Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
15. kvě 2010

ALI.CKA - a nemaji se jednovajky nahodou rodit nejpozdeji v 35+ kvuli placente? Alespon tak to praktikuji v Praze.

BETINKO - u nas se s vahou take dost sekli a to vsichni doktori, nebot kluci vychazeli vahove opacne a zamenit je nemohli, nebot Bryanovi jako Acku praskla voda, tudiz ho vyndavali prvniho.
Do poradny jsem chodila ve 2. trimestru tak kazde 3 tydny, ve 3. trimestru uz kazde 2. tydny, ale nekdy to s biometrii vychazelo na kazdy tyden.
A o poradne v porodnici ti moc nepovim, neb tu jsme uz nestihli, kluci uz se radit nechteli, chteli ven 🙂

SALU + MONI - tak koukam, ze jsem Malvika radila pozde 🙂
Jinak sitky vzdycky kupujte tmave, nikdy ne svetle, jinak na deti neuvidite a ony zase neuvidi ven. Proto je nejlepsi koupit bud tmave modrou nebo cernou sitku, ne bilou.
Ta havet na sitce bude dle meho cmelak - v anglictine Bumblebee 😉
Salu - take mam tu sitku od Ivemababy 🙂 Ale jeste ceka na pouziti, v lete bude urcite v permanenci.

Jinak na ten kocarek doporucuju koupit nejake stineni. Holky se o tom bavily u nas na dvojcatkach. Mne ty pleny pres korbicku nevyhovuji, nebot na deti chci videt a hlavne mi prijde, ze tam musi mit desne dusno a parak, kdyz jim tam neproudi vzduch.
Ja poridila slunecniky, ktere se daji jednoduse pricvaknout na postranni tyc, ten klip si tam nechate namontovany a slunecniky vzdy jen nasadite, jdou ruzne stelovat, podle uhlu slunicka a maji UV filtr 🙂 A maji ruzne barvicky, ja k zelenemu Bumblu koupila svetle modre, at ladi s vnitrkem, tu zelenou jsem podle netu nechtela riskovat, prisla mi jedovata.
http://www.detskyraj.cz/zbozi/1754-slunecnik-ra...
Maji jeste slunecniky za pulku, ale ty mi prisly forove.

lita
15. kvě 2010

Vlculko - nechci te strasit, ale sousedi meli EW korby v te barve limetka a pry se na ne v lete lepil uplne veskery hmyz z parku 😝

Moni - Bumble mi tedy prijde take bytelny, obzvlaste ten sportak a o ten tu hlavne jde. Navic nam ted s tim prisernym refluxem u kluku velmi prijde vhod funkce, kterou EW nema a to polohovaci nozicky, nebot na ne dam ty korby a muzu je tim padem mit ve zvysene poloze.
Prave ze nechapu, proc EW nedela polohovaci nozicky a detem ty nozky musi plandat jen v jednom uhlu a nemuzou byt v rovnem lehu.
Nebo se mylim a uz to konecne upravili?

S tou spatnou zkusenosti z dvojcatka.cz je mi to moc lito 😒 Vidis, pro me to byl nejlepsi web s uzasnou pani majitelkou. Vse prislo rychle, dokonce poslala kocar a ostatni zbozi, jeste nez ji penize byly pripsany na ucet!!
A ma uzasny bazarek s vecma pro dvojcatka, tam jsem se take vyradila a vse prislo v poradku.
Navic ma nejlepsi ceny lahvicek Dr. Browns u nas.

broukb
15. kvě 2010

Moni ne, k Apo budem chodit až od 30. týdne. Teď zatím na screningy chodím do Gennetu (tam nám Pupínky vyrobili) a jinak klasika na svou gyndu.Tak to jsem ráda, bže tam jdeš, aspoň podáš zprávy, jaký to tam bylo 🙂
My máme vybraneuj kočárek DorJan Danny sport můžete kouknout k nám do albíčka..myslim, že tady ho taky jedna maminečka má v červený barvě. My se rozhodujem mezi černo/bílou a šedo/zelenou. Jo a z dvojčátka.cz jsem si zatim objednávala jen nějaké bazárkové zboží a v pohodě mi to došlo téměř hned.Jinak objednávám nejvíc asi z MMB.

monika.tdm
15. kvě 2010

No ja mam vzdy smulu i u blbe pokladny v supermarketu!!! 🙂

monika.tdm
15. kvě 2010

broukb no ja tam byla na NT screeening a od te doby tam chodim na utz kazdy mesic, a mutu rict, ze uz mne to obtezuje furt tam jezdit!!! Jinak v tehotenstvi se dela utz jen 3krat!!! Muj gyndar rikal ze budu nejodultrazvukovanejsi pacientka v eu:

lita
15. kvě 2010

BROUKG - tak to mas uplne stejne jako ja 😉 Nam broucky take vyrobili v Gennetu 😀
Screeningy tam umi moc dobre, ja chodila k dr. Hynkovi a velka spokojenost, navic znal meho gynekologa a vrchniho porodnika od Apolinare, takze se snazil 🙂

Registrovana u Apolinare jsem tudiz byla take a to automaticky, nebot me mel rodit on. Je moc fajn, pokud budes rodit na sale c. 2, tak na tebe treba vyjde on - docent Kratochvil. Ale je zastancem prirozeneho porodu u dvojcatek, pokud jsou v priznive poloze, tak se mas na co tesit, pokud na tebe vyjde 😉 Kazdopadne neboj, pokud chces cisare, u Apolinare ho delaji skoro automaticky u dvojek, viz Zlatovlaaska.
Ja tam tyden lezela kolem 25tt na rizikovem - uzasna pece, nadstandardni pokoje zdarma a skvely personal!!

Nakonec jsem ale rodila v Krci, nebot mi ve 34tt praskla voda a u Apolinare nebyly inkubatory 😖 Takze prevoz sanitkou do Krce, mysleli si, ze jeste par dni vydrzime v celku, ale kluci se vystrachli na svet tu noc. Zacala jsem rodit bez kontrakci, najednou nozicka ven, nebot byl Brajisek KP, takze nastal fofr a mazec a behem par minut uz se rezalo 🙂

A musim rict, ze jsem desne moc rada za Krc. Krc ma dle meho nazoru (a Petulka by jiste souhlasila) nejlepsi peci o nedonosenatka nad 31tt, hlavne diky intermediarnimu oddeleni. Takove pece by se nam nedostalo ani v zahranici.
Ale pokud by mela miminka vykouknout na svet pred 30tt, tak Apolinar rozhodne nejlepsi!

Kazdopadne ti budu drzet palecky, at je u sebe udrzis co nejdele 😉

broukb
15. kvě 2010

Lita já nedám na Gennet dopustit, všchni se kterými jsme se tam setkali byli milý, screning naprostp senzační dr.se nám věnovala skoro 45 minut a pořád nám mimísky chválila..proto sázím na to, že kde jinde by nám zdělili pohlaví než tam 😀
No a přirozeně, to si zatim moc nepřipouštím myslim, že půjdou císařem, ale zas kdyby byli dobře natočený, tak nějak to ven jít musí 😀 Jak říkal mudr. ještě tam nikdy nikdo nezůstal 😀 O Krči jsme hodně přemýšleli, rodila tam má kamarádka a taky si nemohla vynachválit, ale já byla u Apo týden na začátku těhu, kuli krvácení a krom jedný sestřičky jsem si neměla na co stěžovat ..tv na pokoji, super jídlo a všichni senza.Pak jsem byla ještě v Hloubětíně na 3 dny a tam to bylo šílený 😖

lita
15. kvě 2010

Broukb - na Gennet take nedam dopustit.
Ten muj gyndr ma uz min. 30 let praxe a jezdi po svete po kongresech, tak neboj 😉 Ptala jsem se ho, co kdyz se pri prirozenem porodu jedno ditko otoci KP. On pry ze to neni problem, ze bud rychla sekce nebo ze do me vrazi ruku, dite tam otoci a vytahne. Tento grif pry se uz neuci, tak ho mladi doktori neumi.
Vidis, ja se Krce velmi bala, nebot mi tam malem zabili kamaradku, nechali ji v porodnich bolestech nekolik dni, az ji zacala otrava celeho organismu. Ale prave to nedonosenecke je uzasne. Nakonec z porodniho salu mam take jen ty nejlepsi zkusenosti.
Jen to jidlo v Krci je nechvalne proslule, desne blafy, ze to ani sestricky neji 😝
A to same mas s Apolinarem, nekdo si tam stezuje a nekdo je spokojeny.

ali.cka
15. kvě 2010

ahoj lito!já taky žila v domnění,že jednovajky musí 35-36tt ven,ale asi co doktor to názor!to víš,že mám strach,ale co mám dělat?? hádat se ze zástupcem primáře??? taky už mám vše nachystané v domnění,že už to snad bude,ale stále se nic neděje!

lita
15. kvě 2010

Ali.cka - to je ale docela hazard, co to s tebou predvadeji! Mas uz termin porodu nebo cekaji, az zacnes rodit sama?

pavcahola
15. kvě 2010

Ahoj holky u nás je tak škaredě že asi brzo začne chumelit 🙂 Jinak zdravím broukb a jsem ráda že ses přidala sem k nám.Já jsem byla ted v pondělí na utz,ale miminka nechtěly ukázat co jsou za pohlaví ☹ takže si musíme počkat na 21týden to jdu zase na kontrolu,doufám že se umoudří a už to bude vidět,jsem totiž hrozně zjedavá co to bude.

monika.tdm
15. kvě 2010

Pavco budes brzo stara!! 🙂 😉 😀

pavcahola
15. kvě 2010

To budu ale doufám že nezestárnu z toho čekání 😀 😀 😀

monika.tdm
15. kvě 2010

hele paradox je, ze my to nechceme vedet a vsichni doktori jak muj gyndar tak i u Apolinare se nas pri kazde navsteve ptaj jestli chceme vedet pohlavi!!! No my si to nerozmyslime!!! 🙂 🙂 Uz mame stejne vsechno koupene!! Ale je to docela fuska odolat v obchode tem ruzovym satickam, nebo v CA maji nadherne kosile na chlapecky, no trpelivost ruze prinasi!!!

pavcahola
15. kvě 2010

Já oblečky nekupuji,protože každým dnem by měla moje sestra porodit a to co už miminku bude malý tak dá k nám,a ještě my doma něco máme a tchýně něco vyhrabe a když holka bude modrá a nebo kluk růžový tak to myslím bude jedno.Chtěly jsme se nechat překvapit co to bude,ale to jsme ještě neveděly že budeme mít dvojčátka. 🙂

ali.cka
15. kvě 2010

lito,ještě ani termín nemám 😒 asi opravdu čekají co příjde.ale já asi v úterý jak půjdu na pokec za mým gyn.tady u nás tak se ho zeptám co by mi poradil a pokud by mohl něco zařídit tady v místě tak asi do toho jdu.příjde my málo,že jednou za týden udělají UTZ a to je vše!vždyt oni my v porodce neudělaly ani prohlídku čípku,nebo jestli se neotvírám!jo a ani tlak neměřily!

sarri
15. kvě 2010

Ali, tak to je čudo, já jsem od 22tt chodila co 14 dní - průtoky pupečníkem ,tlak, moč, ultrazvuk, čípek, od 30tt co týden + KTG a od 32tt hospitalizace (ale já byla na prst, v 33tt na dva - no a v té nemocnici už obden kontrola - hlavně průtoky a ozvy.
Kdyby se Ti něco nezdálo, tak běž radši hned do nemocnice. Mně se teda holky do toho břicha už nemohly dát (měřím 168 - prý prcek), první těhotenství (děloha je prý pevnější a hůř povoluje), obě byly celou dobu hlavičkama, takže tlak na čípek a nohy v žebrách.

fiallinka
15. kvě 2010

sarri, dyť to je nadprůměrná výška (průměr je myslím 167 🙂)...

ali.cka
15. kvě 2010

no já mám 164cm a doktor řekl,že jsem kus ženské!asi myslel na šířku. 🙂 jinak tohle je mé druhé těhu,ale dceru jsem přenášela 8 dní a to byla i tak malinká,měla 2,8 a 48cm.to mají kluci už ted,tak nevím kde se to najednou bere!hlavně aby to všechno dopadlo dobře.mám velký strach a manža taky!

monika03
15. kvě 2010

Tak jsme docestovali a zrovna jsem vás dočetla. 😉
Lito díky za info- kočárek jsem teda objednala v Malvíku. Jo a díky za specifikaci té havěti. 😀 😀 😀
Sarri vidíš ty jsi se svými 168cm nadprůměr a já budu asi s těma mýma 158cm podprůměr. 😉 😀

monika03
15. kvě 2010

Holky co vás čeká odtajnění- já teda jezdím do toho Brna Veveří a taky si nemůžu ani trošku stěžovat- personál úžasný a s dvojkama vždy trpělivý a pohlaví nám dokonce odtajnili už v tom 12tt, ale já si říkala, že je to blbost tak brzo něco poznat tak jsem čekala do toho 20-21tt a tam nám to jen potvrdili. 🙂

salu
16. kvě 2010

Alic.ko a co trochu zahrát u Dr., že už ti je blbě, břicho bolí, tvrdnutí ..... 🙂 a třeba se rozhodnou to ukončit hned a vy budeme v klidu. Opravdu jsi už hodně týdnů, mimískům neublížíš. To jsem ale potvůrka, co 😀

salu
16. kvě 2010
salu
16. kvě 2010

Je to šestá foto a hlasujte 🙂

monika03
16. kvě 2010

To jsou krásní kulíšci!!!! 🙂

sarri
16. kvě 2010

Moni, já jsem taky byla v 13tt a 22tt v Brně na Veveří u Dr. Vlašína. V 13tt mě tam dovezla sanita z Kyjova (cesta samá zatáčka a já celou cestu hlavu v kýblu - no se mnou jela ještě jedna baička nechat si voperovat kardiostimulátor a vůbec jí moje vyprazdňování žaludku nevadilo, klidně mi furt něco povídala a jedla jabko). Byla jsem šťastná jak blecha, když jsem se tam mohla natáhnout a nějaký screening mi byl šuma fuk (teda nervy jsem z toho měla, ale v tu chvíli bylo mé fyzické utrpení tak silné, že převládly nízké pudy a honba za jejich uspokojením - lehnout si. Po ultrazvuku mi řekl, že vše ok, ale ať se neraduju, že čekám monochoriální-monoamniální dvojčata, takže žádný důvod k radosti. Ptát se na pohlaví mě ani nenapadlo.
No, já z Kyjova věděla, že jsou monochoriální biamniální (mají mezi sebou přepážku, což je mnohem lepší), jenže ta přepážka jde vidět jen při vaginálním ultrazvuku a tam mi dělal jen přes břicho.
Když jsem pak šla ke své doktorce, která nechápala, kam jsem se jí ztratila (byla jsem u ní naposled v 8tt s jedním mimi a ve 14tt jsem si to dohasila s 2), tak v tom měla hokej, protože z nemocnice ve zprávě něco jiného než z Brna a na toho Vlašína prý ona dá spíš - tak jsem ji přinutila udělat vaginální utz (asi su jediná na světě, kdo to kdy chtěl) a musela uznat, že je to tam (přepážka).
Ve 22 tt v Brně - chtěla jsem vědět pohlaví, jenže jsem byla strašně nervózní - bála jsem se transfúzního syndromu a vůbec všeho, co by se mohlo zjistit. Celou prohlídku jsem se modlila a když byla obě miminka ok, tak to ze mně spadlo, že když se ptal, jestli mám nějaké dotazy (teda nezapomněl říct, že to ještě není žádný důvod k radosti), tak jsem poděkovala a honem vystřelila, protože jsem si slíbila, že po tom vyšetření si koupím nějaké oblečky na buclíny.
A pohlaví jsem se dověděla až v 24 tt ve Zlíně u doktorky, co dělá riziková těhotenství. Řekla, že jsou to holčičky a divila se, že nejsou z mé strany žádné emoce, jenže já to prostě věděla. Kdyby řekla kluky, tak bych čučela jak puk, ale holky jsem věděla dávno. 😀

sarri
16. kvě 2010

Fialli, nevím, co se Ti doneslo o Dr. Henčlové, ale když se mně na vizitě ptala, jestli mám nějaké potíže a já utrousila, že teda ty tlaky na žebra nemůžu vydržet a hlavně při KTG, kdy mi žákyňky půl hodiny hledají děti a další půlhodiny natáčí (v domnění, že by mě mohli ušetřit statusu pokusného králíka), tak na mě vybafla, že su prcek a co bych chtěla, když se chudáci nemají kam vrtnout. Na dalších vizitách už jsem žádné potíže neměla 😝

sarri
16. kvě 2010

Omlouvám se, hnětu pravopis jako prvňák. Adéla se na mě směje od táty z klína, tak to hrubkuju 😀

monika03
16. kvě 2010

Sarri tak to čumím!!! Já jsem tam teda byla dvakrát a vždycky mě objednali k dr. Pavkové- mladá a hrozně sympatická. Dokonce mě až překvapila svou trpělivostí, protože nám samozřejmě miminka ukazovaly nejprve docela dlouho prdelky- no, ale musím uznat, že ty mají ukázkové!!! 😀 Na tom prvním nás vzali úplně přesně jak jsem se objednala a na ten druhý jsme sice trošku čekali- velká omluva, protože prý byly ten den otočené skoro všechny mimi. No a můj dr. je tam žádal vlastně i o přeměření toho čípku, takže po screeningu mi dělala vaginální ultrazvuk tak měřila a kontrolovala. Vše chválila-- prostě milá. No a to, že jsou dvě jsem se dozvěděla na poliklinice v HO, kde mě poslal můj dr. a jak jsem tam šla napnutá streslá co tam teda bude tak doktorka jak mě popatlala a začala jezdit po břiše jen zděšeně řekla "ježiš marja" no dovedeš si co to se mnou udělalo! Představa, že to není živé až po to, že tam mám chobotnici!!!! Byla jsem z toho úplně mimo.

mrkvicka28
16. kvě 2010

Sari my teda máme mo-bi dvojčata a přepážka je vidět i přes UTZ opřes břicho,ale je opravdu tenká, oproti té která je mezi nima a trojčátkem. My jezdímena UTZ každých 14 dnů právě kvůli TTS

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru