Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
15. dub 2010

Darling - máte k tomu cvičení důvod jako třeba predilekce nebo opoždění psychomotorického vývoje? Někdy se u pidiporodních vah a težší nedonošenosti cvičí i preventivně.
Kolik je Vám korigovaně a co všechno umíte?
Teda to jsi šikulka - já su šťastná, že máme taťku doma - změnil kvůli dětem zaměstnání, aby byl doma dřív a neměl tolik služebních cest.

darling007
15. dub 2010

Jinak co se týče monitorů dechu - máme od začátku Respisense na plínce a nemůžu si stěžoavat, fakt. Ani jeden planý poplach. Naštěstí teda ani jeden oprávněný... Ale svítí to a bliká úplně v pořádku, akorát nám došly příliš brzy baterky, tak poslali nové.

darling007
15. dub 2010

Sarri, ano máme predilekci. u Honzíka teda míň, ale Daneček hodně, má úplně zploštělou hlavičku. Oba doprava. Porodní váhy opravdu pidi - Honzík 1320 g a Daneček 1670g. Jinak bych řekla, že je všechno v pořádku - kluci nádherně pasou, berou věci do ručiček, smějou se a broukají si (Dneska poprvé se Daneček začal doopravdy nahlas řehtat) 🙂 Trošku asi zvýšené svalové napětí.
Kluci jsou narozeni 18.11.2009, takže je jim skoro 5 měsíců, korigovaně skoro 3 měsíce (narozeni o osm týdnů dřív)

sarri
15. dub 2010

Já ty autosedačky teda taky sotva vleču - zdá se mi ale, že je horší nést jedu než obě - že se to líp vyvažuje a nezdá se mi to pak taková tíha.

sarri
15. dub 2010

Hmmm, na tu predilekci se cvičí - Koču psala, že to krásně rozcvičili. Ono to i ten motorický vývoj trošku popohání. Uvidíš, co Ti řeknou na rehabce. Někdo musí cvičit hodně dlouho. Chce to teda nervy. Máte nějakou prognózu za jak dlouho by se to mohlo spravit.
My když jsme měnili pediatra, tak jsem vlezla do karty a Eliška tam z jedné prohlídky měla taky v zápisu predilekce doprava, ale mně se to teda doktorka neobtěžovala sdělit a bylo to tam jednou v zápisu - na dalších prohlídkách už ne. Já jsem teda nic nepozorovala.

darling007
15. dub 2010

Zatím netuším. Cvičíme teprve třetí týden, příští středu jedeme do Plzně na rehabilitaci na kontrolu. Tak uvidíme. Zatím to nedokážu posoudit, no možná se trochu zlepšili, aspoň už Daneček spinká s hlavičkou doleva, to dřív neexistovalo... Dám pak vědět, co nám řekli. Už je tu zase řev, tak jdu na ně. Asi hlad, ale nejdřív zacvičíme 😉

salu
15. dub 2010

Ahoj holky, dneska sedím v práci místo kolegyně. A mám fakt dost !!!! Že jsem sem lezla. Debilní narážky tipu, abych s tím břichem náhodou nepřepadla dopředu, pak řeči o tom, jak první dcera bude žárlit, že to bude hrozný ..... no mám z toho tady depku. A to musím ještě zítra ☹

j.cien
15. dub 2010

Salu,chudacku-kam te tam certi nesli?? 😕

balina
15. dub 2010

Salu tak se na ne vyprdni a jdi domu 😉

Holky od jakého věku mají děti brát věci do ručiček. Darling tu píše, že to kluci dělají a jsou korigovaně 3 měsíce. Naše holky ani ťuk. Když jim to tam zbloudí tak to sem tam chytnou...

salu
15. dub 2010

Asi fakt půjdu. Nic za to ani nemám, jenom moje dobrá vůle. A ty čumilové a ty ženský drbny ..... jdu čůrat, potkám jednu, ta hned
běží do kanclu, že mě viděla a šup, hned je tam druhá mě očumovat. No jo, dvojčata je prostě atrakce.

lucy82
15. dub 2010

Ježiš Salu co to máš za práci a kolegy?? To je děs běs 😠

Bali děkuji 😉 Ale foceno to bylo hned, cvak a bylo to, ale musely jsme počkat až na ten cca 5 měsíc kdy se u pasení nerozčilují a i se jim na bříšku líbí a dokážou se tvářit konečně normálně 🙂
Jinak holky myslím začaly brát věcičky do ruček kolem toho 3 měsíce, neboj to půjde ze dne na den, dávej jim to do ručky a uvidíš 😉
Já teď holkám na zem vysypu spoustu hraček a oni už si vyberou co chtějí, když to nechtějí tak to odhodí pryč 😀

Jsem včera byla venku ve městě, jenže tam už jaksi nemůžu protože to je samej známej, každej se zastavuje a kouká do kočárku a holky pořád vzhůru, tak jsem musela prchat aby vůbec spaly. A když přijedu před barák tak mě zastaví stará paní co tady každý den před barákem chodí a hned my rvala pryč hračku zavěšenou na boudičce 😠 Prý z toho děti šilhají a je to jen pro rodiče a ne pro děti 😠 😠 A jdu zpátky a to samý, prý už jednu holku s dvojčatama zastavila a měla to tam taky, no jenže to jsem byla já 😀 Když jsou holky vzhůru tak si s tím hrají a dám jim to na bok, ale určitě z toho nešilhají, spíš když tam tu hračku neměly tak koukaly na ruce a Sofinka mi šilhala z těch ruk 😔

Jsem pojedla dia oběd a čekám až se cácory vzbudí, dám oběd jim a vyrazíme ven, snad nebude pršet

elly01
15. dub 2010

Salu, aby jsi v tom nebyla sama...
Já byla před týdnem v práci jen odevzdat papíry kvůli nástupu na mateřskou.
Jeden ,,úžasný,, kolega mi řekl, že teda to jbřicho je děsný a že mi nezávidí vytlačit něco tak obrovskýho něčím tak malinkým.
Další reagovali ,,ty vole,, apod.
No chtělo se mi úplně brečet, doma jsme z toho byla ještě celá zkroušená... Někteří chlapi jsou vážně hulváti... 😒

lita
15. dub 2010

IRMINKO - ten kocar je teda bombasticky - v dnesni dobe vylozeny original! A toho mista pro kluky. Jinak teda musim rictm, ze chlapecci ti krasne rostou a jsou z nich roztomily cmelacci 🙂
Podobne kocary ted znova zacinaji vyrabet, jen to nazyvaji retro a cena je nesmirna - cca 40.000 Kc!!
Az vyjedes do ulic, tak budes jako Karolina Kurkova, ale tim dvojcecim ji tedy trumfnes 😀
Mrkni na fotku c. 7 ve foto editorialu na
http://instinkt.tyden.cz/fotoeditorial/karolina...

REJCHL - nam pupecni pahylky drzely strasne dlouho, skoro jsme s nimi odesli domu. Pahylek se vysusuje lihem, ktery se nanasi stetickou (vatovym tamponkem) a kdyz pahylek upadne, tak se potre chirurgickou zeleni, tim se to jakoby zalepi. A pak se pupik zase docistuje lihem, jsou tam male stroupky a ty stetickou namocenou v lihu muzes krasne odstranit.

HANULKO - a co Housky psala, jak se jim dari? Vyhledala jsem si jeji fotoblog a deticky ma teda nadherne 🙂 Snad to nejak v pohode zvladli, 28tt je dost brzo.

YORINKO - dekuju moc za radu ohledne skladovani mlicka. Ted ty kelimky snad konecne poradne vyuziju a nebudu tolik rychle plnit mrazak. Jak casto odstrikavas ty? Ja se bojim, abych to mlicko po nejake dobe nemusela vylivat, ze uz ho nebude kam dat 😖 To by mi bylo moc lito, ale odstrikavani nechci nechat, aby se mi lepe tvorilo mliko.
Presne tak - v porodnici mi rikali v lednici 24 hod a v mrazaku 3 mesice (nekde se ale doctes ze klidne i 6 mesicu).

SARRI - na intermediaru v Krci byla podminka pro propusteni vaha uz 2 kg, splneny vek 35+0 (drive to byvalo 36+0, ale pojistovny je zacaly tlacit), pravidelne pribirani na vaze a schopnost maminky mimisky uzivit - at uz kojenim nebo z flasticky. Dost jsem tedy trnula, aby nas po 2 kg a 35+0 nevykyblovali domu, protoze Tobisek jeste nebyl poradne nauceny papat. Ale je pravda, ze poslednich par dnu uz jsem se o oba kloucky starala plne sama bez jakekoli pomoci sestricek a spise mi uz lezlo na mozek, jak mi do pokoje porad nekdo chodil a v 7 hod rano vizita mi kolidovala s kojenim od 5 do 6 rano.

Jinak ten trik se slivkou na pupicek deti a do pupicku maminky je super 😀 Zdravy moravsky pristup 😀

j.cien
15. dub 2010

Holky,ja byla vcera po dlouhe dobe s manzelem v Albertovi-a mela jsem pocit,ze cely obchod cumi jen na me obri bricho 😀 😀 a kdyz jsem se otocila,tak oni fakt taky otoceni a fakt cumeli 😀 😀 a sla jsem tam na WC a pani,co me poustela rekla jen:Jezismarja!!
😕 😀 😀 😀

elly01
15. dub 2010

J.Cien, já už radši ani nikam nechodím 🙂 Opravdu každý kouká a radši ani nechci slyšet, co si říkají 😀
Ale já jsem pyšná, že jsme to dotáhli tak daleko a vypadá to, že to budou obříci, tak jsme moc ráda 😉 🙂

kocule
15. dub 2010

Irmi, ten kočíček je vážně perfektní! 😀 😀

Darling, já tě nechci strašit, ale nám rozcvičení predilekce trvalo 3 měsíce. A to jsme byli středně těžký případ. 😝 😝 😝 Jinak cvičíme dodneška, tj. skoro 4 měsíce a úplně se to srovná až tehdy, až prcek začne lézt! Což už je teď. Ale hlavičku začal v noci točit až minulý týden, tj. ve věku 6,5 měsíce. ☹ Vydrž, není to hned, ale pak třeba uvidíš skokový pokrok. Na každé rehabce nás zkontrolují, jestli Tomášek dělá určitý pohyb správně a jdeme dál. 😉

salu
15. dub 2010

Elly a Cien - tak to je přesný ! čumilové, debilní narážky. Ale jak tady už někdo psal, my jim přece ty naše dvojčata nenutíme, aby se o ně starali.

kocule
15. dub 2010

Salu, na lidi se vyprdni. Já jsem už taky vytočená. Jedu s malýma na procházku a to jsou kecy: "Na podivání hezký, ale doma bych to nechtěla." Nebo: "To je strašný dvě, to musí být práce. Honem pryč." Nebo: "Takové neštěstí, dvě!!!" Je mi z toho na blití a myslím si svoje. A úplně nejdebilnější otázka, na kterou se lidi ptají a vůbec jim to není blbý je: "A to máte z umělýho?" Co je komu po tom? Když cestou do obchodu potkám 4 takové prudiče, tak prostě zásadně nezastavuju a jedu dál. Ať si klidně myslím, že jsem arogantní, ale vážně m nebaví po 20 metrech odpovídat na stejné ptákoviny. 😠 😠 😠 Posledně mě vytočil děda na zastávce. Čekala jsem na autobus, malí spali v kočárku. Tak jsem je drndala. Děda chodil okolo a pak mě důrazně napomenul, ža malí spinkají a nemám je drndat, abych je nevzbudila. 😲 On to přece musí vědět, má 18letou vnučku. 😠 😠 😠 Vykázala jsem ho do patřičných mezí, až se hory zelenaly. 😎 Nejsou drzá na ostatní, když nejsou drzí na mě. Spousta lidí si chce povykládat, zajímá je to, tak slušně odpovím. Tyhle rádoby chytráky ale nesnáším a pálkuju do příslušných mezí. A není jich bohužel málo. 😠 😠 😠

lita
15. dub 2010

GELIVO - zde je par rad k rozkojeni a kojeni, ktere jsem nacerpala v uzasne porodnici v Krci.

K rozkojeni je potreba pravidelne odstrikavat tak kazde 3 hodiny (i v noci, jinak to moc nema cenu), ze zacatku klidne rukou (ale pozor na techniku, je potreba mackat dvorec ne bradavku a do vsech smeru, abys vyprazdnila prso ze vsech kanalku). Ja rukou odstrikavala prvnich par dni a kdyz jsem prestoupila na intermediar, tak mi dali k dispozici nemocnicni odsavacku. Jelikoz jsem mela hodne mlika, tak mi stacila Medela Lactina.

Pokud mas problem s tvorenim mlicka, tak si pronajmi nemocnici odsavacku Medela Symphony (na den cca 60 Kc)
http://www.medela.cz/novinky/pronajem-odsavacek... (viz seznam rentalnich stanic)
Medela Symphony je dvoufazova odsavacka a napodobuje sani ditete, cimz ti stimuluje tvoreni mlika.
Na doma je hodne dobra Medela Swing, coz je take dvoufazovka, ale jen na jedno prso (trva to tedy o trochu dele), jen ta cena je docela vysoka. Ja ji mam doma, ale kamaradka mi ji sehnala za VO cenu bez marze.

Na tvoreni mlicka nejvice pomaha prikladat deti k prsu, bohuzel to nepodporuji ve vsech porodnicich a hlavne nemaji s nedonosenatky trpelivost, ktera je zapotrebi, protoze nemaji silu sat, nemaji vyvinuty saci reflex a neumi se spravne prisat (velice dulezite).

Dale mi k tvorbe mlicka hodne pomahalo i jen byt v kontaktu s prdolkama a nebo je slyset brecet. Jednu noc breceli oba kluci stereo a k tomu cele oddeleni (byl uplnek) a mne se prsa nalila jak vodni melouny 😀

Pro spravne prisani musi prdolka hodne otevrit pusinku a ty si ho tou pusinkou doslova prirazis na prso a chvili ho tak drzis, dokud nezacne sat a poradne se neprisaje. Opacne to nefunguje (narvat mu prso do pusinky). Mel by mit bradicku zapichnutou v tvem prsu, tim mu mlicko spravne tece do pusinky a nosanek ma krasne zvednuty a muze hezky dychat, coz obzvlaste nedonosenatka potrebuji.

Jedna z poloh je, ze ti lezi na brise pod prsama a ty si ho krasne tlakem mezi jeho lopatky muzes behem kojeni k sobe pritlacit a tim mu bradicku zabodnes do prsa a zvednes nosanek.

Tobisek mi porad dela fory pri prisavani, kdyz ma joo hlad anebo si kojeni musi vykricet, tak tu haminu otevre hned a krasne se prisaje (pozor, milackove si pred pusinkou radi savluji rucickama a tim zabranuji prisati a pak se nastvou, ze jim to nejde nebo ze jim prso nenabizis). Ale nekdy zase jen tak prso cumlikuje, olizuje, spuli rtiky a pusinku jen pootevira. Pak se ma otevirani papulky stimulovat bradavkou mokrou mlickem tak, ze mu cvrnkas o spodni rticek nebo koutek pusinky nebo dokonce tvaricku. Ale po pravde to na Tobika moc nefunguje, proste musim pockat, az tu papulu hamulu otevre 🙂 Brajik ji treba otevre hned a prisaje se okamzite, takze je to dost indi vindi.

V zacatcich se Tobik dost zadychaval a pokazde se odpojil od prsu, aby se mohl dodychat. Navic pomaleji travil, takze se odpojoval, kdyz si potreboval odkrknout a pak uz se vetsinou neprisal. Ted uz je silnejsi a dodychava a travi s prsem v pusince a vyluzuje u toho nadherne skripavy zvuk, je u toho k zulibani 🙂

Uz jsme tady s holkama diskutovaly o vhodnosti pouzivani lahvicek a radach laktacnich poradkyn. U nas se pouziti lahvicek osvedcilo a vylozene pomohlo k rozkojeni. Tobik se na tom hezky naucil sat (je dobre mit co nejmensi otvor savicky, jinak se ti budou topit a zalykat a krmeni bude nekonecne) a sem tam ho jeste nekdy dokrmuju vlastnim mlickem. Brajik nema s lahvickou take problem a z prsu saje jak divy. Pri krmeni strikackou pres prst to bylo nekonecne a take se mi pri tom topili a museli jsme porad odkrkavat, aby se to do nich veslo. Ten zpusob jsem dost nesnasela a lahvicka mi dost ulevila.

Drzim palecky, at ti mlicko jde, je to tezke, pokud v porodnici nepomuzou tobe ani detem ke zdarnemu kojeni a sani. Pro nedonosenatka je to docela narocna technika a pokud s nimi nejsi na pokoji nebo v hodne castem a uzkem kontaktu, tak se ti mlicko muze vytracet. Pokud se ale nerozkojis nebo mlicko neudrzis, tak zadne lamani hlavy, dneska uz jsou umela mlicka na vysoke urovni a mezitim na JIPce muzou kocickam davat materinu z mlecne banky. Za ty nervy to nestoji, hlavne at se je naucis krmit, at uz je to z tveho prsu nebo UM z lahvicky.

lita
15. dub 2010

Holky - z cumilu a blbych komentaru si nic nedelejte, vy samy vite sve a oni vam tu dvojitou radost mohou jen zavidet. Dvojceci brisko je prece nadherne a originalni a dvojcatka v kocarku jsou bonusem 😀 My ti nase zizalky vytahneme ven v kocaru nejspise o vikendu, az se venku udela trochu lepe, tak je vystrcim do kocaru na balkon, aby spinkali venku. Ale dneska je v Praze docela smog nebo inverze, takze tim je trapit nebudu.

sarri
15. dub 2010

Lito, kápni božskou, že Ty píšeš všemi deseti? 🙂

j.cien
15. dub 2010

Lito opet parada-vse si snazim zapsat do dveho dege mozku 😉 a snad to tam vylovim,az budu tolik cenne rady potrebovat 🙂
Juva,to je primaq,ze uz se chystate pomalinku i ven 😉 ,jen to pocasi....u nas teda fakt picasi 😝
Jak se citis ty?Co jizva,co vaha,co bradavky-mazes necim nebo nemas potize?

zuzka.o
15. dub 2010

Ahoooj 🙂

Tak se přidávám, všichni mi čučí na břicho, jako kdyby bylo nějak děsně zajímavý. A je mi to fakt nepříjemné. Čučí jak chlapi tak ženský. A to, že se na mě chodí dívat jako na atrakci, ani nekomentuju. Každej...ukaž břicho....týýý vole, to je mazec! Jak se mám pak cítit, sakriš.
A těch komentářů.... vlastně jste to tady už sepsaly.... si neumí vymslet nic jiného.

LUCY...jsi mi dostala, jak ta ženská tě 2x zastavila kvůli šilhání na hračku!!!! No jo, holt se nudí a vymýšlí kraviny. Má se starat o sebe.

LITO...to jsou super úžasné postřehy a rady. Děkuju.

zuzka.o
15. dub 2010

J.CIEN.... já si jsem jistá, že sice teď si ty rady od Lity pamatuju, ale za 3týdny (co je budu fakt potřebovat) už v mozku nebudou. Budu je tady na netu lovit a lovit a lovit..... 😅

lita
15. dub 2010

Darling, Sarri, Kocu - my k neurologovi teprve pujdeme, tak jsem zvedava, zda budeme muset cvicit. V porodnici kluky videla neurolozka, co tam dochazi na JIPku a rikala, ze se zdaji v poradku. Jen mame delat ten cvik s lokytky u tela a prdelkou u podlozky a nechat je posilovat krcni svaly a zvedat a obracet hlavicku. Delame to pres den pri prebalovani, ale pokud mi tam druhy huroni a sili hlady, tak to nekdy vynecham.
Pujdeme take na kyclicky, Tobik se zda v poradku, ale Brajisek mozna bude potrebovat sirsi baleni.

Dneska jsem byli u pediatricky, deticky hezky rostou a kulati se. Brajik uz je pekny pucel napapany, ma 2.800 g a 48,5 cm. Tobanek ho dohani, sec to jde, ma 2.470 g a 46,5 cm.

Brajik se mi sviji jako zizalka prdikama kvuli tomu, ze hodne bumba a pak ma nafoukle brisko. Takze mame povolenou zvysenou davku Sabu a klidne 6x denne a pokud nebude zabirat, tak mame nasadit Baby Calm. Navic nam pediatricka ukazala par masazi, jedna je masaz briska s trochou oleje, ta druha je masaz oblasti kolem tlusteho streva po smeru hodinovych rucicek az dolu nad bimbaska, kde je vyusteni do konecniku. Pokud by nic nepomohlo, tak se mame uchylit k rektalni rource.

Ale co me, holky, teda dostalo a obulela jsem to, ze Tobanek ma vzadu trochu vyvstalejsi hlavicku, mozna nejake srusty a pokud by to dal rostlo (mame prijit na kontrolu zase pristi tyden), tak by se to muselo resit operaci!!! ☹ ☹ To bych teda jen tak nerozdychala, stacily mi ty brylecky a ted tohle? Muj kocicka chudacek malej, musel se potykat se zloutenkou, papanim, dohanenim vahy a ted by ho jeste hnaly na operaci. Mudra nechtela nic dal rozebirat, protoze to tak vubec nemusi byt, ale ja hrozne nechci, aby ten muj malej chlapecek zase nejak trpel a jeste na hlavicce a navic znovu do nemocnice. Uz tu zase bulim jak zelva ☹

elly01
15. dub 2010

Lito, moc děkujeme za cenné rady ohledně kojení.. člověk by řekl, že to nebude žádná věda, že to musí být zcela přirozené a opak je pravdou.
Já jsem chodila na předporodní kurz, kde byla i perfektní laktační poradkyně a souhlasím úplně se vším co jsi napsala. Jen nás tedy upozorňovala na ty lahvičky, že do šestinedělí by je nepoužívala vůbec, že kazí sací reflex, ale myslím, že ty jiné alternativní metody jsou hodně problematické a zdlouhavé, možná tak kdyby měl člověk jen jedno miminko, ale nedovedu si představit krmit dvojčátka stříkačkou a pak ještě rychle odsávat. A jak je vidět., tak to oprvadu až zase tak moc nevadí, kor když to kloučkům pomohlo.
Jojo, čumilů a blbých keců si asi s dvojčátky užijeme až až. Někdy se ale najdou i milí lidé, kteří mají úplnou radost a říkají, jak je to nádherné. Mě takhle téměř rozplakal nedávno na svatbě mojí kamarádky takový starý dědeček, který se se mnou loučil a říkal, jaký je to dar mít dvojčátka a jak jim přeje hodně štěstí a zdravíčka a že je to vážně krásný bříško a že nám to moc přeje. No dojal mě staříček, dojal 😀

kocule
15. dub 2010

Lituško, neplakej. Neboj, ono to bude dobré uvidíš. Mrňousci jsou moc malí, to se určitě srovná. U nás bylo podezření na zdvojenou ledvinu, což jsem byla taky mimo a nakonec se ukázalo, že falešné. Tobík potřebuje vyrůst, určitě to nic nebude, nestresuj se. Je dobře, že tě na to lékařka upozornila, ale zatím tomu váhu nedávej. 😉

j.cien
15. dub 2010

Lito,chudacku,to se nedivim,ze bulis a mas strach!!Ale dopredu se netrap!!Treba se to priste nepotvrsi a bobecek nepujda na zaden zakrok!-to bych vam moc moc prala 😉 !!

elly01
15. dub 2010

Lito neplakej, určitěv to bude dobré, budeme Ti všichni držet palečky. Vždyť by měl být správně ještě v bříšku, tam by se to všechno srovnalo, tak ať mu dá paní doktorka ještě čas. Bobánek malinkej.

lita
15. dub 2010

Sarri - datlim vsemi deseti 😉 Alespon k necemu mi ta statnice z psani na stroji (jeste takovem tom obr velkem kovovem) byla. A to jsem v prvaku mela ze psani na stroji skoro ctverec!

J.cien - vaha bude takove prekvapko. Doma vahu nemame, takze se budu vazit az u gynekologa, kde jsem se vazila behem tehotenstvi. Do svych kalhot se jeste poradne nevlezu, ale tehu dziny, do kterych jsem se posledni mesice nevlezla, uz ze me padaji. Kojeni rozhodne pomohlo zavinuti delohy a splasknuti briska, ale ten bzuch tam porad jeste je a asi jen tam sam neodejde 😀 Jinak ale moc tuku na ostatnich castech tela neregistruju. Zatim, protoze pri kojeni zeru jak mlaticka a hlavne sladke a nejak se nekontroluju, protoze takovy hlad jsem snad nikdy nemela.

Jizva uz vypada mnohem lepe, vubec neboli ani ji necitim, jen je oblast briska nad stale trochu citliva, ale to je jasne, kdyz ti preriznou nervy na brise. Dneska jsem si koupila Visnevskeho balzam na doporuceni meho gynekologa a uvidim, zda se dokopu to mazat. Jinak vrchni sestra na pooperacnim doporucila priprave Miraclean, pry uzasne hoji jizvy. Po prvnotnim zhojeni a zatahnuti doporucuje kopit si ten tlusty jeleni luj a v leze si jim po jizve prejizdet a mazat. Ja mam z laparky super zkusenost s veprovym sadlem, ale je to mastnota a desne to smrdi, tak bych nechtela, aby si me kluci zapamatovali a spojovali se smradem prasnice ci hrnku sadla 😀

Kupodivu s bradavkama jeste zadny problem nemam, po odstrikani otiram zinkou s vlaznou vodou a utiram do sucha. Po kojeni nicim nemazu ani neutiram, ale bradavky nechavam docela vetrat. Jedna ze sestricek v Krci doporucuje do podprsenky misto klasickych prsnich vlozek, ktere maji ochranu proti prosaknuti a tudiz nejsou prodysne, davat jemne papirove kapesnicky. Bradavky zatim rozkousane nemam a dvorce rozpraskane take ne. Jednou jsem mela pocit pocinajiciho vysusovani, tak jsem si koupila Purelan od Medely (cisty lanolin), pomazala a zase v pohode. Jinak na popraskani a drobne ranky je dobry Bepanthen na detsky zadecek.

Potize mam ale se spanim, dnesni noc dohromady jen 2 hodiny, takze za chvilku jdu kojit a zkusim hajiny, pokud me tedy svijejici se zizalky v postylce nechaji. Ale ty na tyto pripady mas z tehotenstvi dobry trenink, takze treba nejake 4 hodiny spanku za noc ti zrejme budou pripadat jako nedostizny luxus 😀 Jinak brisanko mas opravdu krasne a nenech se nikym otravit, moc ti to slusi, krasna tehulka jsi 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru