Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sovicka_
24. říj 2010

@broukb všimla jsem si fotky po papání - kojíš najednou? 🙂 ááá, už to čtu, že ano - to je skvělé, já měla strach, že to zkraje nejde... že je těžké nakojit jedno, natož dvě.

lenca78
25. říj 2010

@broukb máš moc krásná miminka, závidím 🙂

dana24
25. říj 2010

Pěkné pondělní ráno...

Broukb,miminka jsou fakt nádherný..Jéé,já už se tak těším na ty mý broučky 🙂

Já doufám,že kojení v tandemu taky tak nějak vychytám..Pořídila jsem si kojící polštář,tak uvidím jak to s ním zvládnu.Doufám,že si brzo zvyknou na nějakej režim,stejně jako Martínek a budou i ve spinkání jako on..Od 3 měsíce mi vydržel spát skoro celou noc

eshta
25. říj 2010

Ahoj holky, píšu jen v rychlosti.

Kluci už jsou na světě!!! Jsou nádherní!!!! Rodila jsem císařem v noci ze soboty na neděli v 36+0tt. Youssef má 2590g a 46cm a Samer má 2640g a 46cm. Do dneška byli v inkubátoru, měli trošičku problémy s adaptací při dýchání, ale jsou úplně v pořádku. Dnes jsem byla peložena na šestinedělí a kluci poputujou snad už dnes za mnou...
Jsem moc šťastná 🙂

sovicka_
25. říj 2010

@eshta týýýýý bláho!! Tak to je překvapení, věděl to tu někdo? 🙂 Koukala jsem, že jsi ještě v sobotu večer psala na diskuzi 🙂 Moc gratuluju !!!!!!!! A váhy krásné. Tak se těšíme na další zprávičky!

eshta
25. říj 2010

@mikii A mikii, jak jsem psala v sobotu o těch mokrých kalhotkách, tak to byla opravdu plodovka. Večer ze mě ještě malilinkato vyteklo a bylo to takový průhledný lepkavý - jako výtok, tak jsme jen jeli to nechat zkontrolovat. Na sál jsem šla hned po příjezdu do porodnice, Youssínek už naléhal prdelkou..Celý den mi prý odtékala plodovka a já o tom nevěděla, bylo to jen takové ukapávání na kalhotky...

lenca78
25. říj 2010

@eshta Ahoj, no co to tady ctu? A uz jsi v nemocnici? Zastavi to nebo uz mas kluky na svete?

lenca78
25. říj 2010

@eshta Ja ti tehotenstvim blbnu, ted to vidim o kousek vys. Mooooc gratuluju, krasne vahy a je super, ze kluky budes mit tak brzo u sebe. Preju rychle zotaveni.

eshta
25. říj 2010

@sovicka_ Jo, jo psala jsem a chvíli na to jsme pak jeli, ale jen se zkontrolovat, vůbec by mě nenapadlo, že to fakt plodovka je... ale máme to za sebou, jen jsem kluky neviděla celých 34hodin!!!
Při porodu mi je ukázali na sekundu každýho, ani je nepřikládali a honem šupky do inkubátoru. Já pak doteď byla na jipce a kluky mi nepřivezli, protože je chtěli nechat odpočinout a pořádně zadaptovat. Já za nima nemohla, protože mě začali vertikalizovat teprve dnes ráno, celý ty hodiny na jipce jen ležíš...Před půl hoďkou jsem je poprvý vlastně viděla a poprvý chovala!!!!
Už jsou ok a snad mi je za chvíli přivezou...jsou úžasní a neskutečně si jsou podobní!!! Jsem opravdu moc moc šťastná 🙂

lenca78
25. říj 2010

@eshta ty jo, 34 hodin? No to muselo byt peklo, vid? Vedet, ze mas nekde kluky a nemoci se na ne jit podivat. Ale hlavne, ze uz to mas za sebou. A proc je neprinesli ani na prilozeni? Nebo to se po cisari nedela? Myslela jsem si, ze to je dulezite a ze to delaji at rodis normalne nebo cisarem.

sovicka_
25. říj 2010

@eshta no jo, jipka je jipka... já to znám, ležela jsem na ní v lednu po operaci, ale vstávat jsem mohla teda hned asi 5 hodin po operaci a došla jsem si na WC. Ale ona ta jizva na břiše je halt jiná 🙂

dana24
25. říj 2010

To jsou novinky,Eshta tak to moc moc gratuluju,přeji hodně mlíčka a ať jsou kluci moc moc hodní. 🙂 🙂 🙂 🙂

sarri
25. říj 2010

@lenca78
Leni, mně holky nepřikládali ani při normálním porodu, prostě na to nebyl čas - děti honem do inkubátoru a zkontrolovat, honem porodit druhou a pak zas honem do inkubátoru - pokud je to "předčasný" porod, tak se většinou ty děti honem dávají dětskému doktorovi, aby nebyly zbytečné potíže. Pak byly holky na intermediální jednotce a jak jsem se zmátořila, tak jsem za nima chodila na přikládání - až od druhého dne.

sovicka_
25. říj 2010

Holky pamatujete jak jste psaly "joooo konec října a začátek listopadu, to tu bude rodící mánie" - tak už je to tady, ne? Každý kdo měl rodit v listopadu už to má téměř za sebou 🙂

eshta
25. říj 2010

@lenca78 Kluci měli oba problém dodýchávat. Samerek na chvilinku potřeboval kyslík, ale pak už ne. Jen jim chtěli dát čas v klidu v inkubátoru..pediatrička říkala, že je nechce z inkubátoru brát ven, aby se moc neunavili, chtěla, aby měli čas na to, zvládnout dýchání sami..
Dnes už je setřičky koupali a už dýchají moc moc dobře, takže budou moci za mnou na šestinedělí..jinak je sestřičky zatím dokrmujou stříkačkou, aby moc neubyli na váze, ale dnes už budem snad přikládat a doufám, že se rychle rozkojíme...

sovicka_
25. říj 2010

Našla jsem seznam - jen ho překopíruju, nic nemažu 🙂

****** Č E K A T E L K Y ******

BETINA - 24. října - kluci
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
ESHTA - 20. listopadu - dvojvaječní kluci
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
KANEGOO - 3. prosince - dvojvaječná - chlapeček a holčička
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???
MATTEKA - 24. prosince - dvojvaječná - holčičky
CIHI - 24. prosince - chlapečci
__________________________________________________________

**** ROK 2011 ****
MIKII - 2.ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
ANNAMAT9 - 6. ledna - dvojvaječná - holčičky LIBEREC
BEJATKA - 8. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
JITAKL - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
LENCA78 - 9. ledna . dvojvaječná - necháme se překvapit
WERONIKA - leden -
JARA - 11. února
ATREIDES - 15. února - dvojvaječná - chlapeček a holčička
MAJKA07 - 21.února - jednovaječná - ???holčičky ???
JAPENI - 23.února-jednovaječná - holčičky
KATHY.SKAL - 25. února - dvojvaječná - holčičky
OKURKAA - 1. března - dvojvaječná
CHROBACEK - 3. března - chlapeček a holčička
VALMARK - 2. března - dvojvaječná - chlapečci
BERULENICKA - 3. března - dvojvaječná -
DARMA - 9.dubna - dvojvaječná -
MONSTRI - 10. dubna - dvojvaječná
SOVIČKA - 8.května - dvojvaječná

beatrice7
25. říj 2010

@eshta Cože ?? Miminka už jsou na světě ? 🙂 No to byl fofr. Krásné váhy 🙂 ... normálně se mi chce brečet. Víš, říkám si, že pokud mi odteče plodovka, tak to snad poznám, že to nebude odtékat po kapkách nebo jen trošku. A ono ne, nemusí to tak být... pořád mám pocit, že mi něco odtéká, ale málo. Co mám dělat ? A jak jste to stihli ? Jak daleko to máš k Apolináři ?

eshta
25. říj 2010

@beatrice7 Plodovka mi asi už začala odtékat v sobotu v 10dopoledne, najednou koukám a mám mokrý kalhotky a v rozkroku trochu legíny. Ještě jsem tu psala, že nevím, co mám dělat, ale že je to asi moč. Celej den jsem normálně fungovala, šla s malým ven atd... a pořád jsem měla navlhlý kalhotky - ale já jsem už tak měsíc dost inkontinentní, tak jsem si fakt myslela, že je to moč. A večer jsem šla na záchod a prostě se mi nezdálo, že to vypadá tak lepkavě a průhledně - jako výtok..tak jsme radši jeli..dr říkal, že nález tam je, ale že to nechce nechat rozjíždět, stejně bych měla sekci, kluci jsou KP, tak jsem šla hned na sál. Ale Youssínek měl pořád plodovky dost, tak to nebylo úplně akutní - jen už naléhal prdelkou..
Asi kdyby mi prdla plodovka úplně, tak bych to poznala, ale takhle ne - ale dr stejně říkal, že i kdybych nepřijela, tak by se mi asi za chvíli rozjely kontrakce a pak už bych to poznala..
Jinak byl pozdní večer, takže jsme jeli rychle, vše volný a za půl hoďky byli u Apolináře..

eshta
25. říj 2010

Tady jsou první fotečky - první fotka je Samík na druhý je Youssínek

beatrice7
25. říj 2010

@eshta no právě, tohohle se nejvíc bojím - plodovka mi může odtéct kdykoliv, s mým štěstím to bude ve všední den dopoledne a než přítel přijede z práce, pak než dorazíme k Apolináři, ( budou určitě zácpy ) uběhnou 2 hodiny. A my to nestihnem a já porodím v autě ☹ To je můj scénář 😀 Bože, jdu radši miminkům povlíknout a konečně sbalit tu tašku 😵

beatrice7
25. říj 2010

@eshta Krása 🙂 Je to až neuvěřitelný jak se do toho bříška mohli vejít. A jak jsou dokonalí 🙂 Přeju hodně zdravíčka, ať rostou jako z vody 😉

beatrice7
25. říj 2010

@eshta a kdo tě rodil ?

dana24
25. říj 2010

Nádhera 😀 😀

Z toho mám taky strach,že až to přijde tak nepoznám,kdyby mi odtékala plodovka..U Martínka jsem měla porod vyvolávanej v 36 tt a plodovku mi píchali,tak s tím nemám zkušenosti..Sice to mám do porodky asi 15 min,ale pokud nebude manžel doma tak budu muset čekat tak 45 min.než mě někdo odveze

sarri
25. říj 2010

@eshta
Gratuluju, krásné váhy. Ať se dobře a rychle hojíš a jste všichni brzy doma 😉

bubisek
25. říj 2010

Nazdarek holky,
to jsou mi zasejc novinky🙂. Nam ted nesel net,tak jsem byla jak odrizla od sveta. Tak jsem to vzala pekne od zacatku a na konci koukam,ze Eshta uz to ma za sebou a tak rychle🙂.
Nadhera. Moc gratuluju k chlapeckum.

Ja jdu zitra do prvni poradni do porodky. Pres vikend me zacalo vsechno svedit a kdyz se drbu,tak se mi tam udela krasna vyrazka. Volala jsem samo doktorovi,tak rikal,ze to chce udelat ty jaterni testy. Tak jsem na to zitra zvedava. Doufam,ze to nebude tak spatny, jeste se mi tam jit lezet nechce. Ale tasku uz jsem si pro jistotu dneska taky prekontrolovala. Kdyby neco,tak pak do ni nahazu jen ty veci denni potreby.

Mikki - Uz jsi minuly tyden volala do toho Podoli po te kontrole u dr.? Co ti rekli?

lenca78
25. říj 2010

@sarri
@eshta holky diky, uz to chapu. No ja jsem ted nejak po tech clancich v miminku a mamince a betynce a ja nevim co jeste nejaka zblbla. Vsude tam pisou, jak je dulezite prilozit dite k prsu nejpozdeji do dvou hodin od porodu. Je ale pravda, ze uz se tam nepise, jestli to byl predcasny porod.

@eshta jsou to krasna miminka, tak si je uz dneska poradne uzij.

atreides
25. říj 2010

@eshta jéééééééééééééééééééé no ty jo taková zprávička 😵 😵 😵 😵 😵 MOOOOC GRATULUJI!!!!!!!!!!!!!!!!! Jsou nádherníííí, krásný míry mají. Já jsem dojatá 😵 😵 😵 😵

mikii
25. říj 2010

@eshta Obrovská gratulace mamino 🙂 🙂 🙂 jé já jsem tak moc dojatá. A já ti ještě chtěla večer psát, ať se dneska pěkně ubytuješ a podáš info. A ty už máš miminečka i u sebe ....paráda, super váhy. To vás určo brzo pošlou domů.
A jaký byl císař? Uspali tě úplně ? nebo ti stihli dát jen epidurál?
No s tou močí, jak jsme to v sobotu řešili. Tak já teď z toho budu asi hotová.
Kluci jsou krásní ....tak hlavně se rozkojit a bude všechno super

mikii
25. říj 2010

@bubisek zatím mi nic dr. neřekl. Za 14 dnů jdu na ko, tak se ho zeptám. Já nato úplně zapoměla. Protože jsem se ptala na ty kortikoidy a on řekl,že by mě je nejspíš píchali v nemocni a to bych tam musela zůstat. Tak jsme to ještě nechali za těch 14 dnů. Tak snad vydržím.
No zítra čekám info, jak jsi dopadla v poradně a co ti řeknou.

provazek
25. říj 2010

@eshta jééé další miminka na světě...takže moc moc gratulujeme a přejeme všem moc zdraví, lásky a spokojenosti. 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru