Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
24. únor 2010

Aktuální váha 10,5kg nahoře, jsem ještě 1,5zhubla od pondělka. Asi nervy. ☹

hanula83
24. únor 2010

Nervům se vyhne asi jen opravdový flegmatik, ale tím musí projít všichni. Bude to v pohodě, uvidíš, jsi v dobrých rukou 🙂

lucy82
24. únor 2010

Zuzí to je bříšánko malý 😉 To se bude krásně shazovat, to já tam mám břicho ještě teď 😠

Holky noc opět tragedie, nechápu co se to se Sofou děje ale jsem na pokraji zhroucení 😒 Ve dvě se vzbudila a zase nechtěla spát, povídala si, pak se napila, pak se pokadila, no a usnula až kolem pátý, mezitím se vzbudila Nela, která když slyšela Sofu nemohla nějak zabrat. No mazec, vstávaly jsme v sedm a já jsem death.
Dneska jdeme ještě na 4 měsíční prohlídku a na Hexu a Synflorix tak snad to nebude mít žádnou reakci jinak mě jebne. A to podotýkám že Sofi si přes den vrzne tak 3x dvacet minut takže nespí nějak moc, ale přesto nespí v noci 😠
Jdu si dát víno at se trochu proberu, snad se ze mě nestane alkoholik 😀

zuzka72
24. únor 2010

Lucy-každy mimčo spí jinak mě třeba spal Kuba celou noc od 19-6hod už od narození a odpoledne mi spal jen po obědě 10-20minut. Takže to si asi nevybereš. Třeba to má jen přechodny. 😉

hanula83
24. únor 2010

Lucy, mně se taky Anička dnes vzbudila dřív a včera asi ve 3 ráno, ale měla plný nosík, pořád se té rýmy hnusné nemůže zbavit... A přes den taky toho zas tolik nenaspí a Elenka jo a přesto Elenka i v noci pěkně spinká a Aňa ne. Prostě některým stačí trošku spánku.. 😖... To víno by mě asi spíš položilo 😉... já můžu pít zásadně večer až holky spí 🙂...

lucy82
24. únor 2010

Zuzí doufám že to přechodný je protože ještě do minulýho týdne spala krásně už od narození a teď bum a obrat, chce si povídat, směje se, ale mě fakt do smíchu není a manželovi kort ne, když v pět vstává do práce 😒 Ještě si naivka myslel že má hlad tak jí šel udělat mlíko a ta se na něj pěkně vybodla.

Sarri kolik ti holky vypijou? Mě teď pijou čím dál míň a kdybych jim to nedala do pusy asi by na to i zapomněly.

lucy82
24. únor 2010

Hani mě Nelinka spí přes den taky hodně a v noci spí krásně až do třeba osmi do rána, ale ta druhá no comment 😝 A já to vím crcám celý den, stejně jako kafe a vše ostatní 😀
Ještě jsem včera dala Nele tričko 6-9 měsíců a bylo jí skoro malý jak je široká 😀

j.cien
24. únor 2010

Lito,to je prima,ze ti vcera kontrolka dopadla na 1 🙂

Holky maminky,pouzivate nekdo parni steriliz.do mikrovlnky Chicco?Ja si koupila na MMB jety,ale vubec nevim,jak se to ma pouzivat..kolik vody a na jak dlouho atd... 😕

zuzka72
24. únor 2010

Haňula-píšeš, že dělají ten den předem i UTZ, co když ty děti budu mít v jiné poloze, to mi ten císař neudělají?

sarri
24. únor 2010

Lucy, my se taky krmily už ve tři a pak hned v šest, ale holky teď baští krásně 110-120 6x-7x denně. Kolem 800 ml za den vypijí. A spí taky krásně. V těch 6 po krmení mi ještě spí do 9 - včera do 10. Přes den 2 hodiny v kočáře a mimo to ještě tak 2x po hodině. Naštěstí mi zatím až na vyjímky fungují úplně stejně - jí zároveň, spí zároveň (řvou zároveň ☹ ), ale co tak občas slyším od ostatních mamin, že jim děcka buď řvaly nebo je měly na rukou, tak mi prostě mezi 7 a 8 večer uložíme a je klid. Prostě se spí. Ale teda stále zavinuju - asi to ně nějak platí, protože zavinu a je klid - i do kočáru.
Adélka mi teď dala kadění online při pasení. No super.
Lucy, kolik holky váží? My teda máme těch 6, což se mi zdá hodně, ale koupila jsem v Tescu body 3-6 a to je ještě velké, 0-3 máme dobrá. Ještě nosíme i hodně věcí vel. 56 - většinou teda ale 62 (taky to má každá značka jinak velké, že)

sarri
24. únor 2010

Zuzi, držím palce, ať je vše OK - a ono bude, neboj. Určitě dostaneš nějakou happy pilulku a bude Ti to všechno putna - já jsem jela na sál se člučníkem vysmátá jak pětikoruna. A když by se otočili a chtěli po tobě klasiku, tak se braň - tuším, že Kočule si to tak vybojovala.

sarri
24. únor 2010

Cien, mám sice pařák Avent, ale bude to nejspíš stejné. Do toho mého se dává 200 ml vody a já to lupnu na 4 min. na plný výkon.

hanula83
24. únor 2010

Jo Zuzi, den předem mi dělali ultrazvuk plus ostatní vyšetření, ale nevím, jak je to ve Šternberku, pravděpodobně taky ti budou dělat UZ. Dost pochybuju o tom, že by ti to teď změnili, už máš císař jistý 🙂. Mně se teda Ani ten den dopředu otočila hlavou dolů, ale hned zas zpátky. A stejně i kdyby zůstala, tak by mi ten císař určitě i tak udělali. Já vůbec nemám takovou zkušenost jako ty, mně přišlo, že to všichni berou tak nějak automaticky, že dvojčata, tak císař, jen kdyby rodička chtěla a děti byly v dobré poloze, tak přirozeně...

j.cien
24. únor 2010

Zuziku neboj a nestresuj se,uz maji urco napsany operacni plan a cisar mas uz na tuty 😉 !!!

Diky Sarii,za info .. a ty flasky jsou suche,kdyz je vytahujes?To asi nebudou,ze?Takze okapat na cistou plinku asi??

hanula83
24. únor 2010

Lucy, to by mě taky zajímalo, kolik ti holky váží? U nás má Eli 6,3 kg a některy 68 jsou jí už tak tak... jinak ale záleží na tom výrobci, protože nosí i 62.. Ani má 6 kg a taky 68 velikost, je jí to všechno ale líp, než Ele. Taky je trošku kratší než Elinka... Ela je taková trošku žirafka, má 62 cm, taky se mi zdá docela dost dlouhá.

lucy82
24. únor 2010

Sarri přes 6 kilo máme určitě, Nelinka se blíží k sedmi, uvidíme na kontrole. Body z Tesca jsou nám 68 akorát, ale overálky už musíme mít 74 protože to mají přes nohy upnutý 😖
Jak je doma oblíkáte? A kolik máte doma stupnu? Minule byla u mě kamarádka a prý je mám málo oblečený, že ona má holku v punčochách a ještě v teplákách 😕

sarri
24. únor 2010

cien, je to zapařené - já vyskládávám do takové plastové krabice hore nohama - jsou tam také drážky, tak se mi do těch flašek dostane vzduch

hani, taky dobré buclinky

hanula83
24. únor 2010

Sarri, jo jo, faldíčky musí být 🙂... a víš, kolik ti holky měří? Mně je měřila minulý týden na kontrole, jinak je změřit doma je nadliský úkon 😉

Lucy, já taky mám jenom punčošky nebo prostě jen jednu vrstvu na nožičkách + ponožky. Nahoře mají body nebo tričenko + nátělník.. myslím, že to stačí... Máme 23 stupňů...

sarri
24. únor 2010

|Punčochy a tepláky na doma to se mi zdá být přehnané. Já nesnáším přetopené a než byly děti, tak se topilo na 21, v noci vypnuto a otevřené okno - mám ovčí duchýnku a miluju být v ní zachumlaná. Teď topíme na 22, tz., že se vytopí na 22,5 a pak se to zapne, až je 21,5. Oblékám jim body + jednu vrstvu ( kabátek + dupačky nebo overal nebo něco nahoru a tepláčky) Když pasou nahaté - teda v rozeplém body, tak pustím fukač tepla nebo v pokojíčku u topení, když zrovna topí. V noci se topí na 19,5 a mají body + overal - bavlněný, zabalené do deky (ale volné nožky na kopání) a přikryté duchýnkou.

lita
24. únor 2010

Zuzi, to snad ani nemuze byt brisko s dvojcatkama ve 39tt, tos nam urco podstrcila nejakou starou fotku ze 30tt 😉
Ty jeste hubnes? To z te porodnice muzes s kocarem rovnou na prehlidkove molo 😀

A jak to myslis s tou posledni noci ve starem byte/dome? Vy se budete po porodu nekam stehovat?

zuzka72
24. únor 2010

Lita-nééé to je parafráze té písně prvá noc v novom bytě- 😀 😀 😀
Fotka je z dneška-že jsi to ty, tak ti vyfotím ještě jednu s dnešníma TV novinama,ju?

lita
24. únor 2010

Zlatovlaasko - to info o platbach a pritomnosti manzela mam ze stranek porodnice. To info o porodu mam od sveho gyn.dr. Dela vedouciho lekare porodniho salu c.2 - MUDr. Bedrich Kratochvil. Je hrozne fajn a hlavne zkuseny porodnik, jestli se dostanes k nemu, tak to jsi v dobrych rukou 😉
Me si k Apolinari prevede od nejakeho 36tt, tedy jestli do te doby vydrzime 3v1. Takze me pripadne take ceka opruz v cekarne 😠
Pak sem urcite dej info z te poradny, uvidime, s cim prijdes ty ze stejne porodnice 😀

Beruska ma nakonec "jen" zlomeny drapek, ale hodne ji to boli, maji v tom nervova zakonceni. Jeste porad kulha, vcera chudinka spadla z gauce, kdyz chtela skocit dolu a pak se odkulhala do kuchyne, to byl pohled 😅 Ale nastesti uz ji zase chutna a spapala by celou misku i s kuchyni 🙂

lita
24. únor 2010

Sarri - s tou plodovkou mi to takhle rekl, ale treba myslel, ze kdyz odtece uplne?

zuzka72
24. únor 2010

Lita-máš ji tam v mym albíčku i s novinama-kvalita nic moc, je to narychlo foceny.
Však já byla modelka. 😀 Ale to už je dřív. 😝

j.cien
24. únor 2010

Lito bobecek pejska,ale dobre,ze to neni nic vaznejsiho 😉

No Zuzi tvoje mini brisko je fakt jak po vetsim obede 😉 😀 😀 ..ja dnes taky vyfotila ten svuj kamion 😀 😀 a oci mi hruzou lezly na vaze z dulku-zase kilo nahore,takze uz +15!!OMG!

lita
24. únor 2010

Zuzi, ano prosila bych to foto s dnesnimi TV novinami, ale ne ze tu fotku zase upravis ve Photoshopu 😀
Aha, ja uz jsem myslela, ze se budete stehovat do nejakeho vetsiho "pavilonu" 🙂

lita
24. únor 2010

S materskou to vypada to na dobre ceste 🙂 Jen zalezi od jakeho mesice:
http://zpravy.idnes.cz/poslanci-kyvli-na-to-aby...

zuzka72
24. únor 2010

No ale prej to není tak jak to vypadá, prý přidají, ale zase to pokrátí a z 10000,- příjdeš o 700,-. Psala holka na jiné diskuzi. No mě je to fuk, mě nedali žádnou. 😢
Já photoschop nemám 😀

lita
24. únor 2010

Zuzi, jasna fotomontaz 😉 😀 Ze ti to v tom Photoshopu ale jde rychle 😀

lita
24. únor 2010

J.cien - vzdyt to neni zadny "kamion"! Mas krasne brisko, take nevypada, ze bys tam skryvala dvojcatka 😉
Doktorka berunce hned ostrihala ostastni drapky, jenze ona je ta nase mala pekny certik, takze si plno urazu privodi tou svoji zivocisnosti 🙂

Tady mas kdyztak jeden malinkaty odkazek 🙂 na odkapavacku kojeneckych lahvi a savicek:
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=611289
Tady ho maji jeste levneji: http://www.detskyraj.cz/zbozi/5892-saro-odkapav...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru