Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

skarbek
13. čer 2008

Jééé ahoj bando!

to je teda hukot,tolik informací 😕 ale fajne,člověk si může udělat aspoň nějakou představu o tom všem,je toho spousta na co je třeba myslet,vybrat,nakoupit...

rezi: máš to supr,že to můžeš se segrou probírat a ona tě navede,poučí... to mě asi brácha neporadí 😒 teploměr do vody asi taky koupím,není to taková investice a zichr je zichr 😉

fial: tobě taky díky za seznam,taky výborná pomůcka,když se člověk nemá čeho chytit.A co ty bolesti,je to už lepčí?Hlavně,že to nic není,to je fajn! 🙂

Jsem zvědavá s jakou novinkou příjde večer zanettt po dnešní kontrole u dokiho.Jedno či dvě? 😵
Včera jsem zas večer psala příspěvěk,že by dal za solidní kapitolu v knížce a opět tě rezi neposlechla,nezkopírovala,odeslala a......... nic 😠 no moje nervy fakt!

daiq: myslela jsem,že bez monitoru se obejdem,kdysi taky maminy neměly,ale manžel trvá na tom,že je třeba je rozhodně pořídit.Všude vidím jen reklamy na nanny,tak další neznám.A ty chceš už teď pořizovat chůvičku či jsi myslela monitor dechu.Mě se to totiž taky furt plete 😅

murecka
13. čer 2008

Ahoj holky, tak mi trvalo hodinu, než jsem vás dočetla. Dneska mě pustili po týdnu z nemocnice, tvrdlo mi bříško, tak jsem se tam jela minulej pátek ukázat a oni si mě tam nechali. Dostala jsem magnézko do kapačky, teď už ho beru jen v tabletách. Dneska mi dělali kontrolní utz, než mě pustili a tak už - kromě toho, že je zatím všechno v pořádku- víme, co čekáme. Primář mě teda ještě při vizitě ujistil, že se to tvrdnutí určitě bude opakovat, tak se nemám bát přijít si zas na pár dní lehnout. No asi s tím tak nějak budu muset počítat, že budu na střídačku ve špítále, ale hlavně, aby to bylo v poho. Taky mi odešel počítač, tak mám na chvilu pučenej noťas od ségry, ale kluci už mě urgujou,abych jim ho pujčila, takže se loučím. Doufám, že nám během víkendu kámoš náš PC zprovozní a budu se zas moc na vás mrknout. Tak papa.

rezinka
13. čer 2008

skarbek ja si pro jistotu dneska rano ten muj vele-prispevek o vybavicce skopcila, no a dobre jsem udelala, protoze jsem to psala asi tak dlouho, ze me to odhlasilo a kdyz jsem dala "odeslat odpoved", tak me to hodilo sice na nasi diskusi, ale bez meho prispevku. tak jeste, ze jsem to udelala, to by me kleplo to psat vsechno znovu. Takhle jsem se jen znovu prihlasila, hodila Ctrl+V a bylo 😎

s tim monitorem dechu taky vaham, na jedno miminko jsem si ho urcite chtela poridit (tu nanny), ale u dvou uz je to investice jak hrom (jeden stoji 2-3 tis.), ale kamaradka mi kdysi slibovala, ze mi pujci, tak mozna je dam do kupy i bez kupovani... jinak tu klasickou chuvicku si koupim urcite jeste pred porodem, ta se bude hodit myslim hned 🙂

murecko, no ty nas teda napinas, to prece nejde, napsat nam, ze uz vis, co cekate, ale nenapsat nam to 😝 🙂 , tak doufam, ze se nenechas moc dlouho premlouvat a prozradis 😉 😵 !? a s tim tvrdnutim briska - rekli ti, cim to bylo zpusobeno? a jak si muzou byt jisti, ze se to bude zase opakovat? ja mam nekdy pocit, ze mam to bricho tak napnute, ze mi praskne, sotva funim, spatne se mi dycha, ale to "tvrdnuti" je asi jeste neco uplne jineho, vid? to ti ztvrdlo cele brisko nebo jenom prostredek nebo jak? se vyptavam, jak magor, vid, ale vazne by me to zajimalo ... a to by nestacilo, kdyz se to stane znovu, aby jsi lezela doma? bez kapacek by to samo neodeznelo ??

xenie131
13. čer 2008

ahojky holky. Jaksi nestíhám, když je volná chvilka, tak sem s MP nebo jen tak relaxujeme. Kluci sou úžasní, sou o zlatíčka. spinkají, papají, už vydrží i nějakou chvíli vzhůru, koupeme, cvičíme s něma, je to super, MP přebaluje, koupe, cvičí s klukama, áá je odbrknout, mě ´to na tom rameni moc nejde, v noci pomáhá s krmením, je to super. Jak zamrnkají, tak je letí zkontrolovat, tulí se, holky, je to super, tak jak byly ty pvní dva dny hekticky a takovy nějaky, tak od včerejška se to uklidnovao a dneska už je to príma. Akorát co mě mrzí a o sem znova obrečela, tak mliko se po užívání melty, gravimilku, leros čaje a homeopatik nerozběhlo, homeopatika a meltu užívám od pondělka, čaj a gravimilk sem užívala už i v těhu, ale nic ... to mám asi za to, že těhu sme tak zvládli, ale co, stálo to za to, kluci jsou zdraví a snad jim ten nutrilon taky nějak neublíží....

a co vy? jak se vám vede? písněte mi kdyžtak sím info do IP, dočítat opravdu nestíhám, omlouvám se 😅

skarbek
13. čer 2008

Jéééééééééé ahoj Xen!!!!

ráda Tě "vidím"! 😵 to je supr,že si to začínáš užívat a vše se tak nějak sklidnilo!Jak se cítíš...fyzicky,psychicky?Dle příspěvku jsi moc šťastná a to ti přeju!!!!Manžílek je šikula,že tak pomáha.A s kojením nebo spíše nekojením si hlavu nelámej,víš žes udělala maximum a víc udělat nejde,tak nesmutni 😉 i když chápu,že jsi chtěla dát klukům to nejlepčí!!Opatrujte drobečky,sebe taky,odpočívej,co to jde a zase napiš!Mějte se hezky rodino! 🙂

zanettt
13. čer 2008

ahojik holky tak dnes uz mam jasno jak to s nama je 😉 nejsme tri ale dva... cekam jednoho mimiska jsem v sedmem tydnu termin porodu mam na 30.1. a srdicko dneska tlouklo jak o zavod 😉 😉 trosku me mrzi ze je mimisek jen jeden ale i tak jsem strasne stastna za nej hlavne at je bobisek zdravouckej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

daiquiri
14. čer 2008

Jéé ahoj xenie, to máš fajn, že jsou kluci hodní 🙂 Na druhou stranu s tím mlíkem to musí mrzet, hlavně i finančně to zamrzí. Nevolala jsi třeba na nějakou linku laktační ligy, třeba by ti poradili...

Holky, nemyslela jsem monitory dechu, to nám i na kurzu paní řekla, že je to zbytečná investice, je to drahý a spoustě maminek se stalo, že několikrát spustily poplach i když se nic nedělo. Ke všemu když máš monitory, tak nesmíš mít pružinový matrace atd...Taky prý když jsou dvě děti, tak to prostě může dělat problémy. Ale nechci to nikomu vymlouvat, je to zase věc názoru. My je určitě pořizovat nebudeme. Myslela jsem klasický chůvičky, to nám bude úplně stačit, i kdybysme někam jeli, tak můžeme v klidu sedět třeba v jiném patře nebo místnosti.

Ty fusaky asi pořídíme, ale až na zimu. Představuju si to asi tak, že do tří měsíců je nechám spát v zavinovačkách, pak ten pytel a pak peřinky 🙂

Já už taky raději všechno kopíruju, než to odešlu, kolikrát už se mi taky stalo, že ten příspěvek se nezapsal.

daiquiri
14. čer 2008

murečka: taky mám stejný dotaz jako rezi. Asi budu za pitomou, vím, že k tvrdnutí dochází, ale vlastně nevím čím je to způsobený a jak to poznám, kromě tvrdýho břicha 😀

leniska
14. čer 2008

Ahoj holky, chtela jsem se Vas zeptat. Kdy se tak zjisti na ultrazvuku, ze se cekaji dcojcatka? Ja byla ted ve ctvrtek poprve a doktorka tam videla ten vacek..rikala, ze je to zacinajici tehotenstvi a ze mam prijit za 14 dni znova. Ja jsem z dvojcat a tak me jen napadlo co kdyby to taky byli dvojky 😀 Dekuji za radu..ahojky Lenka

murecka
14. čer 2008

Ahojky, zaskočila jsem k ségře na vás mrknout a dočetla jsem vás, tak jenom v rychlosti odpovím. Čekáme s největší pravděpodobností dvě slečny, já blbá to včera zapomněla dopsat 😀. To bylo asi z té radosti, že jsem doma z nemocnice, tak jsem byla celá dopletená a taky na mě hartusili kluci, že mám navalit noťas.

A k tomu bříšku: já jsem měla pořád pocit, že mi to bolestivě tlačí úplně dole v podbřišku, pak mi ten podbřišek začal tvrdnout - já nevím, jak bych to popsala - prostě mi to ztuhlo, ale bolestivě a nakonec mi ztvrdlo celý bříško až po pupek, no a když se to pořád opakovalo, asi 3 dny, tak mi to nedalo a zavolala jsem své doktorce a ta mě poslala do nemocnice, aby se na mě mrkli, no a oni si mě tam nechali. Magnézko uvolňuje dělohu, takže zabraňuje tomu tvrdnutí, což je asi jakoby stáhnutí dělohy. Může to prej vznikat, pokud se rychle děloha roztahuje, což u dvojčat je, ale nemusí to mít každá, nebo to nemusí být bolestivé. Tu kapajdu jsem měla na zklidnění dělohy, aby mě mohli převést na magnézko v tabletách a pustit domů. U Martina mi tvrdlo břicho co flek, ale nikdy mě to nebolelo, takže jsem s tíim nikdy nešla, ale teď mám strach z každýho píchnutí. Hlavně mi zkontrolovali čípek, jestli se nespotřebovává a jestli se neotvírám, mrkli na mimi, na placentu - no zatím jsme měli vše v pořádku, tak uvidíme. Takže teď budu asi dokonce těhu brát magnézko, ale to neva. Jo a ten podbřišek mě pobolívá pořád, ale dokud se mi to nestahuje a netvrdne, tak nikam nejedu.

rezinka
14. čer 2008

xen ahoooooj, to je bezva, ze ses ukazala, snad ti to obcas vyjde a neco malo nam sem napises ! s tim kojenim uz tu vsechno napsaly holky, hlavni je, ze se maj kluci k svetu a jsou hodni, snad jim to vydrzi a maminku moc nezdrchaj 🙂 Tak se drzte, mejte se cela rodinka krasne a zase nekdy pisni, jak se mate !!!

zanettt nesmutni, vzdyt i jedno miminko je obrovsky dar, pro me osobne byla dvojcatka teda skoro sok a obrovske prekvapeni, no vidis a nekdo by je tolik chtel a pak ma jenom jedno. Ale ve finale je nejdulezitejsi to, aby byly ty nasi drobecci v poradku, at uz je to jedno nebo dve. Tak hodne stesti a pohodove tehulkovani 🙂 !!

daiq a co presne myslis tema "fusakama" ?? ja uz jsem z toho zase nejaka vedle, uz je toho nejak moc - to jsou zavinovacky, fusaky na spani, fusaky do kocarku, fusaky do autosedacky, uz mi z toho jde vazne hlava kolem 😝
a holky, budete si porizovat fusaky do postylky na spani ???

lenisku me zjistili dvojcatka hned pri 1. utz, coz bylo v 7tt, ale nekdo tady psal, ze na to prisly az o nekolik tydnu pozdeji ..., ale jestli ti doktor rekl, ze tam je jen jedno, tak tam asi bude opravdu jen jedno ... nebo se zminil, ze je moznost, ze to druhe se jeste nekde "schovava" ??

murecko no vidis to, to jsou veci, tak hlavne, ze vi, cim to je i jak ti od toho ulevit a je fajn, ze to magnezko muzes brat i v klidu doma, tak snad ti pomuze a do nemocnice te zase jen tak nepozenou. Tak at se citis dobre a uz te to tvrdnuti nezlobi ! I kdyz doktori ti rekli, ze se to urcite vrati a jak to, kdyz beres to magnezium?
Jinak gratuluju k holcickam, to je parada, dve princezny 😵 A uz mate jmena ??

rezinka
14. čer 2008

holky mam dalsi dotaz - jsem se do toho zarizovani ted nejak pohrouzila 😅 - na spani je planujete balit do zavinky nebo do tech spacich pytlu?? to je samozrejme dotaz i na uz stavajici maminky, ktere uz maji zkusenost s tim, co je pro mimi lepsi, i kdyz zrovna tohle je asi dost individualni, ze?

leniska
14. čer 2008

Dekuji za odpoved rezinko 🙂 no me rikala doktorka jen, ze tam vidi vacek..nerikala kolik...tak asi jen jeden. jen me to tak napadlo, ja bych dvojcatka brala s radosti..ja jsem taky z dvojcat, jak uz jsem psala a je to fajn..ale je to spise ob generaci, takze mozna moje deti budou mit teprve dvojcatka... 😉 vy mate v rodine nejake dvojcata, nebo budou vasi prckove prvni?

chiwule
autor
14. čer 2008

ahoj baculky 😉 jak se daří dvojčátkům?
u nás proběhl minulý týden velký UTZ, nechci to už moc rozepisovat a opakovat se, ale byla jsem z toho hoooodně zklamaná. Byli jsme totiž s manžou namlsaní z podrobného UTZ ve 12tt na specializovaném pracovišti a moje dr bohužel tak podrobný a přehledný UTZ nemá. No a malá taky stávkovala, takže to celé bylo dost na prd. Skoro se dr nedařilo projít co potřebovala - malá se totiž otočila zádíčkama a ještě byla hlavou dolů, narvaná až za stydkou kostí, potvora jedna 😀 Taky pěkně tlačila! Dr sotva změřila končetiny, hlavičku asi na popátý, srdíčko jí moc nešlo zaměřit, ani nebylo vidět pohlaví - potvrzení pro manžu 😅 - no ale nakonec je vše v pořádku. To je taky jediný, co nám dr řekla - měla taky nějakou nemluvnou, takže jsme dostali do ruky zprávu a až doma luštili, co v ní vlastně je... a fotku zas nemáme 😒
no a protože jsem té zprávě vůbec nerozuměla, nechala jsem si to přeložit od holek na koníkovi 😀 závěr je, že malá je podle UTZ o 4dny napřed, ruce i nohy má souměrný, hlavičku trošku menší, měla plný močák a žaludek, takže asi byla napapaná 🙂 a ledviny má taky dvě, takže dobrý 😀 vývojové vady nenalezeny 😉

rezinka
14. čer 2008

lenisku my v rodine nemame dvojcata, cekame je po IVF, jako tady asi vetsina z nas 😅 , i kdyz urcite ne vsechny 😉 Tak to kdyby mela Dr. podezreni na dvojcatka, asi by to rekla ... No a pokud je tam jedno a ne dve, tak jak uz tady padlo mnohokrat, alespon se nebudes muset v tehu bat vic komplikaci, ktere by ti hrozily s dvojcatkama, mrnousek se muze krasne roztahovat v celem brisku, tak si to uzivej, hrozne to poleti 😅

chiwul ahojky 🙂 Tak hlavne, ze je vsechno OK a nemuseli jste tam kvuli nejakym udajum jit nekdy jindy znova, kdyz mala zrovna stavkovala 😀 To vis, miminka si nevybiraj. Nam ve 20tt sice zmerili hezky vsechno bez problemu, ale zase nevime pohlavi, asi ti dva spuntici usoudili, ze nam musi dostatecne stacit, ze je vse zmereno a vse je v poradku, no a ukazat nam, jestli jsou to kluci nebo holky, uz zrejme povazovali za prilis velky bonus 😀

fiallinka
15. čer 2008

ahoj holky, tak vidím, že je tu pár novinek:

muri, dvě princezny, to je krása - a snad to nebude tvrdnout moc, ale jak už k tomu někdo má sklony, tak to asi musí čekat opakovaně, tak snad to bude co nejmíň - taky jsem váhala, jak to poznám, ale říkám si, že asi člověk pozná, že je něco "divně".

leniska: ahoj, jak už rezi říkala, doktor by určitě něco naznačil - dva váčky jdou vidět většinou hned při prvním ultrazvuku, ale taky se může stát, i když výjimečně, že jsou v zákrytu nebo nejdou moc vidět - to je u dvojvaječných dvojčat, a u jednovaječných (ale ty by se neměly dědit) je jeden váček a v něm bijou dvě srdíčka (teda ze začátku to tak je), a taky se to často vidí hned na začátku, no ale není to pravidlem 🙂

chiwul: výborně, že je vše v pořádku, a zklamání s ultr. úplně chápu, taky jsem kvůli zklamání v naší nemocnici jela ještě jinam 🙂

rezi: no na ty úplně malé miminky myslím většina mamin doporučuje tu zavinovačku, jednak v tom živé děti nemůžou šermovat ručičkama a tak se budit, a hlavně prý malé miminko se v tom mnohem líp drží a zvedá z postýlky třeba na kojení. o těch spacáčkách jsem taky uvažovala, ale většinou je to takový střih, že mám mimčo ruce venku, a ono hodně záleží, co mu vyhovuje, takže s tím určitě počkám. JO, ty fusaky: ony jsou hodně tlusté, dávají se většinou na zimu, vypadá to vlastně jako takový malý spacák pro dospělé 🙂, a když ho dáš do kočáru, už většinou nemusíš mít žádnou deku. Ne všichni to používají, ale většina myslím jo - narozdíl od deky máš jistotu, že na to mimčo fakt nemůže táhnout, ale pokud máš třeba kočár s termotaškama, tak už to možná nemá ani cenu. Tenhle mám já v jiné barvě: http://www.emitex.cz/zimni-pytle.htm, kdybys ho náhodou chtěla kupovat, můžu ti poradit, kde ho prodávají za 760,- Kč (normálně asi 1160,-), ale už mají posledních pár kusů 🙂. Ale myslím, že tenhle je fakt dobrý, vydrží po celou dobu, co je děcko v kočárku, je odepínací.

zanett: jedno miminko je nádhera a hlavně máš jistotu, že to bude bez komplikací, tak si to moc užívej 😉

xenie: pozdravuj broučky, je to nádhera 🙂 a moc na vás myslíme - a s tím kojením: myslím, že spousta z nás nebyla kojena nebo byla kojena minimálně, a jak se máme dobře 🙂, vaše láska to mléčko vynahradí a navíc můžeš mít radost, že se o ně manžel může starat úplně rovnocenně s tebou 🙂 - chápu moc, že je to člověku líto, ale kdo ví, třeba se ti to ještě rozběhne, ta laktační liga má bezplatné linky, možná to zkus...

dvojmama
15. čer 2008

ahojky holky 🙂 omlouvám se nestíhám, takže vás ani nedočtu.

jen jsem chtěla v rychlosti pozdravit xenii a přivítat doma 😵 😵 Máš krásný chlapečky! Ať Vám přinesou hlavně radosti a málo starostí 😉

notak
15. čer 2008

mám tři kluky,starší má už 31 let a dvojčata mají 29 let,závidím vám všem kdo v této době čekáte miminka,protože jsou moc krásné věci na děti ,ať je to oblečení nebo kočárky,je to sice dost finančně náročné,ale já jsem kdysi nemohla sehnat ani kočárek pro dvojčata.Jen pro zajímavost ,když se narodili vážili tři kila a druhý měl tři kila padesát,ale měla jsem lepší porod než u prvorozeného,ten vážil čtyři kila dvacet.Paní doktorka byla vyloženě hnusná,u dvojřat jsem měla dva super porodníky a šlo to jak po másle!Všichni kdo čekáte dvojčata,ničeho se nebojte!Rodila jsem přirozeně bez jakýhkoliv injekcí a přežila jsem to,tehdy nikomu epidural nedávali!! Takže přeji všem lehký porod a zdravá miminka!!

notak
15. čer 2008

mám tři kluky,starší má už 31 let a dvojčata mají 29 let,závidím vám všem kdo v této době čekáte miminka,protože jsou moc krásné věci na děti ,ať je to oblečení nebo kočárky,je to sice dost finančně náročné,ale já jsem kdysi nemohla sehnat ani kočárek pro dvojčata.Jen pro zajímavost ,když se narodili vážili tři kila a druhý měl tři kila padesát,ale měla jsem lepší porod než u prvorozeného,ten vážil čtyři kila dvacet.Paní doktorka byla vyloženě hnusná,u dvojřat jsem měla dva super porodníky a šlo to jak po másle!Všichni kdo čekáte dvojčata,ničeho se nebojte!Rodila jsem přirozeně bez jakýhkoliv injekcí a přežila jsem to,tehdy nikomu epidural nedávali!! Takže přeji všem lehký porod a zdravá miminka!! 🙂

notak
15. čer 2008

vidím že jsem klikla dvakrát,tož se omlouvám.. 😀

chiwule
autor
16. čer 2008

ahoj holky, jakpak jste prožily den otců s nastávajícími tatínky 😉 Malá dala manžovi krásný dárek - byli jsme ze soboty na neděli hodně dlouho vzhůru, asi do druhé ráno, což už byla vlastně neděle. No a malá začala tak intenzivně kopak, že se mi až vlnilo břicho a manža to cítil poprvý a asi čtvrt hodiny jsme si všichni užívali, že o sobě víme. Miláček z toho byl docela naměko 😵 Krásný 😎

rezinko, naštěstí jdeme za 14dní na klasickou kontrolu po měsíci, takže nám to vyšlo co 14dní a tak dr říkala, že si to ještě zkontroluje na té další kontrole, že mě tam nebude honit extra, prostě jen pro jistotu, ale že vše je ok, jen ve zhoršené kvalitě záznamu 🙂

hele holky, chystáte pro prcky samostatné pokojíčky nebo počítáte s tím, že s vámi budou třeba rok v ložnici? Nevím, jak se rozhodnout, ale kvůli kojení/krmení na začátku je pohodlnější mít miminko u sebe, zas se nevyspí oba rodiče a ne jen jeden... no nevím...

fiallinka
16. čer 2008

notak: ahoj, díky za uklidnění, to je vždycky potřeba 🙂

chiwule: no, my už jsme to tu trošku řešili, hlavně bytovou situaci - a my sice máme 3+1, ale malinký a ten třetí pokoj nám slouží tak trošku jako skladiště, věším tam prádlo, máme tam kola, atd... a pokud bysme ho zařídili hned jako pokojíček, tak nevím, kam s těma věcma, a navíc já asi budu stresovat a chci mít děcka u sebe, takže my je budeme mít v ložnici a pokud bysme se nemohli vyspat, tak si zařídí spaní v tom našem skladišti manžel, aspoň občas... navíc máme ten pokojít na úplně druhé straně bytu, na chodbě spí pes 🙂 a pokud by tam byly děcka, tak to musí být dokořád a pes se bude cpát do postele 🙂

dai: no, já si asi pořídím i monitor dechu i chůvičky, ten monitor pro jistotu, abych děcka nekontrolovala každé dvě minuty 🙂, a přece jen u nedonošených dětí, což je možné, se spíše doporučuje, u normálně narozených to nutné není - jeden si půjčím od kámošky a druhý koupím starší a pak ho po mně dostane ségra, takže to takový náklad nebude.

daiquiri
16. čer 2008

Ahoj holky 🙂
chiwu: to chápu to zklamání...Jsi taky z Prahy, tak je mi divný, že tě na ten velký UTZ neposlali třeba do Gennetu, aspoň co vím tak většina holek tam byla. Můj dr má taky certifikaci, že může dělat i to větší měření, ale popravdě na té malé obrazovce to je na nic. Tak mě raději poslal do Gennetu. JInak to tlačení moc dobře znám, malá slečinka mě tlačila tak, že se mi z toho chtělo někdy brečet bolestí. Naštěstí se umoudřila, trochu přetočila a už je to lepší.

rezi: tak prý cca do tří měsíců by měly mimča spát v zavinovačkách, pak právě v těch jakoby spacíh pytlích. Koupíš ho i podle toho kdy budeš rodit, takže u nás se dá počítat s trochu teplejšíma, i když já nevím jak u vás, ale tady v paneláku je v zimě většinou přetopeno, takže koupím spíš nějaký slabší. Do kočárku mám taky fusaky, ale ty jsou hodně teplý, takže je budu používat na ven.
Jo a jak jsem byla na tom kurzu kojení - pro dvojčata, tak nám paní dala časopis Mamita a tam píšou, že dudlíky by se neměly používat prvních 6 týdnů. Raději to teda ještě najdu, ale prý aby se naučily dobře sát.

lenisku: taky si myslím, že už by viděli dva váčky.

rezinka
16. čer 2008

ahoj holky 😵
tak to si ty fusaky do kocarku asi neporidim, protoze mam v kocarku prave ty termotasky a pani, od ktere jsem to kupovala, mela dvojcatka taky na podzim a rikala, ze uplne stacili. Na to je jeste takovy ten nanoznik se zvedlym mantinelem, no a koupim larisky do kocarku, tak snad to bude stacit. Jo a hlavne chci na zimu koupit trosku jiny typ "fusaku", takovy fleesovy rychlo oblecek - najdu a poslu odkaz, doma ho mam v oblibenych, ale ted nejsem doma, tak zkusim popatrat a hodit sem odkaz.

a s tema zavinkama na spani jste me docela uklidnili, takze nakoupim zavinky a ty fusaky zatim ne, kdyztak az pak o nejaky ten mesic pozdeji. uz mam i vybrane - stejny typ zavinovacky i fusaku - se zirafkama, taky hodim link, kdyz to najdu ... tak to jste mi hodne poradili, dekuju!

notak presne - kolikrat jsem si rikala, kdyz resim, co koupit a jestli tohle nebo tohle ... co asi delaly maminky dvojcatek pred nekolika desitky let ... dneska nevis, jaky kocarek si poridit a tenkrat byl clovek rad, ze vubec nejaky na dvojcatka sehnal, vid? No je to fakt super, ze je dneska vseho takovy vyber a maminky na nic nemusi cekat frontu v Tuzexu nebo si neco nechat tajne dovazet ze zahranici. O lekarske peci nemluve - dneska chodime skoro kazdy mesic na utz, pocitaji na nem prsticky, na 3D vidis miminka trojrozmerne, dostanes z toho DVD ... driv sla zenska na kontrolu na zacatku tehu, doktor ji potvrdil tehotenstvi a pak par zakladnich kontrol, kdy poslouchal srdicko trichtyrem prilozenym k brichu a to bylo tak vsechno. No fakt zaplat pambu, ze to je dneska takhle ... !

chiwul tak to je sranda, protoze me vcera poprve taky prcek (vpravo) radil tak, ze jsem to mela misto TV, vyhrnula jsem triko a koukala, jak se mi vlni bricho 🙂 Bylo to super, byla jsem z toho uplne hotova, poprve to bylo takhle hodne intenzivni. Ale manzel u toho zrovna nebyl, ale myslim, ze ted uz to bude asi castejsi, takze to nekdy urcite taky "odchytne". No a dneska jsem takhle - zrovna pred chvili - pozorovala toho druheho (vlevo), ale ten je mnohem klidnejsi, takze u toho jsem zatim rada, kdyz sem tam za den alespon trosku kopne 😅
a s tema detskyma pokojickama - my mame taky z jednoho zatim pracovnu, jeden prichystame pro miminka, nejdriv si je nechame v loznici, ale pokud budu kojit, tak pocitam s tim, ze se asi celkem brzo prestehuju s miminkama do toho detskeho pokoje a manzela necham v klidu v loznici, aby nebyl unaveny do prace. Rikam si, ze deti alespon budou odmala zvykle na prostredi pokojicku, ve kterem pak i zustanou. No a jak dlouho, to tezko odhadnou, to asi vyplyne po par letech samo, kdy budou chtit kazdy do sveho ...

rezinka
16. čer 2008

http://www.alenkaobchod.cz/detail/zavinovacka-d...

tak to je ta zimni zavinovačka - do autosedačky, do kočarku, na prevoz ... proste kamkoli. moc se mi libi, maji spoustu barev, tady na tech webovkach z rovna ne, ty jsou jen pro predstavu, co jsem mela na mysli, ale doma mam odkaz na webovky, kde maji ty barvy vsechny, je jich tak 15-20, tak odp. muzu poslat, kdybyste nektera chtela (nebo to jde samozrejme dohledat na webu).

helisek84
16. čer 2008

ahoj holky, přišla jsem vás pozdravit.
koukala jsem xeni do albíčka a kluci jsou krásní, moc.

jinak zprávy ze všech vyšetření (už i pitvy) vyšly negativně, holky byly naprosto zdravé a v pořádku...jednalo se tedy prý o náhlou infekci asi, to už se ale nikdy nezjistí...doufám, že už to byla poslední hořká kapka v mém životě a všechno se začne ubírat uplně jiným směrem.

dnes odpoledne jedu na kontrolu, pro jistotu sbalená, kdyby náhodou...ale moc si přeju a věřím, že to dopadne dobře. je to to jediné, co mi zbývá, věřit.

opatruje svoje dvojbříška a já na vás zase kouknu

rezinka
16. čer 2008

http://www.ecipisek.cz/detail/rychlozavinovacka...

tak to jsou ty "moje" vyhlidnute zavinovačky a k nim bych pak přikoupila tyhle pytle na spaní:

http://www.ecipisek.cz/detail/pytel-na-spani-ir...

jenže nevim, jestli 1m delka toho pytle by byla dostačující, v těch velikostech pytlů na spaní se nevyznám ...

rezinka
16. čer 2008

helisku ahoj, porad je takove neuveritelne, ze je vsechno v poradku a pak prijde takovahle strasna rana ☹ , o to je to skoro horsi, kdyz ani nevis, cim to vlastne bylo - nahla infekce, clovek ani nevi, co si pod tim ma predstavit ☹ Ale hlavu vzhuru, ted je dulezite, aby jsi byla v poradku, tak drzim hrozne moc palce s kontrolou, at ti tam reknou same pozitivni zpravy a hlavne, at se dozvis, ze nic nebrani tomu, abyste se zase zacali snazit o miminko. Taky bud rada, ze jsi otehotnela prirozene a v podstate hned a ne po 2-3 letech marnych pokusu, ktere by nakonec skoncili u IVF, tak je velka sance, ze se vam to zase brzo povede. Tak kdyby to vyslo, dej nam pak vedet, jak ti dopadla kontrola. Budeme ti moc drzet palce !!!

fiallinka
16. čer 2008

rezi: za zavinka je pěkná, taky jsem se na ni dívala, ale pak jsem si uvědomila, že my je budeme málo vozit v autě, takže mám ten fusak, ale s termotaškama a dekama ti to bude určitě stačit. Ale mám na ně nabídku za 300,- Kč za jednu, ale jsou světle modré, to se mi nehodí, ale uvidíme, možná je koupím taky. A ta velikost spacáčku - no, pro malé mimi je to dost velké (možná bude velký otvor kolem krku), ale asi bych ji koupila, dorostou do ní 🙂.

heli, moc na tebe myslím...

holky, já jdu odpoledne na velký ultrazvuk, tak držte palce, ať je vše ok.

daiquiri
16. čer 2008

rezi: koukala jsem na ten poslední odkaz, vypadají dobře, něco takovýho pak pořídíme asi na zimu na doma.

A nevíte od kdy už tak mimča spí normálně pod peřinkou? My už je máme nakoupený i povlečení, tak se nemůžu dočkat, ale to si asi počkám 😀

fiall: držíme moc palce, ale neboj, všechno bude v pořádku a další velký vyšetření budeš mít za sebou 😀

heli: doufám, že aspoň je ti už maličko líp, i když je to hrozně těžký a nikdy na holčičky nezapomeneš. Ale přesně jak píše rezi, otěhotetněla si přirozeně, což je velké plus a za chvilku budeme moct začít znovu a moc držím palce ať se nové miminko brzo uhnízdí a ty budeš mít zase radost ze života 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru