Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

salu
25. led 2010

Holky, jaký máte vybraný kočárek? Máte nějaké doporučení? Teda - nechci šílet, ale už se tak trochu pokukuju.

petulka26
25. led 2010

Radko, IVF je umělé oplodnění a ET je Embrio transfer - to je když ti vracejí už oplodněné vajíčko do dělohy 🙂

j.cien
25. led 2010

Holky ja teda zavidim vsem,co si uzivaji ted ten druhy trimestr...pro mne je to docela nařez...nespim,pali me zaha fest,boli me kycle a krize a navic nekde uvnitr konecniku=hemeroidy 😝 Vim,ze bude hur a tak se toho docela zacinam bat...kdyz uz ted jsem na nic a fucim jak lokotka,mam tachykardii,takze budim klidne 120 v klidu,takze pri chuzi mi srce klepe jako pri aerobiku... a do konce jeste daleko...
Vsechno preziju,clovek toho hodne vydrzi 😀 ,jen se stale modllim,at jsou mimi v poradku!
Citim pohyby vzdy jen vlevo..ale dr.rikal,ze je to jedno,ze z toho nepoznam,ktere se zrovna vrti,protoze maji mezi sebou jen tenkou prepazku..

A Lito ja byla jeste vetsi pako-testila jsem uz 5.den po ET 😵 a byly tam // 😵 !

lita
25. led 2010

Radko, IVF je in-vitro fertilization neboli umele oplodneni, ET je embryo transfer neboli kdyz ti embryjka (vajicka oplodnena spermiemi mimo telo) vlozi do delohy, ICSI je metoda, kdy se vybere jedna spermie a ta se primo vpichne do vajicka (pokud jsou spermie hodne line nebo nekvalitni), OPU je ovum pick-up neboli odber folikulu po stimulaci (folikul je obal ve kterem je vetsinou vajicko, ale nemusi byt pokazde), IUI je metoda, kdy zenu stimuluji nebo take ne (pokud je po vsech strankach v poradku a hezky ovuluje) a v den ovulace do ni striknou ocistene a centrifugou rozpohybovane sperma. Jo a CAR je centrum asistovane reprodukce.
To by bylo takove asistovane reprodukcni minimum 😉
Tak to jsi nejspise krasne ovulovala a tva vajicka na manzelovy spermijky hazely hodne sexy usmevu 😀

balina
25. led 2010

Ahoj holky, tak my jsme uz taky doma 🙂 🙂 🙂
Narodily jsme se ve stredu a presne jak jsem cekala : 14 hodin mi vyvolavali prirozeny porod a pak mi udelali cisare s jiz napichnutym epiduralem 😒
Ale jinak jsou holky naprosto v poradku a ja jsem taky prezila. Adule mela 2840 kg/47cm, Bára 2640/47.
V porodnici nam dali poradne zabrat s kojenim, skoro mi deti vyhladoveli, nez pochopily ze toho mlika na ukojeni obou fakt nemam a druhy musim dokrmovat. Dokrmujete nektera na stridacku jedno dite? Asi ne, tedy jsou jen samy sikovnice 🙂

Jeste jednu radu potrebuju : V porodnici nam davali mliko uz pripravene (Bebu HA) a ted jsem rychle jela do lekarny at si namicham a sem z toho takova vyjukana. Takze mi prosim vysvetlete nekdo polopaticky jak se da urychlit proces prevarovani kojenecke vody, jeji chladnuti a nasledovne michani s praskem. Prijde mi to dost zdlouhavy, kdyz se musi varit 5 minut - takze tim pada rychlovarna konvice - a pak chladit. No ale asi delam nekde nejakou botu. Jsem nejaka v tranzu 😀

Jo a taky koukam spousta novych lidicek, supr. V blizske budoucnosti si doctu co jste vsechno napovidali. Takova jsem ja optimistka.

petulka26
25. led 2010

Balino moc moc gratuluji k holčičkám. Máte krásné miry i váhy.

S tou vodou to dělám tak že si jí uvařím prostě víc a po schladnutí jí naleju do lahví a dám do ledničky. Pak když připravuju jídlo tak jí smíchám se sunarem a dám ohřát do ohřívačky.

zuzka72
25. led 2010

Radka.k-břuch-mega-fotím zítra-tak to se těš, to se zasměješ, je to fakt mega. A je to den ode dne horší.
Já jsem po IVF ICSI ET.
Mě odebrali vajíčka a chlap odevzdal sperma=IVF
Každou spermii nasáli a píchli do vajíčka, jinak by se k němu nedostala=ICSI
Pak to po 5dnech zavedly do dělohy=ET
No asi tak na vysvětlenou.
Jinak já měla 38vajíček, 2jsme zavedli a 14 máme zmražených, ostatní nebyly 100%. 🙂

petulka26
25. led 2010

Zuzko, tedy ty jsi ale nosnice 😀 Já měla těch vajíček 19 a to jsem si říkala že jich mám fakt hodně 😀

lita
25. led 2010

J.cien, jaky pako, proste to neslo vydrzet! A hlavni je, ze ty dve carky nebyly ovlivnene stimulacnimi hormony 🙂
Ja se dneska v noci probudila bolesti v leve kycli, nejak jsem na ni vytuhla delsi dobu a pak jsem to hodinu rozdejchavala. Jsem zvykla se kazdou hodinu probouzet a menit pozice, takze asi proto. A dychani jde taky hodne spatne, ani ne kvuli srdicku, ale asi mi kluci lezi na plicich 🙂

Salu, kocarky se tady resi neustale a prubezne s nove prichozimi. Zalezi, jake mas pozadavky. Vetsina holek tu ma kocarky, kdy deti sedi vedle sebe. To jsou hlavne tyto:
J.cien nasla koupi roku - kocarek Emmaljunga za paradni cenu, tady mas odkaz http://www.e-miminko.cz/produkt/kocarek-emmalju... Takze par holek si ho uz koupilo.
Ja pujdu do Bumbleride, ale ten bude k sehnani az od unora, coz tobe vadit moc nemusi, viz napr
http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?typ=637&vyr...
Pak tu maji holky Dorjana, napr
http://www.kocarky.cz/kocarek-dorjan-danny-spor...
Nebo TFK
http://www.kocarky.cz/kocarek-tfk-twinner-twist...
Nebo je take hodne popularni Easy Walker
http://www.kocarky.cz/kocarek-easywalker-duowal...

Pozor, v tom obchode na Kocarky Daniela v Koline (kocarky.cz) jsou primy dovozce Easy Walkera, tudiz pokud nejsi rozhodnuta a jedes se tam podivat a rozhodnout, budou ti tam zarucene nutit toho EW.

Asi by jsi mela vybirat hlavne podle vahy kocarku (tlacit dve deti a tezkou karu do kopce, udrzet je z prudsiho kopce nebo nakladani do auta), aby byl siroky mene nez 79 cm - projedes dvermi, mel predni kolecka otaceci s aretaci (aby ses s tim tankem mohla na miste vytocit). Pocitej, ze ho budes zrejme chtit mit do cca 3 let deti. Pro me jeste byla dulezita velka kolecka vepredu i vzadu, aby slo s kocarem jezdit i mimo dlazdene ulice, napr. po cestach v parku. Pak to muze byt take jednoduche a rychle skladani (pokud budes casto jezdit autem, pokud budes mit kocar na zahrade, tak to ani tolik neva). A samozrejme cena! Pozor, ceny jsou vetsinou uvadeny jen za sportovni verzi, pak musis jeste pripocitat vlozne tasky nebo korbicky na prvnich 6 mesicu anebo si koupit stary levny ojety kocar na prvnich 6 mesicu, jako to udelalo par holek zde.

Urcite jsem jeste nejaky oblibeny kocar vynechala, tak ho treba holky casem doplni.

zuzka72
25. led 2010

Salu- já jdu do Jumpera.

lita
25. led 2010

Zuzi, Petulko - vy jste tedy mega nosnice, obe dve 😀 Ja mela 12 foliku a z toho 9 vajuch, oplodnilo se 7, dobre jich vyzeralo 6, nakonec zavedena 2 a na zmrazeni 2. Jeste ze jsem ty vase pocty necetla pred ET, to bych mela bobany.

Balino - gratulace ke zdravym holcickam 🙂 Hodne stesticka a zdravicka pro vas vsechny, at se holkam na svete libi kazdym dnem vic a vic a at se ty kojici peripetie brzy nejak uklidni!

salu
25. led 2010

Lito, děkuju moc moc za vyčerpávající odpověď. Hned na to jdu kouknout. Asi bych taky raději ten, kde děti sedí vedle sebe. Fakt díky !

Balino, gratuluju k holčičkám !!!!!!! Ať jste zdravé a všechno zvládáte v pohodě.

petulka26
25. led 2010

Lito, já mám jenom jeden vaječník, kdybych měla oba, tak nevím nevím, to by byl asi masakr 😀

Holky když už jsme u kočárků, chci koupit mimčům golfky a tak nějak pořádně nevím na co se zaměřit. Myslela jsem na tyhle Cosatto You 2 Twin Stroller, neznáte třeba někoho kdo by je měl, nebo nějaké jiné které jsou dobré.

inach
25. led 2010

ahoj holky omlouvám se ,že vám sem lezu,jen bych se chtěla zeptat kam jste chodily do centra a co jste braly za léky,že jste měly takový velký počet vajíček

radka.k
25. led 2010

Lita a Zuzka
díky za objasnění zkratek, fakt jsem netušila, o co přesně jde.
"Tak to jsi nejspise krasne ovulovala a tva vajicka na manzelovy spermijky hazely hodne sexy usmevu' - tak téhle větě jsem se fakt nasmála 😀
Ještě dodám k výbornému shrnutí kočárků made by Lita 😉
Já jako jedna z mála tady jsem zvolila kočár typu za sebou. A to především kvůli tomu, že projede všude, kde mono kočár a že občas jsem nucena chodit po krajnici silnice, tak abych byla co nejužší.

j.cien
25. led 2010

Balino mega gratulka k holccikam a k jejich krasnym vaham 🙂 !
Tak te trapili tolik hodin a nakonec te stejne řízli..-holomci 😠 Ale hlavne,ze jsi OK a holky taky 😵

Jezisi ,jak ja vam vsem ZAVIDIM!!! 😎

Lito,my se byli kouknout na tu Emmaljungu a hned druhy den ji manzel koupil 😵 ,byl z toho kocaru hodne nadseny a ja jsem nakonec rada,ze uz to nemusim resit...Chtela jsem hlavne,aby byl do terenu=velka predni kola,zadne ty pidi kolecka jak na voziku v samosce-ktery si pak stejne jede kam chce on 😀 a taky se da snadno slozit a vejde nam do auta.Tak jsem fakt rada a cena perfektni,jinak stoji bezne fakt tech 29tis,i v Polsku,v Nemecku..ale to uz jsem tu psala..

j.cien
25. led 2010

A k tem "nosnicim" 😀 😀 ja se teda neřadim..mela jsem jen 6vajicek,ale vsechny se oplodnily a bylo 5peknych embryjek,takze 2mam v sobe a 3 jsou v zmrazene 😵

lita
25. led 2010

Petulko, ty jsi mela 19 vajicek z jednoho vajecniku? A pak ze muze byt jeden vajecnik prekazka! Kdyz to vynasobis, tak jste se Zuzkou na stejnych poctech, teda holky - to jsou neskutecne pocty 🙂

Ty golfky Cosatto jsou naprosto neodolatelne, obzvlaste pro parecek a ten mas! Myslim, ze maji docela dobre recenze. Ale s golfkama opravdu zkusenost nemam. Funkcne nevim, ale designove mi prijdou uplne nej 🙂

radka.k
25. led 2010

Balina
moc gratuluju k holčičkám. Přesně tohoto typu porodu se strašně bojím. Kdyby člověk dopředu věděl, jak to nakonec bude... Původně jsem strašně moc chtěla císaře, teď když jsou obě mimi hlavičkou dolů, tak jsem svolná zkusit to přirozeně, ale jestli mě budou muset stejně po těch bolestech kuchnout...
Proč to u tebe nakonec přirozeně vzdali? Neotvírala ses? Nebo se přestalo dařit miminkům?

sarri
25. led 2010

Balino, gratuluju - krásné váhy. Taky dělám mléčko z předem převařené - míchám Bebu do studené vody v takovém tom plastovém shakeru - dělám 4 dávky - jednu do zásoby - uchovávám v ledničce - v porodnici měli také navařeno - můžeš to tam mět až 24 hodin. Podle návodu - převait vodu, počkat, až vychladne na nevím kolik stupňů a pak přimíchat se fakt nedá. Někdo má zas vodu v termosce a přimíchává. Jo a vodu Horský pramen - hlavně ne Aqua Anna - po převeření se vysráží jakési minerály nebo co - prostě jakýsi binec 😉 A pokud nejste alergici, tak stačí Beba premium - to HA je, když hrozí alergie.

salu
25. led 2010

kočárky - novinky 2010

http://www.dvojcatka.cz/aktualita.php?id=11344

ale třeba už o tom víte 😎

sarri
25. led 2010

j.cien - ten kočár máme u babičky a až budeme sedět, tak s ním vyrazíme - akorát ta kola mohla být víc měkká. Skládání super, tak uvidíme. Zatím to vypadá na dobrý poměr výkon-cena. Jo a taky máme Dorjan Danny sport Twin a jsme taky spokojení. Za 15000 - sporťák, korby, autosedačky i s adaptérem, ale musíme korby vozit v rakvi na autě, jinak bychom to do kufru nenarvali. Jo a dá se objednat v mnoha barevných provedeních. Mám ho v albu, kdo by chtěl mrknout.

lita
25. led 2010

Inach - kazdy reaguje na stimulku jinak a rozhodne bych nevolila CAR podle toho, kolik mela jedna pacientka z toho zarizeni vajuch. Spise bych volila podle pristupu doktoru, zda te berou jako individualitu, netlaci te zbytecne do placenych zakroku, pred zakrokem ti udelaji plno testu, aby ti zbytecne nevyplacali pojistovnou hrazeny pokus a tve telo zbytecne netrapili hormonama.
Pozor, to vysoke cislo vajicek muze byt nekdy vykoupeno OHSS - vysvetlivka pro Radku 😉 hyperstimulacni syndrom, kdy vajecniky prehnane reaguji na stimulaci a muzes az skoncit v nemocnici kvuli zavodnenemu brichu a v mnoha pripadech pak vkladaji prave jen jedno embryjko a ne dve, pro jistotu.
Take je dulezita spise kvalita nez kvantita, muzes mit vajicka jen 2 a otehotnis a muzes jich mit 30 a stejne neotehotnis. Tak na ty cisla pozor, mohou byt zavadejici.
Ja byla v Gennetu v Praze a velka spokojenost, stejne tak jako mnoho dalsich holek z teto kliniky. Mohu jen a jen vrele doporucit!

sarri
25. led 2010

Peťulko - vy jste taky nedonošeňáci, že? Nebo si to pletu. Jak jste na tom s psychomotorickým vývojem? Vím, že se to nemá srovnávat, ale mně holky fakt odpovídají věku o 6 týdnů míň. Ve čtvrtek jedeme do poradny pro nedonošené děti, tak mám z toho docela strach.

j.cien
25. led 2010

Sari ,ja jsem zatim jen teoretik 😀 ,ale u drive narozenych mimi je normalni,ze jsou trosinku pozadu a odpovidaji tem tydnum,az po svem terminu...ale pry se to vsechno krasne srovna nejpozdeji do 1roku 🙂 ,tak se neboj,budete v poho 😵

lita
25. led 2010

J.cien - vis, co nepochopim, proc ten typ Kangaroo prestali vyrabet? Prijde mi funkcne mnohem lepsi nez ten jejich novy typ Twin Nitro, co ma mala predni kolecka a vypada i tezsi. Holky, dobre jste udelaly, nahradni dily jsou stejne ze zakona povinni vyrabet jeste par let po zastaveni vyroby. Ale pro vas je vlastne dobre, ze ho prestali vyrabet, proto ho vyprodavaji za super cenu 🙂

vlckulka
25. led 2010

ahoj maminky a těhulky, také čekám dvojnásobné štěstí a to jen díky šikovnosti doktorů v Gennetu Praha, kde jsem v listopadu podstoupila IVF/ICSI 🙂 a ráda bych mezi vás

j.cien
25. led 2010

JJ,proto ta cena,ze konci tento Cangaro pro dvojky!
Normalni Cangaro se bude vyrabet dal- v te verzi pro 1 dite 😉
Mne na tom novem typu vadi prave ty pidi kolecka!!Ve snehu nebo ve vyssi trave se s tim podle mne nehnes...a ja fakt bydlim skoro v lese 😀 😀 a tim,jak se to odpruzene vzadu,tak se da krasne pritlacit a zvedne se ti hned cely predek,jako na klasickych kdysi kocarech...proto nas tak nadchnul.Na pohled mi i dost pripomina toho Bumlrlika,tak jsme nakonec necekali a mame ho 😉

lita
25. led 2010

Sarri, a jak se ta nedonosenost projevuje? Tohle me docela trapi, protoze se budeme stehovat za humna, az prckum bude cca 6 mesicu (korigovane) a mam strach z vymeny doktoru a vubec celeho systemu. Tady se neco zacne a pak budeme muset treba prejit na jiny pristup. A u nedonosencu by to nemuselo byt tak jednoduche.

petulka26
25. led 2010

Sarri ano my jsme taky nedonošení, myslím že jsme na tom stejně. Já rodila 34+1. Mimča jsou taky pozadu oproti mimčům ve stejném věku. Byla jsem na neurologii a doktor říkal že je to u takto brzo narozených miminek celkem běžné. V pátek jdeme poprvé na rehabilitace a budeme cvičit Vojtovku, aby to všechno dohnali.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru