Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

matteka
1. zář 2010

@chrobacek je to ten typ pro dvojčata - tady ho prodávají za 700,- http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1995676
jedna kamoška, co má dvojky ho má taky a je s nim spokojená. Jé našla jsem ho ještě i tu - taky používanej:
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=2295360

chrobacek
1. zář 2010

@matteka dík švagrovka má taky dvojky, ale používá obyč polštář a přijde mi to takové málo stabilní

atreides
1. zář 2010

ahoj holky,
vůbec nestíhám

ten kojo polštář je prý super, taky ho má kamoškama s dvojkama a říkala, že hlavně ze začátku jak kojila tandem ho hodně využila

gilotek
1. zář 2010

Ahoj holky, tak jsem po KO na gyndě. Zatím vše OK, tlak se mi trošku srovnal tak už se tak šíleně nemotám......

Holky je normální, ,že mám to břicho nějak najednou těžký? Hlavně když vstanu tak to je tíha a to jsem teprve 22 tt a mrnata mají každej kolem 400g 😕

Břicho mám malý, prý tak na jedno mímo a ne na dvojčata, velikost fundu mám 22cm ( před 14 dny jsem měla 18 cm)

kanegoo
1. zář 2010

Ahoj holky, v rychlosti zdravím a děkuji všem za rady!!
Gratuluju k dalšímu párečku!!
A ty výtvory - ty jsou úžasné. Fakt obdivuju!!! 😵

Já děsně trpím se zádama, hrůza, nic nezabírá ☹ Už jsem se nevyspala ani nepamatuju. Nemůžu ležet, sedět, stát..

@gilotek Těžký břicho - jj, to už lepší nebude 🙂

kanegoo
1. zář 2010

@gilotek A ještě najednou těžký nohy - to se mi často stává, ale trvá to krátce a zase to přejde..

atreides
1. zář 2010

@gilotek
@kanegoo holky a nezkoušely jste ten podpůrný pás na břicho? mě totiž taky začíná stříle v zádech a taky se bojím, jak velký to břicho s dvojkama bude, tak jestli si ho nekoupit

gilotek
1. zář 2010

@kanegoo díky, no záda to je kapitola sama o sobě. Trpěla jsem u prvního ted je to tu zase a samozřejmě víc, dnes v noci děs, ráno a dopoledne se nedalo to mi střílelo do nohy, tak jsem to odkulhala. Takže promazávám a nahřívám ohřívací dečkou, to se krásně uvolní.

@atreides pás - přemýšlím o něm 😉

matteka
1. zář 2010

@atreides já si ho koupila - stál teda 700,- ale na ty záda je to fakt super. Myslela jsem si, že mi pomůže i od té bolesti nad pupkem, ale to jsem pocítila jen trochu (ale aspoň něco), jinak na ty záda je to fakt dobrý. Nevěděla jsem jakou velikost, ale byla jsem v obchodě, kde měli jen jeden typ - ale univ.velikost - tak jsem ho vzala a nelituju
mám tento: http://www.spuntik.cz/farlin-tehotensky-podpurn...

@kanegoo s tím spaním už to mám taky naprd - jsem zvědavá jako co budu dělat tak za měsíc, za dva ☹(
@gilotek já ho mám taky těžký a z toho si myslím mě bolí ten pupík

atreides
1. zář 2010

@matteka jééé díky a neměla by to proplácet pojišťovna? a kde v obchodě jsi ho koupila jestli se můžu zeptat?

matteka
1. zář 2010

@atreides koupila jsem ho v Brně vedle Ikea v tom dětským obchodě - teď si nevzpomenu jak se jmenuje - ale je to v Avion shopping parku. Je na suchý zip, takže opravdu velikost od XXS po XXL určitě - prostě nastavíš (zalepíš) jak potřebuješ. O té pojišťovně jsem to slyšela taky, ale můj dr na to neslyší a dohadovat se s ním nebudu.
Našla jsem ho na MMB už použitý, když by ti to nevadilo - může se to prát na 30 st.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36801489&tab=1

atreides
1. zář 2010

@matteka jéé díky, super 🙂
já právě ani nevím který, páč co jsem tak koukala, tak je jich strašně moc druhů

matteka
1. zář 2010

@atreides právě, já jsem ho původně ani kupovat nechtěla, ale tento víkend jsem byla u ségry a byly jsme právě v Ikei a mě to břicho tak bolelo, že jsem musel co 15.minut sednout. Tak jsem šla prostě do toho obchodu a vzala jsem ho .
Těch druhů je fakt hodně, takže jsem i ráda, že tam měli jen jeden 😀 😀 😀 Ale třeba tu někdo bude mít taky zkušenost s jiným pásem, tak uvidíš

atreides
1. zář 2010

@matteka no to je právě, který z nich je nejlepší 😅 a každý ti řekne něco jinýho
a ty jsi přímo z Blanska?

matteka
1. zář 2010

@atreides z Blanska ne - to je taky pravda - škoda že si ho nemůžeš vyzkoušet, že? Mě v tom obchodě řekli, že vyzkoušet to nemůžu - taky mazec, co?

mikii
1. zář 2010

@atreides já ho dostala od kámošky a nemůžu si ho vynachválit. Jeden mám na ten sucháč a další je navlékající spíš aby ti netáhlo na ledviny. Ale vřele doporučuji. Určitě seženeš použitý.
Jinak já ležím doma druhý den jak lemra, a už mě to neba. Ach jo, ale co by člověk neudělal pro mimísky. Potřebovala jsem vymalovat pokojíček, vyprat věcičky. Aspoň, že můžu nakupovat přes net.

atreides
1. zář 2010

@matteka ne já nemyslela vyzkoušet, jen že já jsem přímo z BK, tak jesti je to taková náhoda, že jsme se tu tak sešly 😉

@mikii jé díky za zkušenost, asi do něj nakonec půjdu. jj vím, že není problém koupit použitý, jen když to ta pojišťovna proplácí, tak proč toho nevyužít.
Jen lež, vím, že ti to asi říká každý, ale opravdu už si pak jen tak neleheš 😅

matteka
1. zář 2010

@atreides jsme se asi nepochopily 😉 😉 myslela jsem všeobecně vyzkoušet - jakýkoliv - ikdyž klidně bych ti ho půjčila na vyzkoušení 🙂
A ty jsi se zkoušela ptát svýho dr, jestli by ti ho pojišťovna proplatila?

atreides
1. zář 2010

@matteka ahá 😅 to už asi těhudemence, sr
ne, já vím, že je proplácí, odsávaču ségře proplatila, mě těhucvíčo, kojopodprsenky apod.

mikii
1. zář 2010

@atreides a jakou má pojišťovnu? jsem nikdy neslyšela že by něco takového proplácela??

atreides
1. zář 2010

ministerstva vnitra
ale kdo ví jak je to dneska, přecejenom už jsou to tři roky co jsem byla těhu 😅

atreides
1. zář 2010

vím třeba, že na autosedačku tisícovku dávali

majka07
1. zář 2010

u nás pojištovna přispívala 3500 tisíce teď jak se pojištovny sloučili tak proplatí 1500. hodně to zkrouhli 😀

atreides
1. zář 2010

jj jak píše majka, ne že by proplatila všechno, ale máš horní limit a do něho se vlez, u MV je myslím max. litr

majka07
1. zář 2010

každá pojištovna by měla mít seznam na co zrovna přispívá, aby to proplatila tak potřebují daň. doklad s razítkem a podpisem. Já na druhou stranu ještě píšu jméno+příjmení, rč. tak to vyžaduje moje pojišťovna. Před těma 3 rokama to bylo lepší, to přispívali víc aj na více pomůček pro děti, teď je to horší, ale každá kačka dobrá 😉

atreides
1. zář 2010

@matteka no ale dívám se na MMB na ty pásy a ten tvůj bude nakonec nejlepší, že je univerzální, páč co já vím, jakou velikost? 😅

atreides
1. zář 2010

tak mě nakonec zaujal tento, že by nemusel být vidět po hadýrky a jen se přetáhne přes bříško
http://www.carriwell.cz/podpurne-pasy/tehotensk...

matteka
1. zář 2010

@atreides hmmm tak ten vypadá taky dobře

atreides
1. zář 2010

@matteka se dívám, že ho prodávají v Olympii v Puntanele, tak jak tam budu mrknu na něj, ale opět jakou velikost. Ani nevím jak je ta velikost myšlená, co já vím jak velký budu mít bříško 😒

lita
2. zář 2010

Holky, ja jsem se zaradila do skupiny maminek, ktere koj-polstar pouzivaji jako operku zad pri kojeni, nebot nam pri kojeni nevyhovuje. A kojim naopak na normalnim, ale velkem a mekkem perovem polstari na spani a velka spokojenost. Takze samy uvidite az v akci, co vam bude vlastne vyhovovat. Kojim je separe, ale i pri tandemu jsem si je musela ruzne podkladat mensima polstarema, protoze mi zajizdeli do prostoru mezi mnou a polstarem.
Pokud vam pri kojeni nebude sedet, tak vezte, ze na opreni je super, coz je take dulezite 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru