Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jiitkka
5. srp 2010

Jééé a ještě dotaz, když mi je 22, tak na tu cukrovku nemusím??? To by bylo fajn, protože dvě hodiny nemoct pít by byla pro mě konečná!! 😨

atreides
6. srp 2010

@jiitkka s Niny jsem jít nemusela, když mi nebylo 25+ , ale protože ji máme v rodině tak jsem i tak šla, takže záleží na tom a nebo na dr. 😉

sarik1
6. srp 2010

@jiitkka já byla na cukrovce 2x kvůli dvojčátkům, ale je to v pohodě... dá se to.... jen sem hodně zapíjela tu sladnkou vodičku normální vodou 🙂

bubisek
6. srp 2010

Nazdarek holky,
zase si jdu pro informaci. Jak to bylo u vas.
Ve stredu me mimca kopala o stosest a vcera pres den skoro ani tuk, dnes v noci a rano taky nic.
Mate nebo mely jste take takova stridava obdobi?
Diky.

hanula83
6. srp 2010

@bubisek Já určitě 😉... když zrovna nekopaly, tak to bylo takové období nejistoty... ale když už jsem si fakt nebyla jistá, tak jsem do nich trošku šťouchla a čekala na odezvu a většinou nějaká byla 😉... Možná kdybys pár dní necítila pohyby, tak bych pro jistotu zašla k dr...

jitakl
6. srp 2010

ahojka ve spolek také mám jeden dotaz chci se zeptat v kolikátém týdnu jste tak začali cítit pohyby já je ještě necítím ale mám takoví to bručení v bříšku ale spíše to přikládám k tomu že stále bojujeme s průjmem 😀
@jiitkka já se také nemohu dočkat až budeme vědět co to je ale v 16tt mi doktor řekl že je to ještě moc brzy a to už nějaké holky tady věděli třeba ve 12tt co čekají no tak čekám dále co se dá dělat 😉

matteka
6. srp 2010

@bubisek já to mám taky tak, ale pak je přemlouvám, aby kopli aspoň jednou, abych věděla, že jsou v pořádku. A to vždycky miláčci poslechnou 🙂 Ale mají období, kdy kopou víc a pak zase míň - jak píše hanula

gilotek
6. srp 2010

Ahoj holky 🙂

tady šíleně leje, a do toho jsem musela jet s malým na kontrolu s tou angínou 😖 Naštěstí má krk už dobrej, jen se nám vrátila nějaká alergie, tak musíme opět baštit sirup na to. ATB máme do neděle cca, tak od příštího týdne budeme pomalu chodit ven.

@jitakl já první pohyby začala cítit v 16 tt, od minulého týdne už je cítím jasně 🙂 Nejvíc ráno a večer v posteli a pak když se mi třeba Martin posadí na klín a opře se o břicho, tak se jim to nelíbí a už kopou 😀

Ale každý to má jinak.

jiitkka
6. srp 2010

Díky za odověď. Snad na tu cukrovku nepůjdu. Já jdu teďka v pondělí na kontrolu, budou výsledky zprvní krve, asi už dostanu průkazku že?? No kdyby mi už řekl, co to bude, to by bylo moooc fajn 🙂 Nevěděla jsem,že se to někdy dá poznat, už i takhle brzko 🙂

gilotek
6. srp 2010

@jiitkka nám na ultrazvuku ve 12 tt Dr. řekla, že pohlaví u jednoho mimča vidí, ale že nám to řekně až na UTZ ve 20 tt....

U prvního syna jsme se to taky chtěli dozvědět, a on se potvůrka neukázal po celou dobu, až 14dní před porodem 😠 😠 😠
Nikdo nám to nechtěl věřit, že to nevíme. Bud byl vždycky špatně otočenej, nebo měl šňůru mezi nožičkama - a to i na 3D. Takže jsme fakt věděli prdlačku 😔

jiitkka
6. srp 2010

No to se na to v pondělí tedy optám 🙂 Jééé, teď nad tím budu pořád přemýšlet, zda už se to dozvím 😀

sarik1
6. srp 2010

No holky tak to ste mě teda vystrašili s těma pohybama my jsme 24 tt a ještě nic moc... jen tak jemné kopanečky, teda jestli to vůbec můžu nazvat kopancema :( manža aby mě uklidnil si vždy dá na bříško ouško a prej tam vyváděj a slyší i jejich srdíčka, ale já nic... ach jo.... to budu teda mama :(

gilotek
6. srp 2010

holky vím, že jste tu již kočárky řešili, ale nějak jsem nevnímala a ještě i tak se mi zdá na to dost času 😀
Zrovna po nějakých koukám. Budeme určitě kupovat jetej, na novej holt nejsou money a našla jsem zatím tenhle který by se mi zamlouval a jetej se pohybuje kolem 6000kč, což je tak přijatelné pro nás....

http://www.lovelybaby.cz/produkty/implast-spide...

Prosím hodte mi váš názor... Na šířce mi nijak moc nezáleží, doma ho mít nebudeme. Bydlíme v bytovce, takže ho budeme mít pod schodama, dveře z bytovky můžeme otevřít takže tam taky prostě šířku neřešíme.
Auto budeme mít FIAT MULTIPLA.

Díky mooooc 🙂

atreides
6. srp 2010

@gilotek na tento kočárek jsem slyšela hodně rozporuplné názory, ale je fakt že ne na dvojčecí. Podle mě je to fajn kočík.Má ho kamoška z jiné diskuze pro svoji holčičku a chválí si ho. Jiná mi zase řekla, že konstrukce není stavěná pro dvojčata a že se PRÝ stalo, že praskla. těžko říct 😒 Ale jestli už projel zatěžkávací zkoušku s dvojčatama, tak bych do něj šla, když se ti líbí 😉

annamat9
6. srp 2010

@gilotek Ahoj, já bych ti moc nedoporučovala tříkolku, a na dvojčátka už vůbec ne. Když si zkusíš v obchodě i obyč kočár na jedno dítko tříkolku a zvedneš ho ze zadních kol, tak to přední nemá stabilitu, což je blbé při sjíždění z větších patníků a třeba v zimě, kdy musíš třeba zdvihat kočárek kvůli sněhu. Je to můj názor, samotnou by mě to nenapadlo, ale manžel je praktickej a napadlo ho to, tak jsem šla do obchodu a zkusila tu stabilitu a je to fakt, že stačí zdvihnout a kotí se to. Mohl by být problém asi i při nárazu do něčeho. Nevím asi bych šla na nějakou diskusi a poptala se.

gilotek
6. srp 2010

díky za názory, my jsme měli tříkolku pro syna takhle s dvojenýma kolama a byla jsem spokojená, no budeme muset někde vyzkoušet

sarik1
6. srp 2010

holky ted mě napadlo, co si myslíte o monitoru dechu, ve dvojitým vydání se to docela prodraží, zajímá mě jestli to některá používá a je spokojená... díky za info

sarri
6. srp 2010

@sarik1
Monitory jsme používali a používáme. Máme Respisense a Nanny. Respisense kvůli tomu, že se hodně cestuje, tak aby se Nanny nemusely převážet. U nedonošených dětí se to hodně doporučuje, v porodnici to dostaneš do každé postýlky. Já bych takovou investici obětovala - třeba z druhé ruky, ale je to pro klid a vědomí, že miminko je pod kontrolou. U nás teď mají holky na noc Nanny, protože spí samy v pokojíčku, ty Respisense měly do 7m, pak si je sundávaly.

rozara
6. srp 2010

Basina,dekuji za info 🙂 Uz jsem si to procetla.

atreides
6. srp 2010

tříkolku mám na NIny a zase bych do jiného kočárku nešla kvůli ovladatelnosti, mmch to přední kolo jsem si v zimě zaaretovala a nebyl problém

monitory by mě zase zajímaly, které? ty respisense se mi líbí, že jsou přímo na dítku, ale není to nepohodlný? Ty Nanny prý zase člověk zapomene při vyndávání dítka vypnout a pak to řve po pokoji. Jiné názory mi zase říkají, že rády háží zbytečně poplach, tak jsem z toho volaký zmetený

betina
6. srp 2010

ahoj holky,

dneska jsem byla na té cukrovce, no hnus..ale mám nějaký hraniční hodnoty, tak jsem zvědavá, co bude v poradně, ještě těhu cukrovka, by mi fakt scházelo.
my jsme rozhodnutí pro Emmaljungu, e taková robustnější, ale kritiky je vychvaluí, tak snad bude dobrý, ale nakonewc to vypadá, že jej stejně budeme kupovat až po porodu, dřív nebudou penízky.
monitor jsem u Verunky měla Nanny a určitě do něj půjdu znova i s dvojčátkama

gilotek
6. srp 2010

My jsme měli monitor Nanny z druhé ruky a posloužil výborně. Tomu že řval po pokoji jsme se samo nevyhnuli, když jsme zapomměli vypnout.
A myslím, že jednou nám Martínka zachránil 😉 Ted ho má půjčený kamarádka pro holčičku a určitě dokoupíme druhý 😉

sarri
6. srp 2010

@atreides
Tříkolku pro dvojčata nedoporučuju - je to málo stabilní.Kvůli ovladatelnosti určitě otočná kolečka, ale dvě a dvě. A ještě k těm monitorům - spolehlivé jsou všechny, když se správně používají. Nám Nanny řve právě když ji zapomeneme vypnout a dítko vezneme a Respisense se musí dát na utáhlou plenu nebo si udělat z tlusté krjčovské gumy opasek a dávat to na něj na první vrstvu oblečení. Holky je nosily za plenkou celé dny cca do 3m, na spaní do 7m. Kdo by chtěl, tak ty Respisense ruším, máme 2 kusy model 2009 a 2010 záruka do října 2011.

atreides
6. srp 2010

@sarri já to samozřejmě myslela tak, že vpředu budou dvě otočný, ale jakoby uprostřed každého sedadla, že samostatně by to můsobilo jako tříkolka, máme právě vyhlídlí bumbleride, tak tak nějak. Samotný jedno kolečku u dvojčecího kočíku bych taky neriskovala

hmmm, to asi půjdme do té Nanny

sarri
6. srp 2010

Jo a ještě mají ty na plenku jednu výhodu, že pokud nezaznamenají pohyb - dítě nedýchá, tak vibrují, čímž dítě mohou nkopnout a ono se nadechne.

@atreides
Tak to jo, Bumbleride je výborný, akorát si to pohlídejte - už se to tu řešilo, ale letos se do ČR vůbec nedovezly, prý budou po novém roce. Holky měly objednané a pak honem vybíraly jiný.

atreides
6. srp 2010

@sarri jj vím o tom, stáhla je ČOIka, tak buď to stihneme na novou kolekci nebo se díval MM, že jdou objednat z USA, tak to budeme sice řešit nahohem, ale kdo ví kdy v zimě poprvé vyjedem že?

atreides
6. srp 2010

@sarri to vibrování je super
tak já pořád nevím 😅

sarri
6. srp 2010

@atreides
No, snad zas něco nenajdou, žádná maminka s tím problém neměla, jenom Inspekce.

atreides
6. srp 2010

@sarri asi tak 😒

emtu
6. srp 2010

Ahoj holky, pardon, že vám sem lezu, ale jen proto, abych se zastala trojkolek pro dvojčata 😉 . My jsme měli pro naše kluky trojkolku Zekiwu a dodneška na ní nedám dopustit. Měla ovšem přední kolo napevno, neotočné, ale dalo by se říct naštěstí. Těžiště měla pěkně vzadu, takže šla krásně nadzvednout a otočit, ačkoliv naši pánové nebyli žádné houžvičky (a já rozhodně nejsem žádná vazba) a vozili se v ní do 3 let. Se stabilitou problém nebyl, do terénu naopak byla bezkonkureční. Před ní jsme měli kočár s předníma otočnýma kolečkama a bylo to peklo. Na jakékoliv nerovnosti se mi kola samovolně zaaretovala, pokud možno zcela naštorc, takže s kočárem nešlo hnout, což je báječné a vzrušující zejména uprostřed přechodu pro chodce 😠 . Běhá mi mráz po zádech ještě dnes, když na to vzpomenu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru