Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocule
21. dub 2010

Hani, lupni si tam aspoň molitan, vlastní zkušenost. Než se malí naučí stabilně na bříšku a parádně točit, budou jim při přetáčení padat hlavičky na bok podlaha nepodlaha. Malí s hlavčama dost švihali, neřešili, že to jaksi může být tvrdé 😅, teď na koberci už je to lepší. Ale ze začátku mazec. 😉

Já se loučím, půjdu se aspoň najíst. 😉

j.cien
21. dub 2010

Holky prima,ze se vam ohradka osvedcuje-mam na ni zalusk 😉
Hanuli,na podlahove muzes dat koberec-pokud je vodni,v trubkach 😉 ..pokud je elektricke tzv.devi,tak to by se nemelo nicim zakryvat.. 😉

zuzka72
21. dub 2010

Kocu-jak vypadá takový dávkovač?
Hani-možná se nezkazí, ale mám z toho takový pocit, ale asi když to tam není dlouho, tak se nic nestane, já myslela když to tam někdo vozí třeba půl dne. To je pak lepší ta voda+prášek extra. Alespoň u mě, já vyjíždím ráno a odpoledne jedu většinou až dom-takže to tak budu řešit.

sweethy
21. dub 2010

No my s přibíráním máme problém už od porodnice, ale já kojení nechtěla jen tak vzdát,ale už je to fakt neúnosné. Štěpánek proti porodní hmotnosti má navíc 1,7kg a Vendulka 1,3kg, což je nic moc po třech měsících a to je mám furt u prsa a věčně jsou nespokojení, tak si myslím, že jsem udělala maximum, ale teď bych už si je chtěla začít užívat a taky se i v klidu najíst, vysprchovat, trošku se věnovat domácnosti,..
Sice je to teda docela pálka, ale když to jinak nejde, tak se nic nedá dělat 😒

j.cien
21. dub 2010

Sweethy,pokud bys davala Nutrilon,tak v Polsku vychazi levneji-pry o dost a je to pod nazvem Bebilon-v kazde lekarne nebo i v Kaufu... 😉

hanula83
21. dub 2010

Kocu, právě proto tam chci dát ten koberec a na to ještě nějakou deku, ale nechám jim tam i kousek toho tvrdého prostoru, aby se jim lépe pohybovalo. Teď mají jen hrací dečky a ony jsou dost měkké a tím pádem se tam nejde tak přetáčet...

J.Cien, díky 🙂), to je cenné info... máme klasické, truby a v nich horká voda...

Zuzi, tak my to máme vždycky tak max. na 2 hodiny, co to v té termosce je... Celej den bych to tam taky nenechala, je to pořád mlíko...

sweethy
21. dub 2010

cien děkuju, asi budem jezdit pro mlíčko do Polska, každá korunka dobrá.
A jak to tady občas sleduju, tak vím, že budeš mít holčičky brzy u sebe. Už se těším na fotečku, ty úplně malinké miminečka jsou úžasné.

j.cien
21. dub 2010

Hanuli 😉 tak to je v poho,na to vodni muze prijit cokoliv 😉 my to mame,tak vim...a sestra ma prave to druhe-to devi a tam se nesmi snad ani nabytek dat,jen ten,co ma nohy....vse musi byt vzdusne... 😉

j.cien
21. dub 2010

Sweet,ja ti koukam casto na fotky,mali jsou uzasni!!!a ty jsi krasne spokojena maminka!!!az te teda obdivuji,kdyz to mas takto vycerpavajici a jeste se pritom usmivas 😵
Jj,holky od nas jezdi do Kaufu do Tesina...obcas to maji jeste v akci a tusim 270 rikali...?Nevim presne,at nekecam... 😉

sarri
21. dub 2010

Tak jsem si dnes byla koupit nějaká trička a mrkla jsem se po nějakých těch kloboučcích - tak v obchodech mají kol. 200 Kč, ale 2 stejné s červeným nebo jen bílé nikde - natož zavazovací. Ach jo. Zato pro sebe jsem ulovila 3 obří trika.
Já právě normální termosku nerezku mám - dokonce 2, na horkou vodu nebo na čajík v poho, ale co s obídkama? Jsou úzké a příkrmy bych tam nijak nenervala a studené mi holky nechtějí nic dát do huby.
Jo a to mléko fakt do termosky nee - nic není 100% sterilní a v tom mléko se při termoskové teplotě množí bakterie hodně rychle, takže horkou vodu a prášek zvlášť.
Za Beby jsme dosud - tj, za 6 měsíců dali 11250 a to mi to kamoš dává za nákupku (250 za 800g) a taky už skoro 2 měsíce dlabeme kaše a měsíc zeleninku a masičko - takže další výdaje - masové skleničky jsou předražené, takže do toho asi budu přimixovávat masičko a zeleninku i z vlastní produkce - teda mrkev ode mně a ze skleničky se chuťově nedá srovnat ☹
Apropos v Hypernově je v pa, so a ne akce na pampersky za 139 (mini 1,98/kus, midi 2,39 a maxi 2,78).
A dnes se poprvé zcela sama přetočila Adélka, takže už máme 2 děti otočné ze zad na bříško žužlající přitom ruce.

sarri
21. dub 2010

Jéé Sweethy má Štěpánka - toho jsme chtěli taky.

sarri
21. dub 2010

A taky v té Hypernově mají Hami mléčné kaše za 60.

kocule
21. dub 2010

Zuzi, je to taková malá krabička, dají se tam dát 3 dávky krmiva pro zvěř. 😀 😀 😀 Někde jsem viděla i na víc dávek, ale už nevím kde, hlava děravá. 😝

S tím mlíkem je to opravdu hrozný, do peněz to teda leze až hrůza. My teď půjdeme na Bebu 2, má menší gramáž, ach jooo. Kéž by vám ten Nutrilon seděl, my s ním dost bojovali. 😝 Cenově nevím, co je lepší. Hlavně aby ho prďošci dobře snášeli. 😉

Haňulko, ohrada je paráda. My dneska práskáme hlavičkou i o stůl, ale nedá se nic dělat. Naučit se to musí, dát na sebe pozor, takže jsem jak sokol a hlídám. 😀 😀 😀 To podlahový topení musí být super, hlavně v zimě. A v koupelně. 😉

sweethy
21. dub 2010

Takže s příkrmy se nedá očekávat, že by se výdaje snížily asi, co?

sarri
21. dub 2010

Koču, já chci přejít na Hipp 2 - kvůli té ceně - přijde mi to celkem dost a ta mléka jsou ve složení +-stejná. Chtěla jsem zkusit Humanu, ale Maui psala, že je nějaká víc hrudková, tak zkusíme ten Hipp. Ještě teda dojíždíme Bebu 1 - mám cca 2 krabice.
Sweethy - záleží, čím se budou přikrmovat - jestli máš vlastní zeleninu, tak to vyjde levněji - no a jak se začnou normální jogurty apod, tak už to nebedou takové pálky jak pidisklenička za 22.

j.cien
21. dub 2010

Holky a nezkousela jste nektera z DM to koj.mleko ??Jsem cumela,ze je psane jako BIO...tak to asi nemuze byt uplne smejd....??

sarri
21. dub 2010

Cien - jsem ho studovala, ale nemá probitika, která jsou celkem drahá, když je budeš dávat zvlášť a bez toho je to mléko na prd - ty nedonošenecké formule to neměly a to byla pro holky muka.
Jak dopadlo předoperační?

kocule
21. dub 2010

Sweethy, to neeeee. 😀 😀 😀 Aspoň ze začátku, kdy se jede na skleničkách. Pediatra mi říkala, že je to u těch malinkých 4. měsíčních lepší, my už pomalu najedeme na zeleninku z trhu. Jen co bude lepší počasí a dojdeme si. 😝 😀 😀 😀 Papáme mléko k snídani, dopo, v poledne oběd, odpo sváča, večer kaše ve flašce. Každý papá skleničku, Adu velkou, Tomča malou, zapíjíme mlékem, Toma se ho nechce jen tak vzdát, tak dělá brikule. 😀 😀 Sváča přesnídávka, každý jednu, to si teda zase jako dají, každý den. 😝 😝 😝 Připadám si jako bankomat. A mlíka si teda dají víc večer, ne že by se nám spotřeba radikálně snížila, na to jsou asi ještě malí. Ale to přijde časem, Toma nechce čajík, Adu si dala ředěnou šťávu s vodou. V létě bude víc žízeň, tak se to mlíko líp odbourá. A taky budou starší. Prý máme začít dávat jogurt, nejlépe Holandia nebo Kunín, dáváme si i italské sušenky od 4 měsíců, ty nám jedou. Binec je teda pak parádní. 😀 😀 😀 Ale to jen občas, nechci je zvykat na sladké.

Sarri, gratuluju! 😉

sarri
21. dub 2010

Ono na všechno pro děti jsou přísné norm, tak si myslím, že vyloženě šmejdy být nemůžou.
Taky sledujete Hausa?

j.cien
21. dub 2010

Aha....
Jj,diky za optani-rano jsem to "obehala"teda spis kaceni chuzi ofunela 😀 😀 a zitra mi manzel skoci pro ty papiry s vysledky...Krev mi napichli az na potreti..a vystridaly se u toho 2..klasika,mam blbe zily...a na EKG mam zachycenu tachykardii jako prase..ale o tom vim,to mam..tak snad to bude v poho,co se tyce spinalu.... 😉
Dr.mi mel dnes volat,kdy teda pŕesne...jestli uz v pondeli...ale nic nedomluvil,tak az zitra se to dozvim...

kocule
21. dub 2010

Mě říkala pediatra, že v případě dětských mlík by s tím BIO byla dost opatrná. 😝 Já třeba dávám laktobacílky každý den do mlíka ještě zvlášť. A musím teda říct, že koliky nemáme, prolémy s kakáním při přechodu na tuhou stravu žádné, jestli je to tím, třeba jo. Kamarádka je dávala právě na koliky a pomohlo jim to.

sarri
21. dub 2010

Kočule, já si říkala, že na svačinu dám jabko, banán a přesnídávku - jako na střídačku. Jaké ovoce by ještě mohly?

kocule
21. dub 2010

Sarri, dej pak vědět jak s tím Hippem, docela mě to zajímá. 😉

sweethy
21. dub 2010

kocule, to stravování mi přijde jako úplná věda, vědět kdy co dát a jaké množství, snad se do toho taky nějak časem dostanem 😅

j.cien
21. dub 2010

Kocul na takove pozuzlanicko jsou dobre ty kukuricne "krupky" bez lepku...nic v tom neni,zadna chemie a neni to drahe a muzou si to drzet sami 😉 videla jsem to ve zdrave vyzive a tusim prave i v tom bio koutku v DM 😉

sarri
21. dub 2010

Kočule ještě do Beby dáváš kapky? My teda kadíme i bez toho, ale ještě jedeme jen zeleninku a kaši, ovoce začnu zitra (teda když nepočítám Hami 100% kyselého nezralého ovoce, co jsem zkoušela včera všechno skončilo ne bryndáku nebo u maminky v puse).
Cien, já mám žíly neviditelné - takže to znám - je to vzrůšo.

kocule
21. dub 2010

My papáme jablko, hrušku, švestku, banán. Jo a meruňku s banánem. Naše ovoce, žádné citrusy. Mám ještě v záloze lesní ovovce a borůvky, 😀 😀 Ve své podstatě bez problémů spaseme vše. 😀 😀 😀 Já nějak neřeším, prostě jeden den tohle, druhej tohle. Pokusný králíky z nich nedělám, kdyby byl problém, tak ho budu řešit. Dneska se Toma dokonce ládoval chlebem. 😅 Manža mu dal ochutnat a to jsem ječela, páč děti celozrnné pečivo nesmí a my jiné nekupujeme. Budeme muset. 😀 😀 😀

J.Cien, to je dobře. Uběhne to jako voda, vždyť vlastně už jen tenhle týden. 😲 Jeeeee.

sarri
21. dub 2010

Jé, ty křupky by je asi bavily.

kocule
21. dub 2010

J. CIen moc díky, podívám se po nich. Tyhle jsem dostala od kamarádky, má obchod s dětskou výživou, tak jsme testovali. 😀 😀 😀

Sarri, kapky ne. Laktobacílky Baby sypu do flašky. 😉 Probiotický kapky letěly z okna, dle mého jsou na nic. Jen vyhozené peníze. 😠

hanula83
21. dub 2010

Kocu, podlahové je dobré, to je pravda. No ale má to taky pár nevýhod 😉. Například dlouho trvá, než se ta místnost vytopí...

Holky, nemáte zkušenost s příkrmama Sunarka? Koupila jsem 3 skleničky na zkoušku v akci, jedna za 10 Kč a je mi to krajně podezřelé... ještě jsme to nezkoušeli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru