Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
21. dub 2010

Diky Sari 😉 a taky budu vyhlizet aspon kousek slunicka ...

monika03
21. dub 2010

Zuzi dík za fotečky- ale to, že by jste mi to ulehčily se říct nedá!!! 😀 Pořád nevím. Heč u nás už se prodralo sluníčko a peče!! 😵
J.cien taky Ti přeji, aby Ti vše klaplo už v pondělí!!!

maui
21. dub 2010

Zuzi, gracík vypadá úžasně, ale kolečka asi nejsou nafukovací, že? To je jako golfáč?

Holky, mně to pičasí vyhovuje, aspon si vás dočtu 😀 Když je hezky, tak pořád lítám ven, a to se nedá nic udělat 😝

maui
21. dub 2010

j.cien, já jsem úplně nervozní za tebe... už se ti to pěkně krátí 😵

j.cien
21. dub 2010

Moni diky 😉
A kocarek-to je vzdy dilema...zvlast,kdyz je jich hodne na vyber 😉 za komancu by to bylo snadnejsi 😉 😀 😀
My chteli taky Bumbrilka,ale pak jsem se bala ,ze nebude vcas...a sli jsme do Emmaljungy,vypada hodne podobne,snad bude v pohode...a ten Dorjan city cros,co jsem koupila jako 2.kocar k nasim z MMB-ten vypada taky suprovne 😉 ,peruje,velka kola,polohovaci zada i nohy...akorat je trochu sisly od slunka..coz mi neva..a za tech 1.500 to je OK 😉

j.cien
21. dub 2010

Maui 😀 😀 ja jeste nenervim,ale brzo asi zacnu 😀 😀
Tesim se + bojim se.....

monika03
21. dub 2010

J.cien tak se zbytečně nenervuj, my to tady vezmem za tebe!!! 😀 Jinak juknu teda i na ten tvůj někde na netu.

j.cien
21. dub 2010

😉 Jj,to je prima,kdyz v tom nejsem sama 😵

yorinkay
21. dub 2010

Lito to je nádhera. Ve vašem věku jsem je ještě, lenochy líný, musela dokrmovat lahvičkou a tu druhou lemru Pavlíčka, stříkačkou. Takže nakojit, dokrmit, odsát, hodina a půl jen to hvízdlo. Spala jsem kdykoliv to šlo. Vařila mamka nebo manžel, mamka žehlila. Cokoliv mi pomohla. Já holt nejsme superžena jako zuzka 🙂 , ale mě to nevadí. A ještě mi přijde lepší přes den krmit přesně po 3hodinách, klidně i budit a pak v noci to nechat na prckách ať si řeknou.

zuzka72
21. dub 2010

Maui-ad Graco:kolečka nafukovací nejsou, ale jsou měkká a je to takový spíš sporťák, zadní dítě může ležet a přední jen v pololeže, takže my to máme na později na výlety.
Co se týká koleček nafukovacích tak ty mám na tom modrym kočáře a už 2x jsem měla defekt 😀 Takže pro mě jsou nafukovací na hovinko, já bych tam uvítala raději i pevny, nebo gumovy. ☹
Tak jsem zpátky opět z Globusu-potkala jsem vevnitř troje dvojčata-asi to byl nějakej nákupní den dvojčat. 😀
Yori-já taky nejsem superžena. ☹ , ale za to jsme všechny SUPERMÁMY. 😀 😝 A to je hlavní.

j.cien
21. dub 2010

Zuzi,ale ty jsi jako ten zajicek ,co jel na Duracell 😀 😀 a furt mohl,kdyz ostatni uz byli mrtvi 😀 😀 😀

Taky jsem slysela,ze nafuk.kola mivaj defekty...a to se jako lepi,stejne jako na kole? 😕

sarri
21. dub 2010

Cien - to se lepí jako duše u kola, ale neboj, Eman nemá nafukovací 😉

j.cien
21. dub 2010

JJ Sari,u Emmy jsou z takove penovky tuhe...ale u toho Dorjana,co mam z frcu,tam jsou nafukovaci..

sarri
21. dub 2010

Tak ty máš též Dorjana i Emana - tož Dorjan se lepí - my jsme ty duše už museli vyměnit, bo tam byly blbé a nešlo to pumpovat, ale za 80 nam to vyměnili a už je to ok.

j.cien
21. dub 2010

A kam se s tim pak jde -na vymenu? 😕 Ptam se asi jako pako..asi nekde,kde prodavaji kociky,ze?

sarri
21. dub 2010

No, on výrobce šetřil a dal tam blbé duše, kterým nečúhal ten čudel a pumpa tam nešla nacpat a vyměnili to v cykloservisu, tam prodávají i duše. Ale bazárkový snad už někdo pumpoval.

sarri
21. dub 2010

Holky máte termosky na jídlo pro děcka? Zvažuju nákup, ale všecko je to prďavé. Potřebuju tam dat 2 dávky.
http://baby-line.cz/50-doplnky-ke-krmeni.html?i... - jediné, co by mi - až na tu cenu vyhovovalo
Co máte vy?

hanula83
21. dub 2010

Sarri, já mám klasickou termosku, předtím se vůbec nepoužívala, tak jim tam dávám kdyžtak mléko a pak to jen přeliju do lahviček, většinou to ještě musím chladit... No a ještě mám takové ty termoobaly přímo na lahve, mám dvoje. A to právě beru do kočáru, když jdem na delší trasu, a mám v tom čaj...

My máme taky nafukovací zadní kola a zatím jsme nafukovali jen na začátku před první jízdou...

sweethy
21. dub 2010

Holky, které nekojíte, máte prosím vás přehled, kolik vás měsíčně vychází nebo vyšlo umělé mlíko? Fakt budem asi muset to naše slavné kojení ukončit, kojím už od začátku co půl hodiny, co hodinu v noci, tak už mi z toho slušně hrabká a stejně z toho nepřibírají(mají 4,3 a 5,1kg), tak myslím, že asi nazrál čas pomaličku skončit ☹

j.cien
21. dub 2010

Sweethy,chudacku-tos udelala pro kojeni teda maximum!!A 3mesice je super..tak se uz asi fakt netrap...
A jak se jinak mate,jste zdravi,ok?
Teda...co hodinu...to te obdivuji,ze jeste zijes?!!! 😕

lita
21. dub 2010

SARRI - tady mas termosky 1 litr, serazene dle ceny od nejlevnejsiho, tudiz ze zacatku to je plast.
http://www.zbozi.cz/items?q=termoska+1+l&sId=Hi...

zdepros
21. dub 2010

Ahoj holky

Swethy, my jsme doma z nemocnice od 24.3. a už máme spotřebovaných 6 krabic beby 800g, takže asi 1800Kč a ještě to není měsíc, kluci jí 7-8x denně 🙂

zuzka72
21. dub 2010

Tak já budu tak jako předtím mít nerez termosku v ní převařenou vodu a suché UM už v lahvích a v danný čas jen zaleju, je to nejjednoduší, pořídila jsem si malou termosku v Globusu na 0,35l je super. Lepší než vozit třeba hodinu teplé mléko, to se podle mě musí zkazit-fuj.

balina
21. dub 2010

Sweety zaujali mě ty váhy. To jste měli teď při posledním vážení? My jdeme zítra pro 3 nedělích k doktorce vážit tak jsem zvědavá. Naposledy jsme měli 4.5 a 4,3 tak to asi nebude žádný extra zázrak. Rozhodně ne jako Irminčiny cvalíci 😒
A doktorka Vám řekla, že moc nepřibírají?

Jo a na nafukovací kola jsem teda moc zvědavá. Zatím jsem nepíchla, ale docela se děsím co budu dělat až píchnu třeba v parku a budu Bumlíka tlačit hoďku zpátky k autu s píchlim kolečkem. Asi budu volat kočárkovou záchranku - asistenční servis 😀

j.cien
21. dub 2010

Bali-nova fotecka?Krasna-romantika 😵

kocule
21. dub 2010

Ahojte holky, máme doma blázinec. 😀 😀 😀 Tomča se nám plazí po celém bytě, do faktického lezení mu už moc nechybí, takže ho neustále tahám z různých koutů a zákoutí. 😀 😀 Adu se nám chystá plazit taky, zatím couváme jako na "raka". 😀 😀 Dneska jsme dostali třetí hexu a kupodivu to zatím snášíme asi ze všech dávek nejlíp. Celý den si tady hrají, řehtají se, posledně byli děsně rozmrzelí a hotoví. Zatím ťuk ťuk. Holky určo se zkustě domluvit s doktorkou, jestli by vám hexu napíchla později, ono ve 3 měsících se mi zdá dost brzo. 😝 My začali v 5 měsících a Adu měla při té druhé dva dny přes 38 st., oba ko. Co to udělá s tříměsíčním tvorečkem, no nechápu, proč to nepíchají později, není v tom problém. 😠

Jinak máme pro porovnání Toma 8130 g, Adu 7050 g. My prostě moc nepřibíráme, ale teď jsme konečně začali papat, tak to třeba bude lepší. Po těch měsících, kdy jsem to do Adélky málem lila násilím, to teda bylo něco. 😠 Krásně baští příkrmy, i to mlíko se zlepšilo, hurááááá. 😎 Zato Tomča příkrmy moc nechce, ještě tak přesnídávku. 😅 😅 On radši mlíko, lumpík, ale prý je to u kluků normální. 😀 😀

Já mám mléko nachystané v dávkovači, vysypu dávku a zaleju horkou vodou z konvice. Na cesty ideální. Ono totiž když uděláte mléko např. 90 ml plus 3 odměrky, tak je z toho fakticky 100 ml. Ze 150 ml a 5 odměrek je 165 ml mléka. Taky to tak počítám, když si to píšu, s faktickým množstvím a ne jen s vodou, to bych se nedopočítala. 😉 Jinak když jsme jedli Bebu Sensitive, projedlo se kolem 4 tis. 😝 Teď je to teda míň, ale papáme zase víc, musím to spočítat. Na druhou stranu se nám vyhly koliky a neměli jsme problém. 😉

Sarri, čepička nádherná, ale za ty prachy. 😠 To je vážně síla. ☹

Lucy, vydrž. Moc tě chápu, u nás bylo to samé. Teď se to zlepšilo, snad to zase nesklouzne do starých kolejí. 😝 A s Tomem bojuju s normálním jídlem, to zas bude. 😝 😀 😀

J.cien gratuluju, už to máš opravdu za pár. 😉 A Zuzce veliká gratulace k párečku. Hlavně, že všechno dobře dopadlo a jsou zdraví. 😉 Držte se maminky. 😉

lucy82
21. dub 2010

Ahojík
Tak my dnes byly na prohlídce a máme za sebou třetí Synflorix, holky jsou celý den protivný jak .... Jen se na Sofu někdo cizí podívá hned spustí hysterák, nechápu 😒 A už se plazí pozadu 😀
JInak už taky moc nepřibíráme Nela má 7,27 a 66cm a Sofi 7,16 a 67 cm 🙂

Nu jinak jsem se ptala na na ten ukončený měsíc mojí doktorky tak mě taky docela zarazila. Prý ukončený měsíc by měl správně být když je dětem 6 měsíců plus 30dní takže vlastně začátek sedmého by měl být ukončený. Ale že nechápe co to je zase za výmysl, že dřív to bylo od 6 měsíce nebo od 4 měsíce atd ale podle evropské unie to je od ukončeného... a nikdo z ministerstva se nedokáže shodnou kdy je vlastně ten ukončený měsíc. Takže jestli dáme dvojku sunar už teď tak se absolutně nic neděje, tož asi tak.

Kocu my máme hexu od 3 měsíce a teda nikdy nám nic nebylo, jen podruhé zvýšená teplota ale jen 37,6 a gratuluji ke skoro lezení, nebudete pořizovat ohrádku? Já dneska dala Sofi na deku a našla jsem ji u dveří 😅

Nu jdu vařit, tak zatímmm 🙂

kocule
21. dub 2010

Lucy, já mám doma od vánoc tu mega ohradu, snad 2x2 metry, s matracema. V obýváku. 😀 😀 😀 Výborná věc, doporučuju. Házím je tam vždycky, když někdo zvoní, nebo jdu pro poštu. Jinak je mám na koberci v obýváku. Budeme pořizovat ta autíčka, to bude nářez. 😀 😀 😀 To je dobře, že vám nic nebylo. U nás ta druhá dávka, potvora. 😖

hanula83
21. dub 2010

Zuzi, tak mně se to zatím nikdy nezkazilo, když jsem udělala mléko a ještě teplé ho dala do termosky... Ale pravda, zas tak často to nevyužívám...

Sweety, my máme momentálně spotřebu tak 7 - 8 krabic Nutrilonu za měsíc. Krabice stojí 332 Kč, takže 2300 - 2650 zhruba za měsíc.... Ale popravdě, zas takový přehled o tom nemám, bere je manžel z lékárny, kde pracuje... Ale já si nepíšu, kolik projedly ještě před příkrmama, to možná bylo i víc...

hanula83
21. dub 2010

Já budu taky kupovat tu velkou mega ohradu, tu 8-dílnou... no snad jim to bude stačit 😉)... a matračku tam ale už dávat nebudu, chci pod to dát koberec, ale nevím, jestli se může koberec dávat na podlahové topení 😒 ... My totiž máme v obýváku dlaždice, takže něco tam být musí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru