Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika03
7. čer 2010

Tak to se chci taky vidět v tu dobu... 😝

monika03
7. čer 2010

Dobrou noc! 😉

basina
8. čer 2010

@hanula83 Tak to gratuluji! Vypadá to, že jsou holky kliďasové po tobě a to je fajn. A taky je zajímavé, jak se to projevuje ještě před narozením. A jsou to jednovaječné nebo dvojvaječné holčičky? Podle fotek to nepoznám - přijdou mi moc krásné a hodně sobě podobné, ale jistá si nejsem.... A chápu to tak, žes rodila přirozeně? Neumím v koníkovi dohledávat, abych si to tady našla... Pokud by měli být prckové po mně, tak to bude asi divočejší... 😉

basina
8. čer 2010

Holky a cvičíte nějak v těhotenství? já měla představu, jak budu chodit a připravovat se tak na porod, ale nakonec jsem to úplně vypustila. A teď, jak je horko, mám pocit, že neudělám už vůbec nic.... Tak jsem chtěla alespoň v porodnici absolvovat kurz, ale tam ho pro změnu zrušili a já si teď přijdu jak nepopsaný list papíru. Co když přeci jen bude vše přirozeně? Jak to máte Vy?

fiallinka
8. čer 2010

@basina minule mi ty kursy nevycházely časově a stejně jsem si říkala, že na kurs o porodu kašlu, když císař je jistější, a kdybych rodila přirozeně, tak jsem aspoň něco načetla...a myslím, že by mi řekli, co mám dělat. A cvičení jako takového jsem se s dvojčaty celkem bála... a te´d o tom ani neuvažuju, protože s Jurášem cvičím pořád. Zrovna teď mi sedí na krku, tak posiluju krční svaly 🙂

basina
8. čer 2010

@fiallinka Mít Juráška, tak si dokážu představit, jak se naběhám 🙂. Jenže já žádného nemám, a tak cvičím maximálně pochůzkami po Praze, nebo na zahradě 🙂 a při tom minimálně krční svaly zakrňují 😀.
Když já jsem takový plašan a nervoza, nemocnice nemám ráda, tak jsem si říkala, že se připravím. A nakonec to dopadá úplně jinak. Byla jsem na kurzu Klubu dvojčat a vícerčat a tam navíc říkali, že by se nemělo v těhu ani plavat. ☹ a mně ten pohyb tak nějak chybí! Každou noc se mi zdá o tom, jak lezu po horách, jezdím na kole..... 😉, tak si to užívám alespoň v noci. 😉

monika03
8. čer 2010

Holky tak hlásím, že krém docela pomohl. Nevím sice, když jsem se včera jen válela jestli by to bylo stejné po proběhaném dni. Ale ráno jsem na nohách objevila i kotník!!! Tak uvidíme jak to bude časem.
Basina- já taky žádné kurzy nenavštěvuji- nechávám to osudu! Jen občas nějaká procházka a toť vše.

hanula83
8. čer 2010

Basi, jako většina jsem měla císařský řez... a jsem za to ráda 😉... nemyslela jsem to ohledně porodu 🙂))... spíš tak obrazně 😉. A holky jsou dvojvaječné, na fotkách to asi není tak poznat, ale každá jsou hodně jiná...

basina
8. čer 2010

@monika03 Ahoj Moni, tak fajn, že jsem "lenivou" 😀 cestu nezvolila sama.
A jaký to byl krém? Já včera byla na pedikuře - po druhé v životě (dostala jsem od muže poukaz) a nohy mám taky jako znovuzrozené... tedy alespoň na chvilku. Jinak já krém používám od ElastiQ, je přímo určený na nohy a otoky a je taky docela fajn. Jen účinek je krátkodobý 😒

basina
8. čer 2010

@hanula83 Tojo, na fotkách to poznat určitě není - i ty pěkné oblečky tomu napomáhají... A s tím císařem to bude dle stanoviska doktorů, nechávám to osudu 🙂. Tedy upřímně doufám, že mi nedají vybrat 😉

monika03
8. čer 2010

Basina- ano to je přesně ten krém co jsem koupila i já! 😉 No a na pedikůru se poprvé v životě chystám i já, protože už mám problém se ohnout i na stříhání nehtů. 😀

salu
8. čer 2010

@basina já nikam cvičit nechodím a asi bych to už ani nedala, jak jsem KO. U Aničky jsem chodila i na kurz do porodky a abych pravdu řekla, k ničemu to nebylo. Stejně člověk dýchá, funí .... a na kurz si ani nevzpomene. Sestřičky občas něco poradily. A to, že jsem ještě před porodem viděla porodní sál - jako kam pak půjdu, mě spíš pěkně vyděsilo.
Teď doufám v císaře 😉

hanula83
8. čer 2010

Basi, taky jsem v to doufala, nakonec rozhodli oni pro císař 😉... holky byly rozumné a byly obě zadečkama.

monika.tdm
8. čer 2010

holky to otekani vam vubec nezavidim!!!! 🙂

monika.tdm
8. čer 2010

jo jinak jsme vcera byli u Apo na utz!!! Ačko se nam otočilo no ale prdelkou dolu a bečko furt veget pricne na zadech!!!! 😉

betina
8. čer 2010

moni, neboj, ještě času dost!!!!!

holky, tak já nevím, co si myslet, jsem nějaká taková..no dneska jsem byla na genetickém UTZ ve 21.týdnu, tak oba jsou kluci 😀 a vše, co dr.viděla je v pořádku, ale byli jsme tam hodinu, co tam ty raraši vyváděli a dr.neviděla dolního obličej a hornímu žaludek, tak jdeme příští tsředu znova, aby to zkontrolovala. já už se těšila, že budu mít klid... ☹ ale snad je všechno OK. jinak dr.říkala, že takovýhle zlobivi se jen tak nevidí, což je super, protože jednoho zlobivce už mám doma a stojí to za to 😀 tak ted se můžu dát do pořizování výbavičky.
holky, prosím vás, byly jste na tom UTZ vyšetření srdíček, co se paltí nebo ne?

monika.tdm
8. čer 2010

@betina Tak ja tam v tom 21tt byla taky hodinu, no hruza!!! Me se totiz dela spatne kdyz lezim na zadech, takze vcera jsem jim tam taky udelala divadlo, museli me rychle i s manzelem otocit na bok, protoze jsem sla uz do bezvedomi!! utz na srdicka jsme neprodelali!!!! Staci, ze k Apo chodim kazdy mesic, porad si me tam zvou!!!! No a jeste nam zjistili u becka pedes eguinovares, takze nas po porodu cekaji sadry!!! To bude ficak ja uz to vidim!!!!

basina
8. čer 2010

Tak jo, tak to fakt asi bude s tím cvičením, že to jde jen dle vlastních možností. A ty já teď na to zkrátka nemám. Jen jsem si říkala, že je fajn vědět, do čeho jdu. Ale podle zkušenosti Salu je možná lepší nevědět 🙂
Mně teď u APO doktor říkal, že se se mnou vsadí o láhev coca coly, že se už prcci nepřevrátí, a to bych na tom byla stejně jako Monika.tdm. Tudíž taky císař. Ale melou se tam, že bych myslela, že od té doby udělali přetočení několikrát 😉

@betina Já jsem na žádném placeném UTZ nebyla a mám pocit, že srdíčko kontrolovali. Rozhodně mi nic jiného nedoporučovali. Vypadá to, že budeš mít pěkné ďáblíky. Je dobré, že to budou kluci, už jsem měla pocit, že tu budou jen samé nevěsty 🙂

basina
8. čer 2010

@monika.tdm Moni, co to je pedes eguinovares? Ve vyhledávači mi nic rozumného nevyjelo.... Doufám, že to není nic vážného a sádřičky to vyřeší!!!!!

pavcahola
8. čer 2010

Ahoj holky tak včera jsem byla na ultrazvuku a čekáme holčičku a kluka takže paráda. 🙂 🙂

monika.tdm
8. čer 2010

@pavcahola to se nekdo ma!!!! 🙂

pavcahola
8. čer 2010

betina já byla včera na vyšetření srdíček a nic jsem neplatila,ale už mě nabyvilo tam tak dlouho ležet.A ve středu jdeš kam na ultrazvuk?

pavcahola
8. čer 2010

monika tak třeba ty taky čekáš páreček 😉

betina
8. čer 2010

pavi, jdu na to samé, jen se prostě podívají na ten žaludek a halvičku a já si teda řekla rovnou, že bych chtěla ten 3D, verunka ho má, tak by se jednou nebyli, že ten má to a ten ono 😀 ono to bude v pořádku, jen jsem prostě chtěla odcházet s tím že všechno je OK a další UTZ až ve 30. a ta nejistota, ale holky, ze mě si nic nedělejte, já jsem hysterka 😀
Moni, co je zase toto? a má to jedno mimčo nebo obě?

basina
8. čer 2010

@monika.tdm Tedy Moni, teď jsem rychle ten odkaz přelouskla. To mne mrzí, taková starost. Ale když už to má být, tak je dobře, že se na to můžete připravit. Bude to na jedné, na obou nožkách? Držím pěsti, aby to bylo co nejmenšího rázu!!!!!!!!

monika.tdm
8. čer 2010

@basina no rikali na obou!!! ☹

monika.tdm
8. čer 2010

@betina jedno, nastesti!!!

monika.tdm
8. čer 2010

@basina hele ale v loni jsme byli na Kosu a byly tam dvojcatka z nemecka a ten jeden to mel a behal jako das, tak uvidime!!! No doufam, ze jsou to jenom ty nohy, protoze v tech nejhorsich pripadech to je prej spojeno i s mozkovou obrnou, takze se modlime aby to byly jen ty nozicky!!!!

basina
8. čer 2010

@monika.tdm Jejej, tak to mne moc mrzí. Na druhou stranu ta holčička, co jsi posílala odkaz, to nakonec všechno zvládla a krásně běhá! Takže to bude strašně moc práce a cvičení, ale hlavně ŘEŠIT se to dá!!! Držím palce!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru