Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka.o
6. dub 2010

Petro.... tak to musí vypadat hezky-žlutobílý pokojíček. Přesně, budu si muset ty věcičky roztřídit podle velikostí. Něco mi přijde, že jsem koupila fakt moc malé (Newborn), ale uvidíme. To máš pravdu, dudlíky do porodky vyvařit.... bych na to zapomněla.

zuzka.o
6. dub 2010

Balino....taky si myslím, že to je s tím mlíčkem dané. Že se to nedá moc ovlivnit. Já jsem psychicky připravená,že kdy žo zkrátka nepůjde, tak se nebudu stresovat a přejdeme na umělé.

lucy82
6. dub 2010

Jojo holk je to děs s těma cigošema, švagr má natržený ucho a ještě ho kopaly s rozběhem do břicha, naštěstí je bývalý fotbalista tak věděl jak se bránit:( A neuděláte nic, stěžujte si a jste obviněni z rasismu☹ U nás mezi ,,cigánskou,, a normální čtvrtí postaly obr hřiště pro děti za 9 mega, a chodí tam jen cikáni a po maminkách s dětmi házejí kamení☹

zuzka.o
6. dub 2010

Lucy....to je strašný! Chudák švagr! No a to hřiště jako vymyslel kdo, za takový peníze!?! Kde bydlíš?

lucy82
6. dub 2010

Zuzi bydlím v JIhlavě, nevím kdo to vymyslel, byl tam docela dobrej pěknej plac a kolem postavily nový sídliště jenže je to pár kroků od těch cikánů tak toho využívají. No nějakej chytrej radní zase nepřemýšlel. To se není čemu divit, teď kdž se někdo ohradí že tam maminky nemůžou chodit hned jsou všichni rasisti. To je ta naše republika:-/

zuzka72
6. dub 2010

Lucy to je děs u nás postavili taky krásny hřiště, v parku-ale v parku, který kdysy býval krásný a udržovaný a dnes je to feťácké doupě, takže maminky s dětmi tam nezahlídneš a je to jen 0metrů od našeho domu-no škoda, taky někdo nepřemýšlel-asi soused je náměstek primátora. 😀

zuzka72
6. dub 2010

20metrů

zuzka.o
6. dub 2010

No jo, nějaký radní chtěl udělat "dobrý skutek" a nějak se to nepovedlo! Družba nikde nefunguje a obrácený rasismus je taky všude stejný.

maui
6. dub 2010

Lucy, naprosto s tebou soucítím, já mám holky teď jako kompenzaci za Kubíka 😉 K tomu jsem musela vstávat i pětkrát za noc a ráno v pět už bych vyspalý. Usínal pak až kolem deváté, a to jen na půl hodinky. Když jsem chtěla, aby spal víc, musela jsem s ním ven do kočárku. V zimě jsme byly kolikrát v obchodě v 7hodin jako první , protože já už z něho byla za ty dvě hodinky vyřízená (vyžadoval stálé bavení) a venku byla na projíždění zima a tma 😀 😀 To nespaní mu zůstalo dodnes, o víkendu je sláva, když vstane v 7 😀

maui
6. dub 2010

Tý jo, a to s tím švárou je vážně drsný! 😠 Člověk aby se bál jít vyčůrat i v obchoďáku plném lidí 😠 😠

j.cien
6. dub 2010

Fuj,to ciganske napadeni-to je teda hnus 😠 !!!

Jinak holky spolubojovnice-Zuzko a Petranel-moje spani,to je fakt horor.Uz jsem se smirila s tim,ze do porodu to lepsi nebude...Na dnesek 1.5h....potom uz jen prevalovani a kazdou hodinu curani....takze trapeni az do rana.Vetsinou vstanu a jdu si do obyvaku aspon cist..ale dnes me tak slene bolely kycle,ze jsem ani nevstala..
Otekla mi noha,jen jedna...segra se mi na to divala,ze pry tromboza to neni..takze s tim nikam nepujdu,az na kontrole za tyden mu to ukazu...V noci me take hodne boli bricho,je tvrde jako kamen a boli me i dole jakoby v pochve...nekdy fakt silena bolest..a pohyby citim cim dal min...zlaticko,co mam KP necitim vubec ☹ takze jsem z toho vystresla....i kdyz me dr.uklidnival,ze je to OK...

Holky,uz si moc preji,at mam deticky uz na svete!!
Myslim na LItu,ze asi brzo napise 😉 tento tyden je maji pustit domu 😵

maui
6. dub 2010

Holčiny čekatelky, nebojte, všechno stihnout nemusíte 😉 My kupříkladu neměli nachystáno vůbec nic, jen před hospitalizací jsem vytáhla pár nejakutnějších oblečků po Kubovi (stejně nám všechno pak bylo obří a sháněly jsme po internetu velikosti 48 apod. 🤐 ) a všechno jsme pak zařizovali za provozu už s holkama doma - a taky se to zvládlo 😵 V dnešní době internetových obchodů je to paráda 😵

zuzka.o
6. dub 2010

J.cien.... vždyť se nám to blíží, bříška už tíží,....tak je jasný, že to chceme mít brzo za sebou. V noci, když se otáčím, je to taky horor. Funím jako lokomotiva, bolí mi záda....hnus! Kotníky mám už standartně nateklé, lehce ráno, večer víc, ale pořád je to v normě. Ale když nateče jen jedna, to je španě, ne?
Když si představím, že bychom měli těhulit přes léto, přes ty pařáky, tak jsem moc ráda, že jsme to zvládly přes zimu.

Taky moc myslím na Litu, kdy se ukáže a povypráví.

zuzka.o
6. dub 2010

Maui.... vy jste se narodili ale malinkatý.....vel 48, to si ani neumím představit. Já se bojím vzít i 4kilové miminko natož takové prcíčky.

j.cien
6. dub 2010

Ja celou dobu pocitala s tim,ze je nedonosim..ze budou malicke..takze mam kopy vel.50..a kdyz jsem to zehlila,tak nevim nevim..je to strase pidi....tak si rikam,jestli jim to aspon parkrat oblecu.. 😉
Pokojik taky neni hotovy,jen tam ukladame vsechny ty nakoupene veci...takze to je uz pekne skladiste....ale manzel me ukldnuje,ze nez prijdu z porodky,vse bude tip top 😉 tak mu verim...

zuzka72
6. dub 2010

Já taky neměla nic nachystáno, je nkompletky do porodky a pár hadříků od sousedky, ani plínky-nic. Vše dokupuji teď za pochodu a je to myslím i lepší. 🙂 Než pak mít spoustu hadrů a neodnosit to, navíc furt chodí návšěvy a něco nosí, tak se to tu zase kupí. 😀

j.cien
6. dub 2010

No prave,jsem se bala,ze jen ta jedna a jeste k tomu me to boli...ale segra trombozu vyloucila,tak snad je to OK...ona je obvodak...
A mas pravdu,v lete by ten konec byl asi vetsi horor!!

zuzka.o
6. dub 2010

Já kupovala Newborn, ale zdá se mi to strašně malinký. Kupovalal jsem pak 0-3. Byly slevy v Tescu, tak jsem je využila. Jiank kamarádka mi taky říkala, že návště vyností spooooustu a spoustu věciček, že to její malá ani neunosila. Ale nějak mi to nedocvakávalo při nákupech, chtěla jsem mít vše zařízené, co kdybych právě rodila dřív. Potom ty větší velikosti, to jenom co jsem dostala k Vánocům, zbytek budu kupovat až za pochodu.

zuzka.o
6. dub 2010

J.Cien....tak to je super, že tě ségra prohlédla. Ty otoky na kotnících mi taky bolí, ale jsou stejné, záleží,jestli hodně chodím, stojím, uklízím, ....vše má na to vliv. Ale ráno jsou zase jen minimální.
A teda přistihla jsem se, že mám teď ke konci větší žízeň. To jsem měla taky na začátku těhu.

zuzka72
6. dub 2010

Tak mi máme stále Newborn a velikost 50 a 56 a Lukáškovi je to pořád velky. A to byly kluci velcí na dvojčata, alespoň to každý říká. 🙂

maui
6. dub 2010

Zuzi, narodily jsme se malinký, ale strašně rychle jsme vyrostly 😉 Ale je fakt, že na tom Intermediálu, kde jsme s holkama byly po porodu, nám všem připadaly normální, 3,5 kg miminka, jako nevzhlední obři 😀 A teď, když jsem v poradně, tak se rozplývám, jak jsou ty 3,5kg miminka malinký 😀 Kamarádka holkám přinesla do porodnice jako dárek každé jednu zimní kombinézku a já když viděla tu velikost ve srovnání s holkama, tak jsem si vážně myslela, že nám to bude až tak v roce 😀 A měly jsme ji na sobě jen jednou, protože než jsme si na ní ve 3 měsících vzpomněly, už nám byla malá 🙂¨Ty velikosti se fakt blbě nakupují dopředu...

j.cien
6. dub 2010

Zuzi tak to je fajn,to ty pidi oblecky asi teda vyuziju 😉

Ted jsem jeste dostala od kamosky po jejich holkach-ted mely 1rok-hromadu takovych krasnych 😵 holcickovskych 😵 ,co jsem nekupovala,tak budu i paradit 😵
Taky satek na noseni a 2 super knizky mi privezla,tak jsem ji vdecna...a hlavne mi radila,co a jak,ohledne kojeni..ona teda koji jeste dnes a to maji rok a jeste ma starsi 4letou dcerku a neni vubec strhana,naopak s usmevem a jeste k tomu celou dobu z domu pracuje!!!Tak me to malinko uklidnilo,ze to nekdo krasne vse zvlada..nejak totiz zacinam plasit,ze to nebudu umet....atd...no hysterka jsem !!!

zuzka.o
6. dub 2010

Zuzi... no tak to je dobrý, vždyť tys prcky krásně donosila a ještě pořád máš 50 a 56. Tak snad to všechno unosíme. Jsi mi uklidnila.

Maui... to je hezký, jak jsi to s tou váhou popsala 😵

J.Cien....hoď nějaké rady ohledně kojení... ať se přiučím a nejdu do porodky jako "tabula rasa"

kocule
6. dub 2010

Ahojte, u nás je řev, nateklé dásničky, no jo zuby. ☹ Toma ještě neleze, tak se vzteká, že mu to nejde, jsem naprosto vyřízená. 😝 Alespoň konečně spinkáme celou noc, huráááá. 😀 😀 😀

Holky já toho měla taky jen pár a i dneska toho tolik není. Unosili jsme všechno, poobjednala jsem i na netu, pak už to má člověk tak nějak v oku. Je fakt, že na těch kyčlích jsme byli nejstarší a s manžou jsme ani nemohli věřit, že naši dárečci byli taky někdy tak malí. 😀 😀 Spíš teda ještě menší. 😀 😀 😀 I dneska na půlroku tak tak. 😀 😀 😀 Jinak návštěvy taky nosily, ale bylo to na nic, škoda, páč třeba jsme dostali nádherné kompletky, které nám byly samo veliké, v zimě by byly akorát, jenže by nám v nich byla zima a jsou tak na teď. No a teď už je neoblečeme. 😝 Pak jsem to zarazila a byla ráda za hračky, které máme rádi i dneska. 😉

Cien neboj, do toho se rychle dostaneš. Ženy se matkami nerodí, jak si to někteří chlapi blbě myslí, taky se to musí naučit. Letí to takovým samospádem, ani se nenaděješ a budeš odborník na miminkovské věci až budou všichni okolo zírat. 😀 😀 😀

Taky u Irminky nemám fotoblog, musím vás všechny zase okuknout. 😀 😀 😀

geliva
6. dub 2010

ahoj, chtěla jsem vám poděkovat, ve čtvrtek jsem se tady ptala, že mi tvrdne břcho, jeslti myslíte, že je to normální nebo mám jít na kontrolu. tak na vaši radu jsem k té doktorce radši šla a ta mě poslala rovnou do porodnice, že se mi rozbíhá porod. naštěstí to zastavili a dneska mě pustili domů. tak musím ještě chvíli vydržet.

zuzka.o
6. dub 2010

Geliva....tak to je super, že ti porod zastavili. Tak jenom hodně odpočívej, šetři se, nech za sebe všechno dělat, miminka tam ještě musí chvilku zůstat a dopéct se. Držím palce 😉

hanula83
6. dub 2010

Zuzi, já tě pochopila s tou JIP, spíš je oproti Olmiku dobré, že jsi mohla děti mít u sebe na JIP, protože v Olmiku to nepřipadá v úvahu... tam je nosily sestry akorát na kojení a to ještě spíš na přisátí, hned s nima zas pádily pryč... Zuzi, ještě k tomu Nutrilonu. Já jim ze začátku zkoušela dávat ten sytější Nutrák a neměl absolutně žádný efekt. Vzbudily se po třech hodinách jako vždy. Ten noční spánek si upravily až v těch 2 měsících samy bez ničeho.

Lucy, u nás je horší holky šatit než živit, protože ze všeho šíleně rychle vyrůstají. Dokonce jsem teď koupila tepláčky v Kiku, ktery mají být na 9 - 12 měsíců a mám dojem, že by je s přehledem oblíkly už teď... A jinak my už musíme mít jedině 6 - 9 měsíců, menší neoblečou... Naši mají tu kojeneckou váhu, tak je dnes zvážím, to jsem teda zvědavá...

J.Cien, já přemýšlela nad tou teplotou a fakt si vůbec nemůžu uvědomit, jestli tam byla zima či ne... Měla jsem asi spíš nervy na špagátku a tak jsem si možná zimu ani neuvědomovala... ale při operacích schválně dávají míň stupňů, aby tělo tak nekrvácelo 😅

hanula83
6. dub 2010

Lucy, s těma cikánama, to je fakt něco, to aby měl člověk opravdu strach vyjít na ulici 😠 ...to snad ani není možny, co se děje...

Jinak naprostý souhlas, že nejlepší je vše dokupovat za pochodu... to se teprve ukáže, co člověk opravdu potřebuje a co ne... Já kupovala postýlky až z porodnice. Teda jak jsem tam ležela ty 2 týdny dopředu... Já je zajistila přes telefon a odvoz zajistili naši s manžou...

Zuzi.O, my měly taky velikost 56 až do těch 3 měsíců... myslím, že vydrží dlouho. Jinak za to teď ze všeho rostem jako z vody... hrůza 😉...

Gelivo, bezva, tak ještě aspoň ty dva týdny vydrž, pak už jsou brány mimča jako donošená 😉

J.Cien, já si to parádění užívám až teď, vlastně jsem tím tak trošku posedlá, aby holky byly tip ťop 🙂)... ale ony mi to kazí tím prskáním mrkve a špenátu 😉))

Jinak jsme dnes byly s mamou na extra dlouhé procházce, super, jsem naprosto spokojená, je to tak uklidňující a fakt relax! 🙂

irminka
6. dub 2010

ahojte,
tak s tím napadením se dnes roztrhl pytel....Dnes přišel Ríša ze školy z řevem, že ho zbili 4 cigáni, má i červenou grču za krkrm..beru to s rezervou, kdo ví, co jim kluci udělali, ale i tak, zákeřnost hnusná...alespon ted bude vědět, že si jich nemá všímat a když tak rychle prchat, přece chodí do sportovky, tak at se činí chlapeček 😠

holky, když teda chcete vidět ty fotečky, tak fakt musíte kliknout na moje foto a potom ještě jednou a jste tam 😉

Dnes jsme byli s klukama v poradně a Bruník má 5,3 a Bořek 5,8 kg a měří oba dva 61 cm, takže ve třech měsících jsou vcelku dost velcí,že?
Hošani se před chvilkou na mě tak hezky dívali, když jsem jedla banán a já jsem neodolala a dala jsem jim kousek a klukům to tak chutnalo, jen si pomlaskávali, tak a ted budu čekat, co to s nima udělá 😉

hancas
6. dub 2010

Buzra pro dvojčata 23.4 9:00-12:00 můžete i přinést věci a prodat nebo koupit

Burza Jaro_léto v sobotu 24.4 9:00-11,30 jen koupit

MC Heřmánek Olomouc Holice areál MŠ

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru