Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kanegoo
3. lis 2010

Ahoj holky, tak se hlásím z kontroly.
Představte si, že malý si dal říct a dneska jsou oba hlavičkou dolů 😵
Čípek je prý na "zajití", pro prst do dělohy a VB hmatný - což nevím, co to je. Hlavička naléhá na vchod..
Tak doufám, že ještě aspoň týden vydržím!!!!
Jo, a začala jsem teď večer špinit - což je prý po kontrole normální. Nevím, měly jste to někdy taky?

pavlliina
3. lis 2010

@kanegoo Takže by jsi rodila normálně, kdyby ti takhle zůstali? 🙂 Nebo budeš chtít císaře? 🙂 Tak budu držet palečky, ať vydržíš co nejdéle... já ti tak závidím, že už to máš takhle za pár.... těšíš se? 😉

japeni
3. lis 2010

Já jsem si dneska dala malou procházku,po obědě jsem odvedla malou na kroužek předškoláčka,v mezičase jsme si s kamarádkou zašly do cukrárny na dortík,vyzvednout holku,nákup a domů.A bohatě stačilo.
Domů to máme hodně do kopce,takže jsem se zastavovala snad co 10 m.

japeni
3. lis 2010

@kanegoo no super,takže když bude vše ok,tak by mohli jít prťouskové přirozeně,viď
s tím špiněním moc neporadím,mě prvně vnitřně prohlíželi až den před vyvolaným porodem a to jsem vlastně hned začala krvácet

japeni
3. lis 2010

holky s podobným termínem,chtěla jsem se zeptat,berete ještě listovku?
vůbec si nejsem jistá,jestli jsem jí s Nikčou ještě v druhém trimestru brala
nebo se bere až do konce?

bejatka333
3. lis 2010

@kanegoo - ahoj Leni,no to koukám, jak mimískové překvapují a můžou se otočit i v 36 tt. 🤐 A dávají Ti pořád na výběr, jak chceš rodit nebo spíše to vidí na přirozený porod? VB je vnitřní branka ...

majka07
3. lis 2010

@kanegoo to je super 🙂 🙂 🙂 Jinak špinění po ko je normoš, já ho u M. měla taky

pavlliina
3. lis 2010

@japeni Mě dr. i v nemocnici říkali, že listovku má smysl brát jen do 12. týdne, pak jen obyč. těhu vitamíny. Tak já do 12. týdne brala listovku na předpis a po 12. týdnu jsem si koupila CalibrumMami 🙂 Sice se mají brát 2 tabletky denně ale já beru jen 1 🙂

mikii
3. lis 2010

Ahoj holky.
V pondělí jsem byla na krev na trombolii a včera mi volala sestřička,jestli můžu ve středu přít. Tak mi navýšili dávky. Nafasovala jsem další injekce. A prej další ko za 6 týdnů...A já no to už asi budu i po porodu....
@atreides Na hory jedem do Černýho dola jeto vedle Jánských lázní. Jedeme velká banda,takže máme vždycky celý penzion pro sebe. Já uvidím jak to bude s prckama, buď budu na penzionu a nebo ani nepojedu. Ale musíme dávat zálohu půl roku do předu, tak nevíme co bude.
No dneska jsem šla kolem jiného Tchiba a taky tam byla totál schýza....všechno rozhrabané, velikosti skoro žádné. A na netu už je taky skoro všechno pryč...

@lenca78 pokud máš klidový režim, tak bych ležela. Já už ležím 2 měsíce. A dr. to pozná,že jsem někde cárala... Teda mě hlavně hlídá manža abych nikam nešla. Ale od dr. mám povoleno pouze jít na wc. A taky mi dává tablety na zavádění kvůli infekci.
Takže se radši na ko zeptej, jestli můžeš na prochajdu. 'Taky mám doma 2 psy, ale bohužel chodí s něma švagrová nebo manža.

kanegoo
3. lis 2010

@pavlliina @japeni Jj, chtěla bych rodit normálně! Ale ještě není nic jisté, po tom, co se malý pořád mele. A už se mooc těším a zároveň bojím!!!

@bejatka333 Beat, tak dr. Szvarcz do zprávy napsal, že je předpoklad přirozeného porodu.. Tak asi tak, ale i při tom se může stát, že první půjde normálně a druhé císařem. To už je hold asi risk.. Ale to se mi snad vyhne!
Dneska jsem byla za neteří na poporodním v Karviné a nemocnice mě vůbec nenadchla..

@majka07 Jé, díky. To se mi ulevilo. Dr. mě sice upozorňoval, že dneska víc přitlačil, že to mám čekat.. Ale přece jen to není příjemné. Švagrová mi tvrdí, že to mi odchází zátka, ale mi se to nezdá! Myslím, že to je kvůli té kontrole

Jdu vás dočíst, co je nového..

mikii
3. lis 2010

@pavlliina tak já mám zatím 7,5kg. Ale břicho mám asi větší. Prvně mi přišlo,že mi neroste, ale dneska jsem už nezapla žádnou bundu...Ale já do pátého nic nenabrala,(nejedla jsem sladké a pila jen vodu) zato jak teď doma ležím tak se jen cpu a to sladkým.
@monstri gratuluji ke ko a odhalení ... 🙂 🙂 🙂

gilotek
3. lis 2010

Já mám nahoře 8,5 kg od svoji původní váhy. Kdybych to počítala od váhy na kterou jsem blitím spadla, tak je to 12,5kg, ale Dr. to počítá od původní.

majka07
3. lis 2010

@kanegoo já špinila po každé ko v tom vyšším stádiu těhu, zátka mi pak odcházela ve 34 tt asi 4 dny a byla narůžovělá, volala jsem dr. a ten mě uklidnil, pak to zmizlo a bylo fakjne. A na termín mě fikli 😀

pavlliina
3. lis 2010

Holky, já začínám mít mindrák, že přibírám tolik a vy tak málo a to jste dál ☹

sovicka_
3. lis 2010

@pavlliina já ji ještě beru, ale příští týden jdu do poradny a chci se na to ptát, jestli to má ještě smysl.

K přibírání - já od srpna do září přibrala rychle 3 kila, pak ještě 2 a teď se držím už 14 dní na 85ti 😀

kanegoo
3. lis 2010

Do prd..... Tak jsem vám napsala celkem dlouhý příspěved, něco zmáčkla a všechno zmizlo! 😠
A normálně jsem zapoměla, co jsem vám psala!!
A to jsem četla článek, že matkám po porodu poroste mozek - no, ještě že tak, jinak bych tam měla úplně prázdno! 😀

Rozhodně gratuluju všem ke kontrolám!!

Já necvičím, i když jem chtěla. Ale docela hodně jsem venku, někdy od rána do 5 do večera. Ale ted se už musím krotit! Musím ale uznat, že jsem měla těhu celkem v pohodě, až na 2 týdny, kdy se mi rozšiřovaly kyčle a hrudník - to byla bolest!! Taky mě překvapilo, že mě ani moc nebolelo v kříži, a přitom jsem na to před těhotenstvím hodně trpěla..

sovicka_
3. lis 2010

@kanegoo taky necvičím. Chtěla jsem si zaplatit kurz, takový obsáhlý, ale pak jsem si to rozmyslela. Každý týden někam jezdit a namáhat se - ne ne. Chodím každý den ráno na hodinu s manželem když venčí psa, myslím, že to stačí a je to lepší než hopsání na míči v uzavřené místnosti...

bejatka333
3. lis 2010

@gilotek - tak to teda obdivuju, já už mám nahoře 15 kg ☹ Pořád mě bohužel honí mlsna

@kanegoo - já jsem dneska pro změnu byla na Fifkách, byly jsme na oddělení šestinedělí (protože ten kurz vedla sestřička z šestinedělí). Byly tam zrovna 2 dvojčecí maminky, jedna rodila přirozeně a druhá císařem..Sestřička nám ukazovala v praxi techniku kojení (byly jsme za mamčou, která s námi chodila do kurzu), přebalování, koupání, no a nošení mimča. Začala rodila spontánně, ale nakonec se to zvrtlo, že porodila akutním císařem - laktace se ji rozjela už druhý den, mléka má dost, ještě odstříkává a říkala, že den ode dne je to lepší a lepší...Jo a taky sestřička říkala,že dvojčecí mámy se snaží (podle možnosti kapacity) dávat samostatně na pokoj..
Kdy jdeš na další kontrolu, zase za týden???

Jinak jsem byla v pondělí na kontrole, dr. říkal, že děložní čípek je zavřený, taky mám mimísky hlavičkama dolů. Nechává mi ale na zvážení, zda chci rodit přirozeně nebo císařem,říkal, že prvorodičky si můžou vybrat, i když je mám hlavičkama dolů, no tak zase mám brouka v hlavě 😕

kanegoo
3. lis 2010

@eshta Jé, to slyším poprvé, že se po porodu oteče. Já myslela, že právě naopak! 😕
@monstri Krásná fotka 😵

japeni
3. lis 2010

@pavlliina no já právě nemůžu baštit vitamíny pro těhotné (kvůli štítný žláze nesmím jód a ten je ve všech)
listovky tady mám ještě asi půl balení,tak to doberu a asi končím

suzix
3. lis 2010

@japeni ahoj, promiň že se Vám sem pletu, ale jen jsem zabloudila... já měla také problém se štítkou a ve vitamínech elevit jód není 🙂

japeni
3. lis 2010

Zítra jdu na cukr.Už se mooc těším 😒 Tohle těhotenství mi sladký vůbec nechutná.
Ale prej se to dá.Tak uvidím.

kanegoo
3. lis 2010

@majka07 Tak já to narůžovělé nemám, spíš nahnědlé.. 😒
@sovicka_ Já jsem nebyla ani na kurzech.. Možná jsem hrozná, ale zase doufám, že ta starost o děti přijde tak nějak přirozeně sama a co by mi řekli na kurzech, to mi tady řeknete taky 😉

O mlsné mi ani nemluvte!! Ze začátku těhu to bylo ještě v poho, ale pak se to rozjelo!! Ale co, při dětech to vyběháme!!!

@bejatka333 Kontrola zase za týden. Tak doufám, že ještě na ni půjdu 🙂 Zatím brouka v hlavě neměj, to se ti ještě může změnit. Já jsem sice pro přirozený porod, ale jen u hlaviček dole a bez dalších komplikací.. Ale chápu to riziko, že se to může zvrtnout. Chtěla bych, aby si prcci sami vybrali den, kdy chtějí na svět..

japeni
3. lis 2010

@suzix jéé,tak to děkuju,poptám se
zatím mi všude řekli,že je ve všech

kanegoo
3. lis 2010

@japeni Podle mě se ten test na cukr celkem dá - čekala jsem to mnohem horší.. Mi to chutnalo jako hooodně sladký sprite..

eshta
3. lis 2010

@kanegoo Teda tobě už se to fakt blíží ! A supr, že se ti chlapeček otočil ! To je teda akrobat 🙂
tak snad ti to vyjde přirozeně, jak jsi chtěla 🙂 i když já jsem teď celkem "unešená" z toho, jak jsem se rychle z císaře zotavila, tak bych ti i tuhle variantu doporučila...
Taky ti přeju ještě ten týden, ale teď už klidně rodit můžeš 🙂 budu na tebe myslet..
Jinak po vnitřním vyšetření trošku špinit a malinko zakrvácet můžeš..i když mě se to nikdy nestalo, ale upozorňovala mě na to dr..
Porodem se ztrácejí bílkoviny a všechny, co jsme byly na pokoji po císaři jsme měly sloní nohy 😅 dr říkal, že je to normální a otoky zmizej, když dodáme bílkoviny ve stravě (šunka, jogurt, sýr...), nebo si můžeš koupit Protifar v lékárně..
Ale je pravda, že já po normálním porodu skoro žádný otoky neměla, jen jsem první dny chodila nonstop čůrat, jak jsem ztrácela ty předporodní.

@monstri Moc velká gratulace k chlapečkům 😵 😵 😵

atreides
3. lis 2010

ahoj holky,
teda vy jste ale prndalky, ale dneska nemám vůbec náladu nic dočítat, nesedl mi den, tak jdu jen pozdravit.
Doufám,ž e jsem nic neprošvihla, kdyžtak mě pls někdo poinformujte, díky 🙂

japeni
3. lis 2010

@kanegoo 😉

eshta
3. lis 2010

@bejatka333 Já i jako druhorodička jsem si mohla vybrat, jak budu chtít rodit. Dr mi říkala, že mě nikdo do přirozenýho porodu nutit nebude, pokuď nebudu chtít. Já to nechala na klucích a oba byli KP, takže to bylo jasný..

bejatka333
3. lis 2010

@kanegoo- dr. mi říkal, že v některých nemocnicích se s Tebou vůbec nebaví, jak chceš rodit, pokud je máš hlavičkama dolů (Ostrava-Poruba, Karviná, atd.). Jen na těch Fifkách (kde můj gynekolog pracuje) jsou benevolentní, tak jak jim to ošetřující lékař napíše, tak to udělají, dají spíše na názor rodičky (pokud se jedná o dvojčata). Udělají předoperační vyšetření, na noc Tě pustí ještě vyspat se domů a ráno nastoupíš na planovaný císařský řez.. Jo a na kontrolu k mému mudrovi budu chodit (pokud teda vydržím) až do 36 tt. Už jste vybrali ten kočárek a jména pro děti?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru