Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

pavlliina
31. říj 2010

@gilotek Trošku se připomenu 😅 chybím na listině, termín mám 5. února a čekáme dvojvaječné holčičky podle dr. 🙂

Holky, tak jsme včera zakoupili kočárek, teda tchýně nám ho zaplatila 😉 hned jsme ho nechali u tchýně, protože jsem pověrčivá a domů ho do porodu nechci. Jinak autosedačky byly k tomu kočárku DorJan, takže jsem je nijak zvlášť neřešila 😅 Ale z kočárku jsem nadšená, už se těším až s těma našema holkama poprvé vyjedu 🙂

Poslední dny mě pořád bolí dole jakoby v podbřišku - hodně dole - asi vazy bych řekla, nebolí to jen když jsem v klidu ale při chůzi nebo při zvedání nebo jakémkoliv pohybu to prostě cítím 😒 To bude asi normální, žejo? Uklidněte mě 😅 Jinak holky kopou a nic jiného mi není 😉

lenca78
31. říj 2010

@kanegoo jojo, to je ono. Vis ja nejsem moc technicky typ, ale je to takova podlozka s jednou nohou a pripina se primo do zapinani pro pasy. A na to se nacvakne vajicko.
Ja jsem koukala, ty ROmerky se prodavaji s isofixem ted cca za 6-7 tisic, drive staly 8 tis. My je mame pouzite, 3 tisice za jednu sadu. Sehnala jsem je na mimibazaru. A jsou jako nove, ani ty vajicka nejsou poskozena.
Videla jsem vajicko kamaradky, co mam jen jedno mimino. Ona ho v tom hodne vozi treba pri nakupu a obcas musi i nakrmit - to je pak hodne znicene, opatlane a tak. Tahle rodina nemela na kocarku adapter pro autosedacky, proto byly jen pro prepravu a jsou v perfektnim stavu.

lenca78
31. říj 2010

@pavlliina ahoj pavlino, to jsem mela taky cca od 20. tydne. U me to ale bylo tim, ze se mi zacal zkracovat cipek a zacala jsem se otvirat. Od te doby jsem na neschopence a polehavam. Radsi to rekni pri kontrole doktorce, at se na to podiva. Mohou t obyt vazy, ale kdyby to bylo neco jineho, tak at to radsi zkontroluji.

pavlliina
31. říj 2010

@lenca78 jojo, před týdnem jsem byla na KO a vnitřní nález prý byl perfektní na další KO jdu až za týden ve středu ale určitě se zmíním 😉

kanegoo
31. říj 2010

@lenca78 Díky Leni.

A máte někdo přehled v jídelních židličkách - které jsou "vymakané"?
Švagrová si chváli Chicco Polly..

lenca78
31. říj 2010

@pavlliina tak to bude snad v pohode. Me zas ted ukrutne boli zestrany a v trislech. Rikam tomu pracovne "slepak" z jedne i druhe strany. A tajne doufam, ze to jsou jen ty vazy. Na kontrolu jdu zitra, tak se taky zminim.

lenca78
31. říj 2010

@kanegoo ohledne tech zidlicek - mam kamaradku, co koupila nejakou vymakanou od detskeho vyrobce (nepamatuju si nazev) a nakonec ji dali pryc. Jsou spokojeni s tou uplne obycejnou z IKEY.

gilotek
31. říj 2010

****** Č E K A T E L K Y ******

BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
KANEGOO - 3. prosince - dvojvaječná - chlapeček a holčička
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???
MATTEKA - 24. prosince - dvojvaječná - holčičky
CIHI - 24. prosince - chlapečci
__________________________________________________________

**** ROK 2011 ****

MIKII - 2.ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
ANNAMAT9 - 6. ledna - dvojvaječná - holčičky LIBEREC
BEJATKA - 8. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
JITAKL - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
LENCA78 - 9. ledna . dvojvaječná - necháme se překvapit
WERONIKA - leden -
PAVLIINA - 5. února - dvojvaječné hočičky
JARA - 11. února
ATREIDES - 15. února - dvojvaječná - chlapeček a holčička
MAJKA07 - 21.února - jednovaječná - ???holčičky ???
JAPENI - 23.února-jednovaječná - holčičky
KATHY.SKAL - 25. února - dvojvaječná - holčičky
OKURKAA - 1. března - dvojvaječná
CHROBACEK - 3. března - chlapeček a holčička
VALMARK - 2. března - dvojvaječná - chlapečci
BERULENICKA - 3. března - dvojvaječná -
DARMA - 9.dubna - dvojvaječná -
MONSTRI - 10. dubna - dvojvaječná
SOVIČKA - 8.května - dvojvaječná

pavlliina
31. říj 2010

@lenca78 Koukám, že ty pracovní názvy jsou populární... já zase když mě bolí stydká kost tak tomu pracovně říkám piční kost 😀 Manžel nejdřív pořádně nerozuměl a koukal na mě jak na blázna, proč mě bolí klíční kost 😀 😀 😀

@gilotek Děkuji za doplnění 🙂

gilotek
31. říj 2010

@pavlliina jojo piční kost taky znám 😀 😀

kanegoo
31. říj 2010

Holky, já jsem dneska otravná - ale termín se blíží, tak doháním, co se dá 😀
Která máte kočátek TFK - sportovní verze jde složit, aniž by bylo nutné sundávat sedačky? Díky!

atreides
31. říj 2010

@kanegoo no a já zrovna včera četla na netu (už nevím kde) porovnání té Chicco, Romer a Maxi Cosi a z těchto tří je ta Chicco nejmenší 😅 si pak vyber

židličku máme z Ikei, paradoxně nejlevnější a vyšla nejlíp v Dtestu a super, že je hned otřená

atreides
31. říj 2010

@kanegoo ta díra je na pytel 😒 jaktože ti to poslala bez těch tyček?

darma
31. říj 2010

Ahoj všichni
@kanegoo kočárek sice ještě doma nemám, ale byla jsem ho v týdnu okouknout - sportovní verze se opravdu složí komplet - i se sedačkama - sundavat se budou jen korbičky pro mimča.

kanegoo
31. říj 2010

@atreides No, protože jsem blbá, no.. Prostě se omluvila, že je nemůže najít, ale že mi je dokonce i doveze a zatím se neozvala. Jako ta ženská nebydlí daleko, ale stejně - já nějak nejsem ten ty, co bych jí šla dělat problémy..

Sedačku jsem řekla, že Maxi Cosi a už nekombinuju - to bych nevybrala nikdy.
Kočárek mi přijde podle videí nejvymakanější Bumbleride, ale prostě ho letos už neseženu, tak jsem řekla, že druhá varianta TFK - tam je plus ta brzda - máme to domů z kopečka. Ale zase má malý košík a rozdělený tyčkou - asi tam půjde blbě dávat větší taška, ale to už tam snad nějak narvu..
A ty adaptéry na autosedačky - no, tak to je u TFK pořádná palba, takže i když jsem moc chtěla mít kočárek, kde lze autosedačky nacvaknout, tak to prostě za ty prachy oželím 😖

Jo, a na kterých stránkách se díváte na ty testy?

@darma Jaký se ti teda zdál ten košík - v pohodě i s tou tyčkou uprostřed?
Já jsem mrkla na YouTube na videa..

mikii
31. říj 2010

Ahoj při neděli.
@frodo78 jsi strašně moc šikovná....drž se, a jak píšou holky, asi víc odpočívej ať máš více síly. Bordel ti neuteče. Já už dva měsíce ležím, a taky se mi to tu ze všech stran kupí. Prach a prádlo. Manža se snaží,ale tyhle věci nevídí. A promluv si určitě s manželem. Taky se bojím, jak bude reagovat,vůbec si to nedovedu představit, ale zvládlo to tolik holek...

@kanegoo já mám autosedačku Maxi cosi +isofix . Známí je měli cca do jednoho roku. Nová stojí stojí kolem 7,5 tis i s isofixem.

atreides
31. říj 2010

@kanegoo dívám se přímo na ADAC
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

nejsi blbí, to ona je spíš vyčuraná, že ti to nenapsala ... určo bych zašla za truhlářem, pro ně to nebude problém 😉

jestli chceš sedačky MC, tak jsem našla pro dvojky tady
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38909936&tab=2
ale dneska už jdou koupit nový za 2,5tis jedna (páč už je nová ta Pebble), tak ti nevím co je lepší

košík moc neřeš, páč jak přejdeš na sporťák, tak tam nedáš u žádnýho kočíku nic, jak je ten sporťák posazený níž a stejně člověk s kočíkem jezdí jen na ty "dorazové" nákupy 😉

atreides
31. říj 2010

@mikii tak co jména? Anička a Kubíček je jasný? 🙂

lenca78
31. říj 2010

@kanegoo jojo, jde to skladat cele vcetne sedacek. Ale ten kosik dole je nejaky hodne maly, ja jsem se ted byla na kocarek podivat do sklepa. Na velkou tasku mi to moc neprijde :(

kanegoo
31. říj 2010

@mikii Díky 🙂

@atreides Já si teda nedovedu představit, jak jezdím sama s prckama na nákupu - no, ale snad si zvyknu. Manžu budu posílat jen na ty klasické a těžké věci, dobrůtky a tak by mi asi nekoupil - to víš, praktický a šetřivý chlap, který pořád nemá čas, takže když jdeme spolu na nákup, tak doslova musím s košíkem běžet. A to pak nejde čučet po slevách! 😀

kanegoo
31. říj 2010

@lenca78 Tak budem muset mít tašku na madlo 😉
Jako jak jsem psala - ty kočárky musí vymýšlet chlapi! 😀

atreides
31. říj 2010

@kanegoo budeš jezdit a ráda 😀 u toho budeš relaxovat a nikam nespěchat 😀
u nás ze začátku nakupoval MM, páč jsem s miminkem nechtěla chodit do obchodu
jj chlapi to nakupování vyloženě "milují" 😅

atreides
31. říj 2010

no holky, a to si vemte, že by ten kočík měl být větší než u klasickýho kočíku pro jedno dítě, takže pro mě to bude luxus 😀

mikii
31. říj 2010

@atreides teda,ale ceny za ty autosedačky jsou dobré...
Jo, jména zatím zůstavají. Kdybych nerodila v prosinci tak bych uvažovala Adam a Eva.

atreides
31. říj 2010

@mikii jj cena je pěkná, ale našla jsem je nový už za 2,5tis ... tak to už bych si asi připlatila za nový ... jsem je chtěla původně brát, ale teď zase nevím 😀

jména jsou mooooc pěkný 😵

mikii
31. říj 2010

A holky kupujete si ke kočárkům i ty tašky na rukojeť? já si ji s kočárem neobjednala, přišla mi i drahá a docela malá. No,ale teď nemám nic a nevím jak to budu řešit.

atreides
31. říj 2010

@mikii tašku jsem chtěla kupovat a nakonec mi dala sestra takovou velkou co si koupili kdesi za 500,a le na jejich monokočík je moc velká, tak jsem ráda

mikii
31. říj 2010

@atreides jo tak za tu cenu bych taky koupila nové. Já je mám skoro jak nové. 'Známí, byli trošku poprdění a první rok nikam nejezdili. Takže jsou autosedačky netknuté. A vlastně je mám za půlku. Když opravdu vidím, jak je má někdo špinavé.

atreides
31. říj 2010

@mikii no to je právě, aby člověk sehnal zánovní za dobrý penízky ...tyhle jsou fakt super, ale už bych si je představovala tak za 1,5tis 😅 ale pro někoho je i ten litr dost, tak bude za ně třeba rád

atreides
31. říj 2010

@mikii ale někdo si tu na kočár pro dvojky chválil tašku Emitex sport

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru