Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
9. dub 2010

Maui, díky za komentáře 🙂)... no my jíme flašou vždycky dohromady a lžičkou většinou když spěcháme. Jinak je to opravdu lepší a praktičtější každou zvlášť, poněvadž do toho taky rýpou packama...

Holky, já jim stále ještě nezkoušela dát tu kaši... já jim to chci dávat z flašky večer, ale určitě to neproteče dudlíkama, jak to děláte? Nebo krmíte lžičkou? Nebo to děláte řidší? A jestli řidší, tak v jaké konzistenci? My dáváme Nutrilon a kaši máme od Hippu, může se to smíchat? 🙂)...

kata79
9. dub 2010

holky, diky, ja nebudu hazet flintu do zita, jsem teprve 5+1 a verim zë, ze nic neodlucuje...proste musim pockat na dalsi vyvoj...dekuju za podporu!

sarri
9. dub 2010

Hani, smíchat to možeš a já jsem obětovala dudlíky "jedničky" a zvětšila dirku manikúrníma nůžkama - teda vyhovující dirky se povedly až na 3. a 4. pokus - první 2 jsou obrovské. Kaši ale dej, až když budou v noci zlobit hlady - jinak zbytečně nakynete 🙂)
Dávalas už maso? Já jim to dávám na střídačku - bez masa - s masem, ale taky jí jednu skleničku na půl a ovoce ještě nee.

sarri
9. dub 2010

Katy, neboj, taky to může odcházet ten druhý embrouš, ne? Ono dokud není srdíčko, tak je vše opravu předčasné. Dej pak vědět. Držíme palce.

sarri
9. dub 2010

Jo a tu kaši si přepočítám na 180 ml mléka - kolik prášku a pak to dám do 360ml - a je to poloviční kaše pro obě a neřeším zapíjení.

hanula83
9. dub 2010

Sarri, já právě taky uvažovala, jestli ta kaše má smysl, když mi v noci tak krásně spí... akorát je budu zbytečně zacpávat a naducávat... tak uvidíme, ještě tomu necháme čas, díky... Já někdy dávám krůtí masíčko, ale sní pár lžiček a pak jim to spíš už cpu, moc jim to nejede. Nejraděj mají mrkvičku, tu zblajznou hned... a ovoce taky vůbec nedávám, ale mám nachystanou už tak 14 dní broskvovou přesnídávku a stále se k tomu nemám, abych ji dala...

sarri
9. dub 2010

Já jim dám to ovoce až sní celou sklenku zeleninky a asi ne přesídávku, ale spíš asi něco vykuchtím. Eliška si u toho s masem normálně výská blahem 😀 Já furt říkám, že je to celý děda - ten by za maso položil život 😉

balina
9. dub 2010

lito gratuluji k mimiskum ! Ať se vám všem daří a dětičky rychle rostou 🙂

konečně se objevily i nějaké nové těhulky, už jsem si říkala že je snad zastrašujeme či co. Ja byla v nemocnici jednou v 33 týdnu na přespání - kapačka magnézka na zklidnění dělohy. a pak až 38+5 nástup na porod.

Holky mají dneska spavý den tak si to děěěsně užívám. Už mám namalovaný lustr do děcáku všude naklizeno a asi si budu nudou kousat nehty 😀 😀 😀

pavcahola
9. dub 2010

balina to máš tak hodné děti?Že nevíš co nudou budeš dělat? 🙂

zuzka72
9. dub 2010

Stěhuji se!!! 😀 😀 😀 Bydlím kousek od Kiku a skoro každý den si prochjdou zajedeme kolem Kiku a já tam vždycky vtrhnu-už mě tam znají a otvírají mi dveře. 🙂 Jenže já tam vždy něco koupím, tam mají tak super věci a ve slevě, včera jsem tam taky nechala majlant. Už mě tam nepouštějte!!!! 😀 😀 😀 😝
A máme novy autosedačky, ty chicco byly strašně těžky a nic moc, tyhle jsou super. 😉

sarri
9. dub 2010

Zuzko, nastěhuj se k nám - potřebovala bych občas pohlídat děti 😀
A kde je foto new sedaček?
Já jsem dnes dala schody do třetího s plnou taškou kolem krku a dvěma plnýma autosedačkama - a to mají holky skoro 7 kg - bude ze mně rambousek 😵

irminka
9. dub 2010

ahojte,
holky , chtěla jsem se poptat.....Jsem si uvědomila, že kluci mají na flaškách Avent pořád1 savičky. Kdy jste to přehazovali na 2 nebo je ještě jeden druh- regulovatelný průtok?

zuzka72
9. dub 2010

Tak to jsou ony. 😉

betina
9. dub 2010

ahoj holky,

Zuzi, prosím tě, všimla jsem si na fotkách, že kojíš kluky současně. zuzi, jak dlouho asi tak trvá, než je nakojíš. si budeš myslet, že jsem padlá na hlavu za tenhle dotaz 😀 , ale já jestli budu kojit, tak jen zároveň, protože obě mimča zvlášt nedám kvůli skloubení času a času malé, ta by mě sežrala, tak se jen ptám. kujííí!

zuzka72
9. dub 2010

Beti-v porodce jsem kojila najednou i třeba hodinu-a záda jsem necítěla, byl to docela děs a já u toho usínala, ale tím, že ještě nebylo vytvořeno mléko, jen mlezivo, tak děti tahali a moc toho nevypili. Jak se mi utvořilo mléko tak to bylo super, teď kojím oba tak 10minut-koukají na sebe a předhánějí se kdo bude dřív. 😀 Buď usnou a odpojí se 😀 , anebo už netahají a dělají blbiny, tak je konec 😀 . Přišli jsme i na spoustu jiných poloh, jsme jako v cirkusu, děláme takovy ruzny přemety 😀 , než se napolohujeme, ale je to super. Každý má svoje prso. Lukášek má levy, jelikož pravy nedokázal nikdy chytit a na pohled jsou stejné, ani teď to neumí, nevím čím to je, hlavně, že mám dvě a může si vybrat, 😀
A jinak se klidně ptej. 🙂

betina
9. dub 2010

Zuzi, to jsi mě pobavila 😀 a s tím kojením v porodce, klobouk dolů, já měla taky císař, ale nějak sem to špatně nesla (normální porod, pak celková narkoza) a prostě jenom vstát z postele mi trvalo....pořádně jsem se postavila až za 14 dní, no padavka 😖 , takže hodinu nad nima sedět, ty brdo. když nám řekli, že to budou dvojčátka, jsem byla v takovým šoku 😀 , ale jediný, co pořádně řeším je, aby Verunka moc nestrádala, je malinká a je to moje vypiplaný mimino a nechci něco udělat špatně, ale to je asi klasika. Kažopádně teda bude veselo, babičky mám pracující každou 100 km, bydlíme v paneláku a ještě do toho máme psa 😀 😀 takže si už někde rezervuju místo v blázinci. Ale dvojčátka budou hodný a budou spát, s Verunkou jsme se spaním bojovali ještě před měsícem, to se budila tak 4-5x za noc, ted už je to tak 2x. takže dvojčátka budou chrupat a basta 😀 😀

hancas
9. dub 2010

zuzi.....v kiku jsem byla jednou jak jsem se potkali a mělitam opravdu super věci ani se ti nedivím že tam jsi denně když u toho bydlíš 😉 pro mě je to z ruky ale autem jsem tam hned,ale samu mě to nebaví vybírat a s dětma bych toho moc nekoupila

zuzka72
9. dub 2010

Beti, nevím jestli tě to uklidní, ale neboj mě taky nikdo nepomáhá a nikdy nepomáhal a to mám 4děti, 2psy a 1kočku a k tomu celej barák, zahradu atd. A navíc narozdíl od tebe jsem stará, já když jsem byla ve tvém věku, tak jsem mohla skály lámat, teď jsem jednou nohou v důchodě. 😀 Takže neboj to zvládneš.

zuzka72
9. dub 2010

Hancas-tak tam někdy můžem zajít spolu a já ti prcky pohlídám. 🙂

hancas
9. dub 2010

Maminky kdo by jste chtěli nějaké oblečení tak prodám za symbolickou cenu mám toho doma hafol a opravdu nevím kam s tím

zuzka72
9. dub 2010

Hancas-jaktože tam nemáš fotku v pasu?

hancas
9. dub 2010

zuzi.....nevím asi mi nějak zmyzla tak jsem nechápala proč tam není

zuzka72
9. dub 2010

Jupí už je tam. 😀

hancas
9. dub 2010

jj už jsem tam v plné polní porodnické první fotečka s mojema zlatíčkama más poštu na IP

hancas
9. dub 2010

hanuli.....mi dávali od začátku kaši na lžíčku protože i když jsem udělala větší dírku do cumla na flašu tak to nevycucli 🙂 mí dávali od Hami,ale zkusili jsme i od Hippu,ale od začátku na lžičku dávali jsme myslím 150ml kaše plus 90 mlíka a pak mi kaši bojkotovali nechtěli plivali a taky se jim nadavovalo,asi toho bylipřepapaní,ale celou noc spinkali až třeba do 9 🙂 ted už jsou bez kaše bez mlíka úplně jěšte by mohli být už úplně bez plínek a zase by bylo ušetřeno 🙂 ne že bych na nich chtěla šetřit to ne,ale 400 za plínky by byli na něco jiného 🙂

zuzka72
9. dub 2010

Tak to je záhada, svítilo to červeně, že je tam pošta a když jsem to otevřela, tak tam nic není. Pošli mi to Hani prosím znova. 😔

hancas
9. dub 2010

odesláááááno

lita
10. dub 2010

Ahoj holky,
akorat snidam a kluci maji jeste hodinku, nez se zacnou kroutit a chtit papo. Nekdy si rikam, ze misto me hlavy vidi jen cecek 😉 😀
Jinak musim rict, ze jsem dost zklamana monitorama Respisense, asi poleti z domu nebo si je necham na nejakou dobu jako zalozni, ale co nejdriv kupuju Nanny. Techniku pripevnovani na plenku jsem uz zvladla a vychytala, ale bohuzel stale to sem tam vysila plane poplachy a zrovna dnes v noci, kdy jsem mohla spat, to u Brajiska zvonilo trikrat za sebou, takze se chudak probral a chtel papat, o hodinu a pul driv. A pro me je ted spanek ta nejcennejsi valuta. Navic mi ty monitory prijdou takovy vachrlaty a nejak jim prestavam verit. Zrovna u nasich nedonosenecku chci mit jistotu. A navic uz ma Tobanek od toho monitoru odrene brisko 😠

Nekdo mi tam nahore mrnakuje, jdu se tam podivat, zda neni potreba mlecna pohotovost 🙂

j.cien
10. dub 2010

Ahojky 🙂 krasnou sobotenku vsem!
Lito 🙂 to je prima,zes nakoukla 🙂 akorat teda ty monitory...to je divne...melo by to byt OK a ne hlasit falesne...to jsem teda nastvana uz dopredu na ne 😠 ...
Tesim se,az se ti podari dat nejake fotecky kluku 😵 a prosim,nemas odkaz na tvou tasku na kocarek??Nejak to nemuzu najit... 😉

zdepros
10. dub 2010

Ahoj Lito, taky mám Respisense, jeden mi přijde v pohodě, ale ten druhý taky vysílá falešné poplachy, tak jednou denně určitě, kluci maj široké balení takže to přiléhá na bříško, tak nevím čím to je, ještě ke všemu jde špatně zapnout tak ho budem reklamovat. Koukám že jsi rodila přesně jako já, 33+3, ale zvládli jste to podstatně rychleji, jste šikulky, super že kojíš 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru