Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
30. dub 2010

Kočule, tak to je maso - já bych řekla, že Mudr. vyrábí nějakou vědeckou studii na téma každá dvojčata lze porodit přirozeně. Mimochodem jsem si, ještě v těhotenství, o ní četla na známý lékař - nebo tak nějak a svítilo jí to tam červeně a ty komentáře, až mně z toho bylo šoufl. Ono s tím vyvoláváním je to taky bomba - znám hodně holek, co jim vyvolávaly a moc to nefungovalo, takže např. po dvanácti hodinách jim pak dělali sekci, protože se jim ten porod zastavil a neotevřely se. Brrr.
Jinak - předpověď počasí- ráno v 6 už bylo 11 stupínků. Připravme se na pařák.

sarri
30. dub 2010

No jo, Cepecku, když my jsme tady tak nějak zatvrdly 😀
To ale nebrání těhulkám, ne? Si můžeme mlet každá svoje a občas se nám to prolíná 😉

kocule
30. dub 2010

Cepecku, my si taky myslely, že nás tady holky nebudou chtít. A ony se tak bránily, ať nikam nechodíme. 😀 😀 😀 Prostě skáčeme od jednoho k druhému podle diskuse a stíháme všechno. Na té mateřské s dvojkama, to je ale nuda coooo??? 😀 😀 😀 😀 😀 S tím porodem s tebou souhlasím, já císaře snášela dobře. Ono je to hodně individuální, s kamoškou to docela házelo. 😝

Sarri, to já nečetla, musím se podívat. 😠 Fuj.

Pařák vítám, jen v kočáře je klid. Už to u nás vypadá jak v cirkuse. 😀 😀 😀

maui
30. dub 2010

Dobré ránko:_)
Fialinko vítej, kdo z dvojčecích maminek tady na MK nenarazila na tvůj příběh a kdo by ti nepřál, aby to tentokrát vyšlo? 🙂 Držíme palce všechny.
Hanulko, nááááádherné kočky máš doma 🙂 Budeme muset taky nějaké šatičky pořídit, když už se tak vystavujeme ve sporťáku. Včera to bylo super, byly jsme venku od jedné do půl sedmé. Poprvé jsme krmily venku a bohužel i přebalovaly. Holky mají nějakou srajdu, asi po tom Nutritonu, v noci jsem musela taky dvakrát přebalovat ☹ Má to divnou barvu hrachové kaše a děsně to páchne 😠 Taky to holky nějak nadýmá, v noci to byly dardy, že by vzbudily mrtvého. Ani se, Lito, nedivím, že u takových drobečků, jako máš ty, ten Nutriton může napáchat takové škody. Naše holky se s tím naštěstí už umí poprat, ale nevím, nevím, jestli se radši nevrátíme k blinkání. Zkusím zase nasadit Lactobacilus a snad se jim to trávení vrátí do normálu.
O mateřské snad ani nemluvit, vaří se ve mně krev. Asi jako Kocule. Prezidentovo rozhodnutí chápu, rozum mi velí přiklonit se ke skromnosti, ale bohužel jsem rozmazlená a když už nastoupím na mateřskou za nějakých podmínek, tak očekávám, že se ty podmínky minimálně do jejího konce nezmění. Krucinál, vždyť uživit dvojčata není psina, a to nemluvím o tom, že jsou tu i tací, kteří mají těch dětí víc 😠

maui
30. dub 2010

Apropó, holky, nevím, jestli už v téhle diskusi nezabíráme místo jiným nastávajícím maminkám... 😕 Trochu jsme se postupem času odklonily od původního tématu a možná je na čase založit nové téma - třeba Dvojčátka 2009/2010? 🙂

sarri
30. dub 2010

Kočule, nestraš. Já jsem měla včera krušné odpoledne - holky spaly jen půlhodinku a jinak se buď chovaly nebo řvaly. Do toho ta slintavka. Dnes odjíždíme na týden k babičce, tak ani nevím, jestli dáme odpoledne ještě prochajdu, ale asi jo.

sarri
30. dub 2010

Maui, to není špatný nápad. Já valím ke strojům.

monika03
30. dub 2010

Dobré ránko!
Zuzi taky moc gratuluji k dětičkám!!! No klobouk dolů před tebou... 😉
Petranelko tobě budu držet pěstičky ať si tě převezme nějaký odborník a né študák co je chytrý jak rádio!
Jinak Cepecku taky tě vítám!!!! 🙂

kocule
30. dub 2010

Maui, já jsem pro. Vážně už jsme dost mimo a asi tím i některé nastávající maminky odrazujeme. Ale chodit kontrolovat bychom je mohly, že jooooo a pak byste se za náma přidaly. Co vy na to?

monika03
30. dub 2010

Fialinko tebe taky vítám a přeji ať vše dobře dopadne!!! 😉

maui
30. dub 2010

No jasně, chodily by k nám pro rady a my bychom jim tu dělaly předporodní dozor 😀 😀 😀

monika03
30. dub 2010

Holky mě se teda ten váš nápad nelíbí- kdo nám bude radit???? ☹

kocule
30. dub 2010

Mončo, klidně můžeme vzájemně hopsat. 😀 😀 😀 😀 My vám sem stejně ale polezeme, ale budeme řešit jen vaše věci a ne naše krmení a řádění a všechno, co sem vlastně nepatří, Maui má pravdu. 😀 😀 😀

kocule
30. dub 2010

Maui, název krásný, je to na tobě. 😉

monika03
30. dub 2010

No jo, zase jste v přesile, že?! 😠 Nechcete vydržet ještě necelé čtyři měsíce???? 😀

kocule
30. dub 2010

Moni 😀 😀 😀 😀 😀 Neboj, budeme pořád chodit a kongtrolovat vás. To bysme vám nemohly udělat, opustit vás. 😉

monika03
30. dub 2010

jo, jo! Ale znáš to vlk taky slibovat! 😀 😀 😀

monika03
30. dub 2010

chtěla jsem napast sliboval..... 😀 😀 😀 Aspoň vidíš jak jste mě vykolejily! 😲

kocule
30. dub 2010

No teda, to je ale důvěra. 😝 😀 😀 😀 My tady budeme pořád, ale bez našich kojeneckých plků, to bude jediná změna. Chápu to dobře holky?

petranela
30. dub 2010

Holky, díky moc za vaše cenné rady. 🙂 Fakt jste mi pomohly, díky vám budu mít klidný víkend. V pondělí tam přijdu, řeknu, že jsem definitivně rozhodnutá pro cisaře a do rizika s normálním porodem nepůjdu.
A žádné další přemlouvání, požádám ho, ať mi objedná sál a předoperační vyšetření, nejsem hazardér jako oni a nemám ráda adrenalín, jako ti mladí doktrůrci. A kdyby se dětem stalo něco špatného, řekli by, je nám to líto maminko, poslali by mne domů a už bych nikoho nikdy nezajímala.... takhle to chodí.

Jinak holky, taky se mi nelíbí vaše stěhování 😕 já už to teda mám za pár, ale celé těhotenství mi to hodně dalo, číst vaše zkušenosti a vždycky jste skvěle poradily, kdo tu teď bude radit? Těhulky za váma budou muset chodit na diskuzi a čerpat zkušenosti, které se jinde nedozví 😉

hanula83
30. dub 2010

Cepecku, tak ono se to tu postupně začíná přelévat do té naší skupiny s narozenýma mimčama 😉... ale jinak se tu stále přidávají nové tváře 😉... Zkušenost s dvojčatama tu neměla asi žádná, a proto jsme šly sem 🙂.. Já tu teda získala hodně užitečného.

Sarri, tak ony manželské povinnosti si pamatuju dodnes, tenkrát jsem si říkala, že nad takovou malou nehodičkou nebudu vůbec přemýšlet, že z toho prostě nemůže nic být... A bylo 🙂)))) ... a na všechno kolem toho teď tak ráda vzpomínám, i na ty šoky u doktora pak 😉)).. S těma šatičkama, tak my máme taky mezi nožkama ten popruh, no uvidíme, jak to bude probíhat v praxi...

maui
30. dub 2010

Holčiny, čekatelky, nebojte, my k vám budeme načuhovat 😵 a vy se zase postupně přelijete k nám 😵 Ale je fakt, že takhle rozjetá diskuse může některé budoucí maminky odrazovat. Chtěly by si pokecat o výsledcích NT screeningu nebo o bolestech v podbřišku, tvrdnutí břicha, otékání atp. a místo toho se tu řeší vyfouklá kolečka u kočárků, trable s kojením, první příkrmy, (ne)otáčení se na bříško....já bych sem jako těhotná tedy neměla odvahu vstoupit 😝 Začínají se tu ty příspěvky míchat a někdo se třeba reakce na svůj životně důležitý příspěvek ani nedočká, protože prostě zapadne 😔 Myslím, že bysme novým čekatelkám měli uvolnit prostor a zároveň jim dát adresu, kam můžou chodit pro naše zkušenosti 😉

hanula83
30. dub 2010

Maui, děkujem 😉... já ve svém záchvatu nakupování jsem pořídila vícero šatiček a teď přemýšlím, jestli je fakt všechny využijem... no ale jak se tak znám, tak jo, já hodně ráda parádím 😉... Už ale žádné nekupuju, dokud z těchle všech nevyrostou, dala jsem si sama sobě utrum.

S tím novým tématem, já to nechám na ostatních, já jsem taková ovce, která se přidá ke stádu 😉)... Klidně můžem založit nové a sem chodit nakukovat a eventuelně diskutovat o těhotenských věcech...

apropos... dnes se mi zdály šílené sny, bylo jich několik a všechny měly tak reálnou podobu! První teda nebyl tak šílený, zdálo se mi, že jsem zas těhotná s dvojčaty a že zase rodím císařákem - ale to bylo asi kvůli tomu, jak jsme se tady o tom večer bavily 😉))... No ale ten další sen!! Zdálo se mi, že mě chce zabít armáda oživlých panenek... no jsem už asi fakt psycho. A to jsem se na žádný horor v poslední době ani nekoukala.

petranela
30. dub 2010

Hani, 😀 😀 😀 za ty Tvoje hrozný sny můžu já! Promiň, pořád tu řeším ten císařák... a pak jsem Ti psala, že holčičky vypadají v těch šatičkách a kloboučkách jako panenky, tak za to můžu asi taky já 😅

hanula83
30. dub 2010

Petruš, to fakt ne, já občas mívám v noci takové divoké sny 😉))... ale s těma panenkama jsem se probudila úplně slitá, to je fakt... A co bys tady měla řešit jiného než tvůj porod, teď je to pro tebe nejdůležitější a nejaktuálnější, ani trochu se nemusíš omlouvat. To právě já jsem tu tak nějak navíc 😉

cepecek
30. dub 2010

Jéé holky neblázněte já jsem to tak nemyslela, že bych vás od tud vyháněla..... Tu zůstaňte - já už jsem strach překonala a píšu🙂

petranela
30. dub 2010

Hani, já jsem teď naštěstí úplně bez snů, to by byly terpve horory 😀 Ale ty oživlý panenky musely být děsný 😲
A jak navíc, co to prosim Tebe píšeš, ještě že tu jsi! Já byla včera večer v depkách z toho doktorova přemlouvání a Ty jsi mi moc pomohla a uklidnila, no vážně 😉

Cepecku, dobře, že jsi se sem přidala, jen piš dál 🙂

hanula83
30. dub 2010

Petruš, tak to jsem moc ráda, že ti to pomohlo. Já mám v živé paměti, jak se človřěk před tím cítí a jak mu kolikrát nějaky blby kecy nepřidají.. Já měla na doktory štěstí, akorát jednou na ultrazvuku byl jakejsi chytrýsek a taky mě dost vykolejil. Já byla vždycky napnutá jak struna, co se na tom UZ zjistí a on začal vést takové kecy, že tohle není vidět a tohle není vidět, skrz hrubou břišní stěnu a vše vidí v mlze. Jak jsem pak zjistila, tak to není kvůli tomu, že ta stěna je tlustá (i když ta moje je), ale jak jsem měla (a mám) celé břicho totál rozpraskané, tak to bylo nejspíš tím. V podbřišku mám doteď takové obří strie... No a on dělal jako bych za to snad mohla, takže jsem byla vynervená ještě z něj... Prostě chytrýsek, spěchal hrozně na oběd... Ale vyšetřoval mě jen jednou, pak už tam zas byla taková strašně suprová starší doktorka se sestřičkou a obě úplně zlaté. Pořád se mě ptaly, jestli se mi nedělá zle, jestli nechci napít atd. 😉).. A byly z dvojčátek úplně oprděné 🙂. Tak by to mělo být vždycky.

petranela
30. dub 2010

Hani, stěstí na doktory je jistě to nejdůležitější, ještě že jsi chytrýska měla jen jednou a to fakt stačilo....

sarri
30. dub 2010

Peti, kam jdeš do porodky? Asi do fakultní, ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru