dávali po porodu, protože jsem byla bílá jak stěna, jenže u mě je to normální, mám to po babičce, pleť jak porcelánová panenka. Samo, že jsem nemohla na záchod, jenže na zavinování dělohy se musí člověk vyprázdňovat, tak mi chytře dali čípky. 😠 Takže ráno a večer železo a pak čípek, abych mohla na záchod. Jak jsem to zjistila, tak byl cirkus a odmítla jsem to jíst. Heverem to do mě teda necpali a bylo po problému. Těžko říct, jak pomoct, u vás snad jen do toho čaje, ale chápu, že jim nechceš dát, když kojíš. Snad vás to brzo přejde a bude brzo dobře a nebudete to muset brát. Pak už jen příkrmy by to mohly vylepšit, ale to je ještě brzo. 😝 😝

miradka
1. led 2010

Holky, aké lahvičky ste kupovali pre miminka? Je tak široký výber, že si zase neviem vybrať 😅

miradka
1. led 2010

Lito, na to popraskané bruško mi už nič nepomože...ale snáď ten krém čo používam aspoň trošku zmierni následky. Ten bepanten je strašne drahý a vraj je aj tak jedno čím sa natiera, nič nezaručí či bruško popraská alebo nie. Veľa robí aj genetika, ale v mojom prípade ani to nestačilo, proste to telo nie je stavané na dvojčatá 😒

carrinka
1. led 2010

Ahoj holky, přeju Vám krásný nový rok 2010 😀

Byli jsme ve středu na genetice a všechno je v pořádku, aspoň vím, že ty problémy z krvácením nesouvisely s holkama, ale Ačko má placentu na zadní stěně a je níž, takže mám zákaz všeho a větší klidový režim 😀

Hned jsem nás objednala na 4D ultrazvuk, jdeme 26.1., tak se moc těším... Napište, jestli jste ho taky měly a jestli bylo něco vidět 😉

j.cien
1. led 2010

Carii tak to je parada,ze mate genetiku OK 😉 a prosim,k cemu je dobry ten 4D UZV? 😕

lita
1. led 2010

Miradko, na ty flasticky jsem se tady ptala kolem stranky 298 a holky psaly ruzne, me celkem zaujaly flasticky, co doporucuje Kocule - od Dr. Browns:
http://www.drbrowns.cz/index.html

S tim briskem jsem sama zvedava, ted si ho mazu ruzne, treba i Indulonou mesickovou, mam olej od Saloosu, ktery jsem dostala od me sestry, ten hezky voni, ale trva to, nez se vsakne. Do toho bepanthen Lotio asi casem pujdu, je levnejsi nez ten krem, protoze ho je 200 ml. Zatim mi brisko nepraska, ale par cervenych carek jsem nasla pod prsama.

j.cien
1. led 2010

Holky taky jsem zvedava,jestli popraskam...i kdyz to jsou male veci,hlavne at jsou mimi OK!
Mazu se od 3.mes,mela jsem Weleda pestici olej pro tehu-prijemny,ale docela mastny..ted mam Eucerin tehu olej a ten je perfektni,staci par kapek a hned se vsakne 😉
Ale verim take,ze hlavni je ten genet.sklon..nekdo se nemaze nicim a stejne nepopraska...ale mne ta kuze strasne svedila,coz ted nesvedi,kdyz mazu rano a vecer 😉

lita
1. led 2010

Carrinko, tak to je skvele, proste si das na sebe pozor a nebudes delat vylomeniny 🙂 Ja o tom 4D UTZ take uvazuju, s dvojcatky se ma chodit drive, myslim nekdy mezi 24.-28.tt, tak si jeste v pondeli po vanocich zkusim zavolat. Rada si tedy take prectu zkusenosti.

J.cien, ten 4D UTZ je spis na krasu, z odezev ti vykresli odhadovanou podobu miminka v brisku, ale nesmis mit placentu vepredu, miminka musi byt spravne natocena, dela se zaznam na DVD, takze muzes i videt, co tam ti mali raubiri vyvadeji, pokud tedy zrovna nespinkaji 🙂 To by te mozna poslali se probehnout po schodech, abys je probudila.

j.cien
1. led 2010

Jejda,tak dekuji,jsem jak z jeskyne 😀 pooprve slysim,ze existuje i 4D 😉
Ja mam jednu placentu na predni stene a u druheho na zadni..tak se na to zeptam 😉

sarri
1. led 2010

Miradko, zavinovačky do autosedačky nám byly cestou z porodnice hodně velké, ale miminko do nich jse zabalit, i když jsou velké a když se to ještě utěsní dekou. Vlastně jsou nám velké pořád, ale vždycky se to nějak zachumlá a hřejí i zespod.

misas006
1. led 2010

ahojky všechny, moc jsem sem nechodila,ale ráda bych přidala, protože jsem 24/12 porodila jsem už s dvojčátky doma. Holčička měla 2530 gr, chlapeček 2550 gr, v nemocnici si mě nechali po císaři 6 dní a domů. Dvojčátka jsou od začátku na Nutrilonu HA, máme lahvičky Avent a jsem s nimi moc spokojená. Jen jsem na rozpacích, kolik jich mám dávat ml na každou dávku, protože na krabičce Nutrlinu je napsaný méně než 3,5 kg dávat 6 dávek po 90 ml, ale malincí papají častěji a menší dávky. V nemocnici mi snad každý den zvyšovali o 10 ml dávku, já to dneska taky zkusím ze 60 ml dát na 70 ml a uvidím.
Nemáte někdo nějaký zaručený trik na odříhávání? Strávíme nejvíc času tím, že nám miminka visí přes rameno a my čekáme na odříhnutí, který je tak jen v polovině případů. Miminka ukládáme v zavinovačkách na bok postýlky. Děkuji moc za rady, ty prdíky chlapečka taky trápí, tak zkusím něco z vašich rad

miradka
1. led 2010

Lito, díky za pripomenutie, vedela som, že o tom bola reč...hneď sa vrátim spátky, nech neotravujem s tou istou otázkou 😀 To je tak, keď sa neviem s niečím rozhodnúť, najprv si myslím, že to nebudem potrebovať a zrazu to potrebujem 😅
Sarri, ty máš tiež od emitexu zavinovačky do auta? No aj mne sa zdajú veľké, ale fakt neviem do čoho by som ich teda mala dať... 😕 alebo potom zimnú kombinézu a deku 😖

zuzka72
1. led 2010

Jinak holky mě šíleně bolí pravy prso, ale hrozně, bojím se, abych tam neměla zánět, nesetkali jste se někdy s tím, co to může být? Nalévání prsů to není, to už mám za sebou, ale občas mi tečou, tak si říkám, jestli se mi tam netvoří dokola mlíko a nevrdne tam, jako při kojení, ale to zase tvrdy nemám. Tak nevím, no v úterý jdu k dokimu, tak to zjistím, ale víte jak, do úterka daleko.

kocule
1. led 2010

Misas vítej a gratuluju, moc pěkný vánoční dárek. 😉 Popíšu ti naši zkušenost.

Na začátku je blbé to, že děti nevědí, kolik mají vypít a kdy mají dost. 😅 Takže člověk je pořád nalejvá a nalejvá, protože pláčí a myslela jsem, že mají hlad, ale mnohdy to nebyla pravda. Měli by vypít cca 150 ml na kg váhy, to si vyděl počtem krmení, ze začátku asi 8krát denně a podle toho jim udělej dávku. Uvidíš, jestli jim to bude stačit, nebo ne. Blbost je to, že ti každý řekne, že děti vědí, kdy mají dost, ale není to pravda. Naše malá byla průtočák a žahla by úplně všechno, co bych jí dala. Z toho je potom to bolení bříška, protože mlíčko špatně tráví, zvětší se jim žaludek a je to začarovaný kruh. Takže se vlastně přepíjejí, ty jim dáváš hodně mlíka a řešíš bolení bříška kapkama, situace na houby.

Určitě si piš, kolik ti za den vypijí a v kolik hodin, já to dělám dodnes a přesně vím, jak jsme na tom a kdy má který hlad. Taky si značím, kdy kakali, kdy jsem dávala vitamíny a nemám v tom hokej. Časem se mrňata naučí, kolik jim stačí a sami si flašku vyšprtnou. Jinak brkat tak malá mimča neumí, taky se to musí naučit a chce to trpělivost. Někde jsem četla, že se má po jídle zkusit 5 min brkat. Když nic, tak dát spát a zkusit po cca 10 min znova. Naší malé to moc nešlo a plakala mi i hodinu, než se podařilo, jinak jí to honilo a nespinkala. Zvedni se určo postýlky za hlavou, aby ti neblindili a nevracelo se mlíko, taky to pomáhá.

Miradko, já mám ty zimní zavinovačky do autosedaček taky a jsou super. Na odchod z porodnice krapet velké, ale zababušili se a bylo to OK. Mě se totiž nevleze do kočárku fusak, takže máme kosmonauty (zimní kombinézy a v nich parádní šlehu!) a zima nám není. Navíc je využiju určo dlouho, jsou až do jednoho roku.

kocule
1. led 2010

Nebo je zkus dát opatrně na bříško, někdy to taky pomůže. A dobře se zároveň vyprdí.

sarri
1. led 2010

misas006, tabulku na Nutrilonu ber s velkým nadhledem- já krmím dle doporučení dětské lékařky tehdy, kdy si holky řeknou a tolik, kolik vypijí - někdy víc a pak déle nechtějí a někdy níň, ale zase chtějí častěji. Děti si v jídle najdou vlastní režim. Pravda, u dvojčat je lepší, když jí ve stejnou dobu, takže poté, co nakrmím jedno dítě, tak dám i druhému, třebaže sní jen málo
... na brkání funguje poloha tygřík http://www.kukacky.cz/node/51 - nám pomáhá

kocule
1. led 2010

Sarri má pravdu, ty tabulky jsou naprosto naprd, neznám nikoho, kdo by se jima řídil. Podle nich bychom měli pít 210 ml 5krát denně, ha ha ha. Malej mi nikdy nevypil víc jak 150 ml. Držela jsem se kilama miminek, naše mudra to taky tak počítá a plus mínus to sedělo. Dnes, když už víc spinkají, tak mi dali jen 550 ml za celý den, což je málo, ale nenacpu to do nich, ani kdybych se rozkrájela. Třeba si dají víc zítra, neřeším to.

Dnes je to u nás jak v cirkusu, celý den řev, takže jdu krotit dravou zvěř. Dobrou.

sarri
1. led 2010

kocule - kosmonauti - to je naprosto přesné - taky máme 2 v kombinézách

kocule
1. led 2010

Sarri, 😀 😀 😀.

hancas
1. led 2010

misas...zkus mimča hladit mezi lopatkama to mi doporučovali v porodnici že je to rychlejší a víc si brknou.zjzs to nám to pomáhá mezi lopatka bud hladit nebo trošku bouchat

hancas
1. led 2010

hanulinko----jěště jsem neměla čas to pohledat ale slibuji že do neděle určo napíšu co a jak a v pondělí by to letělo expreskou čili v úterý by jsi to měla doma ju.

tlap.ka
1. led 2010

ahoj holky, jdu si zahrát na posla dobrých zpráv 🙂 😉 a kromě přání do nového roku mám pro vás i vzkaz od kankovky: 😉 🙂

Dnes rano se nam vyklubala nase dvojcatka. Helenka 1935g, 42cm a Vasicek 2440g, 46cm.Akutnim cisarskym rezem. Jsme vsichni v poradku. 🙂 😉 🙂

hancas
1. led 2010

kankovce----přeji vše nej a miminkám též p.s. mají krásné datum narození 1.1.2010

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru