Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
9. dub 2008

pemb: asi bys měla přehodnotit výběr kočárků v albu 🙂...

s tou jedno nebo dvojvaječností ti řekne tvůj doktor, většinou jsou dvojvaječná mimča každé ve svém zvláštním "obale" a ty jednovaječná více méně spolu, ale je hodně variant... někdy se dokonce může stát, že to jistě nepoznáš... někde jsem slyšela, že by ta dvojčátka měla být v rodině z matčiny strany, takže kdoví, jak to u vás bude 🙂... (asi od něj nemáš zprávu, že? totiž dvojčátka dvojvaječná jsou označeny jako bi-bi)...

tindra
9. dub 2008

čau holky,my to taky vydrželi nevědět co mám v bříšku,měl to být pro všechny dárek na Vánoce 🙂 ale dr mě pokaždé škádlila,že mi to řekne že je to krásně vidět a když mi je ukazovala,vždycky tak rychle přejela přes pindíky a já to trošku tušila,ale na 100% to nebylo 🙂
a výbavičku a dárečky všichni kupovali universál, u miminek je to fuk 😅
já toho sama moc nekupovala,spoléhala sem na ježíška 😅
ahoj Pemb,věř mi není nic krásnějšího než dvě miminka naráz 😀 (snad jen mít tři 😀 )
i když prdíky u Lukyho mě dnes večer dostaly do stavu mírné histerie

daiquiri
10. dub 2008

Ahoj holky, tak jsem docela zklamaná, doktor mi včera nedělal UZV, jen mě prohlídl spodem, jestli je všechno v pořádku ☹ Takže zase nic nevím ☹ Ale jdu za 14 na kontrolu, on má i nějakou certifikaci, takže mi může rovnou udělat ten velký UZV a nemusím do Gennetu.
Jinak jsem byla pochválena za velkou vitalitu 😀

tindra
10. dub 2008

Daiquiri, hlavně že je vše OK 😉
S vitalitou to moc nepřeháněj!!!!teď na sebe musíš dávat pozor 3x 🙂 (víš jak dopadla ta cvičitelka 😉 )

fiallinka
10. dub 2008

dai: to je škoda, já jsem se těšila, co řekneš - ale za dva týdny zase možná víc uvidíš 🙂

daiquiri
10. dub 2008

Ale jo, ale přece jenom jsem nedočkavá 😉
Myslíš Kynychovou? No jo, cvičila do poslední chvíle, pak se nemůže divit, že porodila tak brzo.
Když já neumím nic nedělat, pořád jsem v pohybu, takže se mnou je to těžký ☹

Určitě jo, to je jasný, hlavně už budu mít za sebou velký UZV.

rezinka
10. dub 2008

ahoj holky!
ja vcera odp. byla v Letnanech po nakupech (segra jela na nakupy se svagrem, tak jsem se k nim prifarila). tesila jsem se, jak si neco hezkeho koupim, je tam spousta butiku, ale docela jsem byla zklamana, kdybyste videly ta tricka v odd. pro tehotny - jak pro starou mladou. Jakoby si ty vyrobci ani neuvedomovali, ze tehulky jsou mlady zensky, ktery se chteji hezky a moderne oblekat i v tehotenstvi. Takze nakonec jsem si koupila jen nausnicky a zavazovaci sukni. Ta se bude hodit, hezky se mi prizpusobi podle pupiku 🙂¨

daiq nesmutni, 14 dni utece jak voda, uvidis! ale chapu, ze kdyz ses tesila na utz a oni ti rekli, ze ti ho neudelaji, tak to bylo zklamani, o to vetsi, ze uz by mohlo byt videt pohlavi. ale uvidis, tech 14 dni je hned pryc a uz se na ne zase budes koukat 😵

a o kolik driv rodila Kynychova? ja jsem teda ted jak pecival, vubec nesportuju, spis naopak - valim se, sem tam prochazka, ale tim to hasne ... tak doufam, ze nepriberu 25 kg 😀

daiquiri
10. dub 2008

rezi..to nesmíš chodit sem 🙂 Hezký těhu oblečení mají v H&M, v C&A děs... Já mám spoustu triček z Promod, Orsay nebo z New Yorkru. Tím, že se ty trička dole rozšířený dole nosej, tak to není problém.

Ale já vím, jsem prostě nedočkavá 😎

Ty jo, já nevím, snad v sedmém měsíci??? Hm, to já počítám minimálně s 20 kg, už teď mám 8 kg.
A to v práci budu jen do konce dubna, takže tý aktivity moc nebude.
kolik si už přibrala?

rezinka
10. dub 2008

ja byla ve vsech obchodech, ktere jsi napsala, ty vsechny v Letnanech jsou, ale stejne jsem nevybrala 😢 asi jsem moc narocna 🙂

ja zatim pribrala 1kg

daiquiri
10. dub 2008

Fakt? Já nevím, ale mně se líbí strašně moc věcí 😀
Hm, tak to bych se měla stydět 😨

rezinka
10. dub 2008

proc stydet? prosim te neblazni !! kazda z nas to ma prece jinak! dulezite je, aby ses citila dobre. neco jineho by bylo, kdyby se clovek cpal od rana do vecera, svadel to na tehu a pribral 30 kg, ale to zcela jiste neni tvuj pripad 😀 !! vzdyt jsi psala, ze pred tehu jsi vazila 47 kg! tak to mas jeste veeeelkou rezervu 🙂 !! tak zadny hlidani a kdyz si mrnousci reknou o nejakou dobrutku, tak jim to prece nemuzeme nedoprat, ne 😉 ?!

daiquiri
10. dub 2008

Tak to já se cítím, dokonce nadmíru dobře 😉
Máš pravdu, uklidnila si mě, snažím se moc netláskat, ale když mám na něco chuť, tak si to prostě dám, bez kostičky čokolády denně se nebobejdu 🙂
rezi, ty si v PN ne? Máš neomezené vycházky?

chiwule
autor
10. dub 2008

ahoj babušky, tak jen nakukuju, jakpak se tu máte? doufám, že všechny pupíci rostou o 106 a že je vše v pořádku 😉
u mě vše ok, včera jsem byla na kontrole, mimísek má už skoro 5cm o hlavičky po prdelku, vypadá čile a že má všechny prstíky a tak... minulý týden jsem prodělala virozu, ještě se z toho dostávám, ale zdá se, že mu to nijak neuškodilo 🙂 příští týden jdu na odběry a pak už dostanu těhu průkazku 🙂 tak se tu mějte fajn, já zas někdy juknu 😎 pá pá

daiquiri
10. dub 2008

jééé ahoj chiwu, víš, že jsem na tebe včera zrovna myslela, jak se máš? 😉

Koukám, že už 1.trimestr budeš mít za sebou, tak jsi určitě klidnější ne? Zatím pa přeju moc a moc zdravíčka pro tebe i pro mimi!

fiallinka
10. dub 2008

chiw: tak to je krása, dobře, žes na nás mrkla - u mně jsou tam teda dva stejně velcí mimísi, podle ultrazvuku z minulého týdne 🙂 a je mi ok
rezi: myslím, že rodila o 8 nebo 7 týdnů dřív, no, na dvojčata to myslím není až tak neobvyklé, tak je otázka, jestli za to mohlo cvičení, ale přehánět to teda určo neměla

juliet
10. dub 2008

ahojky holky 🙂
Tak já zatím přibrala 6 kg, ale doma nemám váhu, tak příští kontrolu tam určitě naskočí další kilečka.

Dneska mi přišla první část výbavičky 🙂 tak jsem se rozplývala nad tím, jak je to malinké a roztomilé 🙂
Holky, kupovaly jste i velikost 50 nebo jste čekaly až podle toho, kdy se mimi narodí a jak budou velicí? Já jsem zatím objednávala jen 56 a 62 a tu 50 nevím.

daiquiri
10. dub 2008

juliet a co sis všechno objednávala? A kde si to objednávala? Já se chystám většinu věcí objednat tady: http://www.dvojcatka.cz/

Počítám s tím, že si koupím i tu 50, ale jen pár kousků. Stejně z toho prckové hned vyrostou.

fiallinka
10. dub 2008

juliet: a kupovala jsi nové věci? já jsem už prošmejdila všechno možné a asi toho většinu koupím použitého, protože peníze zkusíme šetřit na kombíka 🙂, na www.dvojcata.cz je krásná a obsáhlá dvojčatová inzerce 🙂

rezinka
10. dub 2008

daiq jo jo, mam neomezene vychazky. ale to napisou snad kazdemu, kdo jde na rizikovku a nema zadne problemy ... taky proc by to meli omezovat, prochazky se naopak doporucuji ... a s tim kouskem cokolady jsme na tom stejne, taky si kazdy den dam - ja mam v zaloze 2 nacate bombosky, tak z jedne (nekdy z obou 🙂 vzdycky nejaky ten kousek uloupim 😀

juliet s velkosti na mimca ti asi neporadim, zatim nenakupuju, ale urcite se mi tahle informace bude za par tydnu taky hodit 🙂

juliet
10. dub 2008

teď jsem kupovala jen oblečení a k tomu přibrala zavinovačky a autosedačky ... všechno jsem brala na mimibazaru, věci jsou všechny čisťounké, bez známek poškození, bez flíčků, tak na ty 3 měsíce to bude bohatě stačit

marrha
10. dub 2008

Ahojky...tak já nakupovala od 56 😉 ,ale měla jsem větší děti..a mi třeba nevadilo,když měli zahnuté rukávy...někomu to třeba vadí....
a každá firma má jiné velikosti 😒 manža mi přinesl 56 s Loany a bylo tot ak na panenku 😀 😀

daiquiri
11. dub 2008

rezi myslela jsem si to, jen se ujišťuje, chápu, že by to byl asi nesmysl být já nevím kolik měsíců doma jen s vycházkama na 4 hodiny 🙂
Jééé, to jsem ráda, že jsi na tom stejně, v práci mám pořád v šuplíku nějakou čokoládu, doma to taky vítězí bonboniéra, tam je větší výběr 😅

Aha, takže tu 50 asi ne? Ale asi záleží, kdy se mimča narodí co?

helisek84
11. dub 2008

ahoooj holky.

marrha
11. dub 2008

daiq...přesně tak my jsme byli sice krátcí 49 a 47cm,ale váhy jak normální novorozenci,takže v 56 plavali,ale mně to nevadilo....
do 3 týdnů do toho dorostli....56 jsem měla taky jen pár kusů,ale pak jsme dokupovala na rychlo,protože byli pořád poblinkaní a nestačilo mi to schnout 😀 😀

ahoj Heli..jak je?

fiallinka
11. dub 2008

holky, s těma neomezenýma vycházkama to je naprd, že někteří doktoři tvrdí, že to napsat nemůžou, že to prostě zákon nedovoluje - já si sice myslím, že je to blbost, ale můj doktor taky myslím neomezené vycházky nepíše, a někteří přitom jo - sama nevím... ale zase říkají, že rizikové těhule nikdo nechodí kontrolovat, ale taky už jsem o pár případech, kdy jo, slyšela...

tady na koníkovi o tom byla diskuze někde a většina holek je měla omezené... jak to máte vy ostatní?

marrha
11. dub 2008

Fialinko...já to nemusela řešit,byla jsem doma....
ale u Niky jsme měla omezené a většinou všichni kolem mně je měly neomezeně 😠 😠 záleží asi na doktorovi..

a jak jsme byly těhu tak u nás to měl v diskuzi taky každý jinak 😒

a jakého máš doktora?dá se s ním domluvit?někteří třeba napíšou omezeně ,ale po domluvě,je tot ak,že kdyby Ti přišla KO,že Ti to omluví,že jsi tam třeba zrovna byla.... 🙂

juliet
11. dub 2008

Fialinko, já jsem dostala neschopenku ve Zlíně, napsali mi ji neomezeně. Ale jak jsem přešla ke svojí doktorce, tak mi ji přepsala na 9-17 hod. Zdůvodnila to tím, že na sociálce to nemají rádi. A tento názor jsem už četla i na jiné diskusi.

fiallinka
11. dub 2008

marrha: no, já doufám, že zatím vydržím do léta v práci a pak si možná ještě vyberu nějakou tu dovču a pak už mi té nemocenské moc nezbylo, takže už by mi to bylo celkem jedno - můj doktor je hrozně fajn, ale je to primář nemocnice a asi si to dost hlídá, prý jim to zakazují - ono taky asi je různá praxe i v těch dohlížejících orgánech..

jo, jinak moc díky za zprávu o otevření obchodu o dvojčatech, já jsem o něm věděla, jen jsem netušila, jestli už je otevřený, asi tam tuhle nebo příští sobotu mrkneme, ať máme představu 🙂

marrha
11. dub 2008

nemáš zač 😉

já Ostravačka a ještě jsem tam nebyla 😀 😀

daiquiri
11. dub 2008

Naštěstí mám rozumnýho doktora, tak snad budou neomezený 🙂 On mi tak říkal, že ty těhotný nikdo nekontroluje, zatím jsem ze svýho okolí neslyšela nikoho komu by kontrola přišla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru