Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maui
30. bře 2010

Jinak mám úplně stejný pocit, co se týče spaní a šancí dohnat psychomotorický vývoj 😀 Holky jsou spavky, takže nechápu, proč pořád nemám na nic čas 😝 Možná to bude tím, že se mi děvčátka střídají a většinou zatímco jedna chrní, druhá se chce bavit 🙂 Jenže kvůli tomu jejich blindění s nima ani moc cvičit nechci...takže my budeme asi ležet i u prvního dortu 😝 😀

maui
30. bře 2010

Lucy ahoooj 🙂 Já myslím, že všechny tu máme mimořádně vydařené dětičky 😉 My jsme z nich doma úplně hotoví, kdybychom měli jen jednu, měli bysme pocit, že nás okradli 😀

sarri
30. bře 2010

Maui, to mně spí zároveň. Ťuk, ťuk, ťuk. A jí taky. Krom toho, že nám všechno jednou tak dlouho trvá, je to jak jedno mimčo. Dokonce ani nijak moc neřvou a s prádlem zatím taky pohodička - dřív šla u každé tak jednou týdně celá dávka do háje, teď už vůbec a to je nechám odříhnout na bříšku. Akorát furt pereme ručník po "nahatém pasení", ale ty zas nežehlím. Nejhorší je to krmení kolem poledne - dnes bude brokolice s bramborem a za hoďku je docpu mlékem - tak to kmitám víc jak 2 hodiny a pak prochajda. Vezmu knížku a jdu do parku - akorát ty lavičky by mohly být s opěrátky 😀

maui
30. bře 2010

Holky jak zvládáte vycházky? Já to vypravování úplně nesnáším. Než připravím sebe a holky a naložim je na kočár, uplyne celá věčnost. Kočárek máme v sušárně, takže holky nejdřív obléknu a nacpu do korbiček , ta první samozřejmě už řve. Pak jedu výtahem připravit si kočár, a když se vrátím, řve už i ta druhá. Pak je v korbičkách přestěhuju dolů na kočár a konečně vyrazím. Holky ale moc dlouho v kočáru spát nevydrží, takže po cca hodince se pravidelně minimálně jedna začne vztekat. Strašně jsem se těšila na jaro a na dlouhé procházky, ale zatím se mi to nějak nedaří realizovat podle mých představ... 😠 A už vůbec nevím, jak to budu dělat,až se holky nevejdou do korbiček...jak je budu vozit dolů?

sarri
30. bře 2010

Ještě jsem chtěla k těm dvojitým bradám a faldíkom - to mají v tom ležícím věku všechny děti. Až začnou být více akční, tak to půjde dolů. My jsme taky papuláči (včetně maminky, bohužel).

maui
30. bře 2010

Týjo, Sarri, ty jsi reklama na dvojčata! 😵 Já myslela, že když holky budu stejně budit na jídlo, budou mi i stejně spát, ale to se podaří málokdy. Třeba teď jedly holky ve čtvrt na deset a v půl desáté a Sofinka už dávno chrní, zatímco Sárina je čilá jako rybička. Hádám, že odpadne tak za půl hodinky a vzápětí se vzbudí Sofinka 😝

sarri
30. bře 2010

Maui, já mám ze sklepa 48 schodů a holky tahám z bytu v autosedačkách a 8 schodů kočár ze sklepa ke dveřím, tam je naložím, odnesu sedačky do sklepa a jedeme. Naštěstí, když se vracíme, tak většinou už s tatínkem a to si sneseme kočár do sklepa a holky nahoru vynese on. Vypravování též nesnáším, ale je to čím dál lepší, když se nemusíme tak bendat.

sarri
30. bře 2010

No, já su takový plánovač - a jak nejde vše podle plánu a nedodržujeme časový harmonogram, tak chytám nervíky 😠

kocule
30. bře 2010

Holky, u nás se zase nespí. Adul dá třeba 20 minut po flašce a to je moc, Tomča nic. 😝 Teď malá dává dvacet a Toma je v křesílku s hrazdičkou. 😅

Maui, jo, Tomča je na čtyřech a podle naší neuroložky do 3 týdnů poleze jak ďas. My jsme v 38. týdnu, takže nám nic nekorigují a ba naopak je náš mladej napřed než normální děti, prý děsně šikovný a já na mrtvici, jelikož nemám ani chvilku. Přesně jak píšeš, na střídačku a to je ještě Adu ukňouraná a nepohraje si a já nemám nervy jim dělat celý den zábavu. 😝 😀 😀 😀

kocule
30. bře 2010

Vypravování je taky maso, malá nesnáší oblíkání, takže ječí jak tur. Nesu je dolů ve vložných taškách, přesedáme na sporťák a frčíme. Nazpátek je to už lepší, ale celou prochajdu teda nechrupají. 😠 😠 😠

maui
30. bře 2010

Koculko, to tě upřímně lituju...já tohle zažila s Kubou, a to byl jen jeden. Teda nebyl tak čilej, ale neuměl si hrát sám, musela jsem mu pořád vymýšlet zábavu, a na to jsem taky moc nebyla...většinou jsem se nemohla dočkat, až dorazí taťka a vystřídá mě. Holky jsou proti tomu zlatý, až mám kolikrát výčitky, že je nechávám růst jak dříví v lese 😝 Hádám ale, že to skončí, jak se začnou pohybovat po bytě 🙂

maui
30. bře 2010

Holky, to je taková úleva číst, že v tom nejsem sama 🙂
Sarri, ty teda musíš být svalovec! My máme autosedačky těžký jak kr... Mám problém vzít jednu do auta...

maui
30. bře 2010

No, já jdu něco dělat, abychom po obídku mohli ven.... Musím si všechno nachystat dopředu, protože jak to dloho trvá, ani se nám pomalu nevyplatí chodit ven. Ježíš a ještě vymyslet, co dát holkám na sebe 😠
zatím pa a všem hezké odpoledne. Zítra prý má být zase kosa 😠

kocule
30. bře 2010

Já teda doufám, že se to zlepší, až budou starší a budou si hrát spolu. 😅 Ajaj, no nic, letím. 😀 😀 😀

lucy82
30. bře 2010

Jé Sarri tak já taky ještě nevím jak je budu tahat až budou z korbiček venku. No přemýšlela jsem o krosně jednu na záda do krosny a druhou do náručí. Ještě nějakou praktickou krosnu sehnat. Jinak vypravování u nás taky děs běs, ale to je asi všude stejný, kéž bych měla výtah a mohla s kočárem až do bytu, tro by bylo bajo 😀

Nu mě teď holky usnuly, Nelinka zase přes 38 takže za chvíli přijde mamka a pohlídá Sofíka a já sjedu s Nelou ještě k doktorce na CRP. Moč je v pořádku, tak ještě ta krev. Ach jo, kdyby to bylo lepší ale třetí den pořád šílený horečky, snad to nebude nic vážnýho 😖 😢

salu
30. bře 2010

Lucy, kde jsi prosím koupila ty pletené čepičky s fial. proužkem, co jsou v nich holky v autosedačce? Jsou úžasný 😝

j.cien
30. bře 2010

Ahojky 🙂 vsechny maminky a miminka zdravim 😵 a kdepak jsou nejake spolubojivnice-tehule??
Ja dnes na kontrolce-vse OK,cipek ´pry ukazkovy,obe mimi neco pres 2kg,B zustava KP...dal mi termin cisare-za mesic az :29.4-( ...to fakt nevim,jak vydrzim...
Musim si to nejak v hlave asi prepnout...a nepripoustet si,ze uz fakt nemuzu....Mam +20kg,tachykardii jako prase..az 12O tepu/min v klidu,pri pohybu kolem 200..takze nemuzu dychat..hemeroid jako konska hlava atd...a to permanentni nespani,to me nici nejvic....

Holky maminky-ja vam tak zavidim!!!! 😵

petranela
30. bře 2010

Ahojky maminky a tehulky 😉
Lucy, souhlasím se Salu, ty pletený čepičky jsou nádherný!

J.cien, já jsem tu. Gratuluju k čípu a k váze miminek, je to super, že je čípek ukázkový 😉 A už máš termín císaře, tak to je super! S tím dýcháním mne to mrzí a to nespaní taky, je to boj... ale to vydržíš, uvidíš, jen ať máš pěkně veliký dětičky 😉
Já byla na kontrole včera, čípek je taky ok, jen mimča jsou obě hlavičkama dolů a já jsem pořád doufala, že holčička zůstane hlavičkou nahoře a cisař bude jistej. Včera to na mne poprvé poradne padlo, konec těhu se šmahem bliží a já začínám asi nervačit a to jsem byla celou dobu dost v klidu. Koupila jsem si siroky botky v patek a vcera uz jsem je nenazula, musim je mit preslapnuty, jeste ze mam dlouhy kalhoty, co to zakryji.... no jeste ze ty boty staly dve stovky...

j.cien
30. bře 2010

Petranel diky za podporu 😉 ,asi jsem z vas vsech nejvetsi posera...ze to tak blbe snasim uz v tak nizkych tt.... ☹

S botkama jsem na tom podobne..ve vsech jsem narvana a rezou mne....o prstech na rukou ani nemluve-ty mam poradne tlusty 😀 😀
Ja uz se tak strasne tesim,az se mi narodi!!!!Mozna budou hodne a nechaji me spat dele nez ted ty 2hod... 😉 to bude bajo 😉 🙂 🙂

geliva
30. bře 2010

j.cien: já nemám pocit, že by jsi to snážela nějak špatně, já se cítím podobně, taky skoro nespím, pak jsem unavená, mám pocit, že nic nezvládám. asi je to normální
petranela: s tím porodem jsme na tom asi stejně, já celé těhu počítala s císařem a ted jsem taky zjistila, že jestli zůstanou tak jak jsou, tak můžu rodit normálně - no nevím, co by bylo lepší. snad to bude v pohodě.

rejchl
30. bře 2010

Ahoj tehule spolubojovnice😀
J.cien vydrz.Ten mesic utece jak voda a pak uz budes mit mimca u sebe.
Petru,taky mam prcky hlavickama.Chce to klid,nejak to dopadne.Ja uz se s tim smirila a nestresuju se.Ackoliv nasi mile primarce na porodnim opet umrelo miminko pri porodu,protoze to je krava nejvetsi.Jen se modlim,abych ji u porodu nemela.
Nozky mi zaplat panbuh neotykaj.Do kecek se vejdu🙂
Holky drzte se.Opovazte se propadat panice nebo zacnu taky😀 a to nechci.

j.cien
30. bře 2010

Rejchl nejvetsi nosic depky jsem tu ja....takze me musite brzdit!!! 😉

Pekny vecer vsem 😵

lucy82
30. bře 2010

Ahojky, těhulky vydržte, už to máte za pár 🙂 🙂

Salu čepičky mi pletla mamka, kdyby jsi měla zájem nebo někdo jinej tak jsou k mání za rozumnou cenu, kdyžtak písni IP 😉

sarri
30. bře 2010

Lucy, co u doktora a teplota? Je to už OK?

lucy82
30. bře 2010

Sarri u doktorky to z krve vyšlo bohužel pozitivní, takže musíme brát antibiotika ☹ Teplotku ještě měla, tak snad to už zabere, hoří jak kamínka, a nechce vůbec nic jíst ani pít, musím do ní dávat čaj stříkačkou ☹ A zhubla, nevím kolik by měla, ale teď nás doktorka vážila a má 7,27 kg 😉 Tak prý ji to hubnutí neuškodí 😀

sarri
30. bře 2010

Ale chuďátko. Mně v nemocnici řekli, že na teplotu dávat zábaly. http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/horecka-u-...
Tak snad antibiotika pomůžou.

lucy82
30. bře 2010

Zábaly jsme taky dávaly, ale za prvé se strašně u toho vzekala, potvůrka, a pak to pomohlo jen asi na hodinu a pak najednou teplota zase strašně vyskočila. Ten čípek zabere i na 5 hodin, no snad už to bude dobrý, nebo se zblázním, a snad to nechytne i Sofulka 😔

hanula83
30. bře 2010

Lucy, antibiotika určo zaberou, aspoň bude líp.. Já se děsím příštího týdne toho očkování a náušnic.. A s tou váhou jsem na ně taky zvědavá, určitě mají obě už přes 7 kg. Když vidím ty jejich faldíčky na stehýnkách - nebo spíš stehniskách 🙂))

My jsme měli dnes doma taťku, tak jsme si "užívali" práce na zahradě. To je ta daň za to, že si člověk může utrhnout ovoce jen co vyleze z domu. Taky jsme udělali minipolíčko a budem sázet, tak jsem zvědavá, co se nám urodí, protože jsme tady ještě nic nepěstovali...

Maui, taky zdravím, doufám, že tu s náma vydržíš... 🙂

hanula83
30. bře 2010

Maui, holčičky jsou krásné, opravdu k nerozeznání. A ty hnědé kabátky jsou naprosto super 🙂

lucy82
30. bře 2010

Jůů Hani zahradu závidím 😉

No teď jsem na ni byla šahat a teplotka už se zdá že není,tak ve 3 musíme dát antibiotika a snad zítřek bude lepší. Nejvíc mě mrzí že nemůžeme ven, dneska bylo nádherně, ale než výprava k doktorce byl mazec, Nela teplotu, tak do autosedačky, to už se mi začala vztekat, passata měl manža a já tady měla jen káčko, takže auto bylo na sluníčku a vyhřátý, takže opět se vztekala, ještě než jsem ji zapásala, tak to už slyšelo celý sídliště, cesta zpátky to samý, já se z ní jednou zblázním. Kdyby se nevztekala tak je to pohodové dítko 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru