Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daiquiri
13. kvě 2008

rezi:taky to obdivuju, chtěla bych to kojení takhle zvládat levou zadní, při mém štěstí mi to kojení nepůjde a budu muset každýho prcka kojit zvlášť 😒
Už si to moc nepamatuju, ale řekla bych, že tak 14 dní to bylo jen to šimrání a pak už takový ty cuky jakoby 😀

Krém používám Elastic-Q už cca od druhého měsíce se mažu pravidelně ráno i večer. Na boku jsem měla strie vždycky, tak se snažím, aby to nebylo ještě horší. Mažu si bříško, prsa a boky.

mikira
13. kvě 2008

Ahoj holky!
Některá jste tu ještě dořešovla to kojení - když obě děti pijí bez problémů (naši kluci to opravdu v pohodě zvládali až kolem 4. týdne života), opravdu je to brnkačka. jde jen o správné přisátí a oni so to pak už řídí sami 🙂 Čím jsou větší, tím to jde líp. Já jsem ke všemu měla opravdu hodně mlíka (ze 75B jsem najednou měla - i vlivem roztaženého hrudníku - 90E 😕 ), takže jsem pak ještě musela odstříkávat. Kojila jsem do sedmi měsíců, pak se ze dne na den rozhodli, že už ne, tak jsem musela přestat. Ale jak to skončilo tak rychle, měla jsem 2 opravdu ošklivé záněty z důvodu retence mléka. Celou dobu, co jsem kojila to ale bylo skro bez problémů. Doporučuju mít doma pořád připravený tvaroh, kdyby prsa začala bolet. To opravdu funguje. Taky mi velice pomohla odsávačka ka nastartování laktace a snadněji se mi odstříkávalo kvůli dokrmování v prvních dnech života. To se jim ještě pořád chtělo spát a u kojení usínali.

O striích mi ani nemluvte 😠 Mzala jsem se vším možným prakticky od začátku do konce těhu (3x denně) a mám úplně totálně zničené břicho, boky mám samou tlustou strii (jsou široké i půl cm) a prsa mám taky zdevastovaná striemi a ještě mi visí pomálu do půlky břicha. Všm maminám se to rozložilo rovnoměrně do celýho těla, jen já to měla všechno v břiše. Obvod pasu mi ze 70cm vyskočil na neuvěřitelných 143 těsně před porodem. Ale je fakt, že jsem v porodnici z 20kg nechala 17. A jak byli prckové položení tak nějak do šišata, mám i křivě řízlé břicho, takže jedna půlka břicha se usilovným cvičením docela stáhla, ale druhá mi visí přes jizvu. I můj gynekolog říkal, že jsem měla opravdovou smůlu v tom, že to bylo celé v břiše. Dokonce mi říkal, že tak velké břicho neměla ani jedna jeho pacientka s trojčaty. 😀 Což mi připomíná, že při příjmu na rizikovku doktor hledal třetí plod.... 😀 😀

juliet
13. kvě 2008

já mažu ráno krémem od Dermacolu a večer Niveou a zatím je to v pohodě. Ale myslím, že to ještě přijde, mám hodně suchou pokožku a jak začnou prcci víc růst, tak mě strie určitě neminou

skarbek
13. kvě 2008

Dobré skoro poledne 😉

rezi: pro tebe ještě ráno,když teprve po snídani 😀 ,fakt úplně hledím kolik vás je po úspěšném 1.cyklu a kolik přirozeně 😕 No sláva to ta populace na tom nejní ještě tak zlé,jak jsem myslila.Já prodělala dvě stimulace+punkce foliklů včetně ET,jeden úspěšně,ale v 8.tt zmlklý potrat-přišli jsme o holčičku ☹ ,3x KET,1x úplně zbytečná IUI.Všecko se to strašně vleklo,měnili jsme kliniku,ale teď se to konečně povedlo!!!Jupííííí!!! 🙂 a tak to moc přeju úplně všem,ať se jim daří od záčatku do konce!Vím,že je spousta páru,které jsou na tom mnohem hůř,ale pro mě bylo už i to docela náročné!Ještě,že je Tom tak skvělý,s ním se všechno zvládá líp! 😵 Docela nás tlačil čas a trvalo to "jen" rok a půl,ale chlopek je o 11 let starší,tak to bylo surne!

fial : gratuluju a moc přeju,opatruj Vás všechny poctivě 😉 kde jste chodili na kliniku? ty Vsetin nejni tak daleko,žebychom se nemohly potkat.....

Musím fičet,mějte hezky den,opatrujte svoje drobečky a večer ještě looknu 🙂 pa

daiquiri
13. kvě 2008

mikira: teda já tě obdivuju, kojit až do sedmého měsíce. A jak si zvládla to správný přisátí, to ti třeba ukázali už v porodnici? Právě toho se bojím, že vůbec nebudu vědět jak na to ☹ A jakou si měla odsávačku? Ruční nebo elektrickou?
Toho se taky děsím, zdá se mi, že mám velký břicho a přibírám hlavně na něm, takže asi dopadnu stejně. Říká se, že když máš ke striím dispozice, tak s tím prostě stejně nic neuděláš, tak nevím co je na tom pravda 😒
A nechat 17 kg v porodnici, to by se mi taky líbilo 😀

skarbek: to je mi moc líto, to musí být hrozný pocit přijít o miminko i když je tak malé. Ale tady je to opravdu náhoda, že je nás tu hodně. kterým se to povedlo po prvním IVF. Ve svém okolí vím spíš tak o třetím vydařeném pokusu.

pikolka1
13. kvě 2008

Skarbek o IVF mi ani nemluv!!... Nám to sice vyšlo na 1. pokus,ale ten průběh bych hrozný,už by mě na to asi nikdo neostal.Odsáli mě 27 folikulů.. samozřejmě následoval OHSS 4.stupně,vypadala jsem jako před porodem ( 10 kg tekutiny v břiše) , tekutina na plicích,hrozné bolesti.. to mě drželo až do 7. týdne těhotenství až pak jsem zplaskla. A ještě máme 16 embroušů zmrazených (8 buněčných)

daiquiri
13. kvě 2008

pikolka: já si taky prodělala hyperstimulační syndrom, bohužel mě na to nikdo neupozornil, takže jsem 14 dní chodila do práce a trpěla. Měla jsem hrozný bolesti, k večeru jsem nemohla ani chodit a to nemluvím o tom nafouklým břiše, nakonec jsem skončila na pohotovosti ☹ A to nemluvím o hormonální léčbě předtím, kdy mi skoro každý den bylo na zvracení.
Mně bohužel odebrali jen 6 a z toho pouze dvě byla použitelná, takže ty mi teď rostou v břiše 😀 Na příště už v mrazáku nic nemáme 😖

meleri
13. kvě 2008

Ahoj holky,

tak se hlásím po delší době, byli jsme na dovolené u rodičů..v česku mě úplně přešla ta nevolnost, ale tedkom jsem zpátky a už to zas začíná, no není to divné?

Jinak jsem si četla, co jste tu psaly o IVF, no nevěděla jsem vůbec, že jste to taky prodělaly..no hlavně že jsme těhotné, já už na tu IVF ani moc radši nevzpomínám!

Já si taky HSS prodělala, je to fakt nepříjemné to IVF. Mám pocit, že snad člověku úplně selžou ledviny nebo co..Já měla i slabší HSS při posledních dvou IUI.

Holky tak mám nějak blbý pocit z toho všeho, v pátek mám jít na první kontrolu u nového doktora, ne už toho co dělal to IVF. V česku jsem to trochu přehnala na horách a jeden den jsem špinila..tak mám ted strach, jestli se dětem něco nestalo.. ☹

fiallinka
13. kvě 2008

skarbek: chodili jsme do Zlína a na přístup si nemůžu stěžovat... ono s tím prvním ivf je to zvláštní, ale třeba u nás byl problém v manželovi a já byla úplně zdravá, takže tam šance vlastně byla asi docela veliká a tělo na to asi bylo nachystané, navíc jsme 3/4 roku předtím aspoň "pro jistotu" cvičila Mojžíšku (no ale ne, že bych tomu věřila, že to tak jednoduše vyjde, naopak...), předtím jsme čekali dva roky, máme 29 a 30 a taky už mi na děcko připadal nejvyšší čas...

jo, a hyperstimulák jsem měla taky ☹, děs, no ale s těma dvojčatama je to častější - ostatně byl to první signál těhotenství, protože u mne to propuklo asi týden po ET..., ale šla bych určitě znovu, kdyby bylo potřeba, musím uznat, že to pro mne vlastně byla úleva po těch peripetiích předtím, laparce, doktorech..., protože tady už byla šance na úspěch...

meleri
13. kvě 2008

Fiallinko,

tak to je zvláštní, já ten hss měla hned po punkci. Podruhé už mě doktor dost hlídal, takže se to nestalo, ale to už mě trápily ty embryjka. Jinak u nás je to taky stejné, já v pořádku a manžel měl problémy. Myslím si, že podruhé si už tělo na to zvykne a možná že proto se to napodruhé často podaří..no já mám pořád prostě pocit, že ještě není vyhráno...

mikira
13. kvě 2008

Dai, měla jsem ruční, ale byla to chyba - děsně to trvalo. Lepší by byla ta elektrická. Kamarádka si ji děsně chválila.

To přisátí mi celkem vysvětlili v nemocnic. Já jsem se nedala a pořád jsem je otravovala a ptala se. Musím říct, že mi ale sestry pomohly docela hodně. Ono je vlastně důležitý vědět, jak má to dítě sát - znát tu techniku (ne jako cucání prstu, ale jako kdyby sis chtěla sát z předloktí = pusa dokořán a sání celou pusou). Tohle mi moc pomohlo, takže jsem uměla kluky správně regulovat. Později jsem jim jen ukázala prsa a o nic se nestarala 😀 😀 😀 Začátky byly ale opravdu velmi náročné, tak se snažte vydržet a nevzdat to. Ušetříte si do budoucna hodně sil, nervů času a docela i peněz. Nelhedě na to, že měnit pokakaný plíny kojených dětí je o moc příjemnější, než je měnit dětem na umělé výživě 😖 😎 😀

A strie... Dispozice v rodině jako blázen, takže mně to vlastně ani nemohlo minout... Ale co, hlavně že děti máme a jsme zdravý, ne? 😉 🙂

daiquiri
13. kvě 2008

meleri, že špiníš, tak to se neboj, pokud to není čistá krev, tak v prvním trimestru je to celkem normální. MImča se usídlují a ke všemu kolikrát můžeš špinit v období, kdy bys měla mít normálně menstruaci.

fiallinka: taky bych to klidně postoupila znovu, kdby bylo potřeba. Na mimča jsme čekali dva a půl roku, nám je 31 a 32, takže taky nejvyšší čas. Jsem ráda, že se to povedlo, teď jsem mnohem spokojenější a usměvavější. Předtím jsem se hodně trápila, že se nedaří, i když nám žádný problém nenašli.

luciferek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciferek
13. kvě 2008

a cena je taky pěkná 10 999,-- (téměř nepoužívaný)

meleri
13. kvě 2008

Daiquiri,
já naštěstí špinila jen jeden den....jinak pořád dobré...

jsem ale pořád strašně unavená..

luciferek,

pěkný kočárek, podobný jsem viděla.... 🙂

rezinka
13. kvě 2008

tak jsem zas musela utect na chvili ze slunicka, vydrzela jsem tam asi 20 min, dneska je to fakt sila. bodnul by bazen, ale toho se letos nedockam, mame spoustu jinych uprav na zahrade a bazen musi holt pockat az na pristi rok. ale nastesti nasi maji, takze predpokladam, ze u nich budu cele leto nalozena 😀 Nastesti to k nim mam jen 20 min prochazkou ...

meleri toho spineni se fakt neboj, i kdyz ja mam co rikat - taky jsem 2. mesic spinila , bylo to v terminu MS a stejne jsem z toho byla tak vydesena, ze jsem radeji volala do centra a jela na utz. nastesti bylo vse v poradku. pry je to (obzvlast v dobe MS) zezacatku celkem bezne ...

luciferek tak presne tenhle kocarek (vc. barvy) mame 😵 - taky z 2. ruky, jeste o tisicovku levneji a i s druhou taskou, ale zase ma zaruku "jen" do 11/08 a jelikoz se nam miminka maji narodit nekdy v zari nebo rijnu, tak tu zaruku uz asi moc nestihnem. Ale to neva, 10 tis. usetrenych (oproti originalu) je pro nas vetsi bonus.

rezinka
13. kvě 2008

jinak ja to musim pro jistotu jeste jednou zatukat, ale u me probehlo IVF naprosto bez problemu, kdyz si ted ctu, co jste meli za ruzne potize (mimochodem, co je to HSS? predpokladam, ze nejaky "hyper-stimulacni-syndrom nebo neco podobneho?? ale stejne mi neni moc jasne, co to vlastne je ?), tak jsem zpetne fakt vdecna, ze to u nas probihalo bez problemu. ty injekce na me nemely vubec zadny vliv, zkratka hladky prubeh ... dokonce kdyz ted manzel pustil TV a byl tam zaber z toho maratonu, co se bezel, tak tam byl zrovna pohled na to centrum v Praze, kde jsme byli (Iscare v Holesovicich - je to takovy vysokansky proskleny "panelak" - vypada to jak mrakordrap), no a ja z toho byla normalne uplne namekko, kdyz jsem ten barak videla, vsechno se mi vybavilo, co jsem tam prozila a dojetim se mi chtelo brecet 😅

fiallinka
13. kvě 2008

rezi, překládáš to dobře 🙂, ohhs nebo hss, to je to samé - u mně to bylo špatně od žaludku, průjem, bolesti břicha, pak se břiicho fakt hodně nafouklo, skoro jsem se nemohla nadechnout - začalo to u mne až 7 den po ET, takže já jsem to měla už jako reakci na uhnizďující se mimíšky, v břiše se ti hromadí voda. Asi dva týdny to byla fakt hrůza, pak asi až do 10. týdne to břicho bylo pořád nafouklé a bolestivé - ale naštěstí já jsem byla jen na kapačce a do nemocnice jsem nemusela, byl to jen 2. stupeň, ale děs i tak. Ale na stimulaci jsem jinak reagovala pěkně, bez problémů, vajíček asi 14, takže jsem to už nečekala, naštěstí jsem se na netu hned dočetla, že je to pozitivní v této fázi po ET a že často takhle reaguje tělo na dvě mimi, takže jsem to vlastně čekala a jen mi to pak doktor potvrdil

rezinka
13. kvě 2008

no vidis to, tak o tom jsem nebyla ani informovana, tak jsem fakt rada, ze jsem tyhle komplikace nemela. to bych asi koukala, kdyby se mi tyhle symptomy najednou objevily a ja nevedela, co to je 😕 Ale zase kdybch se pak uz informovala a nekdo mi rekl, ze to muze znacit zahnizdeni obou miminek, tak to se to pak asi zvlada hned o neco lepe, vid 🙂

xenie131
13. kvě 2008

ahojky holky!

Teda klobouk dolů před vama, co ste zvládli IVF, ste šikulky a prcci za to rozhodně stojí 😉 ted už se vám bude jen a jen dařit a prcci budou kouzelní a vše vám vynahradí...

my dnes byli na utz, tak kuci mají oba kolem 2 kg, sme pěkní pašáci, dr z nich byla úplně na větvi, Čipek mám 28mm bez nálevy, což je prý dobře, ale moc tomu nerozumím. Máme být zatím dále v klidu a příští středu si pan dr rozhodne sám, co s náma. Ale moc se mi ulevilo, že kluci jsu takoví pašáci, jak tak nabrali, hned sem klidnější. Matýsek se na nás hezky smál, bylo to kouzelny....

luciferek
13. kvě 2008

jé ten můj odkaz někam zmizel ☹ , no nevadí, tady je další a už končím 😀
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=5149001&tab=2. Pomáhám shánět kočár kamarádce, tak třeba se bude někomu taky líbit 😉

rezinka
13. kvě 2008

xenie tak to je bezva, ze jste takhle dobre dopadli na kontrole, mate jednicku s hvezdickou 😵 !!!

luciferek
13. kvě 2008

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13337308&tab=3, taky mooooooc pěkný a hlavně cenově přijatelný 🙂

xenie131
13. kvě 2008

rezinka: děkujéééém

co se týče strií, tak o těch mi ani nemluvte, mažu skoro od začátku těhu, vyzkoušela sem všemožny krémy, mazala 2x denně a stejně mám bčicho samou ošklivou jizvi, že dvojdílny plavky nebo krátky tričko už nikdy neobleču... břicho mi pak bude vyset jak pátrací balon, jak bude vytaženy, brrr

xenie131
13. kvě 2008

http://kocarky-autosedacky.sbazar.cz/kocar-pro-... já sem pak objevila tento kočárek a kdybychom už kočárek neměli, tak bych o tomhle hoodně uvažovala a asi do něj i šla, vypadá prostorně a dobře

juliet
13. kvě 2008

Ahoj holky, tak se opět hlásím. Bohužel mě pan primář nepotěšil, zítra nastupuju do nemocnice. Sice mi nic závažného není, ale oba mimísci jsou natočení hlavičkou dole, tak preventivně tam půjdu ležet. Ach jo. Sice mi slíbil víkendy doma, ale i tak....

Já jsem HSS taky měla, postupně se mi od punkce nalívalo břicho vodou a když už to 10. den nešlo vydržet, tak jsem se vnutila k doktorovi. Odsál mi 2,5 l a za další 2 dny 2 l tekutiny, dostala jsem kapačky, pak už to naštěstí bylo OK. Je fakt vidět, že HSS je předzvěst úspěšného IVF. Doktor mi to říkal, ale věřila jsem mu až jsem viděla výsledek HCG 🙂

fiallinka
13. kvě 2008

juliet: sakryš, to je blbé - ale na druhou stranu on si to asi hodně hlídá preventivně, tak je to asi lepší - určitě se ti podaří z tama ještě utéct... vydrž, myslím na tebe - a kdybys něco potřebovala donést, stavím se - a jestli tam budeš i příští čtvrtek, přijdu určitě, jdu na kontrolu.

pikolka1
13. kvě 2008

Juliet držím palce,ať jsou mimi v pohodě 😉

xenie131
13. kvě 2008

juliet: ahojky, tak to je na draka, ale tak dr asi ví, co dělá, já mám klučíky taky hlavičkama dolů a je fakt, že to je nápor a pak zlobí i ten čípek. Já sem taky zvědavá, co nám příští týden dr řekne, tak nějak se začínám přpravovat, že si nás tam nechá...a asi ani na víkend nás nepustí, si až pak rovnou ve třech... uvidíme. Každopádně to zvládnete, budeme na vás myslet a i ty určo budeš klidnější, když budeš pod dozorem

xenie131
14. kvě 2008

krásné ráno

http://www.novinky.cz/clanek/139645-touzite-po-...
tak tohle když sem četla, nevěřila sem vlastním očím, není to zrovna hezky uvítání po ránu, ale dostalo mě to, znám páry, ktery se kvůli tomu, že nemají děti rozvádí a ti, co to překonají, se stejně hádají, a mají starosti, podle mě to k tomu hold patří a děti jsou podle mě dar a radost. To sou teda studie...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru