Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocule
27. led 2010

Jo holky, to jsem byla já. Lahvičky jsou super, musí se akorát dobře šroubovat, jinak podle mě tečou všechny. 😝 😝 Adul sice jednu dobu neprděla, ale trvalo to jen krátce a podle mě tomu pomohlo i tohle, jinak by to bylo horší, beeee. 😠 Malej naprosto nic, prdí o stopéro. 😀 😀 😀 Ty probiotické kapky mám doma, ale jsou podle mě na nic. Někomu pomohly, ale na nás je to slabej odvar. Kupuju Laktobacílky Baby, to je super na trávení a sypu jim to do mlíka. Je tam těch kultur dvojnásobek a stojí cca 140 Kč. Ty probiotický kapky stojí kolem 600 Kč 😠 😠, kultur míň a nezabraly nám. Pro mě vyhozené peníze. 😠 😠 😠

Holky, my dneska baštili stašně málo, to bude noc. ☹ Ach jooo. Kdybych aspoň spala, tak by to bylo super, takhle jsem úúúúplně KO. Peti, to hle ti opravdu závidím a moc přeju. 😀 😀 😀 Loučím se, jdu chrnět. 😎

lita
27. led 2010

Hani, rada bych to nevyuzila, ale podle smeru teto diskuze pocitam, ze i nas vetrne prdiky neminou 🙂
Hani, nekomu tecou prsa a nekomu lahvicky 😀

Lucy, tak nejak podobne jako tvuj tatinek, ale mnohem hure, je na tom manzeluv bratr. Architekt, pred par lety pro nej delala cela kancelar, minuly rok uz vsichni propusteni. Navic je jeho manzelka schizofrenicka, tak si vypestovala zavislost na nakupovani na kartu a on ji zrejme dusledne nehlidal. Do toho mel akutni slepak, nebyl pojisteny (stoji to hodne penez, ale to bych fakt neriskovala), stalo ho to tedy 60.000 USD! Takze je uplne bez penez, totalne na nule a bude muset zacit od zacatku ☹ Taky bydlel v L.A., ale ted se prestehoval nahoru do S.F. Doufam, ze tam vydrzi, protoze je to super clovek a uzasny strejda.

lucy82
27. led 2010

http://www.thecleverest.com/countdown.swf
tak ještě jednou bez tečky, nechápu kde se mi tam vzala 😀

zlatovlaaska
27. led 2010

holky, vy se nedáte dočíst... 😖

miradko, máš krásný zlatíčka 😉 hodně zdraví vám všem 😉

hanula83
27. led 2010

Lucy 😀 😀 😀 ... já nesnáším, když mi někdo hledí přes rameno (teda kdekoli), tak aspoň vím, na co kdyžtak najet 🙂

Lito 😀 , máš pravdu, ale je fakt, že tekoucí lahvičky jsou horší (čerti mě vždycky berou)..

Kocu, nejsi v tom sama, my dnes taky měli den blbec, Aňa sice chrněla, ale myslím, že jen proto, že Ela věčně mrčela (Aňulku to uklidňuje, když Ela mrčí)...

lucy82
27. led 2010

Hani tak to když jedna řve tak se přidá i ta druhá 😠 No nic holky, děkuji za pomoc, já mám odstříkáno a jdu spá, snad bude noc dobrá, když se tolik obě najedly 😖 Manžel už tam chrápe že se mi otřásá chůvička, jo a když jste se bavily o chůvičkách tak já mám od topcomu a má dosah až 2 km! A sousedka s ní chodí venčit psa kolem baráku a je to fakt slyšet 😉

hanula83
27. led 2010

Lucy, když mají obě hlad a já jim chystám jídlo, tak je to taky stereo 🙂... jinak ale mrčí většinou jen jedna a druhá čučí nebo usne... Chůvu musím akutně pořídit, ať vím, co se v ložnici děje, sice mají monitory teď už obě, ale myslím, že když začnou pípat monitory dechu, tak to už je krajní situace...

lucy82
27. led 2010

Ju a příští týden k nám přijede paní na nastřelování naušniček 🙂 Tak snad to bude v pohodě 🙂
Nu nic už fakt jdu, tak papa všem 🙂

hanula83
27. led 2010

Lucy, tak brzo? Já myslela, že v dnešní době se to dělá až tak v půl roce... Já bych jim jinak taky nechala už naušničky... ale zase na druhou stranu, nestrhnou si to tou packou, když ještě nemají tu motoriku tak vyladěnou?

lucy82
27. led 2010

Hani oni když nastřelují tak ti dají takový ty pecičky, který pak vyměníš za normální, dělá se to od těch 3 měsíců, musíš mít ale za sebou první hexa vakcínu 😉 No už jsem zvědavá, jak budou vypadat, snad si to nestrhnou, i když je pravda že Nela pořád mává rukou kolem ucha, je i chudák celá poškrábaná, i když ji nehty stříhám i piluju. Každý den má novej škrábanec 😒

hanula83
27. led 2010

Lucy, nápodobně, můžu jim ty pidinehtíky stříhat jak chci a stejně jim to roste jako o život... tak jo, v tom případě hned příště doktorku taky zaúkoluju, že chcem náušničky... já jdu taky chrnět... tak dobrou..

zlatovlaaska
27. led 2010

lito, já koukala na přebalovací podložku na postýlku třeba na tomhle odkazu.

http://www.detskyraj.cz/zbozi/8698-prebalovaci-...

zlatovlaaska
27. led 2010

a protože jsem koukala do pasu, že jsi z Prahy, tak se můžeš na ně zajít podívat do kamennýho obchodu, abys nekupovala zajíce v pytli 😉

lita
27. led 2010

Lucy, ja myslim, ze se sousedama v letadle uz problem mit nebudeme, to spise oni s nama, az poletime s dvojcatkama, tak to bude stereo pro cele letadlo az do cockpitu 😀
A vy planujete se vydat za tatkou na navstevu?

Zlatovlsasko, dekuju za odkaz! Super vedet o dalsim eshopu v Praze. Vypada to, ze do nejake podlozky take pujdu a proste ji nekde v loznici najdu misto 🙂
Pokud jsi take z Prahy, tak docela dobre zasobeny a za slusne penize je obchod krtecek v Holesovicich
http://www.krtecek.com/kupon.php

zlatovlaaska
27. led 2010

lito, o krtečkovi vím, jen jsem tam ještě nebyla. teď akutně řešíme autosedačky. koukám, kde se dají pořídit levně...

zlatovlaaska
27. led 2010

musíme pořídit Maxi - Cosi cabriofix, jinak by nepasovaly na adaptéry na kočár..

zlatovlaaska
27. led 2010

no nic, jdu do hajan, snad usnu. tak zatím 😉

lita
27. led 2010

Zlatovlaasko, my budeme porizovat autosedacky bez ohledu na kocarek, rada bych Cybex Aton, vychazeji jako jedny z nejlepsich v crash testech a jsou za dobrou cenu. Ale Maxi-Cosi se mi take libi. Btw, pisou, ze Cybex lze nasadit na adaptery, na ktere lze nasadit Maxi-Cosi.

Tady maji levnou MC, ale jen ve zlate:
http://www.babylife.cz/autosedacky-maxi-cosi/ma...
nebo tady a pro zmenu za tu cenu zase jen v hnede:
http://www.babypark.cz/autosedacka-maxi-cosi-ca... (jsou na Cernaku)

Pripadne levne Cybex Aton (0-13 kg) najdes zde:
http://www.babylife.cz/autosedacky-cybex/

mrkvicka28
28. led 2010

fialinko a chiwule já jsme v 9 tt a bříško stále pobolívá hol se nám ta děloha musí pořádně roztáhnout a s těma kalhotama taky už nezapnu normálmní a osím těhotenský fakt to jde mnohem rychleji než u jdnoho.

hanula83
28. led 2010

Mrkvičko, myslím, že Fialinka a Chiwule už sem nechodí, asi ses koukla na starší stranu... 😉...

monika.tdm
28. led 2010

Mrkvicko ja uz jsem si musela pred 14 dnema koupit kalhoty!!! Mne to taky rychle roste pripadam si jako v patem, ja budu ta co mne bude obouvat manzel a pres bricho neotevru dvere!!!

zdepros
28. led 2010

Ahoj holky, můžu se zeptat jak je to s nástupem na mateřskou když marodím? Taky si můžu vybrat jestli 8 nebo 6 týdnů přd porodem, nebo je to nějak daný a kdybych byla v nemocnici, tak to mi vystaví i tam?

mrkvicka28
28. led 2010

hanuli tak to teda nevím kam se se to mrkla ale to je jedno.

mrkvicka28
28. led 2010

hoky mě dneska strašně píchají vaječníky mÿslíte,že je to v pořádku?

eirin
28. led 2010

Taky mi to břicho nějak rychle roste. Dnes jsme byli na genetickém utz, tak chlapeček prý má 550g a holčička 480g 😀

radka.k
28. led 2010

tak já naopak nenosím těhotenské oblečení dodneška. Nosím normální džíny, které mi byly trošičku větší, mám je normálně zapnuté na knoflík pod pupkem, takové bokovky. A když mě to tlačí, tak holt knoflík někdy rozepnu. Mám jen jedno těhu triko, jinak chodím vyšponovaná v klasických trikách a mikinách.

eirin
28. led 2010

Já mám jedny těhotenské kalhoty a střídám s bokovkama, jak píše radka.k, jinak vršky taky nosím normální (a používám pás, když je tričko kratší). Ale jsem jen lehce za půlkou, tak uvidíme, co budu říkat za dva měsíce 🙂

hancas
28. led 2010

holki nevíte co je ze Zuzkou???že se tady dlouho neobjevila říkala že má jít ve středu na kontrolu tak snad si jí tam nenechali 😒

kankovka
28. led 2010

Ahojte holky, dočíst vás? To se teda vážně nedá! ☹
Jen chci popřát všem čerstvým dvojmaminkám spoustu zdraví pro ně a hlavně jejich sluníčka. 🙂 Koukala jsem, že většina maminek dvojčátek tady z MK, donosila svoje mimísky do krásných týdnů a hmotností, tak to mám velkou radost. A vy ostatní, co máte nedonošeňátka jako my, držte se a nezoufejte! Všechno jednou dohoní. Hlavně že je dneska medicína na vysoké úrovni a dokáže opravdu téměř zázraky. Nikdy jsem o tom tak nepřemýšlela. Až teď, když jsem se ke svým drobečkům na Dětskou kliniku dostala až pár dní po porodu. Nejdřív bylo pro mě nepředstavitelné, že mi je po porodu hned neukáží a nepřiloží k prsu jako u prvního syna. Navíc za dětmi jsem musela do jiné budovy v areálu nemocnice, tak jsem hned druhý den po císaři oblékala bundu a boty a vyrazila s manžou za nimi na vozíčku. Bála jsem se, že se nerozkojíme, ale povedlo se. Přestože jsem si začala přikládat děti až 4. den po porodu, vlastně nejdřív jen Vašíčka, protože byl větší. Naštěstí byl šikulka a hned sál. 4. den po porodu mě přijali na odd. matek o patro výš nad dětmi, tak jsem chodila kojit co 3 hodiny, v noci jen odstříkávat, Helenku přikládat jen málo, protože byla stále v inkubátoru na intermediární péči. Po dalších 10 dnech mě přijali na rooming už s oběma dětmi, a tam jsme si pobyli týden. Byla jsem moc šťastná, že nemusím odejít z porodnice domů bez miminek. Naštěstí nebyly až tak malinkatý. Ale i tak bych to musela přežít. Vojtovku jsme začali cvičit už v nemocnici a uvidíme, jak dopadneme za pár týdnů na neurologii.
Takže všem držím pěstičky.
😉
A těhulky, vážně odpočívejte, stojí to za to! 🙂

j.cien
28. led 2010

Ahojky vsem 🙂 jste teda drbny 😉 ..poctive jsem vas docetla a jsem za to rada-je to bezva,jak pisou uz maminky a my cekatelky jak to hltame 😉 a ukladame do hlavy,co nas ceka 😵

Kankovko,ve kterem tydnu jsi rodila??Hlavne ,ze jsou miminka OK a je to bezva,ze se ti podarilo se jeste rozkojit 😉

Ja dnes cely den litala po uredech a po obchodek a jsem totalne KO.Uz prd vydrzim a konec v nedohlednu.. 😕 ,tak se modlim,at vydrzim jeste aspon mesic..nebo dva...ale neumim si predstavit,ze bych vydrzela az do kvetna!!!Jsem silena mašina uz ted..dala jsem foto vorvane do albicka...

Lito,Ikea ma myslim nejaky prenosny skladaci prebalovak..treba by ti vyhovoval,ze je mobilni..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru