Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
25. kvě 2008

xenie dekuju za podporu!! taky doufam, ze to presne takhle dopadne - jakmile je uvidim na monitoru, jak jim tluce srdicko a hezky se tam melou, tak to ze me taky urcite spadne. ja kdyz na to jen pomyslim, ze je zase uvidim, tak se mi chce brecet dojetim, no holt jsme my tehulky cíti 😅
my pak jeste pojedem po nejakych nakupech, takze se na net dostanu az nekdy k veceru, ale jak to pujde, tak napisu urcite zpravicku! Ja bych prave zitra uz chtela nakoupit neco na miminka, i proto doufam, ze nam alespon u jednoho reknou, co to asi bude, to bych pak rovnou koupila ruzovy nebo modry oblecek 😵 , kdyz to videt nebude nebo jen jeden, tak nakoupim uz neco alespon v neutralnich barvickach.
tak jeste jednou dekuju, zitra vsem preju hezky den a vecer urco pisnu! pa pa

skarbek
25. kvě 2008

Čááááu holky,
zas po delší době jsem tu a moc všecky zdravím! Všechny veselé i ty smutné dušičky,špatné zprávy mě mrzí ☹ a těch dobrých není nikdy dost 😉

xen: neboj se ty nic všecko dobře dopadne! Ve špitále budeš mít nějaké kámošky-maminky čekatelky,takže čas Ti rychle uběhne a domů se už nebudeš vracet sama,tož splíny hoď za hlavu a v klidku! myslím na Tě!

rezi: zítra držím palec,ať jste fit všichni tři a ať se Ti splní přáni stran pohlaví! 😉

Zítra jdu taky do poradny,tak konečně kluky zase uvidím!!! Doufám,stejně jako ty,Rezi,že vše bude oka a uzv ukáže jen ty nejlepčí zprávy a ty nejkrásnější kluky na světě! 😉 Na večer jdem pro klíče od nového bytu a začne kolotoč renovace,stěhování a příprav na mimiňáky.... náročné,ale snad krásné období... tož nevím,jak na tom budu s časem,ale budu se snažit chodit sem,co nejvíc to půjde! Zatím pa a mějte se krásně Vy i Vaší drobci 🙂

dvojmama
25. kvě 2008

pěknej večír těhulinky 😎
xeni: ty budeš mít ze začátku oba v jedné postýlce? A jakpak ti dneska je? Jééé ale já tyhle otázky nesnášela tak promiň 😅

rezi: neboj, všechno bude dobrý 😉 Moc ti přeju, aby se ukázali a mohla jsi už chystat tu výbavičku. Ale i když se neukážou, svět se nezboří. Já ze začátku taky kupovala neutrální barvičky a jak dětem sluší 😵 Navíc neutrální můžou být oba stejní, takže si je tak občas oblíknu, že mám fakt dvojčata 😵 Strach z kontrol mívá snad každý, ale fakt se neboj. Až je uvidíš je tam mrskat, to bude krása 😵

skarbek: ty máš vybraný nádherný jména pro kluky 😵 Obě jsme měli ve výběru taky, tak snad na další děti 😉 😀

xenie131
26. kvě 2008

rezinka: já dneska jedu ještě honem přihlásit auto a vyzvednu si papíry na sociálce, at to mám doma nachystáno, páč pak nebudu stíhat s klukama nikde moc lítat.taky tu budu až odpoledne k večeru. Tak ještě jednou držíme pěstičky. Užijte si dnešní krásný den, papa

skarbek: jj, taky doufám, že se tam dám s nějakou maminou dokupy, ale ted nervíků co přeci jen trocha sou se hned tak nezbavím, možná se zklidním v to úter, ak mi řeknou a uvidím co a jak nebo až ve středu, uvidíme. Každopádně moc děkuji. Jé, ak t je príma, jak píšeš, bude to náročny, ale krásny, pípravy a to všechno, užívejte si to, ale ty na sebe dávej pozor. A at vám dnešní poradna a kontrola dobře dopadnou, papa

dvojmama: zkusím to, pokud v jedné vydrží, postýlce, tak je tam nechám, uvidím, jak to bude fungovat, nektery maminy to tak dělaly a i PA říkala, eže to není špatny je mít v jedné, al uvidíme. Neolouvej se, už su na to zvyklá, spíš mi vadí, když co druhej den někdopíše, jaože kamarádi, kdy už to bude, at na ně nezapomenem, jak se bude chlastat, to mě ted děsně prudí, kolikrát už ani neodepisuju. Takže bud vpohdě. Je mi celkem fajn, včera sem dochysala nějaky věci, dneska ještě taky něco políám co je potřeba a zítra spadla klec.

dnes sme 35tt+0, tak snad každý den klukům jen prospěje a bude to vše ok.
Přeji vám krásny a pohdový den plný jen a jen dobrých práv. zatím papa

fiallinka
26. kvě 2008

rezi, skarbek: holky, myslíme na vás všichni tři 🙂
rezi: už se taky těším, až nám napíšeš, co to je.. můžeme uzavírat sázky, ale u tebe nějak nevím...
xenie: hezky, 36. se blíží 🙂, júúú

daiquiri
26. kvě 2008

Ahoj holky...

fiallinka.. ptala ses na ty chlupy od psů, já žádný tip nemám, na sedačce máme deky, mohla bych luxovat každý
den, ale ty jejich krátký chloupky se dostanou všude, co se dá dělat. Někdy si vezmu jen klasický kartáč trochu
navlhčený a snažím se to aspoň vykartáčovat.

rezi....já mám na břiše taky často takový vlnobití, ale já už ty viditelný pohyby měla fakt brzo. Teď jsou
intenzivnější, ale taky jak kdy. Třeba včera ráno se prckové skoro neozývali, tak jsem až začala panikařit, ale
pak si to zase vynahradili 😀 Držím palce, ať ti na kontrole všechno dobře dopadne a snad budou mimča natočený, že bude vidět i pohlaví 😉

xenie: držím palce ať to v nemocnici utíká a hlavně ať všechno proběhne bez komplikací!

xenie131
26. kvě 2008

ahojky holky, ráno sem od půll paté zase nespala, pak sme jeli přihlásit auto a odpoledne sem vytuhla a pak byla u našich na chvíl. Du vám jen říci papa a poděkovat za podporu. Každý den sem krista z plánovalek bude vkládat zprávičky, tak se mějte krásně, at vám mimísci rostou a je vše jak má být, papapa, snad až se ozvu příště, budeme už tři a všichni štastně doma

xenie131
26. kvě 2008

holky, tak jak dopadly kontroly? nevidím tu žádně zprávičky....

daiquiri : díky 😵

fiallinka: dnes sme 35tt+0 😉

rezinka
27. kvě 2008

no to snad neee! tak ted se mi stalo presne to, co tady asi kazda z nas nesnasi, napsala jsem - a zrovna ted takovou dlouhou zpravu - a ono se mi to sem neulozilo 😖 grrrr

tak znovu, ale uz asi strucneji 😅 - no, nejdriv tohle radsi zkusebne odeslu 🙂

rezinka
27. kvě 2008

tak fajn, klaplo to, tak pokracuju - no za prve me hrozne mrzi, ze jsem se vcera nemohla rozloucit s xenii, vcera nam na cely den kliknul jako na potvoru internet 😠 , byla jsem z toho uplne hotova, chjo, fakt me to hrozne mrzelo! Ale snad se nam za 2-3 tydny ohlasi sama i s tou krasnou zpravou a foteckama malinkych kluku 😅 !!

rezinka
27. kvě 2008

no jinak nam vcera kontrola i utz dopadli nastesti dobre, vsechno v poradku, miminka spokojene rostou, uz maji 370 a 390 g 🙂 ! na utz se nam uz cele nevesli, tak se nam pokusili vyfotit alespon hlavicky, jedno je videt krasne, druhe tak napul, jsou tam stiny, ale ja jsem z tech obrazku i tak uplne nameko, no vsak to znate 😅

ale aby nam ukazali, jestli to jsou kluci nebo holky, to ne, kor ten vlevo, ten se porad hrozne mlel a bud byl natoceny zadickama nebo mel skrcene nozicky, takze u nej uplne bez sance, ten vpravo byl trosku sdilnejsi, ale o moc ne, doktor rekl, ze v ramci moznosti "nic" nevidi, takze by si typnul holcicku, ale uplne bez zaruky, fakt to bylo spatne videt, takze vime vlastne prd. A kdyz si jeste vezmu, kolikrat to doktor vidi "dobre" a pak se z toho pri porodu vyklube opacne pohlavi, tak to uz tomu neprikladam temer vubec zadnou vahu. Takze ja byla malinko zklamana, i kdyz samozrejme prevladala velikanska radost nad tim, ze jsou v poradku, no a manzel byl naopak hrozne spokojeny, ze to nebylo videt 😀
Sla jsem jim pak hned koupit nejaka bodycka, chci je pak vyfotit a hodit do albicka, tak dam pak vedet ...

rezinka
27. kvě 2008

daiq jinak jsem se vcera zase rano merila pres pupik, protoze ve 20 tt jsi se tenkrat merila taky a mela jsi 95 cm (coz mam zapsane v diarku 🙂 - tak ja mela 88 cm. ale pupek mi prijde uz hrozne velky, hodila jsem do alba fotku ze vcerejska. doktorka rikala, ze kdyby nevedela, ze cekam dvojcata, tak by me odhadla tak na 27.-28 tt, coz me pobavilo, protoze to by bylo skoro o 2 mesice vic, nez jsem ve skutecnosti 😀

skarbek
27. kvě 2008

Ahoj všem!

rezi: to je tedy pech,že se neukázali,ale nezoufej,jednou to příjde... 😉 hlavně,že jsou fit,celí a zdraví! A proč vlastně nezajdete na 3D,tam by to viděl,i kdyby nechtěl 😀

Včera jsem to už taky nezvládla něco napsat,byli jsme večer přebírat byt a neuvěřitelně mě to zmohlo.Kontrola u dokiho dopadla na výbornou,kluci mají cca 14cm,292g a 300g,jsou kapinečku lehčí než ti tvoji,rezi.Vypadají zdravě,ale to nám ještě příští týden potvrdí na genet.uzv.Viděla jsem Mikyho,jak včera zíval,to byla prča 😀 Jinak jsme dotáhli od švagrové pytel mini věciček pro kluky,tak se jdu v tom hrabat 😵 těším se na to od včera...

Přeju všem krásný den.... i Xen,která je ode dneška ve špitále... 😖

rezinka
27. kvě 2008

skarbek no vidis, tobe jsem taky v tech puvodnich zpravach psala a pri te "oprave" jsem na tebe uplne zapomnela. to stehovani ti nezavidim, i kdyz ted to jeste jakz takz pujde, vid? ale za mesic uz bych asi pekne funela, ponevadz ja funim uz ted 😀 Taky jinak koukam, ze mas kluky o docela dost mensi, vis co, on ted asi taky hraje roli kazdy tyden a staci, ze jsme jen par dni s otehotnenim od sebe a uz tam jsou takovehle rozdily ... A ty jsi se pohlavi dozvedela prave na tom 3D, vid? A bylo to tam fakt uz tenkrat hezky videt? No asi jo, ze 🙂 Ja jsem se na nej zrovna asi pred hodinkou taky objednala, ale tam objednavaji az na 25 tt, takze jdu az v patek 27.6. Hrozne se uz na to tesim, ale na druhou stranu si rikam, ze ani tam nemusi byt videt, co to bude, pokud se zrovna nebudou chtit otocit, ale ty pises, ze by to melo byt videt, i kdyby nechteli 😅 , tak nevim ... no snad to pak uz klapne 🙂

jinak mam taky hromadu veci s obleckama od segry po jejich detech, taky jsem se tesila, az to budu tridit (mam 2 velke krabice a 1 velky pytel), ale ted si rikam, ze to nema smysl tridit ted, kdyz to stejne pak budu prat az par tydnu pred porodem ... tak nevim, ty uz to budes chystat pro miminka ted? (myslim prat apod. )

fiallinka
27. kvě 2008

rezi, skarbek: holky, to je nádhera, že to dopadlo dobře, a mrňousi jsou už teda fakt velcí 🙂

rezi: jdeš na ultr. na moje 30. narozky 🙂, určitě se ti ukážou... ale taky by mne určitě trošku mrzelo, kdyby to nebylo vidět, já bych radši jistotu než překvápko 🙂

krista
27. kvě 2008

Ahojky, byla jsem pověřená Xenií131 předávát zprávy:
Ahoj. Tak po dvou a půl hodinách přijímání sem se knečně dostala na pokoj. Je pidi a sme tam tři. Všechny výsledky a ozvy máme na výbornou, tak se divili co tu chci, jen ten můj Dr. z toho měl radost. Snad nás tu nebudou dlouho mucit. Na pokoji sou dvě starší pani, nic moc teda. To bude děsnej pobyt.

rezinka
27. kvě 2008

jeee fialinko tak to je hezky 😵 ja mela 30 v breznu 🙂

kristo dekujem za zpravicku, urcite, pokud ti to cas dovoli, nam sem info o xenii davej, jsme zvedavy na kazdou novinku !! jinak chudak, "spolubydlici" asi moc nechytla, ale treba budou i starsi zensky fajn, ja se taky vzdycky desila, kdyz jsem nekde "chytla" starsi pani, ale pak jsem si s jednou dokonce jeste nekolik let psala. byla hrozne fajn a dalo se s ni drbat uplne o vsem 🙂

fiallinka
27. kvě 2008

rezi: no vida, vycházejí nám ty mimča skoro stejně 🙂... a co, taky jsi vždycky chtěla dítě do třiceti, jako já 🙂?

krista: díky moc za zprávy, moc pozdravuj...

herlen
27. kvě 2008

Ahoj holky,prosím o radu.Včera jsem byla 16den od ET 2xblastocysta.HCG v krvi mám 3661.Znamená to,že čekáme dvojčata?Děkuji a názor....

fiallinka
28. kvě 2008

herlen: no, já si myslím, že to tak vypadá, ale nejsem odborník - jestli ti to pomůže, tak já jsem měla 12. den od ET hcg 567, každé dva až tři dny se ty hodnoty můžou zvyšovat (ale embrya byly jen po třídenní kultivaci, tj. u tebe je to asi trošku dýl), takže by to u tebe určitě odpovídat mohlo. Za pár dní už to jasně uvidíš na ultrazvuku, tak dej vědět 🙂

rezinka
28. kvě 2008

fialinko presne tak, miminko jsem taky chtela vzdycky stihnout do 30, kdyby nam nase snazeni (jak jsem se po 1,5 roce dozvedela, tak naprosto marne) vyslo hned, tak uz bych mela rocni miminko, zrovna nedavno jsme to se segrou pocitaly 😅 Ale kdo si pocka, ten se docka a nekdy rovnou dvojnasob 😀

herlen ja vim, ze jsem mela hodnotu 1721, ale uz nevim, ktery to bylo den, takze v tom ti moc nepomuzu (ale to cislo mam uplne vryte do pameti 😅 ), ale pamatuju se, ze jsem se pak sestricek ptala, jestli uz z tehlech hodnot poznaji, jestli je pravdepodobnost dvojcatek nebo ne a oni mi tenkrat rekly, ze je to strasne individualni a ze se to podle toho moc odhadnout neda, ze pry kolikrat ma maminka s jednim mimcem tyhle hodnoty vyssi, nez maminka v tom samem dnu s dvojcatkama ... takze mi nezbylo, nez si pockat jeste par dni na utz, ktery nam uz v 7tt potvrdil dvojcatka 😵

fiallinka
28. kvě 2008

rezi: no, tak to asi na tom opravdu budeme hodně podobně, asi po roce a třech měsících jsem zjistila, že výsledky spermiogramu jsou katastrofální, ještě jsme tomu dali skoro půl roku na zlepšení a bylo to mnohem horší, takže po dvou letech a něco jsme se dočkali ivf 🙂, ale teď si to vynahradíme 🙂

daiquiri
28. kvě 2008

rezi: to je škoda, že nevíš pohlaví, ale na tom 3D to snad už bude vidět. Máš pravdu v tom, že se taky
může stát, že nám sice řekli kluk a holka a pak až bude rodit tak mi dr řekne: maminko, máte dva kluky 😀
Koukám, že mám fakt teda pupek 🙂 Ale taky mi tipují o mnoho víc týdnů než mám, tak si říkám když
mě někdo vidí, tak si musí říkat, že mám těsně před porodem 😀 S těma věcičkama, my se teď
o víkendu stěhujeme, tak se už pak chystám tak za tři neděle všechno přetřídit a vyprat. Taky mám krabici věcí od kamarádky.

fiallinka: taky jsem si myslela, že budu mít mimčo do 30 ti let, teď v únoru mi bylo 31, taky jsme to nestihli, ale
co, jak píše rezi, kdo si počká, ten se dočká 😀

rezinka
28. kvě 2008

fialinko tak to v nasem pripade byly problemy na me strane, bylo toho vic, ale to uz ted neresim, dulezite bylo, ze alespon diky IVF miminko mit muzeme. no a vida, cekame rovnou dve 😵

daiq me doktorka ted v Po rekla, ze kdyby nevedela, ze cekam dvojcatka, tak velikosti briska a delohy by me odhadla na 27-28tt, takze skoro o 2 mesice vic 😀 Taky si presne vzdycky rikam, ze kdyz me nekdo vidi, musi si myslet, ze uz jsem tak v 7. mesici, ale co, ty co me znaji, tak vedi, ze cekame dve a u ostatnich mi to muze byt uplne jedno, ze si o me za par tydnu budou rikat, ze se v tehotenstvi asi pekne cpu, kdyz mam takovy pupek 😀

ja prave taky doufam, ze na tom 3D se nam to ukaze hezky, alespon u jednoho, tam by to mohli dobre odhadnout i kdyby mel byt zase horsi uhel pohledu, jako byl ted, tak snad budu za 4 tydny vedet vic 😅

daiq a jeste jsem se chtela zeptat ohledne pohybu - citis je ted uz pravidelne kazdy den? a kdy nejvic? doktorka mi rekla, ze si ty pohyby ted mam uz hlidat, ale zase nechci plasit, kdyz je treba cely den skoro necitim nebo jen uplne malinko ...

rezinka
28. kvě 2008

daiq tak jsem ted porovnavala fotky nasich pupku ve 20tt a rekla bych, ze mam jeste vetsi pupik, nez jsi mela ty, takze bud uplne v klidu 🙂 Jinak jsem pridala do albicka 3 fotky s bodyckama, co jsem jim koupila ted v Po po uspesne kontrole a utz 🙂 Snazila jsem se o neutralni barvy, kdyz nevime, co to bude, no a v podstate jsem zjistila, ze krome ruzove jsou neutralni barvy snad vsechny ... 😅

fiallinka
28. kvě 2008

rezi, dai: pupíky máte hezké, já už mám takový jak vy ve 20. týdnu možná i teď, ale těžko se to srovnává, vy jste o dost drobnější než já

rezi: bodýčka jsou hezké, ale chtělo by to menší čísla 🙂🙂

dai: a jak se teď cítíš? Můžeš normálně na procházky a běžný pohyb zvládáš? Ptám se proto, že kdyby mi bylo dobře, tak okolo toho 25. týdne bysme ještě na pár dní zajeli někam na prodloužený víkend, tak jestli se aspoň budu moc přesunout z cukrárny na náměstí nebo nějakou pamětihodnost a pak zas někam na večeři 🙂

fiallinka
28. kvě 2008

jo, hodila jsem do alba věcičky, které včera miminkům koupila ségra, prostě neodolala, mají to v tescu s 20% slevou (u nás tesco není, tak lehce odolávám takovému pokušení) - samozřejmě vše 2x

krista
28. kvě 2008

Další zpráva od Xen 🙂
Xenie131:
Ahojte. Všechny výsledky máme zatím v pořádku. Všichni čučí jací jsme pašáci. Kluci dle Dr. na UTZ maji kolem dvou a půl kilo, akorát maji málo plodové vody, prý tak pro jednoho, tak uvidíme, co na to zítra můj Dr. A jak to tak vypadá, tak půjdem na císaře, jen nevim kdy. Co u Vás nového?

A psala jsem jí že jí všechny pozdravujete a držíte palce 🙂

rezinka
28. kvě 2008

kristo to je fakt bezva, ze mame pres tebe od xenie takhle cerstve aktualni zpravicky 🙂 !! S tou plodovkou to asi neni moc dobry, no uvidi, co ji zitra rekne doktor, tak nam dej pak zase vedet, treba ji uz daji i termin, do kdy by bylo vhodne porodit ... A po 2,5 kilech, to uz je parada, to uz se klidne muzou vyklubat 😵

rezinka
28. kvě 2008

fialinko ty tvoje otazky na daiq me fakt rozesmaly 😀 , ale naprosto je chapu, ja si nekdy uz i ted pripada absolutne neschopna, vstavam z gauce a z postele jak stara blazkova, podpiram se rukama, funim u toho jak hrosice, no a to se mi prave manzel vzdycky smeje, ze by ho zajimalo, co budu delat za 2-4 mesice, no, tak to bych taky rada vedela 😀 Takze jsem taky docela zvedava, co Daiq odpovi 😉

a s tema velikostma bodycek - no ja vim, ze 62 bude pro miminka asi velky, ale vsichni mi radi, at mensi nekupuju, ja teda stejne urcite koupim, protoze nechci, aby jeli z porodnice s 4x ohrnutyma rukavkama, takze urcite koupim i neco mensiho, ale pod 56 asi nepujdu ... ja fakt nevim, co vy, uz to taky koumete?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru