Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenca78
17. říj 2010

@gilotek tak dokud nejsou skvrny, pouziju Lovelu, pak ozkousim normalni prasek. Ja mam ekzemy a nastesti prasek na pradlo mi nevadi .Tak treba i deti budou v tomto smeru odolne - doufam.

eshta
17. říj 2010

@gilotek
@lenca78 Dík holky 🙂 Zkusím tu lovelu a koupím si i k ní aviváž...
Jinak přeju krásnou neděli 🙂 u nás svítí sluníčko, tak je nádherně 🙂 malýho má sestřenka na víkend, tak si užívám jen sebe a bříška 🙂

atreides
17. říj 2010

ahoj 🙂
@eshta Lovela mi nic nevyprala, Persil Sensitiv byl super a teď jsem koupila Dreft Sensitiv a ten nádherně voní, ale prala jsem v něm zatím jen nové věci, takže jak je na tom se skvrnama netuším

eshta
17. říj 2010

@atreides Ahoj atreides 🙂 A věcičky jsou po praní měkké? Bavlna je většinou ok, ale myslím sametové overálky, jestli nějaké máš..my máme celkem tvrdou vodu, bereme jí ze studně, tak to asi bude tím a budu muset koupit nějakou aviváž..

darma
17. říj 2010

Ahoj, já jsem prala podoběně jako sarri, zpočátku v Lovele - na ublinknutí to stačilo, ale skvrny tedy opravdu nevypere. Pak jsem začala prát v persilu senzitiv, žádné problémy nebyly, tak jsem přidala i aviváž - Lenor, líbí se mi modrý a žlutý. Asi od roka peru věci společně s našimi. Jak píšete ty chlupatý overálky - tak ty bych prala jen v ruce, to se tolika neseperou.

eshta
17. říj 2010

Tak jsem si připravila pásky z krejčovské gumy s dírkama na připevnění monitoru Respisense, jak o tom psala Sarri.
Tak uvidíme, jak to bude fungovat v praxi a jestli mi ten klips neprdne, když monitor nebudu pořád sundavat a nandavat na plínku..ale vypadá to, že u mini miminek to snad bude fungovat fajn..

atreides
17. říj 2010

@eshta jj vodu tu máme taky tvrdou a řekla bych, že jsou měkké, ale chce to povyzkoušet co vyhovuje mě nemusí tobě.

jééé to vypadá hodně dobře, taky mám Respisense, ale myslela jsem, že je budu dávatna plínču, tak asi udělá nálet do švadlenky 😀

atreides
17. říj 2010

@eshta pod tím monitorem na gumě máš našitou látku?

eshta
17. říj 2010

@atreides Ta bílá guma je moc slabounká, tak jsem tam našila ještě hnědou gumu (bez dírek) dvojitou - jednou přeloženou, aby monitor držel. Takže je pod tím klipsem 1vrstva bílý a 2vrstvy hnědý gumy..
původně jsem je chtěla dávat taky na plínku, ale pár stránek zpátky sem lenca78 dávala odkaz na diskuzi o reklamacích respisense kvůli prasklejm klipsům. Asi ta umělá hmota moc nevydrží, jak se to furt sundavá a nandavá, stěžuje si na to dost maminek. A sarri pak poradila toto a mně to příjde fakt fajn nápad. Obvod pasu si reguluješ sama podle dírek a knoflíku, sundaváš celou gumu a ne jen ten monitor. A ta guma se dá podle mě dát i na bodýčko pod overal a nemusíš jí dávat na holý tělo, ale asi se to musí vyzkoušet...Na malušnký mimi by to mohlo fungovat, nevím, až se mimča začnou víc hýbat..ale pak stejně budu dávat monitory jen na spaní, přes den, když jsou vzhůru, tak je sundám..

atreides
17. říj 2010

@eshta aha vidíš to, tak díky za typ 😉 🙂

mikii
17. říj 2010

@eshta tak to je super s tou gumou. Opravdu to bude asi tak nejlepší. Pořád zvažuji taky tyto monitory, kvůli té jedné postýlce.
A myslíš, že jde teda nechat ten monitor přes body?? A taky řeším, jak je dlouho budou moct mimina používat. Aby to nebylo jen na 3 měsíce a pak bych musela koupit nany a nebo taky nic ...
Tak jsem si včera večer trošku zařádila na mimáči. Nakoupila spoustu věcí, akorát mi teď psala paní, že už všechno nemá. Ale ceny kolem 30 - 40'Kč. Což je super. A taky se mi málokdy podaří vybrat víc věcí od jedné maminy. Škoda, že neměla vaky na spaní. Koukala jsem, že se tam ceny docela dost liší...

eshta
17. říj 2010

@mikii vydrž, vydrž mikii..porodim, vyzkoušim a napíšu..už to tak dlouho zas trvat nebude 🙂
Ale @sarri tu snad psala, že se dají respisense použít přes 1 vrstvu oblečení (body). Co říkáš sarri?

mikii
17. říj 2010

@eshta no jen abych neporodila dřív já ...

eshta
17. říj 2010

@mikii No to snad neee 😀 😀 Ty si je tam ještě chvilku hejčkej a opatruj..já chci určitě rodit před tebou 😀 😀 Snad mám na to nárok, neee? 😀

eshta
17. říj 2010

@mikii Já už jsem řádila na mimáči tak moc, že to už snad i stačilo..pro mě je to mor 😀

mikii
17. říj 2010

@eshta no to mi povidej, ale občas se tam objevují takové krásné kousky, že neodolám 🙂
No rodit bych ještě nechtěla, uvidím co ve čtvrtek na ko , spíš se bojím, že mě frkne do té nemocnice, teď se mi tam už nějak moc nechce ....
Ale ty to máš už za pár... doufám, že by nám ještě vyšlo někde kafíčko než odjedeš do teploučka 🙂

eshta
17. říj 2010

A ještě posílám tip pro holky, co už mají po prvním dítěti doma starý rychlozavinky jako já nebo někde po někom starší zavinovačky dostaly...
už jsem to tu psala, ale ušila jsem snímatelný povlaky z jemný fleece deky Ikea (29kč), koupila suchej zip a za chvilinku na stroji hotovo. Já nic jinýho než povlak na polštář nezvládnu, tak je tohle vrchol mýho šití 😅 😅 😅
Ale je to lepší než mít 2 žmolkový starší různý zavinovačky...deka je sice nic moc kvalita, ale na tu chvíli to stačí a je to prakticky zadarmo...

eshta
17. říj 2010

@mikii Snad si tě tam ještě nenechají, odpočívej hezky doma...mně doma hrozně mamka pomáhá, vaří a chodí s klukem ven, ale stejně ležet nemůžu skoro vůbec..jen, když malýmu čtu a chvíli u toho vydrží nebo když s ním jde mamča ven.. už se prostě odpočívá hůř, když je doma dítě a pak se na mě hned doma koukaj, že se povaluju ☹ Ale naštěstí nemám zatím žádný fest problémy, tak ťukám, jen se mi hůř dýchá a blbě se mi převaluje z boku na bok, ale to asi všem...ani magnésko nemusím brát..zatím to fakt jde 🙂 ale ty konce jsou vždy na prd 🙂
ty si užívej a vylež si to, pro ty mimča je to to nej nej co teď můžeš udělat jestli máš nějaký problémy..
Ty jsi taky Pražanda, viď? Teď si můžem dát s tou naší pohyblivostí tak leda kafíčko po netu, ale v létě určitě přijedem s klukama na měsíc do Čech, tak to určitě zorganizujem 🙂 🙂 to by byla sranda, já 3 a ty 2 děti 🙂
Já jdu do poradny v úterý a dr. mi slíbila, že mě na konci 36tt hospitalizujou, tak jsem zvědavá, jestli to dodrží..já si naopak ráda těch 10-14dní před porodem v nemocnici oddychnu..

gilotek
17. říj 2010

Ahoj holky, mě se dneska zase tak špatně dýchá, bolí mě pravé žebro jak se mi tam mimouš rve a do toho žáha jak furt něco žeru 😝

majka07
17. říj 2010

ahoj holky

já umírám 😒 včera jsem třídila oblečky a že dneska dodělám další a já po M. objevila místo 3 pytlů 5 a bojím se juknout do druhý postele, páč mám dojem že mtam bude ještě jeden... mně z toho fakt hrábne....a nejvíc mě štve.... když v jednom pytli objevím velikost 2 měsíce společně s vel. např 92 😠 😠 😠
@gilotek taky mi není nejlíp a ještě jedna malá mrška má hlavičku těsně pod mým levým ňadrem takže když se protahuje tak to příjemné není....

eshta
17. říj 2010

@gilotek Dej si nealko pivko na tu žáhu 🙂 Mně pivo pomáhá..škoda, že nedělaj nealko vínko, to bych si dávala do nosu 😀 😀 😀 v tomhle je těhu na prd, 9měsíců nic a pak ještě kojení, tak taky prd.. 😠 😠 😠
Já si dám ráda večer skleničku červenýho, ach jo, no musim vydržet....

eshta
17. říj 2010

@gilotek
@majka07 Holky, já má oba kluky KP hlavičkama narvanýma taky pod žebrama a řeknu vám, že je to teda taky někdy sranda..klucí jsou už veliký a hlavy se mi boulejí ven, jsou nádherně rukou cítit..jsem vysoká, tak je to sice nepříjemný, ale furt to jde 🙂

majka07
17. říj 2010

@eshta to věřím, tady to první dvojče je příčka a jakoby za ním a trochu bokem je druhá 😀 Já nevím že si ty děti u mě v bříšku tak v té příčce lebedí 😀 😀 😀 😀

gilotek
17. říj 2010

@majka07 já už jsem věci po M. přebrala taky někdy kolem 20 tt a ještě tak ted už bych schopna nebyla 😅

@eshta no jo nealko nemáme 😀 A alko jsem měla trochu včera. Tak jednou do týdne si dám pár loků 😝
Ale víno jsem dlouuuho neměla a taky bycch si dala 😉

majka07
17. říj 2010

@gilotek to věřím, jako já ale nejvíc pěním když najdu fakt malé a veliké velikosti u sebe, to musím celé přebrat 😒

mikii
17. říj 2010

@eshta jj momentálně jsem už skoro 15 let Pražanda, ale na druhém konci jak ty. Jsem kousek u letiště.
No a ještě kdyby se nás sešlo víc s dvojkama byla by to sranda....
Jo a nealko víno se taky prodává 🙂
Taky mám hrozně ráda nealko pivo a ještě čepované. V létě jsem na něm docela ujížděla...

Jinak já mám kluka pod žebrama hlavičkou a taky čekám kam až vyleze, zato holka mě boxuje do pupíku a ty nohy jsou někdy hodně srandovní..

Taky jsem si dneska chtěla trošku přebrat věci co jsem vlastně nakoupila, už nemám ani přehled . Ale nějak jsem to nezvládla. Ale snad to do čtvrtka zvládnu, kdyby mě poslal do toho špitálu

eshta
17. říj 2010

@mikii Tam jsem vyrostla, to je moje část Prahy..do puberty jsem bydlela na Červeňáku... 🙂
Vidíš a já už mám pro kluky nakoupeno až do jejich roka a pro Karima taky na další rok😅 😅 je to děs, ale opravdu musím plánovat takhle dopředu, když žiju tam, kde žiju..a já bych se bez organizace neobešla, takže musím mít vše roztříděné, v zalepených igelitkách popsané a ještě mám napsané seznamy, kde co přibl.mám..jinak bych se z těch krámů pominula 😝 ono by to vystihlo víc jiný slovo než pominula, ale to by mi tu možná ještě vymazali 😀 😀 😀

mikii
17. říj 2010

@eshta a můžeš pak něco v Egyptě i prodat ?? nebo to máš jen pro sebe ??

eshta
17. říj 2010

@mikii Neee, budu vše prodávat tady..ale zase to chce trošku předpřipravit a nafotit dopředu a mamka mi to pak jen zabalí a odnese na poštu..uvidíme..
v Egyptě prodávám jen kočár po Karimovi, ten se mi sem už tahat nechce..a ty neprodejný věci rozdám beduínům, jsou za všechno hrozně vděční 🙂
minule jsem tam pár chudejm rodinám vezla punčocháče na děti na zimu a byli úplně nadšení 🙂 zima v egy sice není tak hrozná, ale chladno je večer dost a pro lezoucí děti jsou punčocháče supr a tam se nedaj sehnat..

kanegoo
17. říj 2010

Ahoj holky, všechny vás zdravím a slibuju, že zkusím dočíst..

Jinak na kontrole se mi Doppler nezlepšil, ale prý ani nezhoršil, ale raději mě posílá do Ostravy na nějaké spešl vyšetření.. Prý se nemám starat - ale copak to jde!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru