Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

broukb
16. zář 2010

@provazek já mám doma i velikost 42 😀 ale to jsme dostali a myslim, že těm našim obříkům ani nebude. Jinak mám celkem dost 50 a 56 vím že to je na chvilku, ale mě se děsně nelíbí když v tom ty miminka hodně plandaj.. tak jsem nakoupila levně v bazárku a nebude mi líto, když to budou mít chvilku 😉

Jinak moc děkuju za povzbuzení 😵 😵

mikii
16. zář 2010

@gilotek A holčička má 660g a B je chlapeček 731g takže váha super. A dr.to porovnává a říkal,že přibírají stejně.
Jinak oblečení za 10Kč za 1ks je super. Já kupuji kolem 30Kč za ks. Ale samo i dražší mám některé věcičky.

Jinak já mám oblečeni pár 50 a spíš 56.
Ještě jsem včera dostala na gyndě takový kufřík plný letáků a byla tam jedna lahvička Nuk a caro nápoj. Samo dvakrát 🙂

petra2810
16. zář 2010

nečekáte tady někdo jednovaječná dvojčata s jednou placentou? včera jsem se to dozvěděla a je tam riziko 1 ku 5 transfúzního syndromu,víte o tom někdo něco?

gilotek
16. zář 2010

@mikii to byla náhoda těch 10 kč za kus. Nějaká holčina to prodávala po synovci, který to nosil při 1,8 kg 😉

Jinak obnošené kousky z MMB body, dupky aj. taky kolem 30 kč. Ale musím hodně hledat, aby to nebyl hadr. Ale vyplatí se, člověk ušetří.
Pár kousků novejch a je to 🙂

kanegoo
16. zář 2010

@gilotek @mikii @darma Super zprávy, gratuluju!

@alsou Alsou, to mi přijde, že máte celkem dost.. My máme ve 28 tt asi 1100 a přišlo mi to, že to ukazovalo tak o týden a něco dopředu!
A odchylky - s těmi rozhodně počítej - hlavně u těch horších utz!!!

majka07
16. zář 2010

@petra2810 a mají společnou schránku nebo každý zvlášť? Já čekám jednovaječný, mají každý svou schránku.

majka07
16. zář 2010

krásné kousky se dají sehnat, taky jsem za 20 apod. nakoupila krásné kousky 🙂

petra2810
16. zář 2010

@majka07 schránku? nevím o čem je řeč,jedna placenta,jeden plodový obal,teď je tu ten trasfúzní syndrom a já mám šílený strach ☹

okurkaa
16. zář 2010

@gilotek Holky, prosim vas, co je to MMB? Dik

majka07
16. zář 2010

@petra2810 aha. My máme teda jednu placentu, ale každý má svůj obal ( dr. tomu říká schránka)

zkus se podívat tady, jsou tam aj příběhy
někde

http://www.dvojcataolomouc.estranky.cz/clanky/c...

@okurkaa snad se gilotek nebude zlobit MMB = mimibazar.cz absolutní žrout penízků maminek, ale věci se tam dají sehnat suprový

gilotek
16. zář 2010

@majka07 nezlobím 😉

@okurkaa jj je to www.mimibazar.cz a je to fakt závislost 😉

kanegoo
16. zář 2010

A ještě www.mimiaukce.cz - taky závislost 😀

gilotek
16. zář 2010

@kanegoo tak tam už ani radši nechodím, to už bych byla vůbec bez peněz 😀

kanegoo
16. zář 2010

@gilotek Jj - ale já musím sehnat povlečení 😀

majka07
16. zář 2010

😀 😀 😀 😀 zrovna dneska jsem na MMB objednala M. dárek k vánocům, jsem jí ukázala pár věcí ale jak uviděla postavičky z toy story byla jak urvaná ze řetězu 😀 tak jsem jí řekla, že si musí napsat ježíškovi 😀

betina
16. zář 2010

jj holky, ty nákupy..měla jsem štěstí, našla jsem si tady na koníkovi maminu, co má kluky dvojčata tak mám nějaké oblečení po ní a pak od kamošky, co má chlapečka, zatím nemám touhu kluky stejně oblíkat, tak uvidíme. jinak nakonec jsme koupili na Aukru ojetý Dorjan Duo Cross aspon na zimu, pak bysme chtěli nějaká jiný sporták, ale uvidíme, třeba budeme spokoení.
holky, já to tady psala, mám pocit, že nějak to moje těhu dr.moc nehlídala, na poslední ko mi zjistila, že mi nedělala odběry, naposledy v tom 12 tt, měžení UTZ naposledy před 5 týdny a že mi to udělají až příští týden v poorodnici rovnou vše....tak doufám, že se ještě dočkám..jinak CS mám 3, tak snad ano.
holky, co jste tak podobně tt, berete ještě magnézko?

alsou
16. zář 2010

@betina mě odběry brala ve 34. týdnu a taky jsem dostala jako ostatní železo, ale prý je to dobrý i když se rodí císařem to se ztratí více krve 😖 Magnézko já vůbec neměla tak nevím 😀 Jinak citologii mi dělali taky až teď ve středu v porodnici 😕 Jinak se mi zdá, že tě opravdu moc nehlídala, tak alespoň, že už půjdeš taky do porodky já měla UTZ u doktorky nejdéle po třech týdnech a to bylo myslím jen dvakrát, jinak každých čtrnáct dní 🙂

broukb
16. zář 2010

@betina já teda přestala brát magnézko tak před 2 týdny, myslela jsem, že by se to mohlo rychleji rozjet..ale v magnésku to očividně neni 😀 Jinak železo mám brát taky a cytologii mi brali dneska a krevní obraz přeedevčírem..ale taky až v porodce ten můj na to kašlal. No hlavně, že už tam jdeš tam si tě pohlídají 😉

gilotek
17. zář 2010

Zdravím 😉

K těm kontrolám. Já sice chodím na KO -- tzn. měření fundu, vnitřní pohmat a poslech srdíček -----každých 14 dní, ale ultrazvuk se tu dělá jen ve 12, 20. a 30. týdnu.
Na ně teda jezdím do gennetu. O utz po 3 týdnech si můžu nechat jen zdát 😖

majka07
17. zář 2010

ahoj

ke ko, chodím po 4 týdnech od příště budu chodit po třech a pak po 14 dnech možná pak týdnu, UTZ dělá pokaždé, od teď bude sledovat zda rostou stenoměrně a bude dělat pravidelně dr. doplera, pokud bude vše ok, tak dobrý, pokud jedno z dvojek ubírat druhému živiny a bude růst nějak v nepoměru k druhéme dvojčeti, budu muset do nemocnice a bude se muset ukončit těhu...zatím je čas, od 30 tt to ale musíme hlídat.

provazek
17. zář 2010

@betina Ahojky, já beru magnézko stále. příští kontrolu se zeptám, kdy tak je dobrý ho vysadit, ale zatím poctivě zobu 🙂

betina
17. zář 2010

no holky, právě že magnézko by se mělo vysadit nejpozději ve 36tt, ale u jednoho miminka, aby se ta děloha stačila připravit...u těch dvojek podle mě dřív, jen jsem se zapomněla zeptat, od včerejška ale neberu a broukb....nevím, nevím, jestli to taky tak pomáhá, já to brala taky na ty svalový křeče, včera jsem si vzala naposledy a bojím se, aby se ty mrchy nevrátily.
@majka07 no rpávě že si myslím, že by pak měli sledovat, jestli jedno miminko neroste na úkor druhého a jinak než UTZ se to nepozná, ale snad do toho úterka vydržíme a pak uvidíme.

gilotek
17. zář 2010

No já zavidím ty ultrazvuky 😖 Tady na to nějak dlabou. Mě čeká ultrazvuk příští neděli - ale 4D, takže žádný měření a další až 2. 11. 🙄 v Praze.

gilotek
17. zář 2010

Jo a jinak mi holky dneska přišel podpůrnej pás na bříško a už je můj velkej kamarád 😀

majka07
17. zář 2010

@betina jj co říkal dr. tak když jsou dvouvaječná a mají všechno každé své tak je to přece jen lepší, prý u těch jednovaječných se společnou placentou se stává, že jeden je prostě dominanta a bere vše, ale aj tak by se to mělo hlídat
@gilotek teď by jsi měla mít velký UTZ na VVV a vše ostatní ne? To udělají aj u toho 4D nebo ne? Mně u M. dělali 3D a měřial všechno a byla jsem asi 24 tt, teď jdu na velkej 11. října

gilotek
17. zář 2010

@majka07 ten velkej utz na VVV jsem měla ve 21 tt v gennetu. A další mám ve 31 tt............. Mezitím jsem si zaplatila ten 4D v gennetu, ale ty dělají porodní asistentky a neměřej ani nevážej, na to nás upozornili.

Když jsem čekala Martina, tak na 4D taky neměřili

majka07
17. zář 2010

@gilotek aha, já se lekla, že jsi nebyla uf, blbě chápu 😀

mikii
17. zář 2010

Ahoj,při pátku.Raduji se i když nechodím do práce :-

Jinak já mám ult při každé ko. A dokonce mi pokaždé nahraje i video prcků. Hodím vám odkaz

https://www.youtube.com/watch?v=b9hoyWcIy2g

,

https://www.youtube.com/watch?v=IFMcWmRYr4Q


Jinak dneska jdeme objednat kočárek,naštěstí máme krámek skoro za barákem. Takže nemusím nikam složitě cárat.
Já beru železo od poloviny těhu ob den, a dr. říkla,že ho budu brát i po porodu. Magnézko beru teď 8x denně.

basina
17. zář 2010

díky všem za tip na prdíky - dnes budou ty probio, tak stejnak jdeme do nich. Ale přímé fénování bříška a pod., to jsme ještě nezkoušeli. A taky díky za pochvaly miminek - je to moc milé a moc mne to těší.

@broukb Ahojky, tak jak se vede Frodo? Viděly jste se? Jinak k otázkám - Julča je obecně žravější, tak přes den to má hlad tak po 2,5 hodinách, v noci to je delší. Kvido přes den tak ty 3, 3 a půl. Dneska v noci měli rekord, od počátku kojení do dalšího počátku vydrželi cca 5,5 hodin. Mudra mi říkala, že už nemusím budit, tak to bylo docela luxusní. Dobrý bylo, že ani bříško nebolelo (že by zabral baby calm???), tak jsme se docela vyspali. Jen ráno jsme šli na tu krev... sice z prstu, ale i tak řevu (doporučení - pokud se bere z prstu krev, tak to líp teče, když jsou ručičky vyhřáté. U nás měl Kvido studené, tak to neteklo a trvalo déle.). Jinak režim je velmi podřízen kojení, ale kojím kdekoliv, tak můžeme chodit ven. To je fajn. Problém je ale s bříškem, když jsme venku, tak se hůř utišují... Hned od začátku jsme začali důsledně zapisovat, kdo byl kdy kojený, takže víme, že kojím cca 8-9x denně každého. Překvapivě to je v hodně podobné časy. Kojím max 12 minut, jinak zvrací, nebo je horší bolení. Koupeme co 2-3 dny, zatím v různou dobu, nejlépe na večer. Zatím e doma se mnou muž, který jezdí na 2-3 dny do práce, to pak případně přijde mamka, abychom mohli ven - mám trochu problém s vyvezením kočárku. Jinak jezdíme kratší vzdálenosti i autem, i MHD, jen hlídáme, aby nebyla tramvaj moc plná...

@beatrice7 Jojo, rodila jsem u Apo, byl CŘ v epidurálu. Prckové se mi ještě otočili po 32 tt, a to se se mnou mudr chtěl vsadit, že se již neotočí ... A byla hlavičkou, B příčka, která se stočila na konec pánevní... Hospitalizace ti nezávidím...

Ty jo, holky, už vás tu je spousta okolo 35 tt, toto letí. Tak ať je dobře!

Jinak velikosti - máme od počátku 56, když prckové zhubli na cca 3100, tak v tom docela plavali. Měli jsme i menší, ale asi bych to použila max v porodce, tam byl ale erár! Teď to vypadá, že asi z 56 budeme vyrůstat, někdy už oblíkám 62. Taky hodně záleží na tom, jaké plenky dávám - z 50% tak látkujeme, a to je pak pravda, co píše @darma, že je lepší mít body víc vykrojený, nebo širší...
@alsou já bych si taky myslela, že to je dané tím, kdo to dělá a jaké má očko...
@mikii gratuluji ke zlepšení, jen tak dál!!!

provazek
17. zář 2010

@betina Aha, tak to se na to magnezko nesmím zapomenout zeptat 🙂

Holky co jste jako já v týdnu, jak ted přibíráte na váze? Já za nákých 10 dní mám nahoře 300g, jsem z toho jelen, sice jsem ráda,ale pak si říkám, jen aby přibírali i děti. Vždyt když přiberou oni, tak i já ne?
celou dobu se mi vyhýbali výkyvy nálad a teda ted si to užívám, vše je nějak na pytel. Chce se mi začít brečet, mám strach...začínám být poprděná...z porodu....z toho co bude potom, abych to zvládla a tak. 😒

Ty noci jsou pro mě dočista utrpením. Vůbec se nevyspím. Vše mě bolí a teda každých 15 minut se snad převaluju z boku na bok, což je nejhorší to bříško otočit. Pak ta noc vůbec neutíká a já už se těším at už je ráno. ☹ ☹ ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru