Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

darma
23. zář 2010

@atreides no mě tam nejspíš posílá na základě výsledků krve...protože mi to řekla, když jsem volala na výsledky. Snad je to opravdu jen preventivní. Ale v hlavě se nám s manžou honí všechno možný....nejistota je asi to nejhorší. Uvidím zítra, co se dozvím. Prosím tě, můžeš mi napsat, jak to vyšetření probíhalo?

atreides
23. zář 2010

@darma a ona ti vůbec neřekla jestli jsou ty výsledky dobrý nebo špatný nebo že se jí tam něco nezdá?

Tak to naše vyšetření bylo nadstandardní, tudíž placené, normoš mi vzali krev, pak jsem šla na UTZ, tam dr. kontroloval hlavně nosní kůstky jeslti mají obě mimi a teď nevím jak se to přesně jmenuje, ale šíři tuku u páteře - podle toho se taky pozná postižení, když je to mimi prý oteklé. No a pak dál klasika prstíky apod. dokonce i pohlaví nám už řekl. Odpoledne mi pak volali výsledky krve, jak je vysoký riziko na Downa

atreides
23. zář 2010

ono totiž máš pojišťovnou hrazené UTZ ve 12tt, 20tt a 30tt. Ale tohle bylo taky v prenatal centru a protože kontrolovali jako by víc, tak jsme si ho platili

darma
23. zář 2010

@atreides dík 🙂 jen abych věděla, co mě čeká. Řekla mi jenom, že si něco spočítá a když to spočítala, tak mi řekla, že mám přijet pro žádanku a pojedu příští týden na genetiku, že se to u dvojčat dělá častěji. Ale bylo to po telefonu, takže zítra mi to snad vysvětlí. Ale žádné číslo ani výsledky mi neřekla. Kdyby to chtěli zaplatit, tak mi to nevadí. Pro mimča cokoliv. Hlavně aby byli v pořádku.

atreides
23. zář 2010

@darma ti teda mohla taky říct víc, něco si prý spočítá, kolikrát ti dr. jsou záhadní jak hrad v Karpatech a maminu stresují, např. jen protože se vybočuje z tabulek to hned háže kolikrát alarmující čísla 😝 Bude to dobrý uvidíš 😉

chrobacek
23. zář 2010

@darma hele já ten postup taky nechápu ... pokud jste si nehradili NT screening tak kde tak dr. na to došla? to se platí navíc nehradí to pojištovna a zahrnuje to odběr krve a UTZ a na základě tohoto se vyhodnotí rizika vrozených vývojových vad .....

darma
23. zář 2010

holky, já fakt nevím 😕 zítra napíšu, jak jsem dopadla. Děkuju vám za podporu.Malej se mi vzbudil, tak pádím...

atreides
23. zář 2010

@darma budu držet place!!!! a jsem napnutá

atreides
23. zář 2010

jsem si všimla, že jste tu řešili onehdá chůvičky, já más sice Phillipsky, ale vědět o těchto dřív, tak jdu do nich

http://www.oaza.cz/bila-technika/detska-chuvick...

má je sestra, dělá je firma co vyrábí vysílačky, takže mají úžasný dosah a hodně frekvencí 😉 a taky super cena

fiallinka
23. zář 2010

@darma nestresuj, bez přesného ultrazvuku se totiž fakt nedá ani z té krve vypočítat nic 🙂

fiallinka
23. zář 2010

@darma fakt hlavně je to divný postup, už to tu psala i chrobáček 🙂, protože normálně se krev na rizika vývojových vad vůbec před 12. týdnem nebere, pokud si to nezaplatíš (nebo resp. se speciálně neobjednáš)...kdoví, co to bude za poplach .-)

valmark
23. zář 2010

Holčiny, já byla u Apolináře v 10.týdnu na krvi a ve 12.týdnu na screeningu vrozených vad. Nic jsme neplatili.
Každý to má asi fakt jinak...
darma - určitě to bude všechno v pohodě, uvidíš.
Doktoři někdy předávají informace tak, že je to kolikrát o nervy 🙂

atreides
23. zář 2010

Ahoj holky, tak dnes na kontrole. Vše je v pořádku, +5kg, bříško prý hezký, čípek 3,5mm, viděla jsem nožky mimísků 😅 , páč tím vaginálním UTZ už víc vidět nešlo 😀 . Předepsala mi magnézko preventivně 3xdenně, že jde o druhé těhotenství "relativně" po sobě a ať děloha nedostává moc zabrat. Za měsíc jdu na cukrovku a další KO. Potom už KO po 14dnech 😉

katapes
23. zář 2010

ahoj holky,včera jsem se dozvěděla od doktorky že budeme mít taky dvojčátka 5tt jak jsem tak brouzdala po internetu tak se často stává že zůstvá jen jedno a druhé může zaniknout,tak doufám že zůstanou obě.ráda bych sepřidala k vaší diskuzi a tím si částečně uklidnila nervy s tím věčným čekáním a strachem zda to bude v pohodě dokonce jsem i četla článek jak až někdy v 13tt zaniklo jedno s dvojčátek,jsou to muka ☹

atreides
23. zář 2010

@katapes vítej a vůbec na to nemysli a moc nečti, páč člově načte jen to špatný a pak nevidí to dobrý. Všechno bude v pořádku 😉

majka07
23. zář 2010

ahojky

jsme doma ufff

gratuluji ke všem úspěsným KO a vítám nově příchozí.

@sarik1 moc gratuluji a přeji jen a jen zdravíčko a ať prckové krásně rostou 😵 😵 😵

Darma, držím palečky 😉

Jinak mám dotaz už na maminky, nechávaly jste dvojčátka spát spolu v postýlce? Jak dlouho pokud ano???

Mluvila jsem s jednou známou, dělá v porodnici, měla hroznou radost z toho, že čekáme dvojčátka a říkala, že hodně vypozorovali že dvojčátka jsou klidnější když se nechají třeba do 3 měsíce spát spolu, já si to teda myslím taky, byla jsem ráda, že má někdo podobný názor, ale zajímala by mě zkušenost maminek co už mají prky doma dýl. Já počítám, že na začátku je nechám u sebe, ale jsem zvědavá jak je to jinde. 😀

atreides
23. zář 2010

@majka07 tak to je dobrý dotaz jak je to v praxi, páč taky plánujeme ze začátku jednu postýlku

majka07
23. zář 2010

@atreides no právě mě zajímá ta praxe dál, v porodnici jsou třeba chvilku, ale pak.... Docela mě překvapila, páč asi 5 měsíců zpátky se tam narodila dvojčátka v 38 tt, jednovaječný a jedno mělo 4100 g a jedno 4000 g 😅 tak aj dvojčátka dokážou být pěkní 🙂

atreides
23. zář 2010

@majka07 😲 to snad není ani možný, ty jo to je i na jedno dítko v bříšku dost 😅

majka07
23. zář 2010

@atreides jj, já když vezmu, že M. měla 4750 g a byla na termín 😀 tak fakt mazec 😀

kathy.skal
24. zář 2010

@majka07 ty bláho, to bych teda tahat nechtěla 😅 Ví se, jak vypadala maminka?

kathy.skal
24. zář 2010

@katapes Ahojda a vítám tě 🙂 No vidíš, a já si ze začátku těhu přála, aby to jedno mímo zmizlo 😀 Dvě jsem OPRAVDU, ale OPRAVDU nikdy v životě nechtěla 😅 Teď už jsem si zvykla, ba se i těším a děti mi to snad odpustily, že jsem je nechtěla obě 🙂

majka07
24. zář 2010

Krásné ráno

@kathy.skal jj, maminka klasika, než otěhotněla tak prý měla normoš 62 kg

kathy.skal
24. zář 2010

@majka07 tak to byla fakt chuděra 😅

atreides
24. zář 2010

@majka07 jezuskote M. měla skoro pět kilo? 😅 tak to smekám!!!

majka07
24. zář 2010

@atreides jj a 52 cm, celou dobu v příčce a přibrala jsem 10 kilo, v roce pak měla 8750 g jako od července do listopadu jsme chodili každých 14 dní na převážení 😒 byl to masakr, vůbec nechtěla přibývat, jako já byla už v poho, páč prospívala, byla zdravá a to je nejdůležitější, ale ty jejich debilní tabulky....bohužel za to dr. nemůže, jsou nějaké jejich stanovy či co a to musí dodržovat.

No dneska bude zase den je mi od rána na blinkošení 😒

zuzka72
24. zář 2010

HOLKY----jak já vám závidím to těhotenství, to byla nádhera, teď je to samože lepší s dětma, ale to těhotenszví má takové kouzlo 😉 . Takže si to všechny pořádně užívejte a přeji vám krásný porod a zdravé dětičky. A promiňte, že jsem vám sem vlezla,ale kdysi jsem tady taky začínala 😀

atreides
24. zář 2010

@majka07 no ty tabulky já nesnáším ... "nejste tabulkoví, a podle tabulke už by měl chodit a podle tabudelk to a tam to" 😝 😝 😝

@zuzka72 zrovna včera jsem to říkala MM, že už jsme v půlce, že to nějak letí, že se mi to líbí že neců 😅 😀

majka07
24. zář 2010

@atreides přesně, tabulky jsou na....

No mám fakt radost, ve školce jsou prý vši, takže přemýšlím jak příští týden kdy měla jít, teď měla virozu tak nebyla.... tak uvidím jako příští týden

betina
24. zář 2010

ahoj holky,

tak teda s těma dvojkama čytřkilovýma, to si nedokážu představit.

já se jen modlím, at nerodím teda spon ještě týden, chytla jsem virozu a je mi fakt bídně a představa, že po císaři kašlu, tak to se radši odstřelím...fakt na poslední chvíli a takhle si to vyžeru, ch jo, ch jo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru