Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
20. dub 2010

Holky, kdyz se koji, tak jde na noc necim prikrmovat nebo hrozi, ze jim pak nepojede moje mlicko?
Kdyz se prikrmuje, pribiraji ty deti trochu vice nez na materine? Jde mi o to, ze Tobisek musi stale pribrat, Brajik uz je pekne vypapnuty pucel, uz ma 3 kg 🙂
Kdyz bych Tobika nekrmila kazde 3-4 hod v noci, jestli ten prikrm je treba energetictejsi a vyzivnejsi, ze by to vynahradil?
Asi jsem naiva, ze 😅

salu
20. dub 2010

Litu, tak to já neporadím ☹ Kde jste všechny maminy?

lita
20. dub 2010

Salu, stehovani planujeme na cca listopad. Zatim neni nic zarizeno ci zarezervovano, ale stalo to vypada realne. Proto pak budeme muset sladit ockovaci plan zde s tim ve Statech. Nastesti mame milou a zkusenou pediatru, ktera nam pomuze. Navic mi dr. z porodky poradila zavolat ockovaci oddeleni v Motole, ze pry tam jsou nejvetsi odbornici u nas a dokazali by poradit.
Bumbrlik nezklamal, tes se 😉

salu
20. dub 2010

Očkování zvládnete, neboj. Obdivuju tě, já bych stěhování takhle daleko nezvládla. Ale hlavně, ať jste všichni šťastní a zdraví.

sarri
20. dub 2010

Lito, určitě můžeš dokrmit UM - mateřské jim pojede - já jsem to zpočátku střídala, protože bylo mléka málo a jelo jim oboje a taky po UM se víc přibere. Nebo to můžeš i smíchat UM a MM.

monika03
20. dub 2010

Ahojte! No tak Lito vy jste se to tu rozhodli opustit??? Taky by to pro mě bylo těžký, já se stěhovala 200km před dvouma rokama a ještě teď to rozdýchávám. 😀 😀 😀 Jinak Ti přeju co nejklidnější noc! 😉

hanula83
20. dub 2010

Zuzi, hloupej kdo dává a hloupější kdo nebere, no ne? 🙂))... Ne ne, kdybych nechtěla dát, tak nedám, to mi věř. Hlavně, aby sis pochutnala 🙂...

Jo jo, stavila jsem se u Zuzky a má krásný prťavečky 🙂) a jak se jim dařilo v kočárku venku 🙂. Já úplně zírala, jak holky musely být ještě před nedávnem ještě malinké a už jsou z nich takoví obříci 🙂... A myslím, že o ženichy máme fakt postaráno, taky se mi zdáli hodně podobní, ale je fakt, že až jsem se na ně zakoukala, tak jsem viděla rozdíl, že Petříček je o něco větší 🙂. Rozhodně musíme někdy udělat srazík, ale pozvání na oběd neberu 😉..

Já jsem dnes u našich a nešel tady internet až teď...

lita
20. dub 2010

Sarri - a spaly ti holcicky po tom UM nebo smichane UM a MM lepe a dele nez jen po MM?
Ale bojim se, ze mi to pediatra jeste ted nedovoli kvuli pribirani Tobiska, bude urcite chtit dodrzet ty 3hod interaly.

sarri
20. dub 2010

Jinak dnešní oběd byl opět jeden z hrůzných zážitků - byla polévka kuřecí se zeleninou a rýží - teda byl to hnus - mně to taky vůbec nejelo - cítila jsem z toho jen petržel. Adélka to plivala a bylo to všude, tak jsem to dala do flašky, ale to taky plivala, tak jsem to smíchala s mrkví, ale Eliška si usmyslela, že nebude vůbec, takže boj před vycházkou. A to jsme před vycházkou, takže ohřívání všeho ve vodní lázni - to je u skleniček nekonočno.
Jo a dopoledne jsem jim (společné krmení) dávala Hami 100% ovoce - no, mělo by se to jmenovat Hami 100% nezralého kyselého ovoce - nebo pro holky to byla síla a plivaly - zaliskaní až za ušima a na bodynách přes 2 bryndáky.
Tak jsem dnes šla nakoupit ty králíky a krůty, co nám jediné jedou ☹

sarri
20. dub 2010

Lito, holky spaly furt jak prdlé - na jídlo jsem je budila - i v noci- Ale naž jsme měly 3 kg, tak jsme měli na předpis nedonošeneckou Bebu a to se kynulo jedna radost.
Na spaní celou noc máte ještě čas - chce to vydržet. Já to právě po dvou měsích stáhla na jedno krmení v noci - přestala jsem budit a jak se vzbudila jedna (bylo to prva tak ve 2, pak ve 4 ráno), tak dostala i druhá.

lita
20. dub 2010

Salu - co mi zbyva, proste ten plan uz mame delsi dobu, barak uz tam mame zamluveny atd. Ale to stehovani narodu a zvere (mame pejska) bude zahul. Hlavne kdyz se veci budou posilat kontejnerem lodi a to trva 6 tydnu. Takze bud tady nebo tam budeme mesic a pul bez veci. Byt tu nechame zarizeny a pronajmeme, ale jde mi o veci pro mimisky - postylky atd. Asi si to popujcujeme od znamych na prechodnou dobu.

Moni - jak jsem psala, uz to planujeme delsi dobu. Manzel je American a po dlouhe dobe se chce vratit domu. Navic mu loni zemrel tatinek, tak chce byt bliz mamce, ktera uz je stara a nemocna a rad by si ji jeste uzil. Nastesti je jeho rodina i pratele moc fajn, takze se neni ceho bat. I oblast kolem S.F. je nadherna. Ale stejne se mi bude styskat a bude to ze zacatku dost narocne, plno veci je tam jinych.

lita
20. dub 2010

Sarri - spani na celou noc nemam na mysli, to je u nas docela v nedohlednu. Ale ja bych byla taaaak vdecna za 4hod intervaly oproti 3hod, i pres den. Za prve bych stacila udelat vice veci a za druhe bych mela v noci o par hodin vice spanku a nemusela to slozite dohanet pres den.

lita
20. dub 2010

Na tu nedonoseneckou Bebu se tedy zkusim zeptat pediatry, zda by to v ramci "kynuti" neslo zaradit do naseho nocniho repertoiru.

sarri
20. dub 2010

Lito, to musí být láska. Já bych to asi nedala, su taková moravská patriotka asi bych nezvládla ani Čechy - já bez cimbálky a vinohrádku bych byla ztracená a pak bez rodiny by mi bylo moc smutno. Naštěstí jsme s manželem oba ze stejné dědiny - tedá já jsem bývala před járkem a on za járkem 😀 (nebo naopak) 😀
Sice je to možnost toho, že budeme mít debilní děti, když máme stejný kroj, ale co už 😀 😀 😀

sarri
20. dub 2010

Ony ty tříhodinové intervaly máme přes den - člověk by tam stejně těch 5 jídel nenacpal. Ale v neonatalogické poradně - tam jsme byly ve 3 měsících nekorigovaně - se ptala, jestli máme noční pauzu a říkala, že je už vhodné jen jedno jídlo v noci.

lucy82
20. dub 2010

Ahoojte 😀 😀
Sarri jsem se nasmála o vašem boji před procházkou, my to dneska taky měly takový podobný. Dostaly kuře se zeleninou a rýží, no jenže jim rýže vlbec nejedem takže Nelinka to prskala, a Sofinka to vzala do papuly a pak to vypustila zase koutkem ven, takže taky jsme zalískaný až za ušima 😠 Tak jsem to v polovině vzdala a chtěla jim dát mlíčko jenže nechtěly, tak jsem je oblíkla, a vzala mlíčko sebou a jelo se 🙂 Potřebovala jsem se stavit v Sanusu abych podepsala osud mých ,,zmražených dětí,, tak hlídala venku mamka, jenže samo že se vzbudily tak dostaly hlad, tak jsem jim dala mlíčko, pak odkrknout, a zase do kočáru a to jste měly slyšet ten Nely ječák, Uaaaaaa hrůza, pištěla, až ji zase zaskočilo, no hrůza, trvalo tak deset minut než pak usnula. Nechápu že se tak vzteká, i v tom kočáře, a i teĎ už v autě ☹ Sofinka naprosto v pohodě, kouká, povídá se , řehní si nebo si hraje. Ale Nelinka to je poděs 😀
A přesnídávky od Hami se mi zdají taky kyselí, nejlép holkám jedou od Sunárku a ty jsou dost drahý 😒
Mám tady Hami Jablko tak jsem koupila banán a zítra jim to namixnu s banánem.
A teď jsem jim uvařila zeleninu tak jsem zvědavá jestli mě s tím zítra nevyfuckujou 😀 😀

hanula83
20. dub 2010

Sarri, tak my určitě nikam letos nejedem, práce je pořád dost, takže asi tak... Říkali jsme si až tak příští rok, ať z toho holky aspoň už něco mají...

Jinak jsme byly dnes na 2. očkování, no bylo to lepší než minule, ale teď večer už byly holky hodně nervozní, nakonec ale usnuly, tak doufám, že vydrží přes noc... ale dnes mají nárok, po těch hnusných včeličkách...

Irmi, kočárek perfektní, taky bych brala 🙂, ale takovej je těžko k sehnání. A jak jste dopadli na očkování?

sarri
20. dub 2010

Lucy, ty ses zbavila mražáčků? Nebo se dají darovat?
Já se rozhodla, že jim dám jeden den banán, druhý jabko a třetí přesnídávku.

sarri
20. dub 2010

Jo a dovolenou už jsem zajednala - do Krkonoš na vojenskou zotavovnu - jsou tam na hotelu mj. i takové byty - 2 pokoje, obyvák, kuchyňka a koupelna, tak by to mohlo být ok. Jela by i babička. My bychom si koupili plnou nebo polopenzi a holkám by se v poho chystalo jídlo v kuchyňce.

sarri
20. dub 2010

Hani, co náušnice? Měly být taky, ne? To Elišce vypadl kamínek, tak jsou na reklamačce a Eli má zatím po babičce s velkýma modrýma šutrama - celkově takové velké náušky. Já mám po sobě sice malou, ale jen jednu a další menší zas stříbrné.

betina
20. dub 2010

Liti, tak s tím stěhováním klobouk dolů, ale dlvody chápu a je to manžel, tak jdeš s ním, to je jasný. jinak tady máme taky maminku s malou holčičkou a tatínek jim dostal pracovní nabídku do Latinské Ameriky na rok, tak eli a ted psala, že jsou tam moc spokojený a že časový posun atd...zvládla malá, roční holčička z nich nejlépe. tak vám budu držet pěsti.
Liti, s těma nocema, opravdu moc me to mrzím, co sr týká spaní, tak bohužel nejsem dobrý rádce, já s malou minimálně do roka vstávala po dvou hodinách 😠 a byla jsem z toho už skoro magor a jak jsem psala na to břško..jednině manduca 😠

lita
20. dub 2010

Sarri - 😀 😀 stejny kroj 😀
tak to ja zas takovy patriot nejsem, bude se mi spise styskat po rodine, kamaradech a nasem bytecku, ze ktereho bychom se stejne museli stehovat, protoze neni dostatecne velky. Beru to jako novy zacatek se vsim vsudy. Navic se tesim, ze vypadneme z mesta, i kdyz mam Prahu moc rada, tak se tesim na zivot v trochu vetsi prirode 🙂

Nam to ted vychazi na 7 jidel denne, v porodnici to bylo strikne 8.

lucy82
20. dub 2010

Sarri jojo zbavila jsem se mrazáčku, manžel je chtěl darovat neplodným párům, ale já se nějak nedokážu zbavit pocitu že bych věděla že třeba někde běhají moje děti takže než je uplně zahodit tak jsem je dala na zkoumání, aspoň někomu to pomůže 🙂
Jo a my taky letos nikam nejedeme, budeme jezid ke tchýni na chatu a barák po babičce se taky nějak musí opravit, tak dáme na zahradu trávu a dáme tam bazének a holky se budou rochnit tam. CHtěly by jsme až kdyžtak ten další rok ale to už bych chtěla někam k moři 🙂

lita
20. dub 2010

Beti - na to brisko vam pomahala manduca? Tu mam v planu koupit, ale az ve Statech, je to tam mnohem levnejsi. A ted by se kluci i v te novorozenecke vlozce ztratili.
Ufuf, dvouhodinove intervaly jsou sila, ale u nas to vychazi podobne, protoze ze 3 hodin dve hodiny prokojim, odkrkame a uspavame.

hanula83
20. dub 2010

Sarri, byla plná čekárna lidí s dětma taky na očkování, tak jsem tam nechtěla dělat brzdu a navíc holkám ty dvě (dohromady 4) včeličky bohatě stačily... i doktorka říkala, ať je dnes zbytečně netrápíme a půjdem buď zítra nebo ve čtvrtek... ale už mám vybrané. Jen ty titanové přímo od ní a pak až časem dokoupíme svoje... Asi z toho bílého zlata, protože klasické zlato já moc nemusím, to bílé je pěkné. Vy máte z čeho?

hanula83
20. dub 2010

Lucy, a už teda vážně další mimi u vás nebude?Co když si to rozmyslíš časem? To se nedá uchovat na delší dobu?

sarri
20. dub 2010

Co je manduca?
Lucy, jste rozhodnutí už nemít děti?

sarri
20. dub 2010

My máme bílé zlato se zirkonama. To je fakt, že to očkování do obou nožek je nářez. Teplotky nemáte? My jsme prvně ni a podruhé a potřetí joo.

hanula83
20. dub 2010

Ty vaše náušničky se mi líbí, akorát mám pořád strach z těch visacích... Já jsem takovej tragéd a pořád si představuju, co by se všechno mohlo stát víš...

lucy82
20. dub 2010

Holky no další děti asi nebudou, nevím ale to by jsme musely mít i větší byt 😒 Chci se olně věnovat teď holkám a když další mimi tak jedině neplánovaně, nebo to holt podstoupím znova. Ono to jde prodloužit, za dva tisíce na rok, ale zatím asi fakt o dalším dítěti nepřemýšlíme 🙂
My máme naušničky z bílého zlata, zrovna dneska jsme je holkám vyměnily místo těch pecek 🙂 Ale mám obavu aby si za to nezačaly tahat, nu uvidíme 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru