Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

miradka
25. led 2010

ahojte holky, doktor to zas posunul na středu, takže doufám že se pak už ozvu aj z fotkama

hanula83
25. led 2010

Zdravím Miradku i manžela 🙂... já na ni dnes pořád myslela, mně to taky pořád posouvali, ale rychle to uběhne..

zuzka72
25. led 2010

No já myslím, že mě pustí, prej tam nemají místo, jsem četla na jiné diskuzi. No uvidíme. 🙂

hanula83
25. led 2010

Když jsem tam byla já, tak taky neměli místa (údajně), ale co jsem tam ležela (14 dní před porodem), tak se i stalo, že jsem tam jednu noc byla na pokoji úplně sama (třílůžkový pokoj) a nebo jedno lůžko volné... Ale rozhodně ti přeju, ať tě pustí. Jestli nemáš problémy, tak je lepší být doma.

lita
25. led 2010

J.cien - to je dobra nahoda 🙂 zelezo urcite potrebujeme obe dve, tak si po jidle pak dej pomeranc, s vitaminem C se zelezo lepe vstrebava. Ja si blahove myslela, ze nam zbydou dve porce do mrazaku, kdyz manzel po veceri hladove prohlasil, zda neco v kastrolu nezbylo, pry cely den nejedl, tak mam po zalozni veceri, ale hlavne ze mu chutna 🙂

Zuzi72 - to byla teda psi sodoma gomora 😀 Chudak malicka, takhle ji prasak jeden zmermomocnil 😀
Nase beruska je take docela drobna na standard sveho plemene, jeji mama ma 35 kg, tak nas na to pripravovali. Ale chudinka byla malinka hodne nemocna, lidi jsou tady v Praze prasata a po svych psech proste neuklizeji a pak jsou z toho dalsi pejsani nemocni, protoze chyti parazity nebo bakterie. Dlouho se z toho nemohla dostat, jako stene mela naruseny imunitni system, takze moc nevyrostla, doted je na granulych pro citlivky. Ale energie ma za 10 retrivru, to ji asi zustane, sice uz se dost zklidnila, ale porad je mnohem aktivnejsi nez ostatni retrivri. Aspon neni nuda 🙂

Hancas, takze ty monitory pod matraci jdou s tou kokosovou (vyska 8 cm) uplne v pohode? Tohle me samozrejme nenapadlo, vzdyt se ty monitory davaji pod matraci!

Hanulko, ano, retrivri (jak zlataci, tak labrousci) jsou vodni blazni, my ted v zime nemuzeme chodit kolem vody, kam chodime v lete, jinak by tam to nase pako vlitlo a dozadovalo by se hazeni balonku nejmin na pul hodky 🙂 Ale ted je to misto nejspis zamrzle, stejne jako cela republika.

Miradko, drzim palecky, to je uctyhodne, takhle dlouho vydrzet! At porod probehne hladce a jste brzy ve zdravi doma, uz se tady tesime na slibene fotky 😉

fiallinka
25. led 2010

ahoj holky, no ony ty monitory bohužel občas pípají, s kokosovou matrací i jinou... hlavně když jsou děti ještě maličké nebo když se pak moc točí - ale i výrobce doporučuje na svých stránkách je u malých mimošů dát NA matraci (tak je mají i u nás v nemocnici) a na to jen něco lehčího...

lita
25. led 2010

Tak jsem holky do albicka pridala 2 fotky nasi Maggie, kdyz uz tady o ni mluvim a vy vsichni mate svoje milacky take vystavene. No nevypada porad jako stendo? 🙂

lita
25. led 2010

Fiallinko, to jako ze se maji dat mezi matraci a prosteradlo? A neni to pak pro miminka nepohodlne?
Cetla jsem si tvuj pribeh a je to moc smutne, to je mi moc lito!
Ale Jurasek je prekrasny rarasek, urcite ti pomaha jizvu na srdicku hojit.

petranela
25. led 2010

Děvčata, člověk tu nějakou dobu není a nestačím se divit co jste všechno probraly. 😕 😕 😕 Nestihla jsem dočíst všechno, takže mi jistě unikla spousta věcí!

Ale o Miradce jsem si teď na konci přečetla, tak jí moc zdravím a držím palce. Miminka už jsou jistě krásně veliká, tak je super, že budou pěkně donošená 😉 Přeju jí, ať má císaře co nejdřív za sebou.

Psali jste tu o vašich zvířecích miláčcích, my taky milujeme zvířata 🙂 Máme britského kocourka, nepouštíme ho z baráku ven, je to náš mazel na hraní, už několikátý den testuje nové španělské deky, co jsem pro mimča koupila a nechce se z nich hnout, spí na nich celé dny. Brzo mu je seberu a vyperu. Až se mimina narodí, bude to pro něj šok, protože bude muset v noci spát na chodbě, ale už víme, že nám to nedaruje a bude mňoukat u dveří, abysme ho pustili dovnitř. Asi ho pak chudáka zavřem na půdu aspoň na noc, nebo nevím, je to šílenej závislák na manželovi, nechce se v od něj hnout. Nechci aby mimčům lozil do v noci postylek. 😒

smilers
25. led 2010

AHojky, ze Vam sem vstupuji, mela jsme monitory dechu u vsech holek, kokos-pohanka-molitam matraci, desku jsem davala klasicky pod matraci, jak to popisoval navod, mela jsem pujcene z nemocnice zn.Babysence, nikdy nam neudaly poplach, jen pokud se zapomela vypnout, takze to bralo i pres matraci, ktera byla polozena na rostu postylky, jinak u nas v nemocnici maji teda nanny danou v postylkach taktez pod tenci matraci, nikdy jsem nevidela, ze by ji meli deti na matraci, aspon u nas ve FN

petranela
25. led 2010

Smilers, máš nádherné holčičky!!!

Já si to s těmi monitory zatím nedovedu moc představit... Taky počítám s tím, že je dám pod matraci.

smilers
25. led 2010

http://www.zdravotnicke-potreby.net/user-files/... tak n ejak by to melo byt a jinak matrace z pevného materiálu, jako je pěnový polystyren, mohou způsobovat falešné alarmy a dítě s přístrojem vůbec nepřijde do styku, skládá se ze dvou senzorových desek, které se naprosto bezpečně uloží pod matraci dětské postýlky

toto jsem prekopla z popisu produktu monitoru dechu, co jsem mela 😉 tak Vam preji pohodove porody 😵

smilers
25. led 2010

petro diky🙂

petranela
25. led 2010

Smilers, je to zajímavé, my matrace ještě nemáme, tak jsem moc ráda za info. 🙂

smilers
25. led 2010

no me byla doporucena tato a muzu rict, ze zatim si nestezuju🙂 teda spis holky si nestezuji😀

balina
26. led 2010

Teda holky vy jste toho nakecaly, no to sem mela co delat ucist jen ten vcerejsek 😀 😀 😀 😀 😀

Moc vsem dekuju za rady, hned to jdu prednaset pritelovi, ktery si vycetl v chytre knizce "chytre reci" a furt neco vyvaruje a sterilizuje atd 🙂 Tak jsem rada, ze ste mi potvrdili muj nazor na zkratky. Z navodu k pouziti bych se asi zblaznila. Jinak prvni noc doma pritelovi otevrela oci a zacina rikat veci typu : no byt sam s dvojcatama to snad ani nejde. (Vi proc to rika : dneska jdu na vyndani stehu a on si je tady pohlida 🙂) Nicmene Petulko mas muj neskonalej obdiv.
Toho cisare mi udelali nakonec proto ze sem se otevrela jen na 5cm a pak uz ani tuk. Nas doktor o cisari nechtel ani slyset, kdyz jsou u dvojcatka s hlavickama dolu takze sme to zkusily. No jo no.

My mame doma taky velkyho hafana, co jsme prijeli je veru zaskocen. Nejak chape, ze byl sesazen z pedestialu mazlicka a jedinacka. Tak se plizi okolo a neduverive nakukuje co je to noveho za veci a proc se tem kriklounum tak venujeme. 🙂

hanula83
26. led 2010

Bali, prosím, dodej sem fotečky, vždycky se ráda dívám na ty prťavečky 🙂... jinak je fakt hrozné, že sis musela vlastně projít oběma porodama, to musí být teda zážitek... někteří doktoři jsou holt dost natvrdlí...

zuzka72
26. led 2010

Pupek 35tt v albu a svetříky taky. 🙂

hanula83
26. led 2010

Zuzi, mně přijde, že čekáš jen jedno miminko, kde je sakryš máš? 🙂) Jestli budou velicí, jako byli ti dva před tím, tak musíš mít všechny orgány někde v krku 😉)

zuzka72
26. led 2010

Hanulo-já taky když ležela ve FN tak říkali, že nemají místo a věčně byly volny pokoje, tak to taky nechápu. 😖 Já už taky skoro nejím 😀 ,nedýchám 😀 , jak mě utlačují, ale břicho mám mega, to se ti zdá, jen ho mám, jako kopačak. Lepší by bylo ho mět asi rozjety do stran, ale mě prostě vždycky se udělají kopačáky. 😀 Doktoři si ze mě taky dělají srandu, kde to mám a holky v poradně si myslí, že jsem tak ve 24tt a s jedním. 😀

hanula83
26. led 2010

Mně právě v nemocnici každej říkal, že to není možny takovy břicho... teda ne doktoři, ti jsou asi zvyklí na ledacos, ale pacientky a sestry, hlavně sestry, jak mi dělaly vždycky ty ozvy a nemohly mi zapnout ty pásy... Ze začátku na mě pořád nebylo nic vidět, ale na konci jsem si to zase užila až moc.

zuzka72
26. led 2010

No mě když dávají pásy, tak je podkládají těma utěrkama a takovyma umělíma kostečkama, protože tam už nemají dírky. 😀 Ale není všem dnům konec, třeba ještě budu mít obrovské břicho.

radka.k
26. led 2010

Zuzko ty vážně nemáš žádný břicho! Tak mě to rozčílilo, že jsem si ho taky vyfotila. A to jsem ještě dva týdny pozadu.

radka.k
26. led 2010

Píše mi to, že fotka je moc velká, nějak to tam neumím vložit...tak strpení

hanula83
26. led 2010

Tam mají být nějaké dírky? Mně to zapínali takovejma nůžkama... Mně břicho narostlo až měsíc před porodem, ale to se mi v noci i zastavoval dech. Prostě jsem se vzbudila tím, že jsem se nemohla nadechnout... teda pokud se mi vůbec podařilo usnout..

zuzka72
26. led 2010

No jsou tam přece dírky, jako na pásku do těch dají ten špuntík a přichytí nůžkama. Vždyť chodím do stejnyho špitálu, jako ty. 😀
Radka.k-musíš to zmenšit, pokud ti to nepůjde tak mi to pošli, já ti to zmenším.

hanula83
26. led 2010

No mně to určitě do žádných dírek nedávali... připnuly to takovou tou přezkou, která zároveň byla i tou sondou na ozvy... a pak to ještě připnuly nůžkama... ale do dírek to fakt nedávali. Buď jsem měla už takovy břicho, že tam ty dírky nebyly nebo jsem si toho nevšimla... ale to ne, když jsem tam ležela 14 dní dopředu, tak mi to dělali dvakrát za den, toho bych si všimla..

zuzka72
26. led 2010

No to jo, ale ten špuntík chytnou za spodní gumu a pak za tu vrchní a pak až ty nůžky, no a já to myslela tak, že mi tu vrchní gumu nemohli do toho čudlíku připnout, protože by mi to museli obmotat dvakrát dokola, tak to podkládali. No asi jsem to blbě vysvětlila, ale snad už je to teď trošku jasnější, škoda, že to sem nejde namalovat. 😀

hanula83
26. led 2010

😀 😀 😀 no jasně, ona je to vlastně taková docela blbost 🙂)... to já měla právě opačný problém, pásy byly moc krátké a sice mi to zapnuly, ale už se i stalo (když to dělala nějaká praktikantka), že ty nůžky to neudržely a celá ta sonda vylítla pryč... to jsem si potom už fakt připadala jako obří hroch... což jsem vlastně i byla.

zuzka72
26. led 2010

No já nevím, jestli jsi si to jen nevsugerovala, vždyť na těch fotečkách s holkama vypadáš jako hubeňour.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru