Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sovicka_
11. říj 2010

@majka07 jednovaječný musí být stejného pohlaví, nesou stejnou genetickou info a jsou to buď holčičky nebo chlapečci. Jsou identická (kvůli té gen. info).
Dvojvaječná dvojčata mohou být holčičky (pravděpodobnost 25%), kluci (25%) nebo páreček (50%) a nejsou stejná, protože vznikla ze dvou různých vajíček a dvou různých spermií, tj. různá genetická informace a různý vzhled.

Pokud mají známí páreček, jsou to dvojvaječná dvojčata; stejně tak, pokud děti nejsou stejné 🙂

eshta
11. říj 2010

@cihi Tak to je bomba 😀 Pěkná raritka... a vejcovody máš 2 nebo kolik? Nevadí, že se ptám?...to jsem teda ještě neslyšela..Ale zase má každý mímo svůj bejváček 😀

sovicka_
11. říj 2010

@eshta mně to v té americe přijde už přehnané, to, co se děje kolem IVF... více než dvojčata, mně to nepřijde normální ☹ Hele, i můj gynekolog nebyl nadšen z toho, že mi zavedli dvě embrya, až mě to překvapilo....
Nemám jasný názor kolem toho, zda by ženská měla mít partnera k tomu, aby mohla IVF podstoupit. V ČR mám pocit, že manželé musí být sezdaní, aby mohli využít dárce... v Americe si najdeš agenturu, která ti seženě vhodného dárce a osamocená ženská si sama aplikuje někde v koupelně jeho spermie... Nevím, přijde mi to už trochu postavené na hlavu 😖 😖

Na druhou stranu si zase myslím, že by se u nás měla nějak uzákonit náhradní matka. To mi na hlavu postavené nepřijde.

majka07
11. říj 2010

@sovicka_ oni tvrdí že jednovaječná dvojčata. Kdyby to bylo v Americe ničemu se nedivím, když dvojčata mohou mít každý jiného otce 😀

majka07
11. říj 2010

@eshta no fakt děkuju za to, že nám všechno vyšlo tak jak vyšlo, by mě asi fakt odvezli z toho všeho

sovicka_
11. říj 2010

@majka07 to můžou 🙂
No nevím, řekla bych, že známí mlží nebo v tom mají hokej... anebo je něco mezi nebem a zemí... 😀 😀

sarri
11. říj 2010

Normálně, fakt zcela seriozně můžou být jednovaječná i jiného pohlaví - jenže to dojde k chybě a jedno dvojče má vnější pohlavní orgány jiné než vnitřní - tz. vagina + varlata nebo penis a vaječníky - jestli jste slyšely o té běžkyni, tak ta má právě vnitřní orgány mužské a zevní genitál ženský, tak pořád nemohli posoudit, jestli má závodit za chlapi či koho. Jinak ale jednovaječná dvojčata, pokud se doktoři nespletou giagnosticky, musí být stejného phlaví. 😉

eshta
11. říj 2010

@majka07 Jak píše sovička. Jednovaječný jsou geneticky stejní (pohlaví, barva vlasů, výška, barva očí...) Jako malé děti mají i na stejných místech mateřská znaménka a i první pihy. Rarita je, když jsou ty pihy a jiné nesrovnalosti zrcadlově. (těma nesrovnalostma myslím že každý ma každé oko jinak velké např.). Taková jednovaj.dvojčata mají special jméno, ale to jsem už zapomněla 🙂
Dřív se myslelo, že všechny jednovaj. mají 1placentu. Teď už se naopak ví, že i určitý jednovaj.typ dvojek může mít přepážku, každý mímo svůj vak i svou placentu - vypadají jako dvojvaječné, ale gentický materiál mají identický- jsou jednovaječné..to se většinou pozná až z testů po narození
Ale jednovaječné s rozdílným pohlavím neexistujou.....určitě

majka07
11. říj 2010

@sovicka_ tak jsem prolezla klub dvojčat a asi vím jak to přesně mají že mají různé pohlaví ....jsou z jednoho vajíčka oplodněné dvěma spermijkama, ale jde o semimonozygotická dvojčata

tady ráda procházím a čtu články
http://www.dvojcataolomouc.estranky.cz/clanky/c...

cihi
11. říj 2010

no mňa by v živote nenapadlo, že je to možné, ale vidíte že je možné všetko...príroda si zariadi jak sama chce...pre doktorov som veľmi špecifická, tak sa všetci vytešujeme, že aké je to úžasné....
momentálne ale ležíme už 6 týždňov v nemocnici...16 dni na Bulovke a doteraz som u Apolináře..chlapci sa nejak splašili a chceli predčasne von.....

broukb
11. říj 2010

Ahoj jen podávám hlášení..zátka stále odchází, dole je vše připravené 😉 už jsem v prordnici a teď jen čekám na vyjádření dr, jestli teda přirozeně, nebo císař.Kdyby císař můžem prý rodit dneska..když přirozenej musim počkat až se to rozjede. 😵 Jinak už je mi trochu líp, takže zaplať pán bůh ATB zabíraj.Zatim papaááááááá

sovicka_
11. říj 2010

@sarri na to jsem taky narazila, ale ani jsem to tu nepsala (radši jsem před chvílí sjela net, jestli nekecám 🙂)... to snad se těch známých netýká 😀 😀
Možná mají ti známí děti z IVF a nechtějí to takto prozradit... i když to už je skoro jak detektivka 😀

@eshta já jsem se dokonce dočetla, že mívají stejné nemoci ve stejnou dobu a že často umírají ze stejné příčiny (pokud je to nějaké onemocnění) - tomu se mi skoro nechtělo věřit 😲

majka07
11. říj 2010

ale zároven tam píšou, že jsou doloženy 3 případy jednovaječných různého pohlaví 😕

majka07
11. říj 2010

@broukb tak tfuj tfuj tfuj ať už budeš rodit jakkoliv a těšíme se na zprávičky 😉

sovicka_
11. říj 2010

@majka07 jo, i na to jsem narazila ale taky jsem to sem nechtěla házet, abych to nekomplikovala - protože pak se tomu neříká jednovaječná dvojčata (i když z jednoho vejce jsou 😀)

@broukb ahoj, zdravím, hlavně že je ti lépe 🙂 A jaký porod bys preferovala ty? To si můžeš vybrat? 🙂

sovicka_
11. říj 2010

@majka07 to budou ti známí 😀 😀 😀 😀

eshta
11. říj 2010

@sovicka_ Náhradní matka, to je jiná story. Moje kamarádka prodělala ve 30ti rakovinu vnitřku a je bez dělohy...jakou má pak šanci mít geneticky svoje dítě? Ach jo, život je někdy až nespravedlivě tvrdej 😢

cihi
11. říj 2010

@eshta no ja som celkovo nejaká divná 🙂, mám všetko 2x...pochvu, čípky a dělohu..a k tomu tie dvojčáátka 😉

sarri
11. říj 2010

@broukb
Já rodila týden po zátce 😉

majka07
11. říj 2010

@sovicka_ moji ne, Ti žijí mimo ČR 😀

sovicka_
11. říj 2010

@eshta přesně, právě proto bych to povolila.

A vůbec... mně se celkově ty věci kolem IVF moc nelíbí, nelíbí se mi ta finanční spoluúčast. Dere mě, že kuřákovi stát zaplatí kompletí operaci při rakovině plic, kdežto já jsem se už při prvním pokusu IVF musela podílet více než dvaceti tisíci korun 🙄

sovicka_
11. říj 2010

@cihi cože? 2x pochvu??? Teda, to už asi zacházíme do intimit, ale nějak si to neumím předstaivt - jakože dva poševní otvory? 😅 😅

cihi
11. říj 2010

@broukb držím palečky...a v ktorej nemocnici ležíš?

eshta
11. říj 2010

@majka07 Pak se na ten odkaz juknu, dík.. teď jdu chrnět, malej konečně zabral, tak toho jdu využít... a odpolko jdeme na plavčo, tak budu zase na nohou..

bubisek
11. říj 2010

Nazdarek holky,
tak koukam,ze tu resite jednovajecna a dvojvajecna dvojcata.
My jsme tech nahod pri ceste za miminkem meli na me az dost.
Prvne jsem mela mimodelozni tehotenstvi ve vajecniku,prej vzacnost, to bylo prirozene. Pak po IVF opet mimodelozni tehotenstvi, take se nestava casto.
No a po 3.IVF se nam povedly prave ta jednovajecna dvojcatka🙂. Musela jsem se smat,kdyz mi to pani doktorka rikala.

Jinak jsem v polocase rozpadu. Jsem rada,ze jakztakz funguju doma,jakoze si sama neco ukuchtim a trosku poklidim. Vubec si neumim predstavit,ze bych se mela starat jeste treba o dvoleleho caparta. Vubec nevim,jak se pristi tyden dostanu na kontrolu do centra Prahy☹. To budu muset vstavat tak o hodinu driv,abych tam z tramvaje dosla vcas. Fakt uz se jenom vlecu.

Takze holky,co to maji za par,fakt nechapu,jak to jeste zvladate.Mate muj obdiv.

sovicka_
11. říj 2010

@eshta tak hezké pospání 🙂 Já zalehnu tak za hoďku dvě. Dneska jsem měla své první zvracecí ráno a ještě jsem se z toho úplně nevzpamatovala 😅 Ale říkám si, že to souvisí s růstem hCG a že by snad už pomalu mohlo být na vrcholu a nevolnosti by mě mohly přejít...

eshta
11. říj 2010

@cihi Tak to je nářez 😀 😀 😀 😀 jsi prostě Special 😀
To musej být i doktoři pěkně vyjukaný z těch 2 děloh...moc gratuluju k dvojčátkům, já čekám taky 2kluky 😀

cihi
11. říj 2010

@sovicka_ hmm, tak tak....naozaj...teší to manžela, že má dve ženy 😀

majka07
11. říj 2010

Já se ničemu nedivím, možné je cokoliv, jen to třeba není známé 😉
@sovicka_ svatá pravdu.... tyhle léčby se platí a těm co nejdou miminka a nebo mají kvůli nějaké nemoci doporučené IVF tak si to hrdí čí podílejí se. 😒

eshta
11. říj 2010

@sovicka_ No to bys měla vidět moje nevolnosti u těch čtyřčat 😝 😝 😝 jednou jsme jeli i do nemocnice na kapačky na zavodnění...měla jsem extrémě zvýšenou hladinu HCG a lomcovalo to se mnou fakt šíleně 😝 už že je tahle část těhu za mnou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru