Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sovicka_
13. říj 2010

Holky a ten pás má nějaký smysl ?

eshta
13. říj 2010

@sovicka_ Pás by měl asi ulevit od bolestí zad..možná někdo poradí líp 🙂 Ale určitě si ho dopředu nekupuj.. Myslela bych si, že zrovna já se svojí výškou( 178cm) budu na bolesti zad nejlepší adept a naštěstí mě to zatím míjí 🙂

valmark
13. říj 2010

ahoj holčiny, co si myslíte o 3D/4D ultrazvuku?
Není to úplně levný a já pořád přemýšlím, zda se objednat nebo ne... Zda to za to opravdu stojí.
Máte některá zkušenost?

majka07
13. říj 2010

@valmark zkušenosti jsou různé, mě osobně nenadchl, fotky z něho se mi nelíbí, mám raději klasické, páč mi přijodu přirozenější, ale zase je to o člověku komu se co líbí 😉

atreides
13. říj 2010

nevím kdo se ptal, ale mám taky ten Cariwell

@valmark mám s Niny a příští pátek jdeme i s prckama, tak snad bude něco vidět, když jsou tam dvě 😅

eshta
13. říj 2010

@betina Tak beti tfuj, tfuj, tfuj, na zítřek hooooodně štěstíčka 🙂
budu na tebe myslet a čekáme na krásný zprávičky 🙂

eshta
13. říj 2010

@valmark Já na 3D byla s klukem a to byla paráda, jak tam byl samotnej. Teď s klukama jsem šla taky, ale spíš jen proto, abych měla pro ně stejný fotečky jako pro Karímka.. kluci byli příčně, každej s hlavou na opačný straně, tak mám fotku jednoho s nohou toho druhýho v obličeji..asi prvních 5minut bylo něco poznat, ale pak se tam šmrdolilo pořád nějak moc rukou a nohou najednou, byla to taková změť , že se nic moc nedalo poznat. Ne že bych byla tak moc zklamaná, ale asi bych do toho s dvojčatama znova nešla..Zkusím tu pěknou fotku někde vyhrabat a poslat na ukázku..

bubisek
13. říj 2010

Nazdarek holky,
tak ja si zrovinka dneska ten tehotensky podpurny pas objednala. Uz skorem nemuzu chodit,jak me pri chuzi berou zada. A to jsem nikdy na bolesti zad netrpela.Tak doufam,ze mi trosku pomuze.

Jinak my na tom 3D utz byli a taky bych ho ozelela. U tech dvojcatek nic moc,vsechno se tam mele pres sebe,ze tam neni nic moc poznat. Takze z tech fotek jsme rozeznali maximalne oblicej a zbytek byl takovej maglajs zlute hmoty🙂

Betinko, tak zitra uz to budes mit za sebou. Konecne. Preju take hodne stesti🙂

atreides
13. říj 2010

@eshta a to jsi byla v kolikátým tt? mám právě trochu obavy, ale jak píšeš, jdeme hlavně proto, aby to měly děti stejný ... aby se mě pak až budou starší neptali, proč ona má a my ne?

mikii
13. říj 2010

@betina tak na zítra držím moc palečky ať už máš kuřátka u sebe 🙂 🙂 🙂

valmark
13. říj 2010

děkuju moc za názory. Já byla minulé pondělí na klasickém ultrazvuku a prckové se na mě otočily zády a bylo prd vidět.
Tak toho se právě bojím, že to tak bude i na tom 3D.
A myslíte, že ikdyž jsou dvojvaječný, že to tam bude zmatek? Když má každé svůj "byteček" 🙂

valmark
13. říj 2010

A ještě jedna věc... stále necítím žádné pohyby ☹ Sice vlastně nevím, co přesně mám čekat, ale říkám si, že už by to mělo přijít. Dnes jsem 20+0.
V pátek mě čeká druhý screening, tak snad je vše v poho.

gilotek
13. říj 2010

Mě ten pás dost pomáhá, odlehčí břicho a záda tak nebolí 😉

My jsme na 3D už také byli, fotečky jsem sem dávala 😉 Já jsem byla spokojená 😵

eshta
13. říj 2010

@atreides Byla jsem přesně ve 24+0tt. Každýho chlapečka mám jednou vyfocenýho a ani jsme si nemohli z fotek vybírat, prvních 5minut sestřička chytla každýho kluka jednou a pak už nic..jen chumel rukou a nohou ☹
Ale aspoň mám každýho z kluků vyfocenýho a jak říkáš - aspoň se mě pak nebudou ptát proč my fotky nemáme a brácha jo. Třeba už je to moje poslední těhotenství, tak se moc nerozmýšlím a nelituju ničeho a peněz už vůbec.. 🙂

Tak tohle jsou moji chlapečci..na tý druhý fotce je vidět nožička prvního chlapečka, kopal bráchu do obličeje 😀

eshta
13. říj 2010

@valmark Moji jsou dvojvaječní, každý ve svém bejváčku a mydlili se fest 😀

eshta
13. říj 2010

@valmark Neboj se 🙂 Já jsem při prvním těhu cítila kluka od 17tt a s dvojčátkama pořád nic..první ťuknutí, ale fakt mini, jsem ucítila v 18tt, ale to jsem věděla, co mám cítit, možná bych to jako prvorodička ani nezaznamenala. Pak nic, nic a pak jsem kluky začala cítit taky až na konci 20tt. A to pak taky nebylo každý den..
Tak se neboj, dej jim ještě chvilku a oni se ti začnou za chvíli ozývat až až 😀
Tak co, už máte ty 2 pindíky potvrzený?

gilotek
13. říj 2010

@eshta NO krásní bobískové 🙂

Přidávám tedy i moje , vlevo holka, vpravo kluk

eshta
13. říj 2010

@gilotek No já vím, ale díky 😀 😀 😀
Holky si na ně budou muset dávat bacha !! 😀 Zase mají manželovy rysy a jeho protáhlou držtičku, tak jsem zvědavá, jak na tom budou s barvičkama (očí a vlásků). Karímek má šedý očka (jako tchýně) a vlásky světlounce hnědý, takže je to egypťánek fakt jak vyšitej 😀 😀 😀

A ti tvoji jsou taky nádherní šmudlíci! 🙂

holky, já už se těšim, až je budu mít ! Ale ještě chci vydržet, ještě ať nikam nepospíchaj, času dost.. 🙂

darma
13. říj 2010

Ahoj holky, tak jsem vás konečně dočetla.
Frodo, gratuluji k miminkům, jsou nádherný 🙂
Ten 3D utz - s malým jsem byla ve 28tt, s dvojčatama mám přijít dřív, tak ve 23 - plánuju, že půjdu, ale doktor říkal, že si od toho nemám moc slibovat - budou tam hodně nacpaní. Jinak vypadá to na dva kluky, ale že ve 20tt to bude jistější, zatím nemám nic kupovat, tak si asi nebyl tolik jistý.
Jinak se cítím dobře - na utz jezdím jednou za 14 dní, takže jsem kvůli těm mým neustálým potížím pod kontrolou a jsem ráda. Další mě čeká příští pátek.
@sovicka_ taky pořád řeším kočárek - ach jo, ale chtěla bych je vidět někde na živo, z netu se už víc nedozvím - favoriti - bumberlide a tfk. Uvažuji, že zajedeme k Malvíkum, sice to máme přes 100Km, ale reference na obchod i na obsluhu jsou dobré, lepší než na Kolín.Tady u nás v okolí nic nemají, odkazují na internet.

valmark
13. říj 2010

@eshta Děkuju za uklidnění. Už jsem byla trošku nervózní. V pátek snad bude vše v poho a doufám, že mi potvrdí pohlaví.

provazek
13. říj 2010

@betina -tak beti na zitra preji moc stesti a sily,budu na tebe myslet.* jinak my jsme od vcera na sestinedeli a uz valcime spolu.pomalu se rozkojuju a deti zacinaji byt pekni mlsouni.jsou moc hodni,ale stejne po celem dnu jsem rada,ze zalezu do pelechu a ulevim zadum a po cisari jeste dost bolavymu brichu.hezky vecer holky preji.

gilotek
13. říj 2010

Holky co máte už mimča máte zkušenost s klasickou zavinovačkou? Takovou tou bílou krajkovou na zavazování?
Někde jsem četla, že se do nich musí kupovat nějaké výplně či co? 😕 😕 😅 😅 😅 😅

eshta
13. říj 2010

@valmark Tak přeju, ať je vše ok..ale bude, uvidíš 🙂

@darma doufám, že ti je už líp..četla jsem tu, že jsi měla problémy, tak snad tě teď už jen čeká fajn těhotenství 🙂
a s tím pohlavím - můj první chlapeček byl v 18tt 100% holčička, ve 20tt taky a ve 22tt to nebylo vidět..
No a jaké překvapení, když ve 24tt se nám naše Mariam změnila na 100%kluka 😀 😀 😀
15tt je ještě dost brzo, ale je fakt, že kluci jsou někdy poznat už i na 1.screeningu ve 12tt..

eshta
13. říj 2010

@gilotek Sorry, vůbec nevím 😕 😕 😕

darma
13. říj 2010

@gilotek no, já je na malýho měla, jestli myslíš uplně ty staré, co jsme v nich byli my 🙂 Tak podle toho jak jsou ušité - do některých se dává taková peřinka - my jí měli ušitou doma - klasický sypek vyplněný peřím, jako polštář. A ty "modernější" šité do čverce, tam stačí složit nějaká deka. Ty peřový jsou super, ale používala jsem je jen do 6nedělí, malej z nich vyrostl. Rychlozavinovačku jsem používala do kočárku.

gilotek
13. říj 2010

@darma no ty myslím, krajka kolem hlavičky a zavazování většinou ve 2 řadách. Chtěla jsem je pořídit, ale spíš jen na focení 😝

sovicka_
13. říj 2010

@darma U Malvika mají taky hodně dvojčecích? Já tam pojedu pro tu zavinku, hmmm... tak to asi okoukneme.

sarri
13. říj 2010

@gilotek
Gilotku, klasika je nejlepší - měla jsem 2 po mně a nacpala jsem do ní nové rychlozavinovačky Emitexy - ty tam sedly jak prdel na hrnec. Dřív se do toho dávaly normálně péřové jakoby duchýnky, ale rozměrova do toho sedí jakákoliv moderní rychlozavinovačka. Já jsem holky zavinovala i s rukama skoro do 7m a bylo to zlaté na spaní - zavinula jsem a spalo se, žádné chování, uspávání. A ty na 3 mašle na to byly úplně ideální.

darma
13. říj 2010

@eshta dík 🙂 no, mít doma tři kluky, to by byla banda 😀 Manžel je nadšený, já bych aspoň jednu holčičku uvítala, ale co, hlavně aby byli zdraví!

gilotek
13. říj 2010

@sarri díky 😉 takže tam je nějaká díra kam narveš klasickou rychlozavinovačku? se ptám jak debil, ale fakt nevim 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru