Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

xenie131
15. kvě 2008

meleri: nestraš, moc vám budu zítra držet pěstičk, tak se pak ozvi 😉 papa

meleri
15. kvě 2008

jo já radši vždycky počítám s tím horším než být přehnaně optimistická..už se mi to tak mockrát v životě osvědčilo, že je lepší moc nedoufat, aspon se pak člověk nezklame... 🙂 😖 ale ne....snad to bude v poho.

xenie131
15. kvě 2008

to mi povídej, přítel mě sice nenechal se strachovat, ale taky mu první tři měsíce do první genetiky nějak do smíchu nebylo, ale moooc mě podpořil, sice mi dycky hlavou proletělo co kdyby... ale šlo to....

meleri
15. kvě 2008

ono to pořád bylo samé vyšetření, a nikdy člověk nevěděl, co se dozví..pak ta samotná IVF byla vždycky plná překvapení..no a jak to tak vidím, tak těhotenství je asi stejné...prostě to asi člověk musí nechat plynout jak to jde, a netrápit se nad tím...

xenie131
15. kvě 2008

meleri: tak tak, taky dycky trnou před každou kontrolou, ale to hold k tomu patří, to si člověk nevybere, už se bude bát po zbytek života o ty prtata, jak píšeš, de o to, jak moc si to připustíš...

meleri
15. kvě 2008

mě akorát vytočilo, jak jsem začala špinit, naštěstí to trvalo jen jeden večer...jinak to beru celkem v klidu, ale před každým vyšetřením jsem nervozní až mám průjem... 😅 tak jsem byla pro výsledky z krve, ale nejsem z toho vůbec moudrá....jen jsem pochopila, že pořád nejsem imunní vůči toxoplazmoze..tak jak se to bude řešit, to nevím...
a máš pravdu..jednou se budu strachy potit, jak budou vyvádět někde na diskotéce! 😅

xenie131
15. kvě 2008

meleri: to špinění v prvním a třetím trimestru bývá, pokud to není nějak moc výrazny, tak je to v pohodě, jinak by ti dr řekla,co a jak, z toho taky neměj strach 😉 ... tak to sme na tom stejně, já mám taky běhavku, jak su nervní a řeknu ti, že ted snad ještě víc sem nervní než na začátku, každá kontrola je souboj nervů, brrrr....
toxoplazmoza, to mi něco říká.... o co přesně de, sim? 😅
jj, krušnych chvílek kdy budou prcci vyvádět nebo tak bude spousta, takže jak říkám, ze strachu už nevyjdem 😀

meleri
15. kvě 2008

nejhorší je u toho gynekologa, že se mi někdy chtělo z nervů i prdnout, a tedkom tam musíš na to křeslo! a on pak na to: "uvolněte se"..a manžel stál vedle mě, a jak mě už zná, tak řekl: prd! a já se začala strašně svíjet smíchy a málem jsem si tam fakt uprdla..to bylo při IUI..naštěstí francouzi neříkají prd..takže doktor nevěděl, proč se směju, jen pořád vyzvídal, a manžel mu to chtěl už už říct, tak jsem ho začala mlátit do paže at toho nechá! no fakt někdy to byly i srandovní zážitky..můj doktor byl takový skřítek tmavý, a byl samá sranda..tak ted je mi celkem líto, že musím k novému, bůhví jaký bude...když už tak jsem chtěla k ženské, ale tady je tak strašně málo doktorů že tu zaměstnávají i cizince, a to bude asi případ i mého doktora..protože jméno "Melassa" moc fr. nezní, spíš arabsky nebo jak... 🙂

ta toxoplazmoza je, že když ji proděláš, tak už jsi imunní, když ne tak to pak můžeš chytnout kdykoliv, pokud přijdeš do kontaktu s virem, a v těhotenství to pak může ublížit plodu, ale víc o tom taky nevím...

helisek84
15. kvě 2008

ahoj holky, tak jsem po celodenních útrápách opět tady s pizzou v ruce..

xenie131
15. kvě 2008

meleri: tak to taky znám, mě se chce většinou dycky čůrat, jak vejdu do ordinace, před tím nic a jak vstanu je zle 😅 jj, já se nasměju spíš na utz dycky, když vychytám tupríím paní doktorku, s dr někdy sem tam taky, ále dkud mi neřekne, že sme v poho a že nás nechá doma tak sem jak na trní.....

neboj, oni si s tím poradí 😉

xenie131
15. kvě 2008

jéé, pizza 😀

já se rozloučím, příjel MP, tak se mu du věnovat, papa

meleri
15. kvě 2008

jééé pizzu bych si dala ach jo.....ale skončím asi u krupice..

já sem fakt ty gynekologické prohlídky nesnášela....vlastně jsem se chtěla zeptat, odkdy už dělají ten ultrazvuk přes to břicho? at tam furt netrapasím...fakt už mi ty dva roky stačily... 🙂

helisek84
15. kvě 2008

meleri: myslím, že od 13tt - to je naposled vnitřní utz

helisek84
15. kvě 2008

jeje, koukám, že mi skočil 23tt 😅

pikolka1
15. kvě 2008

ahojky holky , tak mi za poslední týdn,fakt narostlo trochu břicho,dnes mi trochu tvrdlo,tak odpočívám..
meleri,já taky minule při kontrole trapas- odložila jsem si úplně a na konec mi dr. dělal uz přes břicho.. 😝

meleri
15. kvě 2008

Helisku,

dík! Tak to si ještě počkám.... ☹

Pikolko,

taky dobrý! 🙂

fiallinka
15. kvě 2008

xenie: vidíš, tyhle statistiky znám, ale u jednovaječných jsem měla dojem, že posílají na císaře skoro všechny... no, ale taky bych teda nevěděla, co vybrat...

meleri: no, to povolání advokáta je náročné, já naštěstí dělám něco jiného - advokát tomu musí většinou věnovat tolik sil, kolik chce peněz, a rozběhne se to opravdu až po letech, začátky nic moc - ale nevím, jak je to ve Francii... vidím ale, že si tam teda pevně usazená, s takovým povoláním se k nám asi nevrátíte 🙂.... zítra držím palce, neboj

holky, jak jste obelstily to fotoalbum, mně to tam nejde dát...

meleri
15. kvě 2008

Fiallinko,

plánovali jsme zůstat v čechách, ale on měl už právě tu práci, tak měl v Praze nabídku u nějaké holandské společnosti, ale přišlo nám to dost složité, v Praze nikoho nemáme, no tak jsem šla tady...

s tím fotoalbem fakt nevím, mi to šlo v pohodě, jen nesmíš mít moc velké fotky, stačí je zmenšit..jinak nevím jaký problém máš namysli?

fiallinka
15. kvě 2008

meleri: já je mám malé, s přílohou jpg, ale prostě mi to píše, že nejdou vložit, protože to není ve formátu jpg 🙂 a stává se to tu opakovaně...

helisek84
15. kvě 2008

faillinka a nemáš tam danou přílohu jpg jen falešně?

Holky, co chcete ještě Herqules - tak jeden je na MMA za 11500 Kč, docela slušná cena. Je kompletní.

xenie131
15. kvě 2008

jj, vnitřní utz jak který doktor, ale ono o tom prvním trimestru sou už celkem mimi velky anevlezu se jim tak, tak se dělá přes bříško.. ale stejně ti i několikrát budou měřit čípek, tak si ještě i tak vnitřní sondu užiješ...

fiallinka: mě to právě taky zmátlo, páč sem četla, že jednovaječny dvojčata se rodí jen císařem, tak sem se na to ptala doktora a on mi řekl tuhle statistiku, takže mě to taky překvapilo, o to ted víc sem napnutá, jak dopadnem 😉
musíš je mít uloženy ve formátu jpeg. už sem to tu psala, nevím, jestli tobě.... otevři si ty fotky v programu malování a dej uložit jako a příponu dej jpeg, mělo by to tak nějak jít

fiallinka
15. kvě 2008

xenie: to já mám, tomu rozumím.. no, zkusím to ještě jednou přejmenovat na to samé v jiném programu...

fiallinka
15. kvě 2008

tak si připadám jako blbec, ale už jsem ho tam vložila, na příčinu předchozích neúspěchů jsem nepřišla 🙂

rezinka
15. kvě 2008

jeee fialinko, ten kocarek je moc hezkej !!!

xenie131
15. kvě 2008

fiallinka: z toho si nic nedělej, ono to občas blbne, mě se to taky někdy nevloží, ale povedlo se ti to nakoneca to je důležit
vypadá suprově, krásnej, zachovalej a pěkny barvy, světlej

fiallinka
16. kvě 2008

meleri: jo, já taky nemám protilátky pro toxopl., řeší se to akorát tak (ted u nás), že ti v průběhu těhu tu krev vezmou ještě dvakrát..hmm... abych pravdu řekla, myslela jsem, že je mít budu, protože máme doma psa, pořád hladím nějaké zvířata.. a vida (prý má kolem 3/4 populace protilátky, prodělali slabou formu, ale ani to neví).

A jinak, já mám taky strach před kontrolou, tlak mi stoupne, jen když vidím dveře ordinace... ale paradoxně na návštěvy v CAR jsem se spíš těšila, měla jsem z toho takový pozitivní dojem...

helisek84
16. kvě 2008

dobré ránko holky, vyprovodila sem manžu do práce a protože dneska ráno nenaboural žádné auto, mám na dopoledne klídek 😀

jaanja
16. kvě 2008

Ahoj holky, ve středu jsem se dozvěděla, že čekáme dvojčátka! 🙂 Byl to šok, naprosto nečekané, nikdo v rodině je nemá, tak nevím, jak se nám to zadařilo. Jsem moc ráda, že jste založily tuhle diskusi, přidám se k vám a o víkendu se vás pokusím dočíst 😵

fiallinka
16. kvě 2008

jaanja: vítej, obrovský šok je myslím prvním doprovodným jevem vícečetného těhotenství... ale já už jsem se vlastně teď smířila dobře a už by mi bylo líto, kdyby nebyly dvě...

jaanja
16. kvě 2008

fialli: no jo, jak člověk vidí ta dvě srdíčka 🙂 Včera jsem z toho byla dost špatná, spousta otázek a šílených scénářů, jak to všechno bude, ale dneska se mi docela ulevilo, když jsem si přečetla první tři stránky vaší diskuse, neb se tam diskutuje přesně to, co mě trápí. Tak já si o víkendu přečtu po kouskách tu vaši diskusi celou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru