Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

alsou
26. čer 2010

@salu Zdravím tě. Císaře se neboj. Já osobně jsem měla dren jen na JIP kam mě po císaři odvezli. Takže jenom tak dlouho jak jsem musela jenom ležet 😅 Po 24 hodinách mi vyndali dren a cévku a šlo se do sprchy. Nic jiného jsem potom sebou netahala 😀 A bolelo pouze vstávání z lehu, smích a kašlání. Po pár dnech nic nevíš 😵 Myslím že těžký přirozený porod s potrháním je mnohem horší 😀
Tak vám vy tři holky držím palce !!!

lita
26. čer 2010

@salu - vubec se toho cisare neboj, cevkovani vetsinou vubec neboli, ja u toho jeste telefonovala manzelovi, at leti za nami 🙂 Klistyr mi nestihli. Ja to mela akutni, takze to bylo sup sup a kluci byli venku. Mozna to tak bylo lepsi, ale ty se nestresuj, alespon je uvidis hned po porodu. Ja je videla az druhy den v inkubatoru.
Potom ta jizva boli, hlavne pri ulehani a vstavani. Dosednout na pitome nizke zachody bylo take unikum. Ale cim driv to rozchodis, tim lepe. A jak budes tancovat kolem dvou novych lasecek, tak si na bolest ani nevzpomenes.
Jak psala Sarri, uz se na tebe tesime u nas v diskuzi a hrejeme ti tam mistecko 😉 😀

lita
26. čer 2010

@salu - a dren jsem nemela, nastesti! Nekdo ho dostane, nekdo ne, takze treba se te to take vyhne.

kaficko
26. čer 2010

Ahoj holky. Preji, at to Salu vsechno dobre dopadne 🙂 Chtela jsem se zeptat,jestli jste v tehu taky porad litostive a vsechno obrecite.Ja uz si nevim rady-(. Resime s manzelem bydleni a nic nam nak nevychazi a ja se furt nervuji,misto toho,abych byla vesela a tesila se na mimca. To,ze jsem sama doma na nalade take neprida ☹

salu
26. čer 2010

takhle si "hovím" v porodnici ☹

dneska byl u nás 30. ročník srazu dvou- a vícekol 😎

salu
26. čer 2010

díky všem za pozdravy a přání

fiallinka
26. čer 2010

@salu máš pravdu, před tím císařem je to nejhorší, přesně jak píšeš... ale to je spíš tím, že jsi nic podobného ještě nezažila... ale zase ty výsledky potom 🙂... a ten dren jsem měla malinký a jen chvilinku a nebolelo nic, po žlučníku byl horší ...

@jitakl ono to tak fakt je, kolem toho 36. týdne už se dvojky běžně rodí, spíš se budeš bát, abys je neporodila moc brzo 🙂, protože až budeš tak okolo 30. týdne, budeš mít pocit, že už to dýl nevydržíš 🙂

betina
26. čer 2010

Salu, fakt s eneboj, vím, že se to kecá a člověku se stejně klepe prcka...ale třeba já taky neměla dren, že mi vytahovali cévku jsem si ani nevšimla, samo to vstvání apod..není příjemné,ale za nějakou chvilku o tom nebudeš vědět...jo a já jsem taky posera na ntou a nakonec, co jsem si myslela, že bude blbý, bylo naprosto v pohodě a naopak. ale uvidíš, jo a když to vydržel fakt takovej posera, tak to zvládneš levou zadní! jo mimochodem já omdlívám u i braní krve 😀

salu
27. čer 2010

ahoj, tak výsledky moče mám lepší 😝 takže jedeme dál. ale domu mě už nepustí. Štve mě to, ale asi opravdu ten odpočinek a nelítání doma kolem vaření, praní a malé má co do sebe. prostě je to pro tělo záhul dvojtěhu.

jitakl
27. čer 2010

@salu tak to ráda čtu že ti tesy moče dopadli líp... Nezoufej že tě tam nechávají holt musíš odpočívat 🙂 až se ti prckové narodí ještě budeš vzpomínat na to jak jsi mohla odpočívat.... jinak já být na tvém místě tak se císařáku moc nebojím já byla už na 3 operacích a taky jsem to zvládla a dreny jsem také měla a dalo se to jen tě chvíli bude omezovat jizva ale to ti zase vynahradí prckové... Hlavně se nestresuj moc na tebe myslíme

salu
28. čer 2010

Ahoj holky, zdravíme vás stále 3v1 - i Vlckulka se drží. Je pořád na kapačkách, aby neporodila, ale zatím je pořád v Mělníku.
Ráno holky děsně řádily, že nešel ani natočit monitor, tak jdu za chvíli znovu. Jinak se tady nic neděje, nuda. Střídám internet a časopisy. Na nohou mám led.

monika03
28. čer 2010

Ahoj holky!!!

@salu ty se hlavně drž a hezky odpočívej! 😉 Taky dnes budu asi celý den v posteli, protože ty moje nohy jsou šílené!!! Určitě pozdrav i Vlčkulku ať se taky drží.

basina
28. čer 2010

Ahoj holky, ty otoky Vám fakt nezávidím! Pokud by bylo míň horko, tak to poleví? Mne naštěstí zatím minuly (ťukám na dřevo).
Salu, zdá se, že máš komplexní péči, když i s ledem. Alespoň něco. A jak se zdá, tak holčinky jsou stále spokojené. Mně klučík včera poprvé škytal, tak už vím, jak to vypadá.
Moc držím pěsti, ať všem otoky alespoň nebolí a je dobře!!!!!!!
... a jdu do města na pochůzky ... :((((

monika03
28. čer 2010

@basina tak to ti docela závidím. Mě ty nohy sice přes noc kapánek splasknou, i když je to fakt nepatrné, ale ráno je to šílené na ně našlápnout! 😝 Budu se asi muset víc válet a přestat lítat jako šílená. ☹

monika.tdm
28. čer 2010

@salu Ahojda holka!!!! Doufam, ze nemocnice ma klimu, protoze venku jsou zase pařáky!! Jinak ti držíme palečky!!! 🙂 Otoky už došly i k nám, ale není to tak hrozné!!!!

monika.tdm
28. čer 2010

@basina Blazne v tomhle počasí???? 😉

basina
28. čer 2010

@monika.tdm Znáš to, když musíš, tak musíš 🙂)

monika03
28. čer 2010

Holky- mě fakt trefí!!!! Včera mi z Malvíka přišlo, že síťku už mají skladem a kočárek je stále objednaný u dodavatele!!! Tak jsem tam dnes volala a ona se děsně divila, že nevím o tom, že do konce roku určitě nebudou! Tak jsem jí hezky poděkovala, že mi to dali vědět s předstihem a že se můžu podle toho zařídit! 😠 Hlavně, že co dva tři dny chodí na mail, že je vše objednáno!!!! Tak jsem jí to zrušila a teď nevím co hledat a dělat! Asi budu muset sehnat tu kárku...

monika.tdm
28. čer 2010

@monika03 Tak to by mě trefilo!!! Jěště že jsme šli do toho EW!!!! Vubec ti to nezávidím!!!

monika03
28. čer 2010

@monika.tdm jenže já vůbec netuším po čem se mám teď dívat?! ☹

salu
28. čer 2010

@monika03 ahoj Moni, no to jsou šupáci !!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak jdeme něco hledat ....

Což takhle toho Dorjana se širokýma korbama, 93 cm, musíš řešit dveře?

salu
28. čer 2010

nebo tu Emmaljungu, co má J. Cien - ale viděla jsem jí jenom černou a červenou. I Vlčkulka do ní šla.

monika03
28. čer 2010

@salu mě hnulo žlučí hlavně to, že nebyli schopní dát vědět, že prostě nepřijdou!!!! Jinak děkuji za pomoc. 😉 volala jsem p. Valo (jestli jsem si to správně zapamatovala) a prosila ji o radu! Byla moc ochotná- a doporučila buď EW nebo právě Danny sport 2010 twin.

salu
28. čer 2010

@monika03 jo jo, paní Valo. Mě se ten Danny taky líbí už kvůli těm velkým korbám, ale já bych asi musela parkovat na terase nebo v garáži 😉 a má i adaptéry na autosedačky.

Neboj, jsou i jiné varianty, ale chápu tě. Já měla tlak, všude volala ...... fakt jsou hrozný. Slibujou ti to, ujišťujou ..... ale bohužel už nikde nejsou, ani na Slovensku.

salu
28. čer 2010

@monika03 EW je samozřejmě luxuska, ale pro nás už fakt drahý. ale třeba na dvojčátkách jsem viděla, jak někdo prodává bazarové korbičky EW .... tak koupit jenom nový sporťák ...... ale ty potřebuješ i autosedačky.

A výstava v tom Brně už byla, viď ☹

monika03
28. čer 2010

@salu ta výstava je v Brně až zítra, ale bohužel to vypadá, že se tam nedostanem. Je to úterý a to má můj absolutně nejnabitější den. Takže se mu určitě se nepovede urvat na půl dne. Holt blbý datum!!!

basina
28. čer 2010

@monika03 Ahoj Moni, to je fakt drsný!!!! Mno, výstava je sice zítra, ale podle mne tam bude vše, co je v Kolíně na prodejně, protože to přímo oni organizují. Takže přinejhorším můžeš zajet na prodejnu a tam to uvidíš. A EW je sice drahý, ale zase ho pak dobře prodáš - viz to, co se z druhé ruky prodává. Zcela jistě se korby dají sehnat rovnou teď z druhé ruky, úspora cca 50%. A už jsem viděla i adaptéry na autosedačky. Jojo, autosedaček maxi cosi cabrio fix, které na to pasují, je taky hodně na mimibazaru, nebo na aukru. A rovnou i shodně do barvy po dvojčatech jsem párkrát viděla. . ....
O Malvikovi ani nemluvím - mně na emaily ani neodpovídali. Fakt jejich přístup nechápu - to v Kolíně, ať vezmeš, co vezmeš, budou jiní... Zdravím a přeji pevné nervy!!!!

monika03
28. čer 2010

@basina díky moc! Asi to tak ve finále dopadne, že pojedem na čumendu do Kolína.

monika.tdm
28. čer 2010

@monika03 Ja bych sla taky do EW a korby bych koupila z druhe ruky!!!! Ja jsem shanela taky korbicky po bazarech, jenze v dubnu jsem nikde cerne nenasla ani ted jich moc neni a jestli vis pohlavi miminek tak jdi do nich, ty deticky je fakt neznicej budou jako nove!!!! Vcera jsem do nich rvala 8 mesicni mimino a uz mel pokrcene nozicky takze opravdu nejsou na dlouho ne velikonoce uz ti deti budou sedet a jezdit ve sportaku!!!! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru