Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maui
26. dub 2010

Tahle se dá taky na dvojčecí, jen by mě zajímalo proč je bezmála za poloviční cenu... 😕
http://www.eshopbaby.cz/katalog/taska-e-na-ruko...

maui
26. dub 2010

Jéé, Lito, díko, na tom kočárku vypadá fakt dobře, bála bych se, že to bude jiná barva. A dokonce i na tom dvojčecím kočárku vypadá dost velká. Tak to do ní asi taky půjdu...

balina
26. dub 2010

Maui já mám tašku od lassigu a je úúúplně úžasná. Skvělý tlusty držadlo takže udrží všechny krámy a velikánská. Popruh na madlo je na takovej klip, takže se dá jednoduše stáhnout přes záda nebo povolit na Bumblíka. Jo a mají vyměnitelny přední části - takový ty klopy - takže mám každou chvíli novou 🙂))

http://www.detskydum.cz/detail/lssig-taska-mess...
já jí kupovala v Anne a Viktorie, ale videla jsem jí i v Kika

petranela
26. dub 2010

Ahoj holky, já koupila stejnou tašku od Lassigu o které píše Balina a je vážně úžasná, krásná, kvalitní, má spoustu přihrádek, jen ta cena.... ale my ji nakonec koupili, protože jinou jsme nevybrali. Objednávala jsem ji postupně ve třech webshopech, ale nedala se na netu sehnat, já chtěla černou s modrou přední částí a celkem bez šance. Nakonec jsme ji koupili v Kice. Ještě ji teda prakticky využitou nemám, ale zkoušela jsem ji na náš kočár a zdá se fakt skvělá 🙂

maui
26. dub 2010

No jo, Bali, ale ta cena.... 😔 Myslím, že ta od Emitexu mi udělá stejnou službu a zdobit holt musí holky 😀

reddwarf
26. dub 2010

Ahojda,zdravím Vás 🙂, j.cien chci Ti popřát na středu hooodně štěstí a hlavně zdravoučké princezny-samo,že taky trochu zavídím,že vidíš světlo na konci tunelu 😀 ,hodně štěstí!!!

hanula83
26. dub 2010

Maui a jaké má rozměry ta taška od Emitexu? Já mám na kočáru taky originál tašku a asi má taky rozměry jako pro monokočár...

maui
26. dub 2010

Tak z vycházky dnes nic nebylo....u nás už taky leje 😠

hanula83
26. dub 2010

Holky, jak tak koukám, tak tu za chvíli bude strašně moc miminek, hodně z vás má termín v květnu, tak to tu bude jedna novopečená mamča za druhou 🙂...

My jsme měly jít ven, ale vzhledem k tomu větru nikam nejdem, nebudu pokoušet svoje momentálně chatrné zdraví... Holky stejně usnuly, tak to jdu chvíli taky zapíchnout, ať můžou ty prášky účinkovat...

balina
26. dub 2010

No jo Maui, jak koukám na tvojí fotku tak by stejně každý koukal na tebe a ne na tašku 😀

Lituš, zítra dám vědět jak jsme dopadly na neurologii..... holky držte palečky ať je to jen humbuk pro nic.

V čem spí vaše děti? holky spí v zavinkách Emitex / dutý vlákno ale ty mi přijdou už teď takovy tlustý a navíc Aďa se z ní souká píďalka jedna. V noci je najednou namotaná u pelesti postele a zavinka furt vzorně zavázaná. Uvažuju o takových těch "pytlících" na spaní. Máte s tím nějaké skušenosti?

zuzka72
26. dub 2010

Dnes jsou nám přesně 2 měsíce

Tak jsem byla ve škole v pátek a slitovali se nade mnou-absence 85% i přesto mě nechají dodělat tenhle ročník, abych nemusela opakovat-vzorná žákyně,chápete. No ale musím si napsat všechny písemky, referáty, slohovky atd. co ostatní už psali. Takže dnes to mažu do školy sepsat a příští týden mě čeká napravit 10předmětů-tak držte pěsti. Budu asi celej tento týden ležet v učení. Taky to dopisuju a je to kolem 150stran-velký sešit-takže mazec. Vše dokážu snad okecat, ale dohnat 5lekcí němčiny, když těch předchozích 8 jsem odflákla-tak to si teda vůbec nefandím, takže písemky napíšu odhadem, jsou to doplňovačky-no takže když budu mít na výzo 4 místo 1, tak se snad svět nezboří, no né?

j.cien
26. dub 2010

Elly,Eirin,Redwaf-dekuji ze na mne myslite 😵 a uz se vam to taky blizi 😵 takze pak budeme bojovat s novoškama spolecne 😉
Ted jsme prijeli z kontrolky-zadna zmena,plati to,ze zitra ve 14h nastup a pozitri v 8rano akce 😀

Jeste zitra dopo urco nakouknu,pac je to zavislost vas cist 😵

j.cien
26. dub 2010

Zuzi ty jsi drak a nezmar 😉 s tou skolou!
A kluci maji paradni papucky 😵

darling007
26. dub 2010

Ahoj Lituško,
tys mě teda fakt dojala!!! 😉 Nejsem vůbec žádná hrdinka, věř tomu, že někdy si připadám tak strašně slabá... Ale zvládnout se to musí, ty dvě štěstíčka si zaslouží maximální péči, takže se nakonec vždycky přinutím a funguju... I když je to někdy opravdu moc náročné...
Minulý týden jsem se od manžela odstěhovala i s dětičkama, připadalo mi, že je fakt nemá rád a vůbec ho nezajímají... Dočkala jsem se snad milionu telefonátů a smsek, abysme se vrátili, jak mu na nás záleží... no a pak šel stejně do hospody... 😠 Asi beznadějný případ. Ale co, já si to nenechám zkazit, kluci jsou naprosto úžasní, ty jejich úsměvy, smích, vyprávění a broukání... zase mě nabíjí energií jít dál...
Litu, pokud máš tu možnost, ber chůvu všema deseti, není zač se stydět, každá pomocná ruka je dobrá. Ty budeš víc v pohodě, a to znamená, že i miminka budou OK... Neváhej a nech si pomoct, když to jde!!!

j.cien
26. dub 2010

Darling,ty jsi fakt statecna zenska!!!Klobouk dolu,ze to rozhodnuti a preji jen same krasne dny! 😉

darling007
26. dub 2010

J.Cien, děkuju! 🙂 A hlavně přeju moc a moc štěstíčka, zdravíčka a tak...ať se všechno vydaří tak, jak má!!!

sarri
26. dub 2010

Darling, když jsem si přečetla Tvůj příspěvěk, tak mně napadlo přesně to, co napsala J.Cien - že jsi statečná. Je to s prominutím tele, ten Tvůj muž, místo, co by Tě nosil na rukou, že zvládáš celé týdny sama s miminkama, tak Tě tak trápit.
No my vyzkoušely ten sporťák - holky čučely, ale moc nespaly a na střídačku byla i muzika, což když jezdívaly zabalené, tak nehrozilo ☹

zuzka72
26. dub 2010

Darling-promiň, Sarri je měkká, není to tele, je to vůl a korunovanej. Ten tvůj příspěvek mě pěkně naštval-to je teda OTEC!!!
Ale ty jsi holka šikovná, ty to zvládneš, hlavně, že máš klučíky. 🙂

lucy82
26. dub 2010

Tak jsme dneska teda parádně skoro zmokly 😀 Zajela jsem do DM a spustil se liják, tak jsme tam asi dvacet minut stály a čekaly, a pak jsme pelášily za ségrou do práce a tam jsem si dala kávu a čekala jsem až přestane pršet 😝 Ale pláštěnka na sporták Bumbleride je naprosto naprosto úúúúžasný 🙂

Darling taky tě obdivuji že to tak super zvládáš, nám dneska tatínek přišel až kolem šestý a to už jsme koupaly a šly holky spinkat, a za celý den toho mám až až... Vůbec jsem se nestihla ani najíst a to byly holky hodný, jen jak začínají lozit a přetáčejí se tak za nima pořád musím lítat, jednou jsou tam pak zase u sebe, a Sofi tahá Nelu za vlasy, a ta zase šíleně ječí jak se ji jen dotkne, takže sranda, jím až teď, a to jsem ted dovařila holkám oběd na zítra 😨 Uff 🙂

hanula83
26. dub 2010

Darling, myslím, žes udělala dobře, minimálně budeš mít odstup a u vašich ti bude jistě líp, psychicky i fyzicky...

Zuzi, ti tvoji kocourci mají krásny botičky, jak to děláš, že jim drží? Já holkám koupila takové capáčky, ale jim to vůbec na těch nožičkách nedrží! ☹

J.Cien, já sem ráno taky nakouknu, ale pak už nebude přes den časík, tak kdybychom se tady už nepotkaly, tak tfuj tfuj, ať vše hladce proběhne a jste co nejdřív doma i s kočičkama 🙂... Já zas zapomněla, půjdeš na spinál nebo celkovou?

Lucy, u nás se taky tahá za vlasy 😉)... a Anička má teď takový zvyk každyho štípat do tváří a dělá to i Elence... no nevím, jak se něco takovyho odnaučuje u takovyho mrněte 😒 ... Navíc Ela je takovej pucek a nechá si to líbit a pak je doškrábaná... A taky jak Elenka už pije sama, tak Anička má třeba vypito dřív a Elence se tu flašu snaží vyškubnout...

j.cien
26. dub 2010

Hanuli dekuji 😉
Ja na 100% nevim..jeste co rekne anesteziolog...ale mam s tim srdcem-tachykardii po ablaci..tak myslim,ze nebudou chtit jit do celkove..a ja bych radeji spinal,ze je to setrnejsi k detickam 😵 😵 😵

Peknou nocku vsem 😵 ja opet neusnu,ale uz mi to ani nevadi 😵 😵

monika03
26. dub 2010

J.Cien- tak se drž a budu držet pěstičky ať vše proběhne co nejlíp a jste brzo všechny doma!!! 🙂

petranela
26. dub 2010

J.cien, taky Ti držím palečky, ať vše krásně a rychle proběhne a ať jsou holčičky brzo u Tebe 😉 Ať je všechno v nejlepším pořádku a brzo můžete být doma. Pak se tady setkáme jako novopečený maminy. Jsem už hrozně zvědavá! Teď se tu bude rodit tolik dětí!!! Hezky jsme si ten duben a květen naplánovaly 🙂

sarri
27. dub 2010

Dobré ránko,
tak si u snídaně brouzdám a co nevidím. Pro Lucy: bumbleride

zdravím maminky. prosím vás,kdo máte tento kočárek bumbleride z kolekce 09 (máme hnědý) jestli víte na co jsou na obou stranách na konstrukci přidělané černé úchyty prosím poraďte, nepřišla jsem za celou dobu co má tohle vylepšovátko vlastně vylepšovat🙂..možná je to na deštníky..

ahojky, úchytky jsou na zafixování po složení kočárku, aby se nerozjížděl. Já to ale nepoužívám. Kočárek skládám jen do auta na max půl hodiny, takže není potřeba.

Včera na mě při procházce padla taková depka - jsem přistěhovalá a nikoho tu prostě neznám - teda znám, ale nen to takové masové jako když se někde narodíte a chodíte tam se stejně starýma do školy nebo na střední. Prostě pořádně neznám nikoho, s kým bych se mohla domluvit a jít vozit holky - ono povídat si celý den s půlročníma miminama trošku leze na mozek. Občas se s někým zastavím, prohodíme pár slov (včera teda zrovny s jakýmsi pánem kolem padesátky - šel s námi hodně dlouho přes město a chtěl si povídat, až jsem nechtěla, aby nás někdo viděl). Hlavně teda neznám nikoho, kdo by měl ty stejné mateřské starosti a radosti. Moje kamárádky z dětství a studií jsou všechny v háji a když se teda podaří a sejdeme se, tak máme každá naprosto jiné problémy - jedna ještě svobodná studující, co ji čekají státnice, tak má v hlavě jen tu školu, druhá rozvedená loví chlapa, třetí těhotná - SLÁVA - jenže 65 km daleko a navíc, když jsme si začaly povídat o dětech, tak ty ostatní házely ksichty, že nemyslíme na nic jiného. Ach jo, tak jsem s si pofňukla alespoň vám - no na olonoucký sraz určitě dorazím - teda asi bez holek, protože sama autem s nima bych si netroufla a jinak se teda asi dopravit nejde.

maui
27. dub 2010

Dobré raníčko 🙂
Holky se mi zase začínají nějak brzy budit...a to jsem jim večer začala stovku mlíka zahušťovat rýžovou krupičkou na kaši a stovku dostanou ještě ve flašce 😠 Dnes prudily od čtvrt na pět 😕 V pět už nešlo dělat, že Sárinku neslyším, tak jsem jí dala najíst, a hned po ní byla plná života Sofinka 🙂 V půl sedmé jsem musela vstávat s Kubou. A teď už tu mám Sofču zase půl hodiny nasáčkovanou 🙂

maui
27. dub 2010

Darling, je zbytečné cokoli dodávat, ale bojím se, že se za chvíli ztratíš, když budeš mít sama všechno na krku ☹ Já měla holky poprvé přes víkend úplně sama a řeknu ti, v neděli jsem toho měla plné kecky... Jsi fakt dobrá...

J.cien, myslím na tebe a na zítřek držím palce! Úplně mi buší srdce z té představy, jak se očekávání mění ve skutečnost 😵 😵

Lucy, pláštěnka je fakt super. My ji použili i na korbičky, ale je fakt, že tam to nesedělo úplně akorát, ale materiál je skvělej a strih taky. Akorát ji nějak neumím složit zpátky do té taštičky 😠

Sarri, nevěš hlavu, já jsem taky přistěhovaná a taky žádnou maminu neznám 🙂 Ale mě to ani nevadí. Doma to hučí jako v úle a já jsem šťastná, když holky usnou, já můžu vypnout a vyrazit někam do zeleně. Mluvit by se mi ani nechtělo... Na pokec mám tady vás 😵

baradisk
27. dub 2010

ahoj holky,moc se omlouvam ze vam sem lezu ale jen chci poprat cien,drzim vsechny palce at to dopadne jen a jen dobre a ono to bude ok.myslim na tebe BARA

hanula83
27. dub 2010

Sarri, já jsem taky přistěhovaná, taky znám pár lidí, ale není to ono... No holt rodné město je rodné město... S kámoškama se sejdem tak jednou za půl roku a i to bývá problém. A jak píšeš, některy jsou svobodny, nezadany, mají jinej život, tak je to takovy naprd. No a ty s dětma jsou stejně daleko, takže je to opět na prd. Tady mám pár "kámošek", můj manžel je odsud a jsou to všechno manželky jeho kamarádů. Teď s nima mám víc společnou řeč, když mám holky, ale i tak, není to ono...

monika03
27. dub 2010

Ahojte! Sarri tak ty mi mluvíš z duše. Taky jsem se sem přestěhovala před dvouma rokama a nikoho tu nemám. Takže přesně vím jak se cítíš. Všechny mí nejbližší jsou taky na jihu- když tam jedu tak nevím kdy s návštěvama skončit. 🙂

monika03
27. dub 2010

Tak sleduju, že nás přistěhovaných je povícero! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru