Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

atreides
5. zář 2010

@alsou se zátkou neporadím nemám zkušenost, ale myslím na tebe!

broukb
5. zář 2010

@provazek zjisti si, jestli jim u vás v porodce nevadí vlastní oblečení..tady jsou na to děsně háklivý, všechno je erár a vlastní mít ani nesmíš. Takže já dětem do porodky balím jen plíny, ubrousky a dudánky.Manžovi tu pak připravím jen oblečení v čem pojedem domu a to mi přinese až v den propouštění. JInak tě obdivuju, že si vydržela nebalit až do teď 🙂 Mě to nedalo už před týdnem a taky na mě všichni tlačili.
JInak jsem úplně na měkko, protože kamarádce co měla termín až 14 dní po mě se včera nečekaně narodil chlapeček. Je to prďolka má jen 1450g, ale protože přijeli včas stihli jí píchnout kortykoidy na plíce, takže krom nízké váhy je v pořádku.Jsem z toho ani nespala strašně mě to překvapilo, tady je krásně vidět jak je to nevyzpytatelné 🤐 Tak jsem fakt ráda, že ty naši se tam ještě prdelej a maj už 2 kilíčka..to je úleva..i když je krásnej, přeci jen si tam poležej ☹

@alsou jinak hlenová zátka je prý většinou s příměsí krve, ale pozor taky nemusí a může být průhledná, nebo mléčné barvy..ale může taky odcházet i měsíc.Tak to hlídej a kdyby se to opakovalo tak to bude asi ono :D

atreides
5. zář 2010

@broukb ty jo tak brzo? a japato?

broukb
5. zář 2010

@atreides z ničeho nic začala krvácet, tak pro jistotu jeli do porodky tam kontroly a zjistili, že placenta selhává, malej měl špatnou výživu a nakonec se přetával hýbat, takže okamžitě císař. Nevím jestli za to mohla těhu cukrovka..nikdo to nečekal byla úplně v pohodě...ale hlavně, že nic nepodcenili a jeli!

annamat9
5. zář 2010

Krásnou neděli všem,
já měla u první dcerky zabalenou tašku do porodnice už v sedmým měsíci, to jsem měla i všechny věci. Nakonec jsem porodila 10den po termínu 🙂 . Do porodnice na věci se podívej na stránky porodky, je tam napsané co si přímo k nim smíš a co nesmíš vzít. Kosmetiku bych si asi nebrala vůbec, na začátku jsem používala jen vodu na koupání a rybylku na prdelku. Taky pozor na Jonsons a pempersky s heřmánkem, často se po tom miminka osypou. Takže bych si vzala plíny, ubrousky, dudlany (jestli jsou povolený, v Olomouci mi ho zakázali malé dát ), jinak by ti měli vše poskytnout.

alsou
5. zář 2010

Taky přeji pěknou neděli, kuchtím segedín 😵
Jinak do Plzně do porodky na děti nic vlastního nechtějí, kromě plen ty dávají dvě nebo tři na den tak povezu svoje a ubrousky si taky vemu. 😀 Jinak kosmetiku žádnou!! Oblečení přiveze manža až na cestu domů. 😉
Jinak tašku do porodky jsem poprvně balila až v 37. týdnu a rodila jsem 38+4 a teď jí nemám taky úplně komplet 🤐 Jsem prostě nezodpovědná no 😝

@broukb to je něco s tou kamarádkou teda!!! Fakt nemůžem vědět jak na tom budem třeba za hodinu 🙄

annamat9
5. zář 2010

@alsou To já se na to děsně poprvé těšila, měla jsem už vše v tom sedmém měsíci, nakonec jsem to stejně vše musela znovu prát a žehlit 🙂
Ještě holky bacha na doklady, pokud se vám třeba povede přijet do porodky bez občanky, klidně někde pošlou doprovod (otce třeba) ať se pro ni vrátí, případ kamarádky, nakonec kvůli tomu manžel nestihl porod. Takže si taky zjistěte, co po vás budou chtít. A věci na miminko ať doveze manžel až když po vás přijede, skříňky bývají malý a věci by vám tam jenom zavazely.

alsou
5. zář 2010

@annamat9 no já si toho balím méně než poprvé. Jinak doklady občanku, oddací list, těhu průkazku mám pořád sebou i na kontroly k doktorce 😅 Ještě mi chybí prohlášení o jménech to si vezmu teď na kontrole. 😕

annamat9
5. zář 2010

@alsou já mám doklady taky pořád u sebe. Jenom si musím zjistit jak je to s těmi jmény, teď se to dává nějak dopředu, když jsem rodila malou, tak nám daly po porodu papírek, kterej potom otec odevzdal na matrice tak nevím.

alsou
5. zář 2010

@annamat9 no v Plzeňské porodnici se odevzdá papír PROHLÁŠENÍ O JMÉNU DÍTĚTE, kde musí být podpis obou rodičů 😀 Odevzdává se to při příjezdu do porodnice, ale pokuď to nemáš tak tam chodí paní z matriky a ta to s tebou vypíše třeba až po porodu 😀 Manžel pak jede na matriku do týdne a jen si vyzvedné rodný list dítěte 😀 Tak takhle to chodí u nás. 😲 Ten formulář dávají na gynekologii. 😀

annamat9
5. zář 2010

@alsou Díky ono se to hodně mění, i ohledně porodu a tak. taky jsem se přestěhovala takže vlastně vůbec nevím jak to v téhle porodnici funguje. Zatím to ale řešit nebudu, přihlašovat se má do porodnice tady okolo 30 tt takže to potom vše zjistím a zařídím.

jitakl
5. zář 2010

Ahojka holky tak koukám že se bavíte o nástupu do porodky a o jménech 😀 já ještě tohle ani neřeším jen doufám že mi doktor vše řekne jsem jak tele a nevím co vše je potřeba. Zajímalo by mě jestli když jsem na neschopence tak jestli mě ještě před porodem dají na mateřskou nebo až po porodu?

provazek
5. zář 2010

@jitakl Ahoj, já také byla celou dobu na neshopence, ted 31.8 mi jí MuDr. ukončil a od 1.9 mám psanou mateřskou.Dá ti jen papír s razítkem a ty to dovyplníš a doručíš do práce. O víc se nestaráš. Na ní nastupuješ 6-8 týdnů před termínem.

jitakl
5. zář 2010

@provazek díky za info jen doufám že to vydržíme
😉

provazek
5. zář 2010

@jitakl To víš, že vydržíte. Já se taky bála. když jsem byla jako ty v době, abych neporodila předčasně a ted si zas říkám, aby se jim vůbec chtělo ven 🙂 Držím palce 🙂

jitakl
5. zář 2010

@provazek i já tobě držím palce a pevně věřím že vše dopadne dobře už abych také byla ve 34tt 😀

melissa0013
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jankatr
5. zář 2010

Ahoj - omlouvám se že vám sem lezu - jen bych vám chtěla nabídnout pokud někdo shání kočárek na dvojčata - je ježděný tak cca 3/4 roku - hodně brzo jsme přesedlali na golfáč 🙂 https://www.modrykonik.cz/bazar/dvojcata/7byq/d...

Jinak samozřejmě přeju všem pohodové a bezproblémové těhu a veselé a hodné dětičky 🙂 😉

darma
5. zář 2010

Ahoj, koukala jsem na kočárky, zatím jen ze zvědavosti, mám ještě dost času 🙂, ale zaujal mě indie twin, dám sem odkaz na video s prezentací, snad tím neporuším nějaká pravidla 😕 Je sice anglicky, ale vše je názorně předvedené. Co na něj říkáte?

https://www.youtube.com/watch?v=9XFNxWQs8LQ
sarri
6. zář 2010

@darma
Bumbleride je moc dobrý kočárek, akorát letošní se vůbec nedovezly a čeká se po novém roce, co vlastně bude a kolko toho bude - takže kdo má čas, ten může čekat, jak se to vyvrbí s další kolekcí. Já se mezi ním taky rozhodovala a nakonec rozhodla pro jiný, ale už tehdy byl problém, protože jich bylo dovezeno málo. Takže doporučuji to postupně promyslet, po novém roce začít shánět, kde by byl l mání, zarezervovat a mít v záloze nějaký jiný, který by se Ti líbil 😉

okurkaa
6. zář 2010

@valmark Ja jsem s CAR byla spokojena, ale zjistilo se, ze mame geneticky problem a potrebovali jsme IVF. Geneticka ho nedoporucila, protoze je to drahe a jednou se to povede a budeme mit zdrave dite. CAR se pak ridi doporucenim genetika. A pak mam za sebou dve kyretaze u Apolinare a u te druhe mi porusili delohu a rok jsem ji davala dohromady a vubec se nevedelo, jestli jeste budu moct mi deti.....
Uz jste premysleli o kocarku?

mikii
6. zář 2010

@jitakl jé já bych taky chtěla být aspoń ve 30tt. I když mi to do teď staršně uteklo, ale co teď ležím se to ani nehne 😠

holky prosím vás v čem spíte? Já se večer nemohla nasoukat do pyžamových kalhot. Manža mi vypral všechny košile. A když jste byla třeba některá v nemocnici, co si tam vzít? pyžamo nebo košili??

atreides
6. zář 2010

@darma my ho kupujeme, taky se nám líbí nejvíc, ale jak psala sarri - tady letos není a mám strach čekat na novou kolekci, že by to bylo u nás moc na těsno 😒 Naštěstí nám ho má kdo dovézt z USA

broukb
6. zář 2010

teda kde všichni jste???Tady je dneska nějak pusto prázdno 😉

provazek
6. zář 2010

@broukb Taky si říkám. Je venku docela pěkně, tak asi všichni jsou venku na vzduchu 🙂

alsou
6. zář 2010

@mikii já jsem v nemocnici ležela pouze těsně před porodem a po porodu a to určitě košili 😅 Pořád mě prohlíželi a taky na záchodě stahneš jen kalhotky a je to 😀 Ale kdybys tam šla ležet už teď tak ti neporadím pro mě by byla pohodlněší ta košile 😝

@broukb
@provazek já jsem pořád venku s Tondou doma ho to nebaví, ale už mě to pěkně zmáhá 😝 Je to hroznej expert a já už prostě nemůžu 😀 😀

darma
6. zář 2010

@sarri já jsem koukala, že na všech stránkách je vyprodaný, ale že s jeho sehnáním mohou být takové problémy, to jsem netušila. Dík za radu 🙂

@atreides to máte tedy výhodu, já mám sice kamaráda, který tam žije, kočárek by koupil, ale musel by ho poslat jako balík. Nezjišťovali jste si náhodou, kolik by stálo jeho poslání?

Kouknu ještě na jiné kočárky. Nevím, jestli už jste tady o nich debatovaly, nečetla jsem vše od začátku, ale byla bych ráda, kdybyste měly nějaké typy. Mně se ještě líbí Leviroo.

atreides
6. zář 2010

@darma máme spíš štěstí ... dívali jsme se na netu, našla jsem ho i na nějakých stránkách (odkaz jsem dával pár stránek zpět), že si ho můžeš z USA objednat a oni ti ho doručí (cenu za dopravu netuším) ... ale na jiných stránkách nám to zase napsalo, že to nejde skrz reklamaci a velikost, tak si pak vyber 😒
ale u tebe si myslím, že určitě stihneš kolekci 2011 🙂
leviroo tu někdo psal, že se mu taky líbí

valmark
6. zář 2010

@okurkaa já ležela u Apoli 3x a vždy spokojenost, takže doufám, že stejně tak to bude i s porodem...
Jinak kočárek bych chtěla Bumbleride, jak teď o něm holky píší. Ale vím, že je s ním problém. Tak doufám, že stihneme kolekci 2011 nebo zařídíme dovezení z US. Potřebuju s možností autosedaček na kočárku a tenhle je za vcelku rozumné peníze. Ještě pak Easy Walker duo, ale pokud chceš vše komplet, tak to vyjde dost draho. No uvidíme... Ještě je chvíli čas 🙂

valmark
6. zář 2010

@atreides prosím tě, tys ho sehnala v US komplet i s autosedačkami a vložnými taškami? Já všude našla jen sporťák ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru