Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

koubovka1
30. bře 2011

@abecedka Tak to opravdu nevím, já vím už od začátku, že máme dvojvaječné, protože jsme byli na umělém oplodnění, ale přijde mi to blbost, proč by mely být rizika u jednovaječných, každopádně se tímhle nestresuj zbytečne dopředu. Půjdeš na screening určite už brzy ne?

vecernice
30. bře 2011

@abecedka me jeden doktor ca v 8tt tvridl, ze vajecnost se pozna v 12tt z utz dle lambda znaku, a doktorka na NT mi rikala, ze se to dalo poznat tak v tom 8tt 😀 takze nemam jistotu, ac myslim, ze jednovajecne jsou 😉
jinak si mohla mit pozdejsi ovulaci,, ne? pak by bylo jasne, ze jsou kousek mensi 🙂 a gratulace!

abecedka
30. bře 2011

holky a v tom 12tt je to ten NT sreening? Na ten dvojčata chodí vždy?
Já vůbec nevím kdy na něho půjdu, jdu za dva týdny na kontrolu a to budu 13tt a on ten sreening určitě nemá! Než mě někam objednají, to bude aspon týden....

kocina7
30. bře 2011

@abecedka ahojky ano je to ten NT mi jsme byli ve 13tt a pak jsme byli ve 20tt s dvojčaty někdo jde ještě ve 30tt.Nám řekli že dovjčata na to chodí pokaždé takže jsme se ani nerozhodovali oni říkají že je to lepší si pohlídat takže určitě pujdete taky.

kocina7
30. bře 2011

@abecedka Jak tu čtu tvoje otázky tak je to tak že jednovaječné dvojčata mají společnou jednu placentu zato dvouvaječné mají každý svojí placentu.Jednovaječné musí zvládnout vyživovat jedna placenta proto je to těžší než kdyby měli každej svojí a neměj strach rizika jsou u každého dítěte co si budem povídat takže bud v klidu. kamarádka má jednovaječné holky a kdyby jsi je viděla jak se mají k světu a jak krásně rostli takže si myslím že obavy jsou zbytečné.To NT vše ukáže jak se dvojčátkům daří jak se vyvíjejí. Nám hned v tom 13tt řekli i co to bude a pak nám to v tom 20tt potvrdili. Takže se není čeho bát je to krásnej zážitek když je vidíš na velké obrazovce a slyšíš jak jim bijou srdíčka. Tak přeju jen štěstíčko at je vše ok. 🙂

abecedka
31. bře 2011

@kocina7 jůů a ty máš kluka a holku, to je super!
Děkuji za podporu, snad bude vše v pořádku. 🙂 Já se o to nikdy nezajímala, tak jsem z toho taková vykulená. 😅 Jsem si myslela, že budu mít jen jedno.

lintea
31. bře 2011

@abecedka ahoj, já se na ten NT musela objednat sama a taky jsem si ho platila, to pojišťovna neproplácí. V 11.tt mi brali krev a ve 13.tt jsem byla na tom utz kde měří to NT. Můj gynekolog by mi to asi taky změřil, ale tu krev na to nebere.

koubovka1
31. bře 2011

@abecedka já bych zavolala tvému gynekologovi a proste se na to zeptala,pokud ti to sám neřekl. Nejlepší je se zeptat odborníka.

abecedka
31. bře 2011

Holky tak jsem se poradila se sestrou. Divila se že nemám ani fotku a ani mě tam pan doktor neposlal 😝 říkala, že stejně musím mít žádanku a už se tam teda mám objednat dopředu a žádánku mi vystaví v tom 13 týdnu a půjdu tedy i na ten sreening v 13 týdnu. A jestli jsou jedno či dvou to v kartě napsané nemám, prý to asi ještě neviděl.

Tak díky moc, opravdu.

koubovka1
31. bře 2011

No vidíš a je to

abecedka
31. bře 2011

@koubovka1 😉 🙂
1450 Kč za to chtějí, Brno není z levného kraje 😝 Pohlaví u dvojčat nemusí být vidět. Což asi nebude, přece jenom jsou menší.

mrkvicka28
31. bře 2011

@abecedka neboj vše bude ok na NT určo běž my se jen díky nim dozvěděli že máme trojčata ( jednovaječné dvojčata+ trojče) te už je jim 8 měsíců a jsou to velké šikuly. a pohlaví nám taky řekl a to tam byli tři, oni jsou tam fakt machři. Jo a když tak si schovej účet proplatí ti ho pojištovna, nebo alespon část.

abecedka
31. bře 2011

@mrkvicka28 ty jsi byla také na veveří? Divám se že jsi z Ivančic, to jsi tam asi i rodila že?
Jo proplácí 1000Kč snad pojištovna.

mrkvicka28
31. bře 2011

@abecedka Jo byla jsem na veveří,ale rodila jsem na obilnáku v ivančicích se trojčata porodit nedají

atreides
31. bře 2011

@abecedka nám na Veveří na tom NT ve 13tt taky řekl pohlaví 😉

@mrkvicka28 no to musel být řádný šok 😕 klobouk dolů před tebou!

mrkvicka28
31. bře 2011

@atreides to byl člověk nevěděl jsetli se má smát nebo brečet 🙂

abecedka
1. dub 2011

@mrkvicka28 vidíš to, já to nevím taky a to čekám dvě. A dají se trojčata porodit přirozeně? A dvojčata rodí taky jenom na Obilňáku, nebo to je jedno?

mrkvicka28
1. dub 2011

@abecedka no ono jde hlavně o to že v ivančicích se může rodit až od ukončeného 36tt takže záleží jak vydržíte. Ivančice nejsou vybaveny inkubatorem a s nedonošenátkama nemaj zkušenosti.

abecedka
1. dub 2011

@mrkvicka28 no já nemyslela, že bych šla přímo do Ivančic jsem z druhé strany Brna... jen tak mě to napadlo, můj gynekolog tam pracuje. Jsem si myslela že je dobrý, ale teď naposledy mě moc nepřesvědčil...tak já spíš tak sbírám informace.
já chtěla původně k Milosrdným, máme tam známou vrchní. Ale asi půjdu na obilňák nebo do bohunic, právě kvůli jip atd. No kdo ví jak to všechno ještě bude, dlouhá doba.
A dají se tedy trojky rodit přirozeně nebo ne? A kojila jsi?

mrkvicka28
1. dub 2011

@abecedka u milosrdných je to stejně jak v ivančicích od 36tt. Trojčata se přirozeně nerodí takže císařem. A kojili jsme plně do cca 3 měsíců pak už jsme dokrmovali.

jedna11
2. dub 2011

Ahoj holky,
omlouvam se, ze vam sem lezu, ale sbiram info a tak jsem se prisla zeptat. Pred ctrnacti dny mi vysel pozitivni test po KETU. Bylo mi receno, ze me HCG {14den 1095] je dost vysoke a ze by to mohla byt dvojcatka. ted v utery jdu na utz, kde se dovim, jestli jdou opravdu dve nebo ne. Muj dotaz. Pokud by tam byla dvojcatka, je lepsi byt na neschopence nebo jste nektera chodila do prace? Delam v kanclu, sedim celej den na zadku, takze zadna drina. Ja uz jednou tehu byla, mame doma 4leteho syna, ale dvojcatka, to neznam. Zda je lepsi si dat na neco pozor atd. Zatim normalne funguju, luxuju, vytiram, chodim do prace, lumpacime s malym. A dnes jsem cetala par clanku o dvojkach a docela mi to vystrasilo. Predcasny porod. umrti do 20tt atd. Tak asi bych potrebovala od zkusenych poradit, co a jak, jeslti je se ceho bat atd. Moc diky vsem.

zuzau2
2. dub 2011

@jedna11 Ahojky, gratuluji k těhotenství a myslím si, že pokud bys čekala dvojčátka, záleží hodně na tom jestli jsou dvoj nebo jednovaječná. Jednovaječná jsou rizikovější a tam se asi neschopenka doporučuje, ale nevím to jistě. Asi záleží i na doktorovi. Já mám doma dvojvaječná dvojčátka a do poslední chvíle jsem dělala úplně všechno, těhotenství jsem měla pohodové a bezproblémové. Uvidíš, jak se budeš cítit v průběhu těhotenství. Jen jestli můžu poradit, radši nic moc nečti, já taky četla a zbytečně jsem se pak stresovala a nakonec jsem děti donosila až do konce a všechno bylo v pohodě. Je samozřejmě dobré něco vědět, ale všeho s mírou. Přeju ti ať všechno dobře dopadne 🙂

jedna11
2. dub 2011

Zuzau2, moc dekuji. Ja jsem prave takovej ten typ,co porad nekde neco cte a sili dopredu. Manzel mi za to hrozne nadava a ja si nemuzu nejak pomoc. Uvidime co mi reknou v utery. Jeste jednou moc dekuji.

abecedka
3. dub 2011

@jedna11 no tak nějak teď vyvádím já, naštěstí ještě žádné dítě nemám. Všude čtu že do 30 let je to vzácené, že u prvorodiček jsou jednovaječná vzácná....
Ale jinak si myslím, že pokud se cítíš dobře tak není co řešit. Já také dělám vše, je mi jak kdyby mi nic nebylo tak nevidím důvod se omezovat. Práci mám nenáročnou, doktor mi nic neřekl ...
Dokonce jsem četla, že jednovaječná chodí do rizikové poradny a ne na gyndu....tak se musím zeptat.

Holky vy máte někde zamčenou diskuzi? Prosím, vemte mě tam také. 🙂

atreides
5. dub 2011

@abecedka správce je sarri, tak jí písni a ona tě přidá 😉

eshta
5. dub 2011

@jedna11 ahoj 🙂 určitě záleží na tom, zda jsou dvojčata jedno či dvojvaječná, jednvaječná jsou vždy rizikovější. A každé těhotenství j individuální 😉 to, jak to bude tělo vše snášet ,dopředu nepoznáš 🙂
Já jsem byla v 11tt na redukci 3na 2 po původním čtyřčetném těhotenství, týden po redukci jsem si odležela a pak jsem se už se vším všudy starala o své 16timěs dítě (sama víš, jaká je to v tomto věku běhačka).. 😅 těhotenství jsem měla naprosto bezproblémové a kluky jsem porodila císařem ve 36+0tt po odtoku plod.vody 🙂 každé těhu je individuální, někdo běhá až do konce, někdo má cukrovku,někdo si to musí odležet 😉 pokuď problémy nejsou a vše probíhá normálně, tak nevidím důvod, proč by jsi do práce nemohla chodit 🙂 držím palce 🙂

zuzka72
5. dub 2011

@eshta ty jsi čekala 4čata? a přirozeně, nebo IVF?

eshta
5. dub 2011

@zuzka72 jj Zuzi 😅 přirozeně, ale po Clostilbegytu - 4vaječná čtyřčata 😅 na prvním utz byla 4srdíčka 😲 jedno se samo zastavilo a v 11tt mi doc Marděšič v Pronatalu udělal redukci 3 na 2 🙂
prvního kluka mám taky po Clostilbegytu doma udělanýho, tak to byl celkem šok 😅
na prvním utz se mi udělalo tak fyzicky špatně, že jsem se málem pozvracela 😅

jedna11
6. dub 2011

eshta, moc dekuji. Tvuj pripad mi dava opravdu silu. Vcera jsem byla na utz, takze oba uz maji srdecni akci a jsou dvojvajecna, ale dr. mi chtel psat neschopenku uz vcera. Ja zatim odmitla. Je mi 34let, takze docela dost, tak jsem se vecer domluvila s manzelem,ze dochodim mesic, udelam v praci po sobe poradek a budu tedz doma. Moc dobre mi neni. Od zaludku a i jsem hodne unavena, takze radeji pokouset nechci nic. Moc diky a opravdu te obdivuju ctyrcata to by mi slozilo , ja mela co delat rozdejchat ty dve.

gammaray
6. dub 2011

Zdravím holky 😎 jak to tady tak pročítám,tak vám vaše bezproblémové těhotenství normálně potichu závidím.já jsem měla neschopenku hned od začátku,doma jsem měla jen ležet.nakonec jsem stejně musela nastoupit do nemocnice na udržování už ve 20tt se snižováním děložního hrdla a do konce těhu už mě nepustili domů.a to fakt nikomu nepřeju zažít.nakonec mi vše dobře dopadlo,děti jsem udržela až do 39 +2 tt. 😀 😀 asi je to fakt hodně individuální..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru