Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika.tdm
19. říj 2010

@beatrice7 uf, tak jsme po kontrole!!! Pan doktor byl spokojeny!!! 😀

eshta
19. říj 2010

@mikii Já na tvrdnutí bříška nejsem moc velkej expert, ale je to fakt takový ztuhnutí a bříško je jako kámen. Někdo popisuje, že se jim to po pár sekundách zase uvolní, ale teda mně když ztvrdne, tak ztvrdne...mám ho tvrdý (většinou se mi to stává teď v autě a když pobíhám) a uvolní se, až když se natáhnu na bok a trošku si odpočinu..tak nevím, jak to maj ostatní holky..mně dr říkala, že jak to popisuju je to úplně normální reakce na větší zátěž a že prostě musím už zvolnit a na to mi magnesium dávat nemusí..
Ale někonu tvrdne často za den a i v klidu, tak to je pak asi už na magnésko..

mikii
19. říj 2010

@eshta aha, no mě někdy tvrdne, ale spíš jako když se mi tam vzbouří hlava či nožička. Ale to teda asi není to tvrdnutí. Dr. mi říkal, že by mělo být do špičky. A ještě mě bolí dole kost, jak se zvednu. A pak chodím jak lachtan, než to rozchodím.
Zítra mám zubaře a pak bych se chtěla stavit po dvou měsících do práce. Ale ani nevím jestli to zvládnu uchodit.

Ještě mažou se něčím děti po koupání nebo jako před spaním na noc??

eshta
19. říj 2010

@dana24 No mi holky taky asi neumíme nebo co 😕 😕 😅 😅
Moje přání byl páreček, hrozně jsem chtěla dalšího kluka a holčička by byla supr a změna..ale upřímně můžu říct, že mi ani na sekundu nebylo líto, že čekáme další 2chlapečky. Po těch mých problémech na začátku jsem moc moc vděčná, jak vše probíhá..
Moje mamča 2kluky dlouho nemohla skousnout, až mě někdy fakt štvala 😠 😠 Na hřišti se zastavovala u každýho kočárku a těhotný maminky a když viděla holčičku, tak jen závistivě řekla - No jo holčička, vy se máte, to my budem mít další 2kluky..když už to řekla po několikátý, tak to už jsem se ozvala 😠 😠
A reakce lidí? Pár se mě jich ptalo, jestli mi mají teda gratulovat.. 😠 😠 ať jdou všichni doprčic 😠 , já jsem šťastná, že mám nádhernýho zdravýho chlapečka doma a další 2 chlapečky na cestě..někdo se s otěhotněním tak trápí, dítě mít třeba nikdy nemůže, já jsem šťastná za to co mám a holčička mi třeba není souzena..a třeba to za pár let zkusíme znova 😉

monika.tdm
19. říj 2010

@mikii Mažou!!! Olejem!!!

eshta
19. říj 2010

@mikii To asi nebude tvrdnutí..ty máš už miminka taky veliký a kopání bude takový intenzivnější..mimča se budou protahovat - a to taky někdy nemusí být úplně příjemný..

Někdo děti po koupání maže a někdo ne..Já ze začátku taky myla gelem a mazala olejíčkem, ale pak ve 3týdnech dostal K seborheu (novorozenecká dermatitida), která je hodně častá- je to taková červená vyrážka na obličejíčku ( v obočí, na nosíku, někdy tvářičky) a ve vláskách, která se pak po 2-3dnech změní na takový žlutý šupinky a ty se pak musejí opatrně sloupávat.
No a dr mi na to poradila ovesnou koupel a Balneum Hermal (to je olejovitá koupel) a to bylo supr. Tak do jednoho koupání jsem dala trochu sypký oves.koupele a jen umyla tak, bez gelu a bez oleje potom a do další koupele čtvrt lžičky Balneum Hermal- to je olej.koupel, tak mimi vůbec pak nemusíš ničím mazat. A jednou za pár dní jsem ho umyla gelem, ale určitě ne každou koupel..
Ale každý si to dělá po svým, každýmu vyhovuje něco jinýho a myslím, že pokuď se ti děti nebudou po kosmetice osypávat, tak to můžeš dělat jakkoli 🙂

eshta
19. říj 2010

@mikii Ale je fakt, že ze začátku jsou mini miminka takový hodně vysušený a nějaký kvalitní olej je asi dobrej. Ale Balneum Hermal je supr...
Na hodně vysušenou tvářičku a šupinkatý ručičky je dobrá Lipobase, ale tu ti musí předepsat pediatr, ale je fakt dobrá..On totiž olej může paradoxně vysušovat, tak jsou pak lepší krémy s tukovou složkou..nekupuj si toho moc, jeden olejíček stačí a pediatra se pak zeptáš a kdyžtak si ten olej schováš, až budou děti starší..

eshta
19. říj 2010

@beatrice7 Kdyby ti ty bolesti trvaly dlouho a moc často, tak radši jeď, ať ti to skontrolujou.. mně třeba začal porod kontrakcema, voda mi nepraskla, tu mi prdli až na sále. Možná máš poslíčky, ale kdyby se ti něco nezdálo, tak jeď , u dvojčat ti nikdo nevynadá, žes přijela zbytečně

mikii
19. říj 2010

@eshta jo tak super, já chci koupat jen vodou a to jen tak 3 do týdne. Ale ten ten olejíček nebo něco na namazání bude asi potřeba.
A ještě kolik je ted to porodné ??

eshta
19. říj 2010

@mikii Snad bude kolem 26tis na 2děti, ale nevím přesně..snad ho mají zrušit až v lednu..teda aspoň doufám, počítám s těma penězma na kočárek...

eshta
19. říj 2010

@mikii A na prdelku mám kombinaci Sudocrem (normoš mazání) - Bepanrthen (trošku červená prďka)- Imazol (opruzenina) a vyhovuje mi to maximálně. Ale zase, někdo používá něco jinýho a je taky spokojenej..

mikii
19. říj 2010

@eshta no to by nám asi řekli holky, co nedávno rodili
Ještě mě napadlo jak mluvíš na malého? česky? a manžel ?

eshta
19. říj 2010

@mikii Má v tom chudák maglajs..Já česky a anglicky a manžel arabsky..nedivim se, že v tom má maglajs 😕
Všude píšou, že 3 jazyky neeee, ale u nás vyrůstá většina dětí 3jazyčně a funguje to. Karim si zatím vybírá slova ze všech 3 jazyků a patlá to dohromady - řekne třeba otta hají (otta je v arabštině kočka) - já mu na to vždycky řeknu - ano kočička spinká a můj muž mu řekne, že otta najma..a on si v tom za čas udělá pořádek sám 😉

eshta
19. říj 2010

@mikii A co ti řekli v poradně, musíš pořád ležet? A čípek, jak je na tom?

eshta
19. říj 2010

@kanegoo Tak kanegoo, na zítra držíme palečky a dej pak vědět 🙂 ať vše dopadne dobře 🙂

gilotek
19. říj 2010

Ahoj holky, koukám, že mluvíte o kosmetice....

My jsme měli niveu, která nám absolutně nevyhovovala. Pak jsme přešli na Oilatum do koupele - ten je super - anebo Linolla do koupele. Ale nevím jestli je přímo na novorozence.
Na promazání indulona, když jsme měli ekzém tak Excipial. Dělají jak emulzi, tak i krémy - třeba s mandlovým olejem - tím jsem mazala obličej 🙂

Někde jsem četla, že maminky hodně kupují mandlové nebo slunečnicové olejíčky přímo z lékárny, ale nevím jestli je to přímo nějaká značka??? 😕 😕 😕 Poraďte 🙂

Nebo ty olejíčky saloos přímo pro miminka, nemáte zkušenost??????

gilotek
19. říj 2010

@mikii porodné je 13000 na jedno dítko do konce tohoto roku 😉

kanegoo
19. říj 2010

@eshta Díky moooc!!
Jsem tady a snažím se vás dočíst 😀
Máš nádherné fotky - všechny - bříško, domov, Karímek 🙂

Frodo, děti jsou úžasné 😵

eshta
19. říj 2010

@gilotek Oilatum a Linolla do koupele jsou na stejným principu jako to Balneum hermal, jsou fakt kvalitní..pediatrička mi řekla, že můžu použít na novorozence..
Excipial je taky paráda, my taky mazali na seborheu a někdy jen na promazání - taky na doporučení pediatričky - je to parádní na vysušenou kůžičku mimineček, ale nevím, jestli na úplnýho novorozence. Ale my používali od 3neděl

A já na začátku koupila Weleda mandlový olej - je přírodní, supr kvalita a olej vydrží neskutečně dlouho..ale já opravdu mazala tak sporadicky a po těch olej.koupelích fakt není potřeba.
Ale myslím, že jestli chce někdo olej, tak je lepší tenhle než Johnsons

eshta
19. říj 2010

@kanegoo 🙂 🙂 díky

monika.tdm
19. říj 2010

@mikii jo jo 26000,-

gilotek
19. říj 2010

@eshta no to jo, johnsons nám nevyhovoval a tyhle olejíčky do vody jsou super, používáme doted i když jsou teda dražší, ale zase malýho každý den nekoupu...

gilotek
19. říj 2010
eshta
19. říj 2010

A třeba se to někomu bude hodit - ta seborhea je hrozně častá.. já koupila ovesnou koupel v lékárně. Jsou to sáčky se sypkým práškem. V hrníčku v teplý vodě jsem si rozmíchala ten prášek. Mimčo oblečený a zabalený v dece v teple na klíně a hlavičku jsem mu obložila plínkama, aby se neumokřilo a koukala mu jen hlavička. Namáčela jsem tak 2-3žíňky do toho lektvaru a dělala mu obklady na postižená místa-vlásky, obličejíček. A každý večer takhle tak 20min. Seborhea pár týdnů trvá, ale tohle mi pomáhalo fakt pěkně..
na noc namazat něčím hodně mastným - já mazala vrstvou Excipial nebo krémém Oilatum nebo Lipobasí...
měli jsme toho hodně, páč jsem nevěděla, co mi zabere a Karímek to měl chudáček fakt hodně na hlavičce a v obličejíčku -obočí, nosík a tvářičky

mikii
19. říj 2010

@monika.tdm jé díky, tak snad to stihneme...

@eshta já jdu až ve čt na ko, a ten čípek si nepamatuji, ho spíš zajímá na kolik se otevírám ...

eshta
19. říj 2010

@gilotek Já Hermal používám na Karima doteď. Je sice jak píšeš dražší, ale vydrží neskutečně dlouho, vždycky mu jen cmrndnu trošilinku do vody..já už K nemažu, jen v létě, když je hodně na sluníčku, tak po koupání promastím, ale v zimě skoro vůbec

eshta
19. říj 2010

@gilotek ten saloos vypadá fajn, i cena je dobrá 😉 weleda olejíček je asi za cca 200kč

eshta
19. říj 2010

@mikii To je to samý..jen délka čípku se měří vnitřním ultrazvukem, mně ho párkrát měřili..pohmatem to ale dr stačí..
tak snad u tebe bude vše ok 🙂

jitakl
19. říj 2010

Ahojka ve spolek jak se tady máte?
ani se nebudu snažit vás dočítat nějak jste se rozkecali =)

Novinky o mě a miminkách v pátek večer mi začalo docela dost tvrdnout bříško bolelo mě v zádech a celkově jsem se cítila blbě tak jsem se raději nechala odvést do nemocnice tam mi natočili monitor a zjistili že mám kontrakce už si ani nepamatuji jak časté byli. Hned mě hospitalizovali a dali kapačky poležela jsem si tam až do dneška už se cítím mnohem líp........ Jsem ráda že jsem neporodila předčasně ale ted už budu muset až do konce hodně ležet..... Zvíšili mi dávku magnésia a nasadili železo....

zase se na vás příjdu podívat ale ted už jdu zase ležet mějte se tady a opatrujte se

gilotek
19. říj 2010

@jitakl jejej, tak to je dobře, že už jsi doma a že to pomohlo 😕 😕 Tak hodně odpočívej !!!!!!!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru