Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
14. črc 2010

@gilotek jasně, že to druhé chceme, ale je tam prostě riziko, že přijdeme i o ně...

lenca78
14. črc 2010

@fiallinka Drzim palce, aby se druhe miminko udrzelo. Preju hodne sil, at to zvladnete. To neni spravedlive, tolik jsem ti to prala. Drz se!

tulanek
14. črc 2010

@fiallinka Drzim vam pesti fiallinko moc a moc,budu na vas mylset,verim,ze druhe miminko je bojovnik a zvladne to!!!Strasne me to mrzi,vim ze si neumim presne predstavit,jak ti je,ale aspon opravdu moc drzim palce a vsechno co mam!!!Drzte se...

basina
14. črc 2010

@fiallinka Milá Fiali, to je drsný. Vůbec si to neumím představit! Držte se!! Tohle není spravedlivý...

broukb
14. črc 2010

@fiallinka je mi to strašně moc líto 😢 , věřím že alespoň druhé mimi všechno zvládne..držte se!!!! Hodně sil přeji ☹

smilers
14. črc 2010

fialje mi to moc lito ☹ a verim, ze dalsi mimco bude ok a zvladne to, moc ti fandim

fiallinka
14. črc 2010

holky, aspoň malá hudební vložka, takhle se dnes asi cítím

https://www.youtube.com/watch?v=IqoUOngvJDQ
mikii
14. črc 2010

Fialinko, doprčič je mi to strašně moc líto. Nevím co ti vůbec napsat.

betina
14. črc 2010

fialli,je mi to taky strašně moc líto a nechápu ten negativní screening, to je jedno, každopádně druhá je taky holčička a ty jsou kurnik bojovnice, ta to zvládne!!!!!!!!!! držíme vše, co máme

sarik1
14. črc 2010

@fiallinka k tomu není co dodat, je to nefér.... moc moc na tebe myslím a držím palce at to ten druhý mimísek zvládne!!! Já opravdu věřila, že je to v pořádku protože si měla screening lepši než ja :( doprčic....

okurkaa
14. črc 2010

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu a vaše zkušenosti. Po IUI čekám trojčátka, jsem 7+1tt. Vím a chápu, že budu muset na redukci, ale doktoři doporučují redukci jen na jeden plod. Měřím jen 158 cm a mám 50kg, tvrdí mi, že s největší pravdepodobností dvě nedonosím. Jaké máte zkušenosti vy? Neznáte někoho velkého jako já, kdo by dvojčátka donosil?

lucy82
14. črc 2010

Ahojky holky, procházím web a narazila jsem na kočárek bumbleride, prodává ho jedna holčina na emiminu.
http://www.emimino.cz/bazar/novy-kocarek-pro-dv...

Víc vás nestíhám dočítat , tak jen přeji hodně štěstíčka a doufáme že se brzy přidáte k nám k maminkám 😉

Fialinka je mi to moc líto ☹

fiallinka
14. črc 2010

@okurkaa okurko, znám takových víc a zvládly to naprosto ok, záleží i na celkovém zdravotním stavu a tvém odhodlání.. taky nevím, jestli máš jednovaječné dvojčátka + třetí samostatné mimi nebo tři trojvaječné, protože jednovaječné dvojčátka jsou vždycky větší riziko jak dvojvaječné... a taky ono se často ještě někdy stane, že se to do 12. týdne nějak vyvrbí samo...

fiallinka
14. črc 2010

akorát nejhorší je, že je cítím obě, teď se tu právě Béčko vyboulilo, a za skoro 4 týdny to bude horší... to je fakt hrozné...

salu
14. črc 2010

@fiallinka
ahoj Fialli, vím, že slova útěchy vám v této těžké životní situaci asi už moc nepomůžou. Musím přiznat, že tohle jsem nečekala ani já a moc jsem vám přála, aby to vše dopadlo dobře. Přeju vám hodně sil a doufám, že štěstí bude stát už navždy na vaší straně. Držte se.

monika.tdm
14. črc 2010

@fiallinka A proc te nechaji trapit tak dlouho???? 😠 idioti!!!

salu
14. črc 2010

@okurkaa

Tak já 165 cm a 52 kg, druhé těhotenství - dvojvaječné dvojky - vše úplně v pohodě, ukončení těhu 36+2 bylo kvůli mému zdr. stavu - velké otoky nohou, úbytek bílkovin (mám vrozenou vadu ledvin, tak to už nestíhaly).
Myslím, že tvoje výška ani váha nejsou důvodem pro takovou razantní redukci.

okurkaa
14. črc 2010

Holky, děkuju za odpověd. Vsechny jsou trojvaječné a jsem úplně zdravá. Mám na rozmyšlení dva týdny, tak vůbec nevím, co dělat.

smilers
14. črc 2010

@okurkaa pokud nemas nejaky zdravotni problem, ktery by tomu branil, tak si myslim, ze dvojky donosis v poradku, chtelo by to zjistit si k tomu vse podstatne

fiallinka
14. črc 2010

@okurkaa já osobně bych za této situace asi šla do dvojek, přece jen je to pro zdraví dětí nejlepší (ale Smilers je nádherná výjimka s trojčaty 🙂, ale otázka, jestli nepočkat ještě o něco dýl, protože kolem 10 - 12 týdne se dá proměřit šíjové projasnění, které může svědčit o různých vadách, a to by taky mohlo být kritérium rozhodování. Zkus si zjistit o tomhle co nejvíc informací...

fiallinka
14. črc 2010

@monika.tdm tak za a- jsem po amniocentéze za b) nemám ještě kompletní výsledky c) doktor je na dovolené - vše je pravda 🙂

smilers
14. črc 2010

@okurkaa jinak jak pise fiali, urcite bych pockala na NT screening, ja to taky tak udelala, mela jsem 2 tydny na rozhodnuti, zda budu redukovat nebo ne, rekla jsem jim, ze to rozetnu az budu mit vysledky z NT screeningu, abych vedela co a jak

alsou
14. črc 2010

@fiallinka také moc držím palečky, ať se druhá holčička udrží a dělá vám radost za dvě.

@okurkaa já jsem ještě menčí měřím jen 154 cm a druhé těhotenství. Čekám dvojvaječná dvojčata přirozeně.
Monika 03 je (byla 😀 ) asi úplně stejných rozměrů a je už ve 34. týdnu těhotenství.

sarri
15. črc 2010

@okurkaa
Mám známou, která má trojčátka z IVF trojvaječná - doktoři chtěli aby podstoupila redukce, ale nesvolila a má 3 krásné děti. Pravda, bylo to její druhé těhotenství, ale byla normálního vzrůstu do 170 cm a váha do 60 kg. V porodnici jsem pak ležela také s paní, která byla podruhé těhu s trojčátky a taky výška do 170 cm a štíhlounká. Ono se teda říká, že při prvním těhotenství děloha není tak lehce natáhnutelná jako při dalších těhu, ale osobně bych asi šla do těch trojčátek - nedokázala bych se rozhodnout, že dám některé děťátko pryč. Asi bych to zkusila odležet.
Dvojčátka pak odnosila i úplná tintítka.

bubisek
15. črc 2010

Ahoj holky,
tak jsem tu zase na skok a vidim,ze nalada nic moc.
Fial,take jsem verila,ze to byl plany poplach☹. To je neuveritelna smula. Ted na tebe budu myslet,aby to to zdrave miminko zvladlo.

Ja teda jeste zadne pohyby necitim,teda aspon si myslim, natoz nejake vyboulovani.
Nejake pocity tak 3x za den mam,ale jako bublinky bych to rozhodne nepopsala. Tak nevim. Holt prvorodicka, nic nepoznam.

@okurkaa - presne jak psaly holky,taky bych pockala na NT screening. Mezitim se muze stat,ze ti od nejakeho miminka pomuze priroda sama. Takze by se to vlastne vyresilo samo. Takze bych redukci uz za dva tydny urcite posunula.

smilers
15. črc 2010

@okurkaa jeste jsem ti chtela napsat, ze at se rozhodnes jakkoliv, tak je to jen tve rozhodnuti a nikomu se nemusis zpovidat. Taky bych si nechala tri, samo po tom screeningu, ale pokud vis, ze na to mit proste nebudes, at uz po zdrav, strance nebo jine, tak ti za to hlavu nikdo neutrhne

jinak ja znam nektere holciny co cekaly trojky a maji dve, znam i takovou, co je jak tintitko a ma trojcata, byla i v TV jako nejmaldsi maminka trojcat, ale vetsinou je to vse o stesti, pockej si na screening a uvidis sama

fiallinka
15. črc 2010

@bubisek já jsem je minule taky necítila ještě, teď to bylo o dost dřív...

monika03
15. črc 2010

Ahoj holky!!!! Tak hlásím, že už jsme na novém a teď už to budem muset všechno "jen" vybalit!!!! 😝 Zatím nemáme net, tak jsem se nemohla ozvat dřív, ale dnes jsem otravovala pana domácího ať mi půjčí svůj kabel, abych mohla omrknout novinky co se tu děje! A bohužel moc smutné témata tu probíráte.
@fiallinka nevím co napsat.... Holky už asi stihly napsat vše- tak já jen, že je mi to strašně moc líto a doufám, že druhé miminečko bude v pořádku- opravdu si to strašně moc zasloužíte!!! Držím vše co mám, ale hlavně se drž ty!!!!

@okurkaa ano tak jak píše @alsou (jinak- páni to je pamatovák- klobouk dolů) jsem taky prcek a zatím držím!!!!

monika.tdm
15. črc 2010

Holky moje!!! Ta ja se s vama loucim, prave mi praskla voda!!!!! 😉

alsou
15. črc 2010

@monika.tdm TO JE NĚCO !! Tak se držte a co nejdřív dej vědět podrobnosti 😀 Až budeš moci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru