Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mikii
25. zář 2010

@gilotek prosim tě a je více druhů těch puzzlíků ? já jen že na ně jukám jen na netu. v ohrádce by měla být snad nějaká podložka, no uvidím jak bude tenká....
Jinak auto taky řeším. Letos jsem dostala Fabii,ale krátkou. Ale já nejezdila několik let. Takže než jsem se rozjezdila,tak zase musím ležet doma. Manža mi chce koupit Astru kombi...,jinak máme octávii a tam se nám vejde pouze kočár,ale korby by se museli pokaždé rozkládat a taky další věci na delší cestu . A asi se ani nevejdu mezi autosedačky do zadu. A na delší cestu nevím,jestli to mimina vydrží sami v zadu.

@sovicka_ monitory monentálně taky hledám...
no kočár,známí mají EW a mají ho rok, jsou nadšení, proto si ho taky pořizuji já. Ale říkali,že použitý asi nebude vončo. Počítají,že s ním budou ještě rok až dva jezdit a už teď dostává docela zabrat. Kámoška chodí pravidelně 2 krát denně ven.
Jinak taky se mi líbí Bumbleride, ale momentálně je vyprodaný a snad bude až po novém roce. Ale ty bys to mohla stihnout,porod máš ještě daleko.

@lenca78 no tak nám se nevleze do ložnice ani jedna postýlka, takže budujeme pokojíček. S tím,že řeším, taky jestli jednu postýlku nebo dvě. Jednu jsem chtěla mít v obýváku. A nebo tam dáme od začátku ohrádku. Máme mezonet,takže bych se asi naběhala pořád na ně dívat....

mikii
25. zář 2010

@zlatovlaaska a prosimtě co jsi používala za monitory dechu ???

sovicka_
25. zář 2010

@mikii zjistila jsem, že nejlepší by byla kombinace obojeho. Od Easywalkeru bych si vybrala ty korbičky a konstrukci, od Bumbleride sporťáček 😀 😀
Čili počkám na novou kolekci, když má být v lednu, to je za chvíli - a uvidíme. Poslední dotaz - jaké autosedačky se dají na ten Bumbleride dát? I když možná je to info k ničemu, protože u nového to může být zase jinak 🙂

atreides
25. zář 2010

@sovicka_ mě Niny ve sporťáku jeeště hodně dlouho spala a vadilo by mi, kdyby jí vysely nožky dolů. Mám požadavek, aby šel sporťák do roviny 😉

sovicka_
25. zář 2010

@atreides jasně, chápu to.
Asi budu muset koupit oba 😀 😀 😀 Ne, to mi přijde jako šílený luxus, po půl roce měnit tak drahý kočárek 😔

atreides
25. zář 2010

@sovicka_ tak co jsem viděla naposledy, tak na něm měly Romerky, jestli jdou i jiné netuším

atreides
25. zář 2010

@sovicka_ ono stejně nejvíc udělá ty kočíky vidět a ošahat si je live 😉

atreides
25. zář 2010

@mikii si myslím, že do Octávky se mezi ne vlezeš, ale budeš tam stístněná

sovicka_
25. zář 2010

@atreides ano, to je nejlepší. A teď čtu o těch autosedačkách Romer, že nejsou špatné. Já jako nematka se v těch značkách vůbec nevyznám 🙂
Mno, tak Bumbleride začíná bodovat - tak už si je opravdu jenom ošahám, EW na výstavě a Bumbleride u kamarádky, má ten 2010.

lenca78
25. zář 2010

@mikii Miki, to jsme na tom podobne. Ja jsem si koupila na jare tridverove fiat punto, abych se rozjezdila. No a od kvetna, co jsem tehotna, tak radsi ani nejezdim, aby se neco nestalo 🙂. Jen na nakup a zpet. Na delsi trasy ani omylem. Manzel ma Octavku kombika, tak snad se tam nejak vejdeme, my mame jeste ke vsemu zlatyho retrivra, no chci to videt 🙂 Bude asi veselo.

lenca78
25. zář 2010

@sovicka_ my jsem koupili take autosedacky Romer. Sice na ten TFK kocarek nejsou, ale nevadi mi to. Nekde jsem cetla, ze Romer jsou jedny z tech nejlepsich sedacek, urcite pak byly nej jako sedacky od tech 10 kg - takove ty po vajickach. Do tech pujdeme novych, vajicka mame ted pouzita. Lide pred nama v nich meli dvojcata 9 mesicu, vypadaji jako nove.

sovicka_
25. zář 2010

@lenca78 tak já musím autem jezdit do práce, ale výrazně jsem zpomalila na dálnici 🙂 dávám si bacha. Psa máme taky velkého, takže to bude hukot 😀

sovicka_
25. zář 2010

holky máte tak krásné fotky z ultrazvuků v albu, už bych chtěla taky takovou, kde se měří velikost malého mimča a určuje se podle obrázku termín porodu 🙂 Ještě dva dny, to čekání je šílené !!! Čekáme na srdíčka, zatím nebyla 😔

lenca78
25. zář 2010

@sovicka_ ja jsem taky jezdila vic, do prace a do Prahy (bydlime kus za Prahou a ty autobusy jsou na zabiti). Jenze pak jsem se zacala bat, vubec nevim proc. Asi proto, jak roste to bricho, tak si uvedomuju, ze sebemensi naraz by mohl vest k narazu bricha do volantu a bylo by po miminach. Jsou to prece jen vymodlene deti. Tak radsi nejezdim a couram jen busem. A ted uz vlastne jen hlavne lezim 🙂

atreides
25. zář 2010

@sovicka_ Romerky jsou hoooodně dobré sedajdy, mám dojem, že jako jediné v kategorii do 13kg mají 5bodové pásy, jinak všechny mají tříbodové
pro Niny máme taky Romer King plus a nemůžu si ji vynachválilt
jinak s romerkama tak všeobecně ještě vychází dobře v testech značka Maxi cosi 😉

atreides
25. zář 2010

@sovicka_ určitě tam budou 😉 , jdeš v pondělí?

lenca78
25. zář 2010

@sovicka_ Neboj, taky se dockas, uvidis 🙂 Pak uz ty ultrazvuky taky tolik nedelaji, ja ted musim vydrzet pres dva tydny, nez mimina zmeri a zvazi. Vlece se to ...

sovicka_
25. zář 2010

@atreides jo jo, už to odpočítávám skoro na hodiny, je to šílený, nesnáším čekání na cokoliv - asi si těhotenství fakt užiju 😀 Ale ta srdíčka pro mě byla taková důležitá meta, doufala jsem v ně už minule (6+2tt) ale doktor říkal, že je ještě moc brzy, asi nemají moc citlivý přístroj. Tak tam prostě musí být teď 😀

@lenca78 přesně, vleče se to šíleně. Kor o víkendu 😀

lenca78
25. zář 2010

@sovicka_ nechci te nejak strasit, ale me prijde, ze porad na neco cekam. Napred na vysledky hcg z krve, pak srdicka, pak 1.screening, 2.screening, ted vazeni a mereni.... A je to cim dal tim horsi 🙂 Uz aby byli venku a byli zdravi.

sovicka_
25. zář 2010

@lenca78 já vím, je mi to jasné, že tím to nekončí 😀 akorát že si říkám,že nejvíc těch těhotenství končí špatně tady v tom ranném stádiu a také se trochu bojím, aby tam byla opravdu dvě mimča, už jsem si na tu myšlenku příliš zvykla. No, ale je mi jasné, že lepší to nebude. A až budou venku, začne to nanovo, budeme se o ně bát pořád 😀

Z jiného soudku: nejste některá od Brna a nebyla jste na NT screeningu v Prenatalu? Zajímalo by mě, s jakým předstihem se objednat.

atreides
25. zář 2010

jj holky člověk se od otěhotnění bude bát až do konce života

@sovicka_ myslíš na Veveří? jj byla. Ti ani nevím, oni mě stejně objedávali na určitý tt. Klidně si tam už zavolej

atreides
25. zář 2010

@sovicka_ vlastně já byla na potvrzení těhu v 8tt a to mi dr. řekla ať se tam objednám, takže tak nějak

sovicka_
25. zář 2010

@atreides přesně tam myslím... přemýšlela jsem, jestli nemám čekat nějaké instrukce od svého gyn, ale - zítra, pokud bude vše ok, mě předají zpět k němu, já chodím na Orlí k Unzeitigovi a on má šílené dlouhé objednací termíny. Takže mám strach, aby k němu nešla později, než bude nejzazší termín na ten screening 😀
Takže to tak udělám - bude-li zítra vše ok, tak si tam už cinknu.
A pamatuješ si, u koho jsi tam byla, nebo jsi to moc neřešila? Já jsem tu četla chválu na dr. Vlašína, tak jsem si říkala, že vzhledem k těm dvojčatům...

atreides
25. zář 2010

@sovicka_ mě moje dr. poučila ať řeknu, že čekáme dvojčata a automaticky mě objednala k Vlašínovi a teď jdu ve čtvrtek a opět k němu, byly jsme max. spokojení 😉
To vyšetření je placené, takže nejsi závislá na tom co ti řekne tvůj dr., klidně si tam cinkni 😉

sovicka_
25. zář 2010

@atreides áha, super, takže na recepci při objednávání by měla být dvojčata polehčující okolnost. Super, tak se mi to líbí 😀
Že je to placené je mi jasné.

Mimochodem, když se bavíme o těchto vyšetření, jak se stavíte k Tripple testům? Někde jsem četla, že s dvojčaty jsou ty výsledky opravdu nepřesné, ještě víc než s jednočetem. Půjdete / byli jste na nich i přesto?

mikii
25. zář 2010

@lenca78 jj do kombíka se vejdete, no mi máme taky pejsky Bischona a Jorka,sice jsou to malé plemena,ale jezdí skoro všude s náma...

@sovicka_ tak to moc držím palečky na pondělí 🙂

sovicka_
25. zář 2010

@mikii díky... zase z neděle na pondělí nezahmouřím oka, to je mi jasné už teď 😀

atreides
25. zář 2010

@sovicka_ já se divila, že mi ty tripply dělají, když mi NT dopadl dobře, ale bylo mi řečeno, že to prý ty tripply nenahrazuje, naštěstí mi vyšlo vše dobře

gilotek
25. zář 2010

@mikii puzzlíky dělají různé druhy, některý jsou slabší, jiné silnější a dělají tuším 2 velikosti těch "kostek".
My máme ty menší ...

K těm tripplům. Taky jsem je řešila tady s holkama. Mě dělali jak NT screening i tripple - oboje v gennetu. Ani se mě neptali jestli je chci nebo nechci. No já bych na ně stejně šla. Oboje vyšlo v pořádku 🙂

sovicka_
25. zář 2010

aha, dobře. Tak to si ještě pozjistím, jak to je 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru