Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

xenie131
12. kvě 2008

krásné slunečné dopoledne 😵

fiallinka: my čekáme jednovaječny kučíky, ale co nám říkal dr, tak ze 70% máme jistej císař a z 30% spontání porod. Za jednovaječny dvojčátka může přítelova vícemocná spermie 😀

rezinka: mě říkali, že klučí, který je položen nejníže, tak at rodíme tak či tak, tak půjde nasvět pvní, a to bude matýsek, sem psala, že sem to i tak trefila v břísku 😉

xenie131
12. kvě 2008

juliet: júú, ted si mě moooc potěšila, to je to co si právě říkám, sic prcky na pár vteři uvidím hned po narození, ael pak to oživování, půl dne nejmínn trvá, než se to začne probouzet, kdežto po celkové staneš a hýbeše se v pohdě a prcky pak hned možeš vidět...tomě potěšilo ani nevíš jak 😉 to sem potřebovala po ránu, kdy sem v noci mo nenaspala 😵

helisek84
12. kvě 2008

ahoj maminy.
vám závidím, že se po celkové anestezii probíráte hned...já i 12 hodin ☹

vrátila jsem se od kadeřnice a jdu kuchtit.

Bolí mě v kříži a trošku i asi v podbřišku, chjoooooooo.

xenie131
12. kvě 2008

helisek: co sem se takptala, tak tě ted uspí na ptřebnou dobu a pak si celkem v pohodě, ale ještě to stejně porberu s dr
hele, ty bolesti zad a bolest v podbřišku bývají někdy ontrakce, tak pozor na to a moc to neprovokuj, at není zle 😉

xenie131
12. kvě 2008

nic, du naškrabat brambory, hodit maso do trouby a udělat ze sebe člověka, dneska nás odpoledne čeká matrika

zatím papa, mějte se

daiquiri
12. kvě 2008

Ahoj holky a zdravím samozřejmě i nové příchozí 😀
pikolka: nám to taky vyšlo po prvním IVF 😀

Já někde četla, že mimča se otočí jenom do cca 30tt, tak koukám, že to není pravda. Pořád se modlím, ať se mi ta holčička nějak natočí jinak, tu bolest jakou mi dělá, to je děs, někdy je mi až do breku 😠

Takže myslíte, že ten celková anestezie je lepší? Vždycky jsem si myslela, jak je císař pohoda, ale poslední dobou všude čtu, že je to docela náročná operace 😨

helisek: mně záda bolej hrozně, hlavně, když třeba uklízím, tak potom. Tak já ti budu tipovat dva kluky 😅

Někdo se tu ptal na váhu, tak já rekordman už mám 13kg nahoře, ale neřekla bych, že je to nějak vidět, naštěstí 😀

Jo a holky, nevíte jestli nevadí, když uklízím a používám Savo? Neslyšely jste, že by ty výpary mohly uškodit?

helisek84
12. kvě 2008

dai: předpokládám, že si to savo ředíš a nepoužíváš ho denně? jsem z oboru (výrobce), takže tě můžu uklidnit, výpary neškodí, pokud s tím nejsi ve styku denně.

xeni: PA to říkala, že kontrakce jsou cítit spíš v kříži. Ale snad by to byla jiná bolest než tohle....mi to přijde taky jako po uklízení nebo že sem špatně spala.

mikira
12. kvě 2008

Ahoj holky, já už sice mám dvojčata na světě, ale pokud budete chtít, můžu se připojit do diskuse a sem tam vám sem nahrát nějakou svoji zkušenost nebo tak 😉 🙂
Pro začátek pár informací: Mám 18 měsíční kluky počaté přirozeně, porod kvůli příčce Béčka císařem ve spinální anestezii; 34+5. Kždé dítko mělo těsně pod 3 kg 😀 Přibrala jsem 20 kg, ale jen do břicha, takže teď mám zpátky svoji váhu, ale hromadu kůže na břiše navíc. 😠

xenie131
12. kvě 2008

helisek: takt o jo, mě říkala, že mě budou bolet záda, neřekla jak nebo kde a břicho, jako bych měla dostat MS, taky sem dneska prd spala, furt sem se budila, řevalovala, nevím, co to bylo, masakr, pak sem usla, jak MP odešel dopráce a vzbudila se před půl jedenáctou 😅

mikira: ahojk, budem rádi za každou radu či zkušenost, díky 😉 a sou kluci jedno nebo dvoj vaječní? já celkem taky přibrala vesměs na břichu, byla sem trocha baculka, tak kluci mají a měli z čeho si brát, tak snad po porodu shodím ještě víc, než sem měla před tím, uvidíme 😀 Jéé, tak to ste měli krásnou váhu, já se dovím zítra, kolik mají ti naši drobečci.

mikira
12. kvě 2008

Xenie, celé těhu mi doktoři říkali, že kluci jsou jednovaječní, v porodopise mám, že jsou dvoj. Jsou si opravdu hodně podobní, ale každý má jiný tvar hlavičky (jeden širší, jeden užší), takže je dobře poznáme, ale mnoho lidí (i příbuzných) má problém. Když je obleču stejně a dám jim čepice, taky si to pletu, tak nevím... 😀

Jinak já jsem měla to těhu docela komplikovaný ( i to otěhotnění), takže jsem jak lékažský atlas 😀 Tak se klidně ptejte 🙂

xenie131
12. kvě 2008

mikira: ale i tak klobouk dolů, že ste měli tááákkrásnou váhu. Byli v inkubátoru nebo tak? mě se to blíží a začínám chytat nerva, tak se na mě nezlob, když se budu ptát jak pako 😅 taky sem zvědavá, jestli si je budem plést, ale snad já je poznám.
a krátil se ti čípek nebo tak? mělas bílkoviny v moči nebo něc?

pikolka1
12. kvě 2008

Ahojky holky,probíráte porod? Já jsem si trvala dlouhou dobu na celkové anestezii a tedy císaře,teď už vim,že je citlivější pro mimča spinál,protože neuspí děti,ale jen rodičku.Na poslední kontrole u Dr. jsme vedli rozhovor o porodu a docela mě zvyklal,že spontání porod taky není špatný.Takže teď nějak nevim co... Asistovala jsem u Poroduasi 12-ti pacientkám a spontání porody se mi teda moc nelíbí,císař je pohoda..
Holky kde budete rodit?? Kam jste zaregistrované?

xenie131
12. kvě 2008

pikolka:to mi nedošlo, že usnou i prcci.... budu fakt muset s dr probrat... nebo mě trefí brzo 😀
my budeme rodit v olomouci, regostrovat se tam nemusíme,prostě přijedem a hotovo

daiquiri
12. kvě 2008

helísek: díky a moc moc gratuluju a závidím 😀 To bylo původně moje velký přání 😀
Tak mám i takový sprej chlorový na WC, tak nevím jestli to vadí nebo ne. Jen tím nastříkám záchod, nechám to
působit a pak to umeju. Snad to nevadí.

ahoj mikira, gratuluju k prckům, měli krásnou váhu! Taky počítám, že přiberu tak těch 20, možná i víc, ale všichni mě chválí, že konečně vypadám jako ženská, tak si to docela užívám 😀

daiquiri
12. kvě 2008

pikolka: takže ty zase myslíš jenom tu lokální? Za týden máme další předporodní kurz, tak se zkusím zeptat na názor.
JInak já jsem registrovaná v Praze u Apolináře. Tady se musí registrovat cca ve 13 tt, jinak pomalu není šance.

pikolka1
12. kvě 2008

Ještě mi holky poradte,venku je krásně a já nemám celý dny co dělat,tak jsem si říkala,že se natahnu na zahradu,abych chytla trochu barvy, opalujete se?? Já osobně si myslim,že bych mohla,ale teplo způsobuje kontrakce,tak bych nerada pak lehla někde v nemocnici...
Vždycky jsem chodila do solárka nebo na nudi a touhle dobou už jsem byla černá a teď jsem jako sýr!!
Stydím se i do šatů!!

mikira
12. kvě 2008

Xenie, civičila jsem mojžíšku, takže čípek jsem měla ještě celé těhu 5cm! V 30.tt jsem byla na kontrole a byl 4,9cm, zy dva dny mě najednou bolelo břicho, bylo to pořád horší, tak jsem jela k dr. s tím, že se mi asi rozestoupila stydká spona (to si myslel dr.), ale měla jsem čípek 1,7cm a ty bolesti byly 5minutové kontrakce. Takže jsem jela hned do porodnice. Tam už jsem měla kontrakce jako blázen, čípek 7mm!!! a naléhající hlavičku Áčka. Naštěstí se to ještě podařilo zastavit. Ale kluci byli moc velcí, tak jsem to vydržela na prst otevřená ještě měsíc (ležela jsem v nemocnici, pak mě pustili v ukončeném 34.tt domů a já za 5 dní porodila 🙂 ). Měla jsem nepravidelné kontrakce, tak jsem jela na kontrolu, ale už jsem byla otevřená, tak holt kluci museli ven. Oni se tam totiž nevešli. Do inkubátoru nemuseli, druhý den po porodu už jsem je měla u sebe, ale klidně bych ještě počkala 😀 Ta jizvala docela slušně bolela 😎

Ale porod byl fajn, povídala jsem si s doktorama, hned mi kluky ukázali... Jen se mi pak udělalo blbě (mám trombofilku), ale jinak v poho. Váhla kluků překvapila úplně všechny. sestry na šestinedělí mě zásadně oslovovaly jako paní s velkými dvojčaty. Dokonce propouštěsí zpávu dostali kluci o den dřív než já 😀 Gyndaři totiž nevěřili, že takhle brzo narozený děti pustí domů za 4 dny 😀 Sama jsem z toho byla v šoku.

Myslím, že jako matka děti poznáš 100%. Zpočátku jsem si je pletla dost, ale jen chvilku. Pak zjistíš, že každý jinak pláče, každý se jinak smějě... Prostě to poznáš 😉

Jinak se klidně pteje všechny na všechno 😀 Bývám na PC cca od 11 do 13.00 a pak večer. Tak jak chcete. 😉 😀

pikolka1
12. kvě 2008

Daiquiri , ted je super,že začali praktikovat Spinální anestezii,to je podobné,jako epidurál,ale šetrnější,navíc cítíš normálně nohy,na mimi to vliv nemá žádný,a hlava tě po tom taky nebolý.
Epidurál bohužel způsobý kompletní umrtvení nohou,po odeznění i několika měsíční bolesti hlavy.No a celková anestezie je sice super pro rodičku,že nic necítí,ale mimča to hodně oblbne a pak špatně dýchají a klesají jim frekvence pulzu a dechu no a některý rodičky pak pěkně zvrací..

daiquiri
12. kvě 2008

pikolka, šla bych maximálně na chviličku. Taky jsem opalovací maniak, na jaře jsem hned letěla do solárka, ale s prckama to neriskuju, hlavně se říká, že v těhu se ti můžou udělat i pigmentový skvrny, kterých se nezbavíš. A určitě bych si hlavně přikryla bříško.
Spíš uvažuju o koupi samoopalovacího krému 😉

mikira
12. kvě 2008

Už mám dítka vzhůru, tak se pro tuto chvíli loučím.

Pikolko, mně zakázali i to opalování 😠 Prý hlavně kvůli úbytku vitamínu (acidum folicum) - že prý ji sluníčko likviduje ve velkým... Mně se ale dělalo na slunci blbě, takže jsem to vlastně ani nemusela řešit.

mikira
12. kvě 2008

Ještě mám chvilku, tak mě to nedá a musím reagovat na ten epidurál - spinál. Měsíc v nemocnici člověka dost zmagoří 😀 Ale zase jsem měla dost prostoru pokecat s PA a dr. (Spinálu jsem se bála, tak jsem sondovala) Je pravda, že epi i spinál vám umrtví nohy, ale také je pravda, že bolesti hlavy jsou JEN u špatně provedeného napíchnutí (epi či spinálu) a jsou způsobeny odtokem mozkoníšního moku. Anesteziologové mi vysvětlili, že jehla se zavádí velmi pomalu a rodička musí (opravdu jsem musela) hlásit veškeré pocity v místě vpichu. Spinál navíc dává operatérům víc času a téměř nulovými vlivy na děti. Těstě před porodem za mnou přišel operatér a ptal se, jestli jsem zvolila spinál. Když jsem řekla, že jo, řekl, že to je dobře, že nebudou muset spěchat.

Není pravda, že bych cítila nohy. Začala jsem je cítit hodinu po operaci (stejně jako vedle mě monomamina s epidurálem). Svodná anestezie spočívá v umrtvení od pasu dolů (já to necítila od konce hrudního koše). Jestli chcete, večer najdu na tohle téma doborný článek, který jsem si k tomu sehnala ještě před porodem. Hrozně jsem se totiž bála, že ochrnu a podobně, tak jsem místo obav hledala, jak to je 😉 😀

fiallinka
12. kvě 2008

teda holky, já zatím nad porodem raději neuvažuju 🙂, stejně by to asi bylo nejlepší normálně, ale to neovlivním - ale pokud to půjde, tak si myslím, že jen tak císaře ani nenaordinují 🙂

mikira: cvičila jsi mojžíšku částečně i v těhu? já jsem ji taky cvičila a teď si občas nějaké cviky omezeně zacvičím...

a s tím čípkem jsem zjistila, že po konizaci je opravdu menší, takže už mne ten strach přešel, a budu doufat, že je to v pořádku, i když je dost krátký...

helisek84
12. kvě 2008

fiallinka: mně dr v Brně řekl ve středu, že mám taky kratší čípek, že se mám šetřit. Tak se šetřím a víc polehávám. Sranda je, že můj dr mi týden předtím řekl, že je čípek dobrý.

Dneska jdu prvně na těhuplavání, už se těším.

rezinka
12. kvě 2008

tak jsem se sla na chvili schovat ze slunicka a koukam, ze m.j. je tu tema opalovani, coz je dobre, protoze na to jsem se vas taky chtela zeptat 🙂 Do solarka jsem nikdy moc nechodila, ale zato od jarniho slunicka jsem se valela, jak jen to slo, u nasich (a ted uz u nas 😎 na zahrade. Zezacatku jsem mela skoro vycitky, ale koupila jsem si od Garnieru hodne hydratacni opal. krem s faktorem 15, coz je u me rekord (ja i k mori jezdila max. s 8) , ale brisko mam porad prikryte a hlavne na tom slunicku se stejne neda moc dlouho vydrzet, takze to je vzdycky tak na 30-60 min a pak zase pekne nekam do chladku. Bohuzel jeste nemame hotovou terasu, kam bych si zalezla pekne do stinu, takze bych byla zaroven na cerstvem vzduchu a zaroven ve stinu, takze musim byt bud na slunicku nebo si zalezt domu ... Ale chci se na to za 14 dni zeptat doktorky, co ona na opalovani rika ...

rezinka
12. kvě 2008

jinak vam zavidim, ze uz mate vyresene porodnice, to u me asi to Usti n.Labem neklapne, protoze nejsem z jejich okresu a vzali by me pouze kdybych mela nejake problemy, tak budu asi muset do Litomeric, ale tam se mi fakt nechce, protoze kdyz je pak problem, tak by me stejne prevazeli do Usti. No a neumim si predstavit, ze nastane problem uz primo behem porodu. No snad by si nejak poradili, ale v tom UL jsou na to proste mnohem lepe zarizeny. Ach jo, je to fakt naprd, ze si zenska nemuze vsude vybrat, kde chce rodit 😠

jo a dneska rano jsem se taky pekne nastvala, volala jsem do UL do nemocnice, abych se objednala na podrobne vysetreni srdicka, coz mi doporucila kamaradka - detska doktorka. jenze tam mi rekli opet znamou vetu, ze pokud nemam problem, tak me "jen tak" na to vysetreni nevezmou 😖 Jsem pekne nastvana s takovymhle pristupem, protoze jsem si precetla, ze dedicne jsou srdecni choroby asi jen v 6% pripadu, ale ze pres 60% nejakych vad na srdicku se objevi u miminek, ktere nemaji v rodine zadne srdecni vady. tak to je fakt postaveny na hlavu, ze te nevezmou ☹ clovek by si za to i zaplatil, ale bez doporuceni doktorky, kde by psala nejaky duvod, to proste mozne neni 😠 ... tak uvidim, treba s doktorkou neco za 14 dni vymyslime ...

rezinka
12. kvě 2008

mikiro jsem se tak rozepsala, ze jsem te ani jeste nepozdravila 🙂 ! To je bezva, ze sem obcas nakouknes, dotazu je porad spousta, cim vic se nam ruzne blizi porody, tim vic rad a zkusenosti nam prijde urcite vhod 😵
A jak zvladas treba kojeni? Kojis je najednou nebo kazdeho zvlast? A jak to vsichni zvladate v noci? Mas je v loznici nebo uz jsou ve svem pokojicku ?

fiallinka
12. kvě 2008

rezi: mně se to stejně nezdá, celý ten přístup je postavený na hlavu, a navíc máš právo na svobodnou volbu lékaře, omezit to můžou jen z kapacitních důvodů - kdybys tam přijela rodit, tak tě už prostě nevyhodí. A s tím srdíčkem to taky nechápu, asi se taky příště poptám.

xenie131
12. kvě 2008

mikira: pro mě by bylo vysvobození, kdyby nakonec rozhodl doktor a bylo by, ale samozřejmě se ho poptám a co bude hlavně pro kluky nejbezpečnější, tak do toho pudu.. já už to nějak zkousnu...

s těma porodnicema, já si myslím, že když přijedete na poslední chvíli,t ak vás přece nemůžou vyhodit... ale dneska kdo ví, porodnice praskají ve švěch...

xenie131
12. kvě 2008

mikira: a měla jsi kluky ze začárku v jedné postýlce?

pikolka1
12. kvě 2008

Myslíte holky,žemohu cítit mimča ??
Mám takový zvláštní tukání,cukání v břiše už asi dva dny,tak si říkám,že jsou to asi pohyby prďolů..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru