Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
20. kvě 2010

Fiallinko - k tomu kočárku - já jsem kupovala Dorjana ve Valašském Meziříčí v Daře - měli dobré ceny i výběr - v kamenném obchodě ještě nižší ceny než na webu a oproti tisícovkové záloze mi kočárek objednali - já chtěla látku na objednávku, takže byla delší dodací lhůta, a taťka ho vyzvedl až po porodu s tím, že kdyby něco, tak si ho sam. brát nemusíme a oni ho prodají. Kupovali jsme teda kočár včetně autosedaček a ty jsme potřebovali na cestu z porodky. Já nakupuju pře internet úplně všechno, ale tan kočárek se mi prostě doma mít nechtělo, takže proto jsme vybrali klasický obchod. No Eman už k nám přiletěl z eshopu 😉

fiallinka
20. kvě 2010

sarri: jj, tam jsou docela dobří - já s tím kočárem uvidím, před porodem vyberu předběžně nějakého výherce a pak se uvidí, možná natrefím na málo použitý a to by mi asi nevadilo (jsou lidi, co kočárky často mění 🙂), nebo uvidíme, co kde mají na skladě, nebo si objednám podle sebe a holt budeme 6 týdnů čekat - když se mi narodí děti v listopadu, stejně budu minimálně schopná s nima chodit ven (případně můžeme využít obyčejný kočárek a druhý nám někdo na tu chvíli půjčí).

Ale třeba podlehnu optimismu a koupím ho dopředu, kdo ví 🙂

sarri, a jsi s ním spokojená?

sarri
20. kvě 2010

Fiali, můj šampión a láska na první kliknutí byl Bumbleride - toho tam měli taky - ale pak jsme se rozhodli pro Dorjana, který byl za méně peněz funkčně to stejné a s velkou výbavou za 15.000 (hluboké korby, sportovní sedačky, taška, adaptér na autosedačky, autosedačky, pláštěnka) + výbě z mnoha barev a vzorů. Oproti Bumblovi je krapet těžší, což u nás na rovině nevadí. Blbé je to na převážení, protože i ty sportovní korby se vycvakávají (dají se obě na střechu do rakve, ale třeba na dovolenou už je to blbé, bo zůstane málo místa na věci - proto máme Emmaljungu - na výlety, dovolenou a abychom nepeváželi furt kočár k babičce - jezdíme furt jak blázni dom a k babičkám. Jo a ten Dorjan má jako sporťák výhodu, že se ty sedačky dají nacvaknout jak po tak proti směru jízdy - můžu na ně vidět - babičky z toho důvodu ani s Emanem jezdit nechtějí - prý je to jak tlačit káru, když na ně nevidí 🙂

monika.tdm
20. kvě 2010

Hurá vyhrali jsme, no ale malem jsme jeli k Apolinari jake to byly nervy!!!! 🙂

basina
20. kvě 2010

Ahoj holky, diky za reakce na korbičky. Někdo mi říkal, že je lepší právě s ohledem na velikost i do EW koupit vložné tašky od Emitexu na místo korbiček, ale fakt tomu nerozumím. Už to snad začnu řešit 🙂 A jdou u EW otáčet sedačky i proti směru jízdy? Teď jsem si u Sarri přečetla, že to ani Bumbleride neumí... Segra měla jednokočár s přehazovací rukojetí a pořád to využívala.
Ohledně HCG – byla jsem tou dobou v nemocnici s hyperstimulačním syndromem, tak mam přesné údaje – 10. den po ET bylo HCG 196,6, 12. den 421, 16. den 824,6.
U hokeje jsem slyšela jen ty nájezdy a bylo to fakt dobrý. Ale k Apolináři by se mi kvůli tomu nechtělo. 🙂
A novým maminkám moc gratuluji. Pořád si to moc nedokážu představit, jak to vlastně bude (ne)fungovat.

maxinka
20. kvě 2010

Ahoj Fiallinko, moc dekuji za odpoved a skvelou tabulku. Bohuzel jistotu budu mit az po ultrazvuku ☹

maxinka
20. kvě 2010

Ahoj Basino, diky za uzitecne informace ohledne HCG. Jeste by me zajimalo jestli jsi mela prodlouzenou 5- denni kultivaci
jako ja, protoze ja mela 17.den po ET 977j , tak koumam jestli to mohou byt dvojcata 🙂 . Bohuzel ze zdravotnich duvodu by to u me byl asi trochu problem.

sarri
20. kvě 2010

Basi, když vezmeme v úvahu, žesi koupíš jedině dvojčecí kočár s dvěma pevnýma a dvěma otočnýma kolečkama - jakože jiná varianta je dobrá tak jedině jako kočárek na zahradu a balkón- tak přehazovací rukojeť mít nebudeš, neboť ta otočná kola musí jet jako první - jinak se s tím nedomluvíš.
Co vím, tak EW má jedny z nejprostornějších korbiček. Já jsem dnes dopoledne měla holky v zimní zavinovačce v hluboké korbičce v Dorjanu a ty jsou 29 cm široké a pohodička - holky mají 7 měsíců, váhu a výšku odpovídající věku, takže bych se toho nebála. Pokud vyloženě nepotřebuješ ty vložené tašky na přenášení, tak korbičky jsou lepší - i to líp vypadá - teda dle mého.
Vozit děti ve sporťáku proti směru jízdy jde v málokterém kočárku.

basina
20. kvě 2010

Ahoj Maxinko, mela jsem 4 denni kultivaci, pokud to dobre chapu. Tedy 10.12. byl odber a 14.12. navrat. Ohledne HCG mam ve zprave z nemocnice jeste uvedeno, ze 14. den od transferu byla stejna hodnota jako 12. den, ale to je zrejme preklep doktora. Po tom 16. dnu mi jiz nikdo HCG netestoval. Drzim pesti, at to dopadne tak, jak si prejes.

maxinka
20. kvě 2010

Basino diky za upresneni, jeste se zeptam mozna blbe...ty cekas jedno nebo dve mimca 🙂 z tehle diskuze mi to neni uplne jasny 🙂

basina
20. kvě 2010

Ahoj Sarri, nez sesmolim jednu odepoved, je tu ta tvoje. Mas to tedy super, ze zrovna tvuj sportak umi sedacky v obou smerech. Mne to prijde fajn moci s prckama mluvit a sledovat je, mozna s tou karkou maji babicky pravdu 😉 . Ale co uz, jsem rada, ze to je tak, jak je, tak holt musim slevit u mych predstav s kocarem. Urcite otocna kolecka chceme, takze je to jasne. A jeste jak Tvoje kocarky jezdi po lese, nebo nekde v terenu? Diky moc!

basina
20. kvě 2010

Maxi, cekame 2 mimca a jeste 17. den po transferu nebyl na UTZ videt ani jeden. 😉

salu
20. kvě 2010

Cauky, všimly jste si nové funkce odpověz. Takže už nemusíme třeba psát - Sarri: ........... dobrý ne?

basina
20. kvě 2010

@salu tak to tedy zkouším, poněvadž v tom psacím okně je napsáno zavináč a jméno a já nevěděla, co z toho ve výsledku bude ...

betina
20. kvě 2010

ahoj holky,

rejchl, to mě mrzí, ale oparavdu bude líp. já so (optimisticky) myslím, že po Verunce už mě nemůže nic překvapit, jelikož od narození do 13 měsíců vstávání po dvou hodinách atd... ale čmáma si neuvěřitelně zvykne.
ted jsem KO, Verča byla emocná a furt i ted musím nosit a dneska jsem byla v poradně, opravdu se dr.smála, když jsem lezla na křeslo jednou rukou s v druhé držela to svoje klíště 😀 poradna naštěst 😀 dopadla dobře, miminkům se daří dobře...jeden je určo kluk, viděla jsem pindíka a druhý, který je podle NT na 70% kluk je anarchista a otočil se zase prdelkou, takže čekám na velký UTZ 8.6, aby teda ukázal toho druhýho pondíka nebi pipinu 😀 a pak budu nakupovat 😀
jinak po mé zkušenosti s císařem budu oba přemlouvat, aby se otočili hlavičkama dolů a já mohla rodit normálně....

na Alisku taky myslím, al doufám, že už si ji někde nechali a že se zítra bude rodit!!!!

sarri
20. kvě 2010

Salu, tož to sem si nevšimla.
Basi, do terénu jsou dobrá nafukovací kolečka - umělá trošku víc drnacají, ale zas je o šutr nepíchneš. A obecně velká kola, takže Dorjan i Eman je mají, EW i Bumbl taky - ještě jsem se zajímala o X.lander - ten tu holky taky mají a jsou spokojené. Chce to zvážit svoje možnosti: rovina/kopce, vložené tašky/korby, kolik jsem ochotná investovat - vyhodnotit si pro sebe výkon/cena a sam., že Tě určitě nějaký chytí za srdíčko svým vzhledem - mně tak ten Bumbl a těžkou jsem se s ním loučila a měnila rozhodnutí 😉

sarri
20. kvě 2010

Beti, myslíš, že Tě nechají po císaři rodit normálně dvojčata?

tulanek
20. kvě 2010

Ahoj holky!!!!Mate uzasny videjka!!! 🙂 🙂 fakt kouzelny! 🙂
Ja ke dnesku hlasim,ze jsme po kontrole,vsichni tri jsme v poradku a cekame dve Ťulánčecí holčičky 🙂 🙂 🙂 takze muzu zacit vesele nakupovat v cervene a ruzove a taaaak 😀 jsme stastny,moc 🙂

Vsem vam tady preju moooooooooooooooooooc zdravicka a pohody!!!!! 🙂 docitam vas,docitam a 11.6. jdeme na screening ve 20tydnu,tak napisu dalsi zpravy,doufam a verim,ze jen dobry 🙂

Mejte se krasne,paa 🙂

salu
20. kvě 2010

@tulanek - tak konečně někdo se 2 holčičkama. Už mě tady ty párečky "rozčilovaly! - myšleno v legraci 😀

salu
20. kvě 2010

EIRIN - 27. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
REDDWARF - 2. června - holčičky
ALI.CKA - 15. června - jednovaječné, Jiříček a Honzíček
SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
PANKACA - ??????
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
VLCKULKA - 22. srpna - dvojvaječné, holčička a ???
BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
PAVCAHOLA - 23. října -
BETINA - 24. října -
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu -
BLER - 17. listopadu -
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince -
FIALLINKA - 14. prosince -

tulanek
20. kvě 2010

vid Salu 😀
To vis,nemohly jsme vas v tom nechat,musime drzet partu preci 😀 😀

tulanek
20. kvě 2010

dekuju ti za prepsani v tabulce!!! 🙂

betina
20. kvě 2010

Sarri, dr.mi říkala, že pokud se natočí hlavičkama dolů, zak budou upřednostnovat normální porod.

Sarri, prosím tě, ale X-lander je jen sporták ne? nebo jdou i hluboký korbičky?

sarri
20. kvě 2010

Beti, jdou tam tuším tašky - od mimi ho má Darling.

fiallinka
20. kvě 2010

Maxi, jestli je jediný zdravotní důvod ten císař, tak se toho zas tak neboj, je nás tu víc, přinejmenším já a betina, a neměl by to být zas takový problém 🙂

beti, to se divím, že by tě nechali rodit normálně - kde budeš rodit? Mně právě upozorňovali už teď zase na císaře... já jsem přitom minule chtěla hrozně moc rodit normálně, ale teď už se s nima prát nebudu... a jaké máš blbé zkušenosti?

sarri: no ale nakonec ten Dorjan zas tak levně nevyšel, když jste koupili i Emana, že? 🙂 S těma babičkama je to všude stejné, ony byly zvyklé na kočáry obrácené k mamině, i ty moje to těžko rozdýchávaly, ale zvykly si...mně už to přijde celkem normální, děcka aspoň vidí hezky dopředu...

betina
20. kvě 2010

Sarri, děkuju za onformaci, mně se ten X-lander moc líbí, ale právě kvůli těm korbám jsem jej zavrhla.

sarri
20. kvě 2010

Fiali, to ještě plánujeme koupit vozík za kolo. Emana jsem neplánovala, ale dvojčecího kočáru je opravdu plný kufr, takže nás to dohnalo. My jezdíme fakt furt a to jsem jezdívali co měsíc na prodloužené víkendy někam pryč a 2x-3x ročně dovolená - no s dětma to asi omezíme, ale i tak bych chtěla zůstat akční.

salu
20. kvě 2010

aha, tak můžete napsat "odpověz" a normálně se to zobrazí v diskuzi, ale i úplně nahoře ve vaší liště se objevilo "zmínky o mně" a tam se to taky ukládá, nevím teda na co ??????

fiallinka
20. kvě 2010

@sarri vozík za kolo máme 🙂, ale teď asi budeme muset koupit dvojmístný 🙂, už to vidím - já táhnu ten s Jurim a manžel dvojkový...každopádně taková rodina si bude žádat především asi koupi většího auta, nebo malého autobusu 🙂

sarri
20. kvě 2010

Fiallinko, to je fakt hezká představa, jak máte oba za kolem tan vozík 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru