Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petulka26
17. bře 2010

My spíme celou noc od konce druhého měsíce. Je to přesně jak píše Zuzka, já měla děti na JIP a pak jsme byli v nemocnici ještě měsíc, a tam nás nutili vstávat a krmit po 3 hodinách ikdyž děti třeba nechtěli. Když jsem přišla domů tak jsem je v noci přestala budit, a nechala jsem je ať si sami řeknou a během 14 dnů začali spinkat bez problémů celou noc.

sarri
17. bře 2010

Nj, jenže my nechtěly vůbec baštit, takže by mi nepřibraly, ale hned jak byly dobré přírustky, tak jsem s buzením přestala a udělaly si režim samy. Teď to píšu - hodinka dopoledne a už se mi to tu budí.

sarri
17. bře 2010

Teď už samo nebudím, ale budí se samy - naštěstí jen jednou.

zuzka72
17. bře 2010

Sarri zkus jim dát v noci jen čaj, nebo cumel a postupně to odbourávat a uvidíš do týdne ti budou spát celou noc, chce to jen překonat ten nácvik, než to pochopí. Ale jde to.

monika.tdm
17. bře 2010

No tak ted jsem volala na gyndu, na vysledky vrozenych vad!!! No a ta doktorka pres genetiku me chce videt osobne, no tak to zase nebudu spat, no a chlastat taky nemuzu, clovek by se z toho i ozral, mam docela bobky!!!!

ultrazvuk mam 9.4. u Apolinaře!!!

zuzka72
17. bře 2010

Moni-jinak Lukášek pokud by to bylo na něm tak by spal i víc jak 12hodin, takže ráno ho v těch 8raději budím, pokud se nevzbudí sám. Mě příjdem že vše co napíšu prostě neguješ a myslíš, že si vymýšlím. Takže tě zvu-dojeď k nám a uvidíš na vlastní oči. Možná jsem to jen špatně pochopila, ale připadá mi to tak. 😖 Každopádně až ti bude tolik co mě-tak budeš mít určitě více zkušeností a možná i více dětí a zase budeš radit ty těm mladším. 😀 😝

sarri
17. bře 2010

Zuzi, nevím, ale s tím jezením kol. čtvrté, páte mi jí 5x denně, což by měly.

irminka
17. bře 2010

tak mně se kluci také budí kolem 3.hodiny a potom až v 6:30..kdybych je ošidila čajem, tak by byl takový vyrvál, že by si sousedé přes ulici mysleli, že je tu vraždíme...jsem ráda i za to, že se takto budí....některé maminy jen s jedním děckem vstávají i 10x, tak doufám, že mě to nečeká 😠

zuzka72
17. bře 2010

Sarri-to je na tobě, jak ti to vyhovuje, já jen vím, že by měla být snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře-to je těch 5jídel, jak píšeš-noc už tam není-tak to máte asi jen nějak pošoupnuté, ale jak píšu, je na každém, jak si to zařídí.

monika.tdm
17. bře 2010

zuzi ja ti verim, ja jen, ze ma svagrova taky dvojcata a ty fakt furt vřiskaj a to uz jim je sest mesicu!!! Aby mela klid tak bud musi jezdit s kocarem, nebo jezdi autem po Praze!!! No hrozny otrok!!! Ale asi si za to muze sama!!!

zuzka72
17. bře 2010

Moni-neboj-oni někdy dokážou vystrašit a nic to neznamená, to bude dobré. 😉

zuzka72
17. bře 2010

moni-tak za to si může sama 😀 asi si je tak naučila, oni si totiž ty děti hrozně rychle zvyknou na blahobyt 😀

irminka
17. bře 2010

já si prostě myslím, že je to zafixované v děcku. Když je to loupežník, tak se bude budit furt a neuděláš nic. Já už to ted vidím na chlapečcích , jak je každý jiný, Bruník je takový pohodář, dám ho do postýlky, on se hezky dívá, zavře očička a spinká a k Bořkovi jdu i 15x než zabere, ale neberu z postýlky, zatím jsem důsledná 😉

monika.tdm
17. bře 2010

no a to ze zacatku tam byla asi mesic tchyne, tak je porad huškaly az dneska nejsou schopni vydrzet hodinu bez povsimnuti!!! Dik za podporu ale znas to, kdyz jsem ze zdravotnictvi tak vidim ty nejhorsi varianty!!! ☹

monika.tdm
17. bře 2010

irminko tak to ma byt!!!
🙂

irminka
17. bře 2010

někdy z toho šílím, ale musím vydržet, protože u toho staršího jsem ho do roku chovala v náručí než usnul a do dvou let jsem ho v posteli ppoplácávalo po prdelce , aby usnul, chlapeček jeden rozmazlený...už nikdy více 😅

irminka
17. bře 2010

pádím dovařit obídek..zeleninovou polévečky a zapečené těstovinky, papa

hanula83
17. bře 2010

Zuzi, souhlasím, já nechci vypadat jako krkavčí matka, ale taky se snažím holky v tomhle nerozmazlovat, miminka si strašně rychle zvyknou, když jim člověk všechno přizpůsobuje...

Jinak já ani s tím čajem nemám zkušenosti, prostě holky začaly po tom šestinedělí takhle spát samy. Nejdřív začaly budit ve 4, po nějakém čase začaly až v 6 a pak až v osm, takže spaly celých dvanáct hodin. Teď se ustálily na tom, že se budí v 7 na jídlo, asi jak je teď dřív světlo venku. No a pak ještě schrupnou a já taky, tak do 9... vůbec jsem je to ale neučila, začly samy.

petulka26
17. bře 2010

Mončo, oni opravdu občas vystraší trošku zbytečně. Mě se stalo to samé co tobě, volala jsem si pro výsledky a sestřička mi řekla že mě chce pan doktor vidět osobně. Takže jsem se samozřejmě hrozně bála, a když jsem tam přišla tak mi pan doktor oznámil že je všechno v naprostém pořádku. Tak nevím proč mě chtěl vidět osobně, nejspíš mu scházela moje společnost 😀 😝

sarri
17. bře 2010

No, vlastně lepší, když je taťka nakrmí nad ránem a já mám pak do devíti klídek 😎
Držte palce - budeme podruhé dlabat mrkev - nechutná - je to horor - chtějí si furt rvát pěsti do pusy a já nevím, co držet první - a ty ksichty. No já jsem to ochutnala a vyplivla do dřezu - neposolená vařená mrkva - to fakt nemusím.
A pak ve 2 jedeme na tu uši - předpokládám, že se pak pozbytek dne budou chtít jen chovat.
Jak je to s koupáním po píchání uší? Myslím doma ve vaně.

monika.tdm
17. bře 2010

petulko ja myslela, ze napises, ze ti chtel pogratulovat!!! 🙂 No nebo jak sedi v tech laborkach tak nevidel dlouho, zenskou, no jo ale me chce videt zena, ze by lesbicka??? 😉

petulka26
17. bře 2010

Moni všechno je možné 😀 raději bacha na ní 😎

petulka26
17. bře 2010

Sarri nezkoušela si jim tu kašičku dávat z lahve? Já je tak krmím a je to úplně v pohodě 🙂

sarri
17. bře 2010

S tím rozmazlováním a nerozmazlováním - já bych to taky viděla, že každé dítko je jiné. Já jsem prý od pěti měsíců celé noci prořvala - mamka začala chodit do práce a asi mi chyběla, tak jsem si jí chtěla užít alespoň v noci, když byla doma - jinak to nevidím a můj brácha, ten byl prostě ochrapa a celé mládí prospal - dokonce i ve školce po o - to nespal snad nikdo 😀
Holky usínají krásně samy, ale přes den se samy zabaví, jen když mě tam vidí, jak jdu jinam, tak nemají stání.

sarri
17. bře 2010

Peťulko, večer dáváme kaši z flašky - protože mívají hladové hysteráky - obzvláště po koupání. Ale dělám to jen z poloviční dávky - aby to nebylo moc husté.

monika.tdm
17. bře 2010

dekuji vam za podpuru, jdu do spolecnosti, abych prisla na jine myslenky, pa

hanula83
17. bře 2010

Sarri, my budem teď mít mrkev potřetí 🙂)... ale holky jsou po tom jako divé, strašlivě jim to chutná a já je tím nestačím ládovat. Sice Elence to ještě moc nejde se lžičkou, ale jinak to má ráda... My jsme teda ještě vůbec žádnou kaši nezkoušeli, asi ani nebudem, když není důvod s tím spaním.... Jo a s tím, když mě holky uvidí to máme stejně. Já mám hrazdičky kousek od schodů a ony když vidí, že jdu nahoru po těch schodech a jakoby odcházím, tak taky někdy spustí..

petulka26
17. bře 2010

Já jim právě na obídek uvařím zeleninu, rozmixuju to, a naleju jim to do lahviček a papají úplně bez problémů 🙂 Ale je pravda že samotná mrkev jim taky nejela, až když jsem jim do toho začala přidávat další zeleninu, tak byli nadšený.

belatka
17. bře 2010

Ahoj holky,po delší době vás opět zdravím a jsem tu s dotazem..Stává se některé z vás,že vám u krmení mimčo řve?Adélka je naprosto v pohodě,ale Anetka,u pití z flašky mi ričí o 106..a přitom je vidět,že má hlad,protože tahá..mlíko jí chutná,je slaďoučký..ale škube se u toho a brečí..tak po pár minutách se uklidní a v klidu to dopije..ale těch caviků kolem... 😖 netušíte některá ?Možná je to normání,se synem jsem to ale nezažila,tak nevím..

hanula83
17. bře 2010

Belatko, u nás tohle dělá někdy Anička, ale buď se zklidní, jak píšeš, nebo ji nakonec musím vzít do náruče a krmit "individuálně". A to už je klid. Většinou u toho potom prdí, tak to nejspíš je kvůli tomu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru