Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

majka07
30. srp 2010

ahojky

jj MMB je závislost, ale ty věci jsou i za pakatel v suprovém stavu a nádherný. Tak já na boty jsem teda hrozná, prababička jí koupila jednou nějaké a vůbec neměli tvarování, na první pohled šílenost tak letěly do koše, boty nejraději kupuju v Brně v žirafce, nebo když narazím na nějaké fare, ptala jsem se J. co si myslí u dvojčat o tom že někdo z tohoto poleví a řekl, v žádném případě, ušetříme prostě jinde, ale moje děti nebudou chodit v šuntech tím mě potěšil. Raději vezmu kočár z druhé ruky, ale na botech se u nás nešetří .

Včera mě dostali normálně na aukru, jsme se koukali na olympus karty do foťáku a jedna tam a náklady na poštovné 100 kč, jako pardon, ale už jsem posílala spoustu balíčků, takže rozhodně karta není za 100 poštovného, tak jsme chlapovi psali a on napsal, že je to poštovné a balné tak to jsem se fakt už chlámala, páč když ju do do bublinkové obálky + poštovné tak je to stejně míň jak 50 kč. Tam to fakt lidi s poštovným hrozně přehání .

hanula83
30. srp 2010

@annamat9 To jsem právě teď psala na naší diskuzi, asi je u bot dobré zvolit nějaký kompromis, nějaká kvalita tam musí být, protože děti s tím dělají psí kusy. Ale zároveň nehodlám kupovat nějaké předražené boty... Ony z toho tak rychle vyrostou....

majka07
30. srp 2010

Jen malý dotázek, máte ještě někdo nevolnosti? Nebo do kdy Vám trvaly? Já dneska ráno děs a hrůza 😀

kaficko
30. srp 2010

Nejhorsi nevolnosti byly d 13tt.A pak jeste asi mesic obcas trosku,napr 1krat tydne 🙂 A jeden cas mi byvalo spatne i dyl a pak jsem zjistila,ze to bylo z jednoho typu tehotenskych vitaminu.Mimochodem,berete jeste vsechny tehotenske vitaminy?

matteka
30. srp 2010

ahoj holky, zdravím při pondělku. Tak bolest nad pupíkem dosud nepřestala a je to čím dál víc nepříjemnější. Koupila jsem si i podpůrný pás, ale nic moc to nepomohlo.Pročítala jsem tady na koníkovi nějaké diskuze ohledně té bolesti a v podstatě je to prý normální. Mě jen trochu zaráží, že už to trvá přes týden a bolí to fakt dost - jako bych tam měla milion jehliček a ty mě při každým pohybu píchali hluboko do kůže. Co se bolesti týče, vydržím hodně, ale tohle už je fakt moc. Nezlobte se, že si stěžuju, ale já mám spíš strach, aby to nějak neubližovalo těm mým veverkám

@majka07 já měla nevolnosti hlavně v tom 1.trimestru (ale nikdy jsem nezvracela), no a asi před týdnem se mi tak navalilo, že už jsem i zvracela. Od té doby jen takový lehký nevolnosti navečer - ale nic hroznýho. Jinak MMB u mě taky těžká závislost 😀 😀 😀

broukb
30. srp 2010

@matteka já to měla taky a přešlo to..je to strašně ostrá bolest kůže okolo pupíka viď (spíš nad pupíkem)? Nemusíš se bát jsou to ty vazy pod kůží jak se napínají..až si zvyknou, tak se to usadí. Taky jsme se bála, ale je to prý normální. Pomáhalo mi to pořád mazat..to je jediný 😉

provazek
30. srp 2010

Holčiny prosím o radu. jaká velikost botiček je tak na roční dítko? děkuji

matteka
30. srp 2010

@broukb přesně jak píšeš - ostrá bolest nad pupíkem. Moc děkuju za uklidnění - jdu namazat 🙂
Holky, jak jste tu rozebíraly tu výbavičku, tak já už vesměs všechno mám. Mám spíš strach, abych neskončila zase v nemocnici, tak to chci mít prostě nachystané. Došila jsem konečně povlečení a mantinely - mrkněte

tulanek
30. srp 2010

@matteka Nadhera,jsi sikulka,moooc krasne vybavene postylky!!!!!!!! 🙂

matteka
30. srp 2010

@tulanek moc děkuji, ještě jsem každé ušila pejska podle Tildy a teď zápasím se zavinovačkama 🙂

provazek
30. srp 2010

@matteka opravdu moc krásné a ti pejsci jsou super. Mohla by ses tím živit 🙂 🙂 🙂

tulanek
30. srp 2010

@matteka Jéééé,ubec nedekuj,jsi proste borka!!!!! 🙂 ty pejsci jsou uplne uzasny,k sezrani,byt tebou,siju je a prodavam,by jsi vydelala na celou vybavicku pro ditatka 😀 no jsem fakt unesena!! 🙂

majka07
30. srp 2010

@matteka já právě zvracela rozhodně míň jak u M. ale to nutkání a celý den ble a v poslední době blinkoším asi ob den jak kdy, nejhorší je to ráno, když po M. jdu vylít nočník to jako fakt šílená nevolnost 😀 Jako mi to nevadilo tak teď někdy trpím.

Postýlky krásný, já je vymakaný mít moc nebudu, po M. mám vše v jednom a mantinel co mám už nedělají okolo celé postýlky ale jen půlku, chjo, tak sháním jen povlečení, ale asi ho koupím druhé nové.

matteka
30. srp 2010

@provazek @tulanek chvilku jsem to dělala na kšeft, ale nic moc vydělky - nicméně mám doma od té doby soustu materiálu, tak teď šiju jen pro holky. Už u té mašiny moc dlouho nevydržím, tak vždy jen po chvilkách, dokud nezačne zas ten prdlej pupik.

@majka07 tak to ti nezávidím, nesnáším zvracení a jak o tom tak kecáme, tak se mě zas navalilo 😀 😀 😀 😀

chrobacek
30. srp 2010

ahoj holky

@matteka opravdu nádherný .... fakt vkusné a krásné, mám dotaz na povlečení ... to se ze začátku vůbec nedává ne? děti spí ve spacích pytlech, ne? od kdy se používá teda povlečení a peřinky atd.

@broukb chtěla jsem se zeptat na postýlky ... já mám favorita hippo co máš v albu, ale nejlevnější jsem našla přímo v Polsku odkud je máš ty?

matteka
30. srp 2010

@chrobacek no pokud se jim bude líbit v zavinovačkách, tak peřinku už dávat samo nebudu - ale moje ségra má 2.měsíční holčičku a tak zavinku nechce a spí normálně pod peřinkou. No na těch fotkách to není moc vidět, ale všila jsem do spodní části poutka - abych konec peřinky přichytla k postýlce (pro jistotu). Moje mamka prý naše peřinky vždy zauzlovala rohem k postýlce, tak já jsem si tam dala poutka.

matteka
30. srp 2010

toť ty poutka 🙂

chrobacek
30. srp 2010

@matteka ahá no tak to je super

zuzka.o
30. srp 2010

Ahoj 🙂

Omlouvám se, že vám sem vpadám, ale byla to moje oblíbená diskuze o těhu s dvojčátky. Prodávám nějaké věcičky po mých dvojčátkách, spousta toho nepoužitého, nenošeného, tak kdybyste chtěly, jukněte....
Jinak všem těhulkám přeju hooodně zdravíčka a ať vám to těhulkování uteče tak rychla, jako mně .... a těště se, mít dvojčátka je super věc (ať si všichni říkají co chtějí).

https://www.modrykonik.cz/bazar/prodejce/zuzka.o/

provazek
30. srp 2010

@matteka to je teda škoda a divím se, že to moc nešlo... ale aspon na něčem ušetříš, budeš mít z toho radost a miminkám se určitě bude v peřinkách od maminky moc dobře spinkat 😉

broukb
30. srp 2010

@matteka teda ty si šikula tohle fakt obdivuju je to krásný!!! 😉 A ty pejsi ještě hezčí 😵
@chrobacek já je kupovala tady v čechách přes internet na www.radi.cz za 2989,- jedna,tak netuším na kolik vyjdou v Polsku..ale jinak jsou úžasný 😉

chrobacek
30. srp 2010

takže to píšu znovu protože se kůň udržoval jak jsem psala příspěvek 🙂

chrobacek
30. srp 2010

@broukb v Polsku jsem je našla za 2300,- a v Brně za 2900,- tak uvidíme co zvolíme mám vybranou ještě jednu... no ještě to nechám uležet 🙂 času dost

matteka
30. srp 2010

@provazek @broukb moc moc díky, ale prodávala jsem na MMB a tam je šikovných ručiček spoustu a já to dělala tenkrát po večerech. Jestli chcete mrknout, tak vše co jsem kdy vyrobila mám zde:
http://picasaweb.google.com/matteka29/AllMyCrafts#
ale dost už chlubení 🤐 🤐 chtěla jsem se zeptat holky - budete pořizovat monitory dechu? Ségra ho má a je určitě klidnější, ale znám spoustu maminek, který ho nepoužívají. Šly by jste do toho - koupit ho už i použitý?

provazek
30. srp 2010

@matteka já o něm uvažuji...my budeme mít děti zatím v jedné postýlce, tak se podívám po nějakém s dvěmi připojitelnými deskami a určitě po použitém, to se vyplatí a některé na mmb jsou ještě v záruce..nebo je pujčují prý v porodnicích.

tulanek
30. srp 2010

@matteka Ty jsi proste geeeeeenius!!!!!! 🙂 to jsou tak krasny veci,slintam,uplne zboznuju takovyhle drobnosti a o povlecenich ani nemluvim!!!!!!!Smekam 🙂

provazek
30. srp 2010

@matteka wauuuuu, to zírám....nádhera, krása....nemám slov. Ty jsi vyučená švadlena nebo tak něco? Ty košíky si pletla sama?

provazek
30. srp 2010

šlo by si od tebe něco z toho objednat??? 😉

matteka
30. srp 2010

@provazek jé a to existuje? Já jsem viděla jen ty, co se připnou na plínku - ale že se dají připojit dvě podložky nevím - kdo to vyrábí?

@tulanek kuju tuli 😵 😵

majka07
30. srp 2010

@matteka fakt šikulka, nádhera.

Já tady řešila s kámoškou už vánoční dárky a letos jsem pěkně ve skluzu s kalendářema 🤐 Loni jsem touhle dobou měla 8 měsíců hotovejch a letos nemám ani titulku a z týdeního ani list na ten letos asi prdím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru