Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

atreides
12. zář 2010

@broukb nene to já ne, ale myslím, že to byla matteka s těmi srůsty (teď doufám, že jsem to nepopletla já 😅 )

jinak jsem se tu nasmála, jak tu popisujete, jak vás štvou lidi těmi dotazy, páč teď čtu knížku o dvojčatech a ne-li polovina byla mezi TOP nejčastějších a ne příliš vhodných otázek pro maminky dvojčat 😀 😀 😀 No jo ony asi lidi nevím, jak navázat konverzaci asi 😅 Ale dotaz typu - jsou přirozeně nebo z umělýho je asi nejstupidnější 😝

betina
12. zář 2010

@atreides ano, tak ten je nejlepší, to mi přijde sprostý jako málo co...tenhle dotaz

broukb
12. zář 2010

@atreides jéé pardon já si tim nebyla jistá 😅 Holky já to taky nechápu všichni okolo vědí, že dvojky jdou od 30. týdne prakticky kdykoli..každý ráno se připojim na net a hned 10 zpráv typu tak cooo mamino, jak je, jak se cítíš??co mimískové už se něco dějě??? a vzápětí a kdy že to máte termín??? Bych vraždila fakt....... 🤐

atreides
12. zář 2010

nejlepší asi na všechny otázky je otázka - proč tě to zajímá?

majka07
12. zář 2010

@atreides dobrá rada....odpovědět otázku 😉

gilotek
13. zář 2010

@atreides nečteš knížku od Rulíkový - Dvojčata? Tu mám ted u postele já 😀

atreides
13. zář 2010

@gilotek jj Co nevíte o dvojčatech 😀 ono taky nic pořádnýho na trhnu není
toho čtu poslední dobou nějak moc, si v tom musím udělat pořádek, ať to hezky všechno do porodu stihnu, páč potom si už nepřečtu ani recept 😅

kanegoo
13. zář 2010

Ahoj holky 🙂

Majko, dodatečně vše NEJ k svátku!
Jinak ten telefonát - no comment. Nevím, co bych si o tom měla myslet!
A k blbým otázkám - tak mě se zatím naostro jestli to máme z umělého zeptal někdo jen jednou.. Jinak teda nejčastější reakce na to, když řeknu, že čekám dvojčata je "jé, božatko, to bude ale zahul!! " apod.! Vůbec si nepřipadám jako nějaké božatko! Bojím se, jestli to zvládnu, to ano, ale jinak v pohodě..

Tulanku, to jsem ráda, že holčičky prospívají! Už ať jste všichni doma!!! A už se těším na fotečky.

Brouku, vydrž!! A co kočárek, už ho máte doma?

Holky, nejsou nějaké knížky o dvojčatech ke stažení na netu?

atreides
13. zář 2010

@kanegoo jj to jsem taky říkala, že už mě opravdu s.rou lidi s těmi litujícími pohledy a kecami 😠 Ale však mi jim ukážeme 😉

mikii
13. zář 2010

Ahoj při pondělku. No s těma dotazama bych taky mohla napsat román. První otázka a to máte uměle jo? A pak no ale to budete mít pěkný záhul. A jak to budete zvládat? Přijede vám na pomoc babička? A manželovi všichni radí aby se vyspal dopředu,že pak už se nevyspí. A jestli už máme udělaný pokojíček? A že kolik nás ty děti budou stát peněz... No a každý den přijde tchýně a ptá se mě jak ti je? A co bříško. Vím,že to myslí dobře,ale když musím ležet jeto na palici. .......

@majka07 Dodatečně všechno nej k svátku, ani nevím jestli jsem ti to už psala...ale skleróza....

Jinak bříško už tak nebolí,takže to do středy vydržííme...

Jo a ještě dotaz...kupujete si i dopředu nějaké plenky? A jaké a kolik ?

kanegoo
13. zář 2010

@mikii Miki, tak tchýně se naštěstí neptá. Ti nás mají totálně na párku. Tchán nám k malým ještě ani nepopřál a tchýně se rozbrečela, když jsme jí to řekli a řekla, že doufala, že nás dvojčata minou a taky že jsme si pozdě vzpoměli, že už je stará (60 a vitální!!) a může hlídat malé jen švagrové - nám už ne.. Jako by se jí někdo prosil!!

Pleny mám koupené Pampers 3-6 kg - 2 balení - byla akce.. 🙂
Jinak jaké kupujete Newbornky? Nechci kupovat nějaké moc drahé, ale zkušenosti fakt nemám, nechám si poradit.

gilotek
13. zář 2010

@mikii plenky koupím z DM Babylove, dělají i pro novorozence....

S pampers máme hroznou zkušenost, ještě jsou dobrý huggies premium, ale cenově jsou dost vysoko, jedině někde v akci. Nejlepší zkušenost máme právě z DM drogerie, tak je prubneme. Navíc na ně mám nějaké slevové kupony, tak nevyjdou draho a kdyžtak zkusíme jiný.

Plánuju koupit domů tak 3 -4 balíky a uvidíme jak budou vyhovovat abych se jich pak nemusela zbytečně zbavovat

majka07
13. zář 2010

@kanegoo
@mikii díky za gratulku.

Jinak zdravím do nového týdne 😉

jsme po ko 😀 😀 😀 medvídci jak je nazval pan doktor jsou v pořádku 😵 srdíčko krásně bije, jsem uzavřená a nedobytná jako skála 😀 😀 😀 a na 99% jsou méďové jednovaječní a každý má svou schránku, tudíž pokud bude placenta dostatečně oba zásobovat, teda hlavně dominantní méďa 1 nebude brát všechno pro sebe, ale taky nechá něco pro druhého méďu, tak bychom mohli fiknout konec 37 tt a začátek 38 tt. Pokud ale bude jeden brát druhému a ten bude mít málo, dopler bude u jednoho horší budou samo dří nebo pokud bych se otvírala, ale jak říkal pan doktor, já která bych přenášela Mau ještě půlroku tak to vidí pozitivně. Prostě teď nic neřešit, vše je ok, kontrola za 4 týdny pak už budu chodit dřív 😵

ad plenky, koupím jedno balení těch new born a pak budu dokupovat dle situace, zásoby dělat nebudu, jedině těch větších když by byla výhodná koupě třeba v makru 😀

kanegoo
13. zář 2010

@majka07 Gratulace ke kontrole! Budeš chtít vědět pohlaví? 🙂

atreides
13. zář 2010

tak plíny mi nakupuje mamina a opravdu jsem ráda, páč ze začátku to lítá ty plíny
Huggiesky jsou výborný, ale drahý, DM tu nemáme, tak se mi osvědšily zase z Rossmanna, ale každopádně mám požadavek, aby měli pružná zádíčka, páč když se Niny totálně zes...ala, tak to měla snad až ke krku a s těmi gumičkami vzadu ne. To spíš tak pro zajímavost.

majka07
13. zář 2010

@kanegoo to je právě to co furt nevím 😀 kdyby bylo jedno tak určitě ne, bylo by to překvápko jako u M., tady trochu váhám tak uvidíme až na veljkým UTZ 😀

atreides
13. zář 2010

@majka07 jééé gratulka ke kontrole 😵 😵 😵 😵 a pohlaví jste si říct nenechali?

majka07
13. zář 2010

@atreides ne nenechali a nebylo ani vidět. B je hodně schovaný a áčko dominanta, ale chrápalo si a nic ho nevzrušovalo, jen jsme zkontrolovali srdíčko a průtoky. Uvidíme na velkým UTZ ale furt nevím jsem na vážkách 😀

atreides
13. zář 2010

@majka07 to jsi dobrá ty jo, já i kdybych chtěla, tak bych to nevydržela si to neříct 😅 😀

majka07
13. zář 2010

@atreides 😀 😀 😀 to mě problém nedělá, spíš kdybych to věděla a chtěla to překvápko pro ostatní to už bych si asi nevěřila 😀

annamat9
13. zář 2010

Ahoj holky,
te´dka sedím v knihovně naproti gennetu a za 20 minut tam mám nástup. Jsem děsně nervní tak mi držte palečky. Jdeme na druhý utz srdíček.
Jinak k blbím dotazům, na to já jsem zvyklá. Jsem mladá a dceru jsem měla brzo takže už jsem obrněná. Zrovna dneska jsem byla v nemocnici na kultivaci a říkala že čekám dvojky a sestra se tak natahovala na monitor, kolikátý jsem ročník, tak jsem jí to řekla a říkám no a doma mám tříletou dceru. Chudák byla taková mladší a čuměla na mě jaké to musí být utrpení 🙂 docela mě pobavila, někdo to holt nepochopí 🙂

@majka07 tobě gratuluji ke kontrole a k svátku ať se daří i nadále

A k plínám a kosmetice. Kosmetiku bych dopředu nekupovala, jenom ty základní věci, který už byly napsány (rybilka bepanten ap) V porodce dostanete spoustu vzorečků tak si pak můžete vybrat. Já osobně malou kopala první měsíc jen ve vodě a mazala jen zadeček, olejíčky paradoxně vysoušejí. Ideální je se poradit s pediatrem. A plíny já kupovala buď ty z teska a nebo z albertu, obě byly dost levný a já s nima byla spokojená. hlavně ty z Alberta, stojí asi 150 kč balík. Nejhorší zkušenost jsem měla s pemprskama sleep end pley (nevím jak se to píše) to byla vždy malá podělaná až na krku.

tak já letím do toho gennetu tak mi držte palce ☹

kanegoo
13. zář 2010

@annamat9 Drž se!!

@majka07 Majko, tak já bych si to u jednoho mimi nenechala říct, ale u dvojčátek jsem chtěla vědět, do čeho jdu 😀 I když není nic 100% 🙂

majka07
13. zář 2010

@annamat9 děkuji. A ať ko dopadne dobře, držíme palečky.
@kanegoo já váhám, no uvidíme, taky záleží jestli se prťata ukáží 😀 😀 😀

kanegoo
13. zář 2010

@majka07 Jj, mi se taky jedno dlouho schovávalo a nechtělo ukázat. Ale tobě stačí, když ukáže jedno 😉

monika.tdm
13. zář 2010

@basina Cauda!!! Mame dlahy!!! Hura ty muzeme sundavat!!! A co ty jak se dari??? Je vse o.k.??? Ja mela o vikendu frmol, manza slavil 40 , no jsem hotova!!!! 😉

monika.tdm
13. zář 2010

@majka07 Cauda!!!! My jsme pohlavi taky nevedeli, a vis jak se na sale vsichni divili??? A doktorka z anestezie byla napnuta jak cvicky, vic jak ja!!! Rodina nam to ze zacatku neverila, ze to nevime!!! S manzou byla sranda, ja chtela aspon jednoho kluka a on chtel obe holky, tak jsme se vzdycky postuchovaly!!! 😀

majka07
13. zář 2010

@kanegoo tj 😀
@monika.tdm a ty máš jedno nebo dvojvaječný?

septim
13. zář 2010

@atreides moc dekuji za pochvalu. Fusak nevim jeste neni v provozu. 😀 kupovala jsem ho az ted na Lucinku a jeste nezkousela 😒 holky mely Emitex 😉

monika.tdm
13. zář 2010

@majka07 dvojvajecne

mikii
13. zář 2010

@majka07 gratulace ke ko. Já tě chápu,že to nechceš vědět. A u tebe to bude jasné,když ti řeknou nějaké které bude vidět. Já byla taky přesvědčená,že to nechci vědět. Ale manža tak dlouho škemral,až jsem podlehla. A teď jsem i docela naštvaná. Pač jsem nakoupila hodně růžových dvojmo a nakonec jeto páreček. Takže za trest malý bude chodit v růžovém... 🙂

Jinak ty plenky já ani nevěděla,že v Dm nějaké jejich mají. A to jsem z Prahy...Ale máme tu docela malý krámek. Musím se důkladně podívat.
Ale teď jsem viděla nějakou akci právě v kauflandu a v makru. Tak budu muset manžu vyslat aspoň nějaký balík pořídit.
Z kosmetiky nemám vůbec nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru