Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
12. led 2010

Ahojky, tohle jsem našla o tom kočárku Emmaljunga:
http://bezpecnost-rodiny.cz/?p=1762
Píšou o brzdách, snad by se tam daly dodělat v nějakým cyklosportu dodatečně. Pořádně se na ty brzdy poptám v tom našem obchodě.

zlatovlaaska
12. led 2010

j.cien, mudry a jejich znalosti i o riziku chápu, ale to bych se zbláznila, nechci slyšet nic negativního, jen samá pozitiva a hezký zprávy 😀 s tím 3D to znám, jeden byl trošku vidět, ale druhej dělal fóry, na fotkách v albíku to je znát 😀

co to je OMG?

jinak my jsme po všech výběrech byli pro kočárek v Kolíně (www.kocarky.cz). Mají je všechny skladem, takže si všechny můžeš očíhnout, ošahat a odrncat. Pán ti ke každýmu poví... To bylo fajn.

j.cien
12. led 2010

Holky,zkousela jsem na prodejne s nim jezdit a jde fakt lehounce a je celkove prima 😉 ,
ta sleva je jen do vyprodani techto modelu 2009 a pro rok 2010 budou dovazet jen mono kocarky pro 1 dite.
Kontrolovala jsem ted na netu tu cenu a treba v Polsku a Anglii jsem ho nasla v prepoctu za cca 19tis za sportak!!a na dvojcatka.cz ho taky maji za tu vysokou cenu!
Takze to asi stoji za to!Ted jsem jeste nasla,ze to nekdo prodava po detech jako bazarovy za 13,5tis...a uvadi tam ,ze ho koupil za 28tis..coz odpovida,kdyz neni ve sleve...
Jinak bezna cena 1 korbicky je tusim 5,5tis a ted je ta 2,5tis 😉

zlatovlaaska
12. led 2010

balina, ty jsi koukám rekordmanka ve výdrži, co? tak ať tě zítra potěší dobrýma zprávama 🙂

zlatovlaaska
12. led 2010

ty jo, j.cien, to vypadá na dobrý kauf 😀

já chtěla nafukovací kolečka, takže se mi výběr zúžil...

j.cien
12. led 2010

OMG= Oh Mein Gott 😉 😀

A brzdu ma tu klasickou,ze si zaslapnes klapku a stoji,ale rucni brzdu teda nema...

sarri
12. led 2010

Tak hlásím všechny děti v pelechu. K tomu očkování - Elišce to po kalmetizaci (a to už je cca 7 týdnů) zahnisalo. Ani bych si toho nevšimla, ale jak jsem ji dnes natírala olejem, tak jsem z toho strhla povlak a ten hnis začal vytékat, tak jsem to dovymáčkla a stříkla Jodisolem. Adélka tam má jen takové zatvrdlé. Tak nevím, jestli je to OK. Co tam mají vaši prcci, když píšete, že nemají zahojené?

zlatovlaaska
12. led 2010

hmmm. tos mě dostala, tak já hlásím +13 kg OMG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hanula83
12. led 2010

Kocu, jo já vím, děti to mívají, v porodnici doktor nám říkal, že jeho dvojčata to měli obě.

J.Cien, já taky mám protivnyho doktora, sice nebyl pesimista, ale když neměl náladu, tak to byl zážitek z vyšetření.. Nikdy jsem se ho raděj ani neptala na pohlaví, už tak z toho vyšetření byl úplně hotovej, než jim všechno změřil atd... Pohlaví jsem se dozvěděla až na genetice na velkém UZ.. A pak už mi to nikdo nepotvrdil, až den před porodem na ultrazvuku. Já holčičky moc chtěla. Možná mi to holky nebudete věřit, ale já, když jsem byla malá, tak jsem si hrozně přála, ať mám jednou dvojčata holčičky 🙂))..a tenkrát jsem věřila tomu, že to tak bude. Bráchové mají samy kluky, tak i všichni okolo mě jsou rádi za holčičky 🙂. Ale jak už tu padlo, nejdůležitější je, aby byli mimča a mamča v pořádku, ostatní je nepodstatné a potvrdí mi to jistě každá správná máma 🙂...

A holky, hlavně nemyslete na to, jak špatně to může dopadnout, myslete na to, že to dopadne dobře. Já si to dobře pamatuju, jak jsem se taky strachovala a hltala ty příšerné články co se komu kdy stalo... ale je dobré je nečíst a doktor, kterej akorát ty rizika připomíná, tak není dobrej doktor.

Jinak holky, co máte děti, první očkování je až ve 3 měsících, ne? Naše prďolky mají tu jizvičku po TBC obě takovou jakoby zhnisanou a tvoří se na tom stroupek a já nevím, jak to má vlastně vypadat.

petranela
12. led 2010

J.Cien, taky jsem hledala na netu ceny toho kočárku a je to přesně tak jak píšeš. Normálně je hodně drahý. Jestli má kočárek ruční brzdu, mělo by to stačit. I ty ceny za korbičky ve slevě jsem pak našla.

Zlatovlasko a pro který kočárek jste se nakonec rozhodli?

hancas
12. led 2010

hanulinko....ten stroupek je super hlavně neodlupuj nemá se to odpadne to samo,mi to měli docela škaredý a jednou při koupání to odpadlo samo,byl tam malej flíček červenej ale postupem času se to zahojilo,takže neměj strach vše je OK

kocule
12. led 2010

Adul to má takové vysušené, tak si to doktorka změřila a prý je to zhojené. Tomča to zhojené nemá, vypadá to jako jebák (pardon za výraz 😀) a má se to vysušovat lihem na pupík. Jo a jinak nemáčet ve vodě. Tudíž dáváme bacha při koupání a hojí se to.

Holky, myslete pozitivně. Doktoři jsou plašani a úplně zbytečně. Všechno dobře dopadne, uvidíte, musíte tomu věřit. 😉 😉

Jdu uspávat, lumpadlovi se nechce. Paaa.

zlatovlaaska
12. led 2010

hani, já si vždycky přála páreček a všichni mi předvídali 2 kluky, jak jsem z toho byla otrávená...

a teď? když se nám podařilo až 3. IVF?????? jsem štěstím bez sebe, že budou 2 miminka a co bychom měli mít???? no přece kluky!!! občas se někdo div nekřižuje, jé, chudinko, dvojčata, tak říkám, že ví prd. že jsem ráda!!! a je to tak!

zlatovlaaska
12. led 2010

petro, nakonec jsme vybrali duo easy walker v barvě navy. má ho kámoška, tak jsme už měli vyzkoušený, že se vejde do kufru u auta 😀

původně jsem chtěla bumbleride, abychom nezaplatili za kočár takovou raketu, ale zklamal mě, když jsem ho viděla... a ani prodávající ho tak nechválil. jeho argumenty měly logiku a při uchopení uší u tašky se taška naklonila dopředu, což mě vyděsilo. bydlíme ve 2. patře bez výtahu, takže budu lítat s taškama nahoru a dolů. manža si stoupnul k easy walkeru a další vidět už nechtěl 😀

zlatovlaaska
12. led 2010

ale ten od jcien vypadá na obrázku pěkně 😉

zlatovlaaska
12. led 2010

holky, kolik jste měli nakonec přes pupek????? už mi není žádná bunda, manžova taky ne, nosím tchánovu a modlím se, abych to v ní dochodila.

pupek 115 cm, celkem cca + 40 cm 😀

petranela
12. led 2010

Zlatovlásko,easy walker se mi taky moc líbí, už od začátku. Já vymýšlím jak ušetřit, tak zkoušim nějaké levnější varianty. Ale přemýšlela jsem o tom koupit použité korbičky od EW a tím by se cena taky dost snížila.

petranela
12. led 2010

Já už mám teď 100 cm, jsem zvědavá jak budu vypadat později 😉 Od začátku jsem neměřila, protože po těch hormonech se mi břicho vždycky dost zvětšilo, ale pas jsem měla vždycky tenký, horší to mívám se zadkem, když jsem jako netěhotná něco přibrala, tak mi všechno šlo hned do zadku...

hanula83
12. led 2010

Zlatovlásko, já měla přes břicho 130 cm, asi tak 3 týdny před porodem, do porodu se jistě ještě rozšířilo... No ale nutno podotknout, že já ani normálně nebyla nikdy drobek... Jinak mně by dvojčátka ani nenapadly (myslím už teď v dospělosti). Já s dětma chtěla počkat až tak do 30, ale ony se naplánovaly samy 🙂.. a já jim jsem za to teď moc vděčná 🙂... A co se týče pohlaví, jasně, souhlasím. Já zase měla šok, že jsem vůbec těhotná a potom navíc zjištění, že hned dvojnásob.. a jak jsem teď ráda, ani popsat nedovedu 🙂...

Hanči a Kocule, tak moc děkuji za info. No je fakt, že to vypadá jako takovej uhřík... já teda nevěděla, že se to nemá koupat, já to normál namáčím... Tak já jim to budu natírat tím lihem.

zlatovlaaska
12. led 2010

petro, taky jsem uvažovala, že bych stornovala ty krobičky, ale objednali jsme model 2009 a nevím, jestli ten model, co je na netu, občas se tam korbičky objeví, jako třeba teď na koníkovi... tak jestli není 2008 a jestli chytře není jiné uchycení u nového modelu... ale to je jen špekulace... možná, kdybych zavolala do Kolína, jsou výhradní dovozci, tak by mi poradili...

taky jsem si říkala, že když jsme objednali adaptéry, že koupíme použité autosedačky, ale nedaří se mi to sladit... takže jediné, na čem jsem ušetřila, jsou postýlky, co mám docela výhodně od kámošky vč. matrací, peřinek a povlečení 😀

petranela
12. led 2010

Hanulko, tak to je krásný, že se vám podařilo přirozeně 😉 To se málokdy vidí 😉 Pěkně se vám dvojčátka naplánovala sama!
Nás čtyči pokusy ivf stály 100 tis. a bylo to dost drsné, uvažovali jsme o adopci, rozpadaly se nám embryja, šílený průběh ivf. Pak jsme šli několikrát k léčiteli, člověk už neví coby udělal a pak naráz embrya byli jedničkový a ten poslední pokus se podařil. Zázrak. Naštěsí jsme celkem rychle na všchno zlé zapoměli a jsme rádi, že dvojčátka čekáme 😉 a je nám těch 30. Jenom aby jsme to zvládli až do konce a mimča ať jsou zdraví.

lucy82
12. led 2010

Já měla přes břicho kolem 125cm pak už jsem se radši neměřila 😀 A přibrala jsem 23kg, 8 kg z toho byl jen to jak jsem byla oteklá a zavodněná 😒 Ale při porodu jsem nechala 10kg, o 4 dni později co jsem přestala být oteklá šlo dalších 8 kilo dolů a do 6 týdnu jsem schodila všechno 🙂 Akorát ten bachor pořád mám 😅

My to očkování máme takový červený ale už suchý zítra na to mrknu podrobněji. Nu jdu asi na kutě, manžel měl dneska dovolenou ale zítra je v práci až do šesti takže zítra bude asi náročnej den, ven zase nepůjdeme protože nám někdo zaházel cestu z kočárkárny sněhem, tak tam máme tak metrovž plot sněhu a ještě je ke všemu zmrzlýho, včera to manža odházel a dneska je to tam zase. Jak nemají lidi kam parkovat tak odhazují sníh tam ☹ 😠

zlatovlaaska
12. led 2010

taky jsem ten typ, co je do pasu "štíhlý" a od pasu dolů "kus" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 za poslední roky jsem taky spíš větší než menší...

hani, já chtěla děti odjakživa, mě by zase nenapadlo, co budeme podstupovat a jak dlouho si na ně budu muset počkat...

petranela
12. led 2010

Zlatovlásko, taky se mi zdá, že je to těžké sladit a sehnat tak, aby všechno pasovalo. Rozumím, že jste koupili nové a nový kočár je přece jen lepší 😉

zlatovlaaska
12. led 2010

peťo, kdo nezažije nepochopí... to je super, že se po těch peripetiích zadařilo 😉 a těch "pár" zbávajících týdnů zvládnete 😉

zlatovlaaska
12. led 2010

lucy, tak to jsi se těch kil zbavila pěkně a ten pupajs se musí chvíli vstřebávat... 😉 teď jen ve volnu trochu posilovat, co? 😀 jen to volno mít 😉

s tím sněhem to je hotová kovbojka 😀

hanula83
12. led 2010

Petranelo, no právě, v práci jsem pořád tvrdila, že já a děti, to zatím fakt ne a za tři čtvrtě roku po přijetí přijdu s tím, že jsem těhotná a hned s dvojčatama... Museli mě mít za blázna a nebo za totálního lháře... Já vždycky brala antikoncepci a půl roku před otěhotněním jsem ji vysadila s tím, že se chci očistit od těch hormonů a že za nějaký čas ji začnu zase brát. No ale mimča mě převezli, než jsem si ji stihla znova předepsat, tak už na tom ultrazvuku vykukovali 🙂)). Ježiš a jak jsem ráda, že si to takhle osud sám zařídil... Akorát jsem teď s tím dvojčecím kočárem za blázna před všema lidma, protože jsem pořád tvrdila, že děti ne-ee 🙂))... A vše dobře dopadne, řízení osudu je takové, že dřív nebo pozděj to štěstí na každého sedne 😉

zlatovlaaska
12. led 2010

peťo, taky si říkám, že ho budeme mít tak na 2-3 roky a hezky se zárukou a taky že ho užijeme do aleluja 😀 bydlíme trošku na kopci, takže tenhle bude do toho terénu ok 😀

petranela
12. led 2010

Zlatovlásko přesně tak, i u vás je skvělý, že se ivf povedlo 😉 Taky jste se dočkali 😉
Mně se stejně pořád zdá moje těhotenství jako utopie, už jsem byla smířená s tím, že těhtoná nikdy nebudu a teď mi v bříšku kopou dvojčátka 🙂
Na začátku těhu jsem přemýšlala dost pesimistikcky a nevěřila tomu, ale později jsem si nakázala jen pozitivní myšlení a hlavně to, abych si žádné špatné věci nepřipouštěla. Zatím mi to docela jde 😉

zlatovlaaska
12. led 2010

hani, dobrý 😀 odříkaného chleba největší sousto 😀 je super, že to bylo bez nervů... vážím si toho, že jsme to doma ustáli... když to tak vezmu, tak to je skoro 6 let, co jsme se začali snažit... a to je pak už fakt na budku... ještě když se do toho zamotá potrat....

fakt ti to přeju!!!!!!! a jsem ráda i za tebe, jakou máš z holčiček radost 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru