Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
26. únor 2010

Lito, fotečky tu dvě mám, víc nejde... Každý úřad dává jiné peníze a některé dokonce vůbec nic. Ten náš ještě loni dával 2 tisíce (na dítě), tak jsem zvědavá letos, jestli taky něco dostanem.. Aááá... máme tu dnes první ječákování 🙂..

hanula83
26. únor 2010

Zuzi, takovou jsem měla právě i kytici... No kde té je konec... když jsem ji sušila na verandě pod střechou (bylo léto), tak jednou se trochu zvedl vítr a kytice odletěla do věčných lovišť...

lita
26. únor 2010

Hani, uz jsem to zkoukla, me zmatl nazev albicka 😉 Mela jsi prekrasny vlasy a nadherny saty, take jak z pohadky. Ty mas vubec krasny vlasy, vybavuju si tu tvoji fotku pred tim snecim iglu, tam je mas snad az do puli zad, vid?
To ja nejake lokny natocene mohla zapomenout, hned bych z toho mela pocuranou slamu 😀

Kazdopadne 2tis lepsi nez dratem do oka, at se koukaji pochlapit, kdyz ted zkrouhli tu materskou.

Jo a kytici ze svatby taky nemam, neb jsem ji hazela. Ale mame schovanou korsaz a kyticku nasi druzicky, kdyztak sem zkusim dat i foto nasi "druzicky a druzby" - manzelova neter (tehdy 4 roky) a muj synovec (tehdy 5 let). Tak ja to jdu zkusit stahnout.

sarri
26. únor 2010

To jsem blázen, žádné svatební nevidím - že by to už někdo smáznul

lita
26. únor 2010

Sarri, teprve jdu stahovat!
A vy do toho koukejte bouchnout, at se muzeme take kochnout 😀
I kdyz ty vase kocicky modelky nam tu podivanou plne vynahrazuji 😉

lita
26. únor 2010

Stahnuto 🙂

hanula83
26. únor 2010

Ano ano, Zuzance.o už to někdo stihnul vymáznout ☹...

Lito, děkuji, no tož je pravda, že vlasy jsou to jediné, s čím jsem na sobě neměla nikdy žádný problém 😉... ale za to ostatní to vynahrazuje 😖... jdu kouknout na tvoje foto.

zuzka.o
26. únor 2010

Hm.....tak mám po ptákách! Tak mi tam mohli nechat aspoň 1,ne? 😠

hanula83
26. únor 2010

Lito, no krása, opravdu moc hezké, a šaty nádhera, líbí se mi tenhle styl. No jenže na tohle fakt nemám postavu..

zuzka.o
26. únor 2010

LITA...nádherné šatičky 😵 ....a kde jste se brali?

sarri
26. únor 2010

Lita je kočka.

lita
26. únor 2010

To snad, oni to u Zuzky uz vymazli? Tak to ceka za chvilku me. Jak to delaji, to sedi u PC a prohlizeji non-stop nove fotky?

Hani - ja se zase necitila v korzetovych satech s obrovskou sukni, nebylo to pro me. Vydrzela jsem v tech sateckach radit az do 7mi do rana 🙂

Zuzi - kupodivu nam to klaplo v Katedrale sv. Vita. My na ni totiz z dalky koukame z okna, tak manzela napadlo, ze bychom to mohli mit tam (my chteli svatbu v kostele). Vysmala jsem se, ze takova slechta nejsme a ze to nepujde. A svete div se, ono to jde, tedy alespon to slo 🙂 Bylo to v obdobi, kdy katedrala patrila cirkvi, takze nevim jak ted.

lita
26. únor 2010

Holky, dekuju, jste hodny 🙂

Sarri - obzvlaste ted s tim pupkem 😀

zuzka.o
26. únor 2010

Hmmmmm......tak to se teda fakt neslyší, že by se "smrtelníkovi" povedla svatba ve sv.Vítu.
A blbá otázka...jak se bavíte doma s manžou? Rozumí a mluví manža česky? A budeš na děti mluvit i česky až budete ve státech?

j.cien
26. únor 2010

Holky tak jsem ocihla vase svatebni-krome teda ZuzkyO..to uz fakt smazali??
No kocky jste jako hrom 😉 🙂 krasne saty,vlasy-romantika 😵 !

hanula83
26. únor 2010

Zuzi, tak tam zkus dát jenom dvě, ty by ti tam měli nechat, je to v pravidlech (prý)...

lita
26. únor 2010

Zuzi - prave ze ono to slo docela hladce, jako v kazdem jinem kostele. Jen o tom lidi proste nevi a nezkusi se zeptat.

Doma mluvime anglicky, ze zacatku jsme zkouseli mit "ceske" nedele, ale pak jsme kupovali byt a byly kolem toho prutahy, porad jsme neco resili, takze sla cestina stranou. Ja jsem navic lektorka AJ, takze pres den jsem musela mit trpelivost v angline a vecer bych byvala mela to same v cestine. Spis jsem to bojkotovala ja. Manzel je tu uz 11 let, nemluvi plynne, na ceske filmy bez titulku koukat nemuzeme, ale v pohode se domluvi a treba s moji rodinou mluvi jenom cesky, klidne i o politice.

Na deti budu mluvit cesky a on anglicky, i ve Statech. Mam v planu nakoupit kufr plny levnych pohadkovych DVD a tema tam budu deti krmit 🙂

Mame plno znamych, kde je jeden z paru cizinec a na deti kazdy mluvi svym jazykem. Jen jim tady deti na anglickou otazku odpovidaji cesky. Ale kdyz treba prijedou prarodice na navstevu na par tydnu, tak se detatka ihned rozmluvi. Takze nas nejspise ceka stejny scenar 🙂

lita
26. únor 2010

J.cien - dekuju 🙂 Vsak tobe to tam take prevelmi slusi, krasna nevesta, nadherne saty! A ta vase lasecka je tresinkou na dortu 😀

j.cien
26. únor 2010

Jj,Lito,to je prima-ani si neumim predstavit,mluvit na deti jinak nez cesky 😉 a klukum se jazyk "navic"treba bude hodit a jednou budou radi,ze umi i cesky 😉
Kamoska zije v Recku a ma dvojcatka holky,uz 11lete a je to presne,jak pises-ony cesky rozumi ,ale odpovidaji recky,tak to je prča s nima 😀

zuzka.o
26. únor 2010

Tak tam jsou 2, uvidíme,jak dlouho tam vydrží 😉

LITA...tak to je super, že budou dětičky krmené oběma jazyky. Taky bych to tak udělala. A hlavní je, že manža rozumí a dokáže se v češtině i domluvit.

j.cien
26. únor 2010

Lito diky,ale byla to u nas obou 2.svatba,takze akce jen my2+2svedci-nic vic jsme nechteli..brali jsme se po 10letech znamosti a to jen proto,ze jsem manzelovi kdysi rekla,ze se podruhe vdam jedine s bubnem 😀 😀 a tak on mezitim,co ja jela na ET zaridil obrad,dokonce saty spiskal s moji kamoskou,co mi je den pred svatbu privezla...a mne cestou z Fertimedu pozadal uz poste o ruku...ze ted uz si ho snad vezmu 😀 😀 a ja rekla ANO 😀 😀 Rodine jsme to rekli,az bylo po vsem 😵
Docela divocina..ale ted na to rada vzpominam 😵

j.cien
26. únor 2010

Zuzko krasa!Parecek jako z katalogu 😵 moc vam to slusi 😵 !
A Lito ti vasi malinci -druzickaci-ti jsou k sezrani! 🙂

zuzka.o
26. únor 2010

J.cien....to je super romantika 😵 Fakt jak z filmu 😵

lita
26. únor 2010

J.cien - tak to je story jak z filmu, presne jak pise Zuzka 🙂 To snad prodejte nejakem scenaristovi, lip nez zivot by to nenapsal 😀 Fakt romanticky a hlavne je uzasny, jak to manzel cele sesnoval a dovedl az do zdarneho konce, na takovou svatbu budou vzpominat jeste vase prapravnoucata 😀 😀

lita
26. únor 2010

Ja doma na pejsandu take mluvim v cestine a manzel v anglictine, ale urcite povely a slova pouzivame jednojazycne, abychom ji nematli. Povely jako sedni, lehni, k noze atd. jsem ji naucila v AJ, protoze jsem vedela, ze budeme zit ve Statech a kdyz nam ji tam budou hlidat, tak by meli s ceskymi povely mnohem vetsi problemy nez Cesi s anglickymi povely tady u nas.
Ale treba urcita slova na upoutani pozornosti jsou zase v cestine, protoze jsem si s ni nevedomky vzdycky takhle povidala a ona je ma spojena s urcitou cinnost, hlavne jidlem 😀 Napr. piskot a papanicko 😀

j.cien
26. únor 2010

Holky dekuji 😉 snad ta nase pohadka bude mit i stastny konec..stale se bojim,ze se neco pos...a moc moc se tesim,az uz budou miminka na svete a ja UVERIM,ze jsou fakticky NASE 😵 !

Lito,tos mela dobre promyslene-povely v AJ 😉 parada!
Ja dnes z te nasi lasecky silim...co nosi domu za binec z venku..u nas prsi,takze chodi cela zablacena 😝

sarri
26. únor 2010

Tak jsem tam prdla obě moje svatební róby 😉

j.cien
26. únor 2010

Sari parada-ten kroj,ten teda JE!!! 🙂

sarri
26. únor 2010

Zuzi, máš pořád dlouhé vlasy? Na mě manžel tlačil, tak jsem rok odolávala a teď už nosím krátké ☹

hanula83
26. únor 2010

J.cien, tak to je taky mazec, fakt jako z filmu, super 🙂... někdy je to takhle nejlepší, frk frk a aby o tom nikdo nevěděl.. a kámoška vybrala super šaty 🙂

Sarri, no taky krása, a to ten kroj, to ses v něm taky vdávala? Uff, to musí být něco, než to navlečeš! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru